Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül fórum

Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emma születése - klasszikus szüléstörténet "happy end" nélkül

1 2 3 4 5
2016. márc. 14. 08:44
Sírva fakadtam,ahogy olvastam.Őszinte részvétem.
67. aidaeva (válaszként erre: 66. - Titánia83)
2016. márc. 14. 07:16
Jol esett, hogy ezt irod, koszonom. Titkon azt remelem, hogy Emma is buszke ram.
66. Titánia83 (válaszként erre: 59. - Aidaeva)
2016. márc. 14. 00:42

Ez egy csoda, hogy így állsz hozzá!


Egyébként igen, átjött a cikkedből valami "felsőbbrendű". Bármennyire is fájdalmas volt, még ezt a fájdalmat is oly csodásan írtad meg. Az, hogy így átadtad és megadtad magad az egésznek, emberen felüli. Határtalan bölcsesség árad minden mondatodból.

2016. márc. 14. 00:33

Annyira sajnálom.

Ahogy megfogalmaztad, láttam az egészet magam előtt. És egy kicsit én is belehaltam.

Sajnálom, sajnálom...:'(

Részvétem! :(

64. aidaeva (válaszként erre: 63. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 19:25
Ő még most is Veled van csak mas dimenzio sikokban mozogtok. Nem kell orokre elengedni, csak elfogadni, hogy most picit tavolabb van. <3
63. clouddancer (válaszként erre: 62. - 5c98b496b3)
2016. márc. 13. 19:03

Nem akarom megbántani...sok évig próbálkoztak mire összejött nagy nehezen a gyerek. És egy szobában ülünk, a szomszéd asztalnál...


Szerintem normális, hogy 5 hónap után még nem engedtem el, hiszen nyolc és fél hónapig hordtam a szívem alatt, több ideig volt velem, mint amennyi a távozása óta eltelt.

62. 5c98b496b3 (válaszként erre: 61. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 18:57

még nem engedted el ...


a kolléganőnek simán megmondanám, hogy bocsi, de nem.... :S

61. clouddancer (válaszként erre: 59. - Aidaeva)
2016. márc. 13. 18:53

Pedig nem vagyok én már mindig ennyire rémesen. Írtam levelet a kislányomnak (a gyász-csoportban feladat volt), és minden hétvégén megyünk a temetőbe, viszünk csokrot a sírhoz. Az urnával együtt eltemettünk mi is egy búcsúlevelet.


Csak mindig történik valami, ami visszarántja az embert a mélybe. Pl. közvetlen kolléganőm bejelentette, hogy várandós, nekem meg meg kell játszani, mennyire örülök vele együtt. Tanácsokat kér tőlem a terhességre vonatkozólag (mert ugye én már kettőt "szültem", neki meg ez lesz az első), és engem kikészít, hogy széles mosollyal kell várandós tanácsadást tartanom, miközben még képtelen vagyok levetni a gyászt.

60. 5c98b496b3 (válaszként erre: 57. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 18:45

Rólad Celine Dion Fly száma jut eszembe ....


Szerintem tedd azt, amit mi tettünk , konkrétan erre a dalra , kint a kertben, a kislányunkkal ( akkor 5,5 éves volt), vettünk 3 héliumos lufit. Mind a hárman írtunk rá valamit, és egy levelet is. Aztán elengedtük.


Meg kell tenni, bármilyen pocsék, és ordítasz belül akár. Mert addig nem jobb..

59. aidaeva (válaszként erre: 57. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 18:40
A soraidbol ugy erzem nem nekem van szuksegem biztatasra... En azon a delutanon nem haltam meg, en ujjaszulettem. Megtapasztaltam valamit Emmanak koszonhetoen, amitol tobb es talan jobb ember is lettem. Mar tudom, hogy a keserges nem visz elore, csakis a hala. Mindig minden tortenesben van vmi amiert halasak lehetunk. En halas vagyok a kislanyomnak h azt a rovid idot egyutt toltottuk. Ő egy ajandek volt szamomra. A legnagyobb.
58. 5c98b496b3 (válaszként erre: 57. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 18:37
szerintem nem ártana egy ilyen topic amúgy
57. clouddancer (válaszként erre: 55. - 5c98b496b3)
2016. márc. 13. 18:34

Jó, hát persze. Volt célja biztos. Talán nem voltam elég jó és odaadó anya, és rá akart ébreszteni, hogy többet kell magamból adni. Ráébresztett.


Igen, tudom hogy van rettenetesebb is a halvaszülésnél, amikor egy már élő gyereket veszít el az ember, aki a szívéhez nőtt és akit már jól ismer.


És már tudom azt is, hogy a "kívülállók" milyen borzalmasan tudnak ilyenkor viselkedni...Csak mert "nem tudnak mit mondani", inkább elkerülnek, elfutnak, nem szólnak hozzám. Pedig színészkedek, hogy olyannak lássanak, mint voltam. Hiába halt meg a régi énem azon a rettenetes októberi hajnalon, én kívülről tényleg nem változtam.


Na jó, eldugulok, ez a topik nem rólam szól, nem az én sirámaim kellenek ide, hanem bíztatás a topik indítónak.

56. clouddancer (válaszként erre: 54. - 5c98b496b3)
2016. márc. 13. 18:27
Ez gyönyörű. <3
55. 5c98b496b3 (válaszként erre: 52. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 18:22

Nem degradállak és félre ne értsd ! Minden gyász ugyanaz .... én 4 hónap 10 napot éltem együtt vele... ő megszületett, felsírt, örültem, örültünk. majdnem 4 hónapos korára derült ki a diagnózisa.... 2 hetet élt még, és sajnos szenvedésben.


Egyik gyász sem könnyű ! :( egyik oldal sem jobb :( sem vetélni, sem Angyalbabát szülni, sem egészségeset ( vagy akire azt hiszed ) , és utána temetni.


De lassan 3 évvel a halála után , és egy 1,5 évessel a karomban , azt mondom : oka van .... mindenkinél, mindig, okkal van. Amit mi nem szeretnénk, főleg utólag, de aztán ráébredünk, mi volt a valódi oka, vagy célja éppen.

2016. márc. 13. 18:17

És minden dolgok mélyén béke él

És minden tájak éjén csend lakik

S a végtelenség összhangot zenél

S örök valók csupán mély álmaink.


És minden bánat lassan béke lesz

És mindenik gyötrődés győzelem

S a kínok kínja, mely vérig sebez,

Segít túllátni a szűk életen.


Testvéreim: a boldogság örök

S e tájon mind elmúló, ami jó

S az élet, a szép, nagy processzió,


Mely indul örvény és sírok fölött,

Az égi táj felé tart csendesen

S egy stációja van: a végtelen.

2016. márc. 13. 18:14
Részvétem:(
52. clouddancer (válaszként erre: 49. - Aidaeva)
2016. márc. 13. 17:59

Igen, a pap is ezt mondta a temetésen. Már hogy angyalt szülni megtiszteltetés...

Hát, bár inkább ne lennék különleges. :-(


Amúgy 13-án mindig rosszul vagyok, még ha nem is tudatosodik bennem, hogy hóforduló van...

Ráadásul a "nagy" lányomnak holnap lesz a születésnapja, de ő szerencsére él és egészséges.


Sokat elgondolkozom, hogy a köldökzsinór csavarodás miért ilyen gyakori halálok, főleg így a 34. hét környékén. Mert nekünk is ez okozta...

51. aidaeva (válaszként erre: 40. - 301ae9b789)
2016. márc. 13. 17:52
Igen, ez volt a cel, hogy a fajdalom mellett atjojjon belole a helyzet kulonleges volta.
2016. márc. 13. 17:51

[link]


Itt talalhato a level.

49. aidaeva (válaszként erre: 46. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 17:50
Nagyon sajnalom, hogy Veled is megtortent. Hidd, hogy mindennek oka van es legy halas hogy erre a rovid idore Teged valasztott az a pici elet. Kulonleges vagy!
2016. márc. 13. 17:49

Sziasztok, huha, mennyi hozzaszolas igy hirtelen. Koszonom a sok reszvet nyilvanitast! Remelem az irasombol a keseruseg es fajdalom mellett atjott valami mas is... Valami felsobb rendu, valami leirhatatlan.


A szuleszortenet mellett egy levelet is irtam a kislanyomnak, ezt itt tudjatok elolvasni:


szaida.blog.hu , az elso bejegyzes, a nyilt level Emmahoz

47. 5c98b496b3 (válaszként erre: 46. - Clouddancer)
2016. márc. 13. 17:39
Biztos lehetsz benne !!! <3
2016. márc. 13. 17:16

Nem olvastam végig a hozzászólásookat. De fogadd őszinte részévétemet a drága kis angyalodért.

És köszönöm Neked, hogy helyettem is megírtad a visszaemlékezést Virág nevű kislányom 5 hónapos születésnapja alkalmából.

Mert ezt én is írhattam volna, de nem tudtam volna ennyire gyönyörűen leírni.

Virág 2015. 10.13-án, a terhességem 34. hetében ugyanígy hagyott el engem...

Hiszem, hogy a kicsi angyalkáink örökké velünk lesznek, és fentről vigyázzák a lépteinket.

45. 5c98b496b3 (válaszként erre: 43. - 408020f45e)
2016. márc. 13. 17:13
Igen, írtuk már lejjebb , köldökzsinór tekeredés
2016. márc. 13. 17:12

Végig sírtam a történetet!

Hihetetlen szépen írtad le ezt a hatalmas fájdalmat! :(

Kívánok gyors gyógyulást a testednek és a lelkednek is!

43. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Aidaeva)
2016. márc. 13. 17:03

Fojtogat a sírás, nagyon szomorú történet. Emma nem tudott veletek maradni, de biztosan van még lehetőségetek és lesz még babátok.

Végül kiderült az oka, hogy miért történt meg ez?

Köldökzsinór? Vagy valamilyen egészségügyi oka volt Emma halálának? Hiszen ezt azért kell tudnotok, hogy a következő terhességednél jobban tudjanak ezekre figyelni az orvosok is.

Remélem hallunk még rólatok és az örömhírről is beszámolsz! :)

42. Belana
2016. márc. 13. 16:19
Megsirattam a történetedet, sok-sok erőt kívánok nektek.
2016. márc. 13. 15:22

Őszintén sajnálom, könnyek nélkül nem is tudtam végig olvasni!

Hihetetlen, hogy milyen erős voltál és vagy!

Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Hiszem, hogy a jó Isten meg segít!

2016. márc. 13. 13:58
Könnyeket csalt a szemembe...Minden iszonyata ellenére gyönyörű történet. Még találkozni fogtok.
39. 388b941089 (válaszként erre: 38. - Nadine81)
2016. márc. 13. 12:04
A legtobb veteles genetikai alapon tortenik, valammi kromoszomarendellenesseg miatt, amit nem lehet megelozni. Tedd helyre magad, a gyerek tudni fogja mikor kell jonnie ;)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook