Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül fórum

Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül

1 2 3 4 5
98. Babis
2016. márc. 17. 14:48

Szia. Többször is rápillantottam a fórum címére, napok teltek el, nem akartam elolvasni. Nem akartam átélni egy fájdalmat. De valami mégis oda húzott.

Együtt sírtam veled. Végig gyomoridegem volt, mikor olvastalak. És együtt értettem meg veled, hogy milyen a belenyugvás. Az elengedés. Egy más állapot.

Köszönöm neked, hogy elmesélted. Sírok érted. Emmáért.

Rettenetesen megrázott, mert olyan átéléssel mesélted el... szívem szakad, hogy ilyet kellett megélned.. Minden angyalbabáért és minden összetört szívű édesanyáért szomorkodok. Kívánom, hogy tarthass a kezedben hamarosan egy gyönyörűséges kicsi babát.. Gondolatban úgyis naponta meg fogod ölelni a te Angyalkádat..


Az írásod kibillentett a napi rutinomból. Valahogy másképp nézek az én idáig is imádott, csodás két gyermekemre..


Kívánok megnyugvást és békét a szíveteknek. Szép családi életet, szeressétek nagyon a kisfiatokat.

97. *GG*
2016. márc. 17. 10:56
Nagyon sajnálom! :((((
2016. márc. 17. 08:00
ez borzasztó. őszintén sajnálom...
2016. márc. 16. 18:57
Őszintén sajnálom!Ezt soha nem lehet feldolgozni!Azt hiszem!
2016. márc. 16. 13:38
Csodálatos írás. <3
93. clouddancer (válaszként erre: 87. - Efézus)
2016. márc. 16. 12:52

Kedves Edina!

Nekem is ez a keresztnevem :-)

Köszönöm a verset, nagyon szép.

Az én utam még hosszú, bár már eltelt 5 hónap, még nem értem a végére.

...tényleg nem ejtett hibát, sejtem, miért kaptam ezt a sorsot. De tanultam belőle, és remélem, jóvátehetem, amit hibáztam.

92. aidaeva (válaszként erre: 86. - Efézus)
2016. márc. 16. 09:10
Isten sosem "dorgál", esetleg csak a helyes útra terel. Sosem "büntet" még akkor sem, ha mi úgy érezzük, hogy méltónk lennénk a büntetésre. Minden úgy történik, ahogyan kell, mi csak icipici befolyással lehetünk erre, de néha még annyival sem.
2016. márc. 16. 07:38
<3
90. Shanee
2016. márc. 16. 07:23

Ebbe most kicsit belehaltam. Zokogok. Én 3 éve szültem meg a halott kisfiamat, igaz, hogy én "csak " 20 hetesen....

Kívánok Nektek nagyon sok erőt, kitartást!

2016. márc. 16. 05:26
Nem tudom min mentek át.De erőt és békét mindenkinek.
88. Efézus (válaszként erre: 46. - Clouddancer)
2016. márc. 15. 23:52
Most jutottam ide. Ez döbbenet. Mert az én kislányom 2015.12.15-én halt meg. Legalábbis erre emlékszem. Akkor vettem észre, hogy nem mozog a megszokott időben. Én is az "úszó faröknk" szerű mozgásokkal nyugtatgattam magam. 17-én mentem CTG-re mikor kiderült nem él. Ezért csak 18-án született meg. De hogy egymást követő három hónapban, szinte ugyan azon a napon...
87. Efézus (válaszként erre: 61. - Clouddancer)
2016. márc. 15. 23:45

Drága clouddancer!

Nem kell megjátszanod magad. Kérd meg a kolléganődet, hogy érdeklődjön másnál baba dolgokban. Talán nem is tudja, hogy ezzel rosszat tesz. Én azt tapasztalom sokan nem is merik felhozni. Úgy tesznek, mintha nem is történt volna semmi. Pedig történt. De nem tudják, hogy én hogy állok hozzá. Én elkértem Istentől a gyász idejét. És egy hónapban határozta meg. De nyilván ehhez az is hozzátartozik, hogy én hívő keresztyén vagyok. Én folyamtatos kapcsolatban vagyok Istennel, Krisztuson keresztül. És van egy csodáltos verse Túrmezei Erzsébetnek, amit bemásolok ide neked. Egy kedves testvérnő olvasta fel nekem a kórházban és a Tiszteletes asszony is ezt választotta a temetésre. Szeretettel: Edina

Túrmezei Erzsébet:

Nem ejt hibát.


Ha különösnek, rejtelmesnek

látszanak Isten útjai,

ha gondok ösvényébe vesznek

szívem legdrágább vágyai,

ha borúsan búcsúzni készül

a nap, amely csak gyötrelmet ád...

egyben békülhetek meg végül:

hogy Isten sosem ejt hibát.


Ha tervei igen magasak,

s irgalma kútja túl mély nekem...

ha a támaszok mind inognak,

ha nincs erő, nincs türelem,

s tekintetem sehol célt nem lát

vaksötét, könnyes éjen át...

egy szikrácska hit vallja mégis,

hogy Isten sosem ejt hibát.


És ha szívem megoldatlan

kérdéseknek betege lett,

mert elkezd kételkedni abban,

hogy Isten útja szeretet...

minden elfáradt sóvárgásom

békén kezébe tehetem,

s elsuttoghatom könnyek közt is:

Ő nem ejt hibát sohasem.


Azért csend szívem! Engedd múlni

a földi múló életet!

Majd a fényben látni, ámulni

kezdesz: Ő mindig jól vezetett!

Ha a legdrágábbat kívánja,

a legsötétebb éjen át

menekülj a bizonyosságba,

hogy Isten sosem ejt hibát!

86. Efézus (válaszként erre: 78. - Dohány Kati)
2016. márc. 15. 23:37
Drága Kati! Én is ezt tanultam. Annyira akartam a következő gyermeket. Isten pedig mást mondott, de én annyira türelmetlen voltam.....hát megadta. Amikor teszteltem a pozitívat tudtam, hogy nem lesz áldás ezen a gyermeken. Aztán minden testvér, akinek erről beszéltem azt mondta,a gyermek mindig Isten ajándéka és áldás van rajta. Ezután boldogan vártuk a hamadik kislányunkat és ezt a félelmemet teljesen elfelejtettem. Csak a szülés után néhány héttel jutott eszembe...s bár az első pillanatban elmondtam, hogy senkit nem hibáztatok a történtekért, az élet és halál Isten kezében van. Az elmúlt hetekben mégis meg kellett látnom, hogy Isten elővette a pásztorbotot, hogy megdorgáljon. De mindezt azért tette mert szeret. Nagyon szeret és Ő mindig a mi javunkat akarja. S néha nagyobb próbákkal tisztogat, formál bennünket. Bízz benne, csak benne bízz! Egyedül Ő tudja megtartani a gyermekedet. Imádkozom érted is! A félelem nem Istentől, hanem az ellenségtől van. Ne félj, csak higgy! És az Isten békessége, amely minden értelmet meg fogja őrizni a te szívedet és elmédet. Én ezt megtapasztaltam ott a szülőszobán...magam is megdöbbentem, honnan van a békességem. Hát csak is Tőle! Az Úr áldjon és őrizzen meg téged! Szeretettel: Edina
2016. márc. 15. 23:24

Drága "aidaeva"!

Kérlek ne haragudj a ezért a megszólításért, de azt hiszem, ha most látnálak azonnal megölelnélek.

Olvasom a történetedet és potyognak a könnyeim. Mélységesen együtt érzek veled. Néhány héttel azután, hogy a kis Emmátok megszületett, megszületett a mi kis Emőkénk is, 2015.12.18-án. A 37. héten. Neki is épp olyan volt a haja, hosszú barna, mint az idősebb nővérének. Sőt, pont úgy nézett ki, mint az elsőszülött lányunk. Az én férjem nem ért hozzá, csak sírt....katona viselt háborúkat megjárt férfi ember, szíve szakadt meg harmadik kislányának élettelen csöpp testét látván. De az Úr megsegített bennünket. A tiedhez hasonlóan nagyon rövidre szabta a szülés/születés idejét, de a legnagyobb kegyelem, hogy épp olyan szívesen emlékezem vissza erre a szülésre, mint a két előzőre. Épp ilyen békességet éreztem...az Isten békességét, amely minden értelmet felül halad. Döbbenten hallom és olvasom azóta a mienkhez hasonló történeteket...és mindegyik olvasásakor vagy hallgatásakor, minden elvesztett gyermekért és veszteséget ért anyáért, apáért, "nagy" tesóért, csavarodik a szívem...még akkor is ha tudom, az Úr adta, az Úr vette el. Imádkozom értetek és ezzel az igével vígasztallak, amivel engem is vígasztalt Isten: "Mert csak én tudom, mi a tervem veletek -így szól az úr -békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek. " (Jeremiás 29,11) A kis Emma és a kis Emőke él! Csak egy rövid időre, 40-50 évre kell most megválnunk tőlük, de az örök élet reménysége vagy épp bizonyossága segít ezt az időt megélni nélkülük. S aztán az örökkévalóságban majd újra találkozunk. Szeretettel gondolok Rátok! Edina

84. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 75. - Aidaeva)
2016. márc. 15. 22:48

Le a kalappal elotted.En nemtudom ilyen helyzetben mit mondanek a lanyomnak.

Kivanok neked egy egeszseges pici babat es kitartast,erőt,hogy feldolgozd a fajdalmat!

83. aidaeva (válaszként erre: 82. - CsengiBoti)
2016. márc. 15. 20:52
Megneztem a kepeidet. Gratulalok, gyonyoru a csaladod!
2016. márc. 15. 19:39

Azt hiszem,ez minden Kismama legnagyobb,kimondott-kimondatlan félelme :(

Erre szavak nincsenek,mielőbbi vigasztalódást!

Én is megtapasztaltam, bár én"csak" 9 és 13 hetes magzatot veszítettem el.Utólag tudom mondani,hogy mindennek oka van,a sok veszteség után az élet bőségesen kárpótolt.

Ezt kívánom Neked és a családodnak is ismeretlenül bár,de tiszta szívemből!

81. TT84
2016. márc. 15. 14:40
Őszinte részvétem :(
2016. márc. 15. 12:27

Végig olvastam, végig sírtam...mintha ott lettem volna, láttam minden pillanatot, éreztem a fájdalmat, és éreztem az elfogadást, a szeretetet...

Részvétem nektek... :(


Gyönyörűen fogalmaztál, átjön minden gondolat, érzés.

Csodálatos vagy, hogy így végig csináltad.

Tanulságos volt számomra.


Szívből kívánom a legjobbakat Nektek!

2016. márc. 15. 08:05

Őszinte részvétem! Zokogtam minden szónál amit olvastam! Példaértékű ahogy ezt viseled! Az én picilányom aki 2014 októberében született 0-ás apgarral született, de őt megtudták menteni. Igaz az első hét nagyon kritikus volt. Ugyan mára már teljesen jól van, "csupán" siket lett teljesen, de implantot kapott és ma már idestova 3 hónapja elkezdett hallani. Szóval egy picit elvesztettünk mi is, de gyönyörű, vidám, okos picilányt kaptunk aki korán megtapasztalta a halálközeli élményt. Mindezek ellenére amin átmentünk ezeknek a történéseknek oka volt. Megtanultam elfogadóbb lenni, kitartani, mindennek a jó oldalát nézni, tisztelni és ha lehet akkor mégjonbban becsülöm az elsőszülött lányomat hogy ő egészségesen jött a világra és a férjem kitartását, szeretetét, szerelmét!

Kívánok neked sok erőt, Emma szeret és mindig büszke lesz rád és a családjára! Bár nem ismerlek de ahogy leírtad ezt a cikket egy csodálatos embert ismertem meg!

78. Dohány Kati (válaszként erre: 1. - Aidaeva)
2016. márc. 14. 19:29

Sajnos őszintén részt tudok venni a fájdalmadba.Csodálatosan megirtad a cikket és őszintén örülök,hogy te eljutottál oda,ahova sokunknak,csak évek múltán sikerült:Az elfogadásig!Gratulálok!És szivből kivánom,hogy mihamarabb jöjjön a gyermekáldás.Persze,ha ti is úgy akarjátok.


Dióhéjban én is elmesélném a történetem,ha megengeditek.2012.június 30.án közölték a 30.terhességi hétben,hogy a kisfiamnak leállt a pici szive.Nekem is meg kellett szülnöm.Más nap július 1.én 14:30kor 17,5 óra vajúdás után meg is lett a testecske,amit én nem néztem meg.Nem bánom.Kaptunk fél év türelmi időt.Én azonnal neki akartam látni a baba "gyártásnak",de a férjem közölte,hogy nincs rá felkészülve.Depressziós lettem,de elmúlt.A tragédiánk második évfordulóján pozitivat teszteltem,majd 28 napra rá művileg meg kellett szakitani a terhességet.Akkor én csak abba tudtam kapaszkodni,hogy a kicsink szólt,hogy jönni akar.Az óta kiderült,hogy a génmutációim miatt nem tudtak életben maradni a magzataim.Most vagyok a várandósságom 23.hetében és szinte minden nap rettegésben telik,annak ellenére,hogy kapom a terápiát.Igyekszem pozitivan gondolkodni és nem bevonzani a "bajt".Tanulság?Azt tanultam,hogy van,ami felett nincs hatalmunk.Türelem!Soha semmit nem biztam a véletlenre.Most kénytelen voltam.Türelemből nekem kevés jutott,hát szereztem.


Kitartást kivánok mindenkinek,mert meg lesz a gyümölcse!!!

77. aidaeva (válaszként erre: 76. - Mária 54)
2016. márc. 14. 17:15
Oszinte reszvetem, hogy Onnek is at kellett ezt elnie. De valoban igy kellett ennek tortennie, valodi veletlenek nincsenek. Gratulalok ket felnott gyermekehez!
76. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Aidaeva)
2016. márc. 14. 17:12

Talán segíthetek: 34 évvel ezelőtt az utolsó hónapban velem is megtörtént. Akkor még ultrahang sem volt. Nem tudtuk, hogy a kicsi fiú-e vagy lány. 4 éves lányom nagyon várta a kistestvért. A szobájában ott volt előkészítve a kiságy. Először én is azt hittem, csak alszik, elfáradt. Augusztusi meleg volt. Nem tudom leírni, milyen nehéz volt. Ráadásul megmagyarázni egy kislánynak, hogy a testvére a pocakból miért nem él...

Rá egy évre az elvesztett kislányom helyett kaptam egy fiút. Így kellett lennie. Ma már felnőttek mind a ketten. Elfelejteni? Nem is kell. De továbblépni igen.

75. aidaeva (válaszként erre: 74. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 14. 15:54
7 eves, eloszor nagyon megviselte, de utana sokat beszelgettem vele es segitettem Őt a megfelelo gyaszfeldolgozasban.
2016. márc. 14. 14:02

Nagyon sajnálom!Szörnyű,hogy ilyen dolgok megtörtennek!Kivanom,hogy a következő baba egeszsegsen megszülessen!

Megkerdezhetem a tesó mennyi idős, Ő hogy viselte?

73. Remény1126 (válaszként erre: 67. - Aidaeva)
2016. márc. 14. 11:19

Én biztos vagyok benne hogy Emma nagyon büszke rád!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Példaértékű a hozzáállásod.

Őszinte részvétem.

72. aidaeva (válaszként erre: 71. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 14. 09:33
Köszönöm. Persze, hogy minden rendben lesz! :)
2016. márc. 14. 09:26
Részvétem....:( Nagyon erős és kitartó vagy! Remélem minden rendben lesz ezután.. :)
70. aidaeva (válaszként erre: 69. - Skatebabe)
2016. márc. 14. 09:17
Gratulálok a kisfiadhoz! :) Amíg egy léleknek távoznia kell, addig egy másik léleknek érkeznie kell erre a világra. Így van ez rendjén.
2016. márc. 14. 08:57
Őszinte részvétem :'( Az én kisfiam is november 13-án jött világra, így még szívfacsaróbb volt olvasni a cikket. :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook