Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epebetegségben szenvedők, hogyan étkeztek? fórum

Epebetegségben szenvedők, hogyan étkeztek? (beszélgetős fórum)


18. pbeba
2011. márc. 30. 22:00
Én sajnos még olyan állapotban vagyok, hogy nincs értelme a műtétnek az orvosok szerint. Pedig én vállalnék akár műtétet is, mert ez egy bizonytalan állapot, mindig azon izgulok, hogy most attól amit ettem lesz-e bajom. Nálunk a dédi, a nagyi és a három nagynénjém is "epebajos" volt, így várható volt, hogy nálam is ez lesz. Mindenesetre megnyugtató, hogy szinte pozitívan írtok a műtétről :)
17. a138f13844 (válaszként erre: 11. - Hedix01)
2011. márc. 30. 19:27
Bár, én lennék ilyen bátor.
16. malfuff (válaszként erre: 15. - Tütter)
2011. márc. 30. 16:56

Szia Tütter


remélem nekem is ilyen jól fognak menni a dolgok mint nálad!!! félek az altatástól és hogy legyen tejem utána. nekem is azt mondtak csak egy éjszaka maradok bent, ráadásul be hozhatom a gyereket is, más nap háza megyünk és szopthatok:D Ramélem igy is lesz.

2011. márc. 30. 12:25
Még annyi, hogy mivel pici volt a kisbabám, és szoptattam, igy a műtét napján mentem be a kórházba, egy éjszakát töltöttem ott, és másnap délután már hazamehettem. Varratszedésre vissza kellett menni. Viszont a tejet műtét után két órával már fejtem, nehogy elapadjon, és utána is két óránként. Szerencsére nem apadt el, 22 hónaposan választottam el a kisfiamat :)
2011. márc. 30. 12:22

Sziasztok! NEkem is terhesség közben jött elő az epekövem. Nagyon sok voolt, és nagyon picik, igy könnyen beakadtak az epevezetékbe. A terhesség alatt kéthetente- hetente görcsöltem, majd mikor megszületett a kisfiam, utána heti kétszer "szaladtunk" az ügyeletre 3 hónapig, pedig akkor már szinte semmit nem ettem... Megoperáltak, és azóta rendben vagyok. Én nagyon szigorú diétát csináltam: csak néhány ételt tudtam megenni, amitől nem volt bajom: zöldségleves teljesen zsirmentesen, natur főtt rizs, piritós magában, és a negyedikre már nem emlékszem... Bármi mással próbálkoztam, görcsöltem. Még a háztartási kekszet sem tudtam megenni. A műtétet csak javasolni tudom, mert a kis kövek beszorulnak, és annak nagyon csúnya vége van mindig.

Jobbulást kívánok, üdv: tütüke

13. dupak eva (válaszként erre: 5. - Pbeba)
2011. márc. 30. 12:14

Picike, de van csavarodas es epehlyag-fal vastagodas, ami meg sokkl rosszabb egyenkent is, de igy parba meg roszabb!!!


A nertek az nalam abbol all, hogy ha valami nem tetszik neki, abbol egy ideig nem eszem!!!


Hagymabol is az edes es lila hagymat tudom megenni, de a hagyomanyost, es az ujhagymat mar nem...

Ki kell tapasztalni...

12. A2880
2011. márc. 30. 08:33
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Én világ életembe mindent ehettem,soha nem voltam rosszul,egyszer azért mentem el a dokihoz,mert három hétig folyamatosan fájt a fejem,szemem,azt hittem szemüveg kell,de nem,a vérvétel,uh-n kiderült egy kövem van, megműtettem,tényleg semmi az egész,3 pici luk lesz.Én már műtét után 5 óra múlva már mentem zuhanyozni,tényleg csak három nap,és én nem tudok diétázni,amit megkívánok megeszem,csak pár napig diétáztam,utána szokattam magam mindenhez óvatosan.Én is szedtem egy ideig műtét előtt a fekete retek cseppet,de nem hajtotta ki a követ.
2011. márc. 30. 07:39
sziasztok! Nem értem miért kinlódtok az epekővel ! A műtéti beavatkozás nem fájdalmas,mivel altatásban végzik.Rutin műtét! 3 napig voltam vele bent a kórházban .12 db nagy kövem volt.Nekem nem voltak epés görcseim, és ettem mindent, de egy vesemedence gyulladás kapcsán derült ki a probléma és én azonnal kértem időpontot műtétre.Ha nem kell szenvedni akkor miért ezt válasszátok? Láttam a húgom szenvedését az epegörcsök alatt,higyjétek el,a műtét válaztása közel sem olyan fájdalmas ! Azóta a hugom is átesett a műtéten,és utólag örült hogy engedte magát rábeszélni! A kőhajtás azt hiszem elég veszélyes dolog ! Ha kimozdul a kő és elzárja az epevezetéket,érdekes dolgokat tud produkálni,és akkor csak hasi műtét jöhet szóba,ami valóban kellemetlen beavatkozás és komoly heget okoz,a három pici vágással szemben ! Rajta lányok! Nem szenvedésre születtünk ! :))
10. pbeba
2011. márc. 30. 07:15
Nálam azt mondták az orvosok, hogy egyenlőre nem indokolt a műtét, pedig állítólag nem olyan vészes mostmár az eljárás. Viszont, ha már elviselhetetlen lesz a dolog akkor lépnem kell. Remélem hamarosan rendbe tudom magam hozni.
2011. márc. 29. 20:11
Nekem terhességem alatt derült ki, hogy epeköveim vannak. Nagyon szenvedtem, de szülés után megműtöttek. Hát nem bánom, hogy az epegörcsöket elfelejthetem. Rosszabb volt, mint a szülés. És én már annyira bevoltam sárgulva mire megműtöttek, hogy elkeveredtem volna a kínaiak között. Ennek 13 éve és azóta sincs semmi bajom. Kopp-kopp-kopp :D:D:D:D
8. a138f13844 (válaszként erre: 1. - Pbeba)
2011. márc. 29. 19:04
Sajnos, nekem is van epekövem, de nem megy a diétázás.
2011. márc. 29. 17:51

sziasztok


aprilis 20 án lesz epe mütétem. mondtak hogy ez az egyetlen modszer hogy kiszabaduljak a görcsöktöl. nem kockazhatom igy tovabb mert kisbabám van , utazni is kell majd és félek ne hogy görcseim legyenek külföldon....másfél honapja dietazok 2 ruha méreted fogytam:) kár hogy ilyen áron!!!

2011. márc. 29. 15:12

Saját tapasztalatból, mivel 7 évig éltem vele, mert nem mert megműttetni:

volt, hogy a töltöttkáposztát megehettem, volt, hogy a teától görcsöltem, de előfordult éhgyomorra is. Az ablaktisztítást alig bírtam végigcsinálni,ha ettem előtte, ha nem. Gondolom a kő akkor beállt a csatornába, azért irritált. Ha pépesítettem, még a görcsösebb időszakokban is mindent megehettem.

Volt, hogy hónapokig olyan volt, mintha nem is lenne, aztán meg egyszerre szinte fetrengtem a kíntól.

Meggyőződésem, hogy befolyásolja az idegállapot és a mozgás. Soha nem tudtam eldönteni, melyik étel árt, vagy ehető, mert lehet, hogy a következő étkezés megcáfolta.

5. pbeba (válaszként erre: 2. - Dupak eva)
2011. márc. 29. 14:43
De jó neked! Biztos az is egy titok, hogy tudni kell mértéket tartani. Neked van köved?
4. pbeba (válaszként erre: 3. - 41fdab80c1)
2011. márc. 29. 14:41

Köszönöm a válaszokat! Rendi vagy, hogy küldenél nekem, de talán ide is ért, mert szerencsére van itthon :)

A feketeretek cseppel tavaly csináltam egy kúrát, utána minden jó volt. Most idén újra elkezdtem és már közben jöttek a görcsök, így abbahagytam. A legnagyobb baj,illetve a probléma fő forrása, hogy nem étkezem megfelelően és talán soha nem is figyeltem rá. Most a kislányomat próbálom úgy nevelni, hogy neki ne legyenek étkezési "zavarai".

3. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Pbeba)
2011. márc. 29. 14:06

Ha görcsöd van, a gyógyszertárban kapható Cholagol

kockacukorra csepegtetve, nagyon jó segítség.

Ha lehetne, fénypostával küldenék, de sajnos...


Ha meg akarsz tőle műtét nélkül szabadulni, a fekete retek leve kúraszerűen, meglágyítja és kiviszi belőled. Ezt lehet kapni kapszulában is - újabban hallottam - a gyógynövényesben.


Sok sikert!!!

2. dupak eva (válaszként erre: 1. - Pbeba)
2011. márc. 29. 13:59

Szia:)


nekem is volt ilyen problemam, de ma mar mindent eszek....

De akkor kihagytam azokat a dolgokat, melyek nem igen te4tszettek az epenek...borso, bab stb...ma mar johet, de pepesitem oket, es keveset...

2011. márc. 29. 13:38
Sajnos szülésem óta többször begörcsöltem, parányi kövem van, így diétáznom kell. Kiváncsi lennék, hogy hasonló helyzetben ki hogyan étkezik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook