Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Emlőbiopsziára időpontot kérni? (Budapest) fórum

Emlőbiopsziára időpontot kérni? (Budapest) (beszélgetős fórum)


jan. 31. 18:25
Úgy értem, korábbi időpontot kérni.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Oneday)
jan. 31. 18:25
Igen, de közben kiderítettem, hogy a Semmelweis Klinikához tartozom, úgyhogy náluk is próbálkozom.
24. Oneday (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 17:43

Ezek szerint mehetsz oda? És ott fogják megcsinálni? Nekem asp.citologia volt, az vékony tűs, én hirtelen nem is emlékszem, nekem adtak e lidokaint, szerintem nem. Tű bele a csomóba, nem volt kellemes, de kibírható. Nyilván egy nagyobb mintavétel rosszabb, de ha muszáj.. Utána órákig égő érzést éreztem ott, le is volt ragasztva.


Lidokain nekem sokszor jobban fájt (injekció), ha épp vmi miatt kellett, mint maga az, amiért érzéstelenítették.. Fel a fejjel, túl leszel rajta, remélhetőleg negatív lelettel.

jan. 31. 12:53

Beszéltem az Onkológiai Intézettel, a sebészeten megnézik a leleteket, de valószínűleg core biopszia lesz.

Van valakinek tapasztalata ebben?

Állítólag a legtöbb nőnek nem fáj, de nem bízom a lidokainban.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Oneday)
jan. 30. 23:58
Köszönöm!
21. Oneday (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 30. 23:18
Szia, szerintem központi számot hívtam akkor.
jan. 30. 10:32
Mégsem. Megtaláltam a telefonszámát, de nem dolgozik már ott.
jan. 29. 23:27

Imádom, amikor a mellrákról szóló cikkekben vigasztalni akarják az embert. "Ne essen kétségbe! Ha nem is gyógyítható a mellrákja, azért megfelelő kezeléssel elfogadható életminőséget el lehet érni, és éveket lehet nyerni!"

42 évesen ez remek kilátás, köszi :P

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Oneday)
jan. 29. 23:23
A saját mellékén (telefonos mellékén) hívtad fel az orvost (illetve, gondolom, az asszisztensét)? Vagy a központi telefonszámon?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Oneday)
jan. 29. 21:17
Igen, úgy látom, ott van, meg is van adva elérhetőség (telefonszám, email).
16. Oneday
jan. 29. 21:13

Dr Kelemen Péterhez mentem én, nem tudom, ott van - e még, nem láttam a jaróbeteg listában. (jah, bocsánat a helyesírási hibákért, gyorsan gépelek).

Remélem sikerrel fogsz járni, majd írd meg, drukkolok. És remélem nem kell sokat várni időpontra. Amikor én voltam, nekem elég hamar adtak, ez épp a covid kirobbanása előtt vagy a legelején volt.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Oneday)
jan. 29. 21:08
Köszi, akkor velük kezdem.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Oneday)
jan. 29. 21:06
Van ilyen is, olyan is. Az ultrahanggal vezérelt kevésbé pontos, mint a röntgennel/tomoszintézissel vezérelt.
13. Oneday (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 29. 21:02
Nem ultrahanggal vezérelt? Nekem az volt, sztem alapból így csinálják, hogy lássák, valóban a csomóból vesznek mintát.
12. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 29. 21:01

Szia, pár éve én is hasonló helyzetben voltam. Magán mell ultrahang, vmi ott van, ajánlott az aspirácios citológia (vékonytűs). Sztk - ban küldött a házidoki, kedves öreg doktorurat ott legszívesebben a falba nyomtam volna.. A válasza az volt, hogy hát akkor vissza kell ide menni (mutat a magánorvos által kiadott papírra) és megcsináltatni. Mindezt mondta egy állami intézményben.. A lényeg, hogy végül mondta, menjek a Károlyi - ban, ah oda nem kell időpont, odamegyek, várok..nyilván ez nem így működik.. Majdnem elengedtem a dolgot. Viszont volt egy mellrákos kolléganőm, ő ajánlotta az Onk.intézet és az orvosát. A lényeg, felhívtam őket, nagyon (!!) kedvesek voltak, menjek szerdán délelőtt oda, vmikor sorra kerülök, meg csinálják. Így is lett, a doki nagyon jofej volt, megnézte a papírom, megvizsgált, adott időpontot a mintavételre (ez amúgy 2020.márc - ban volt), sőt, ő telefonálgatott és intézte a kollégával az időpontot plusz fél év múlvára is elintézett még akkor helyben egy kontroll mell uh - t... Ja és protekcióm nem volt, a kolléganő csak ajánlotta, hogy menjek oda. Emberi bánásmód az egész intézményben, sajnos apummal is menni kellett oda :( Nagyon normális volt mindenki. Egyébként nekem sejthető volt h jóindulatú, 2 cm-es daganat, de ugye a mintavétel a biztos. Azóta fél v egy évente ellenőrzíztetem uh - val, vagy ott vagy magán rendelésen.

Szóval én ajánlom az ottani járóbeteg sebészetet (vagy hogy mondjam) felhívni és érdeklődni, hogy ez és ez van, tudsz - e menni.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Xochipilly)
jan. 29. 19:57
A G1-ben voltam, ott csak ultrahang-vezérelt van. Ha nincs más, akkor az is jó, de kevésbé pontos.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9d8195c5d9)
jan. 29. 19:55
Nincs onkológusom, teljesen friss a "hír". Háziorvos adhat beutalót?
jan. 29. 19:31

A Kapás u.-i Mamma Zrt.-hez szerezz beutalót az onkológusodtól, ott végeznek ilyen vizsgálatot. Azt nem tudom, mennyi a várakozási idő. Hívd fel őket.


Ugyanott magánban sztereotaxiás röntgen vagy UH vezérelt emlőbiopszia, vákuum asszisztált (az ár tartalmazza a 30 napon belüli kontrollt és a szövettani vizsgálatot)

415 000 ft.

Sztereotaxiás röntgenvezérelt szövethenger biopszia

158 000 ft

jan. 29. 19:04
Ha esetleg mégis magánba kell menned, a G1 intézetet kérdezd meg, hogy röntgennel irányított biopsziát végeznek-e. Nálam "csak" mammográfiára volt szükség, de dr. Monori Erikával, aki a vizsgálatot csinálta, nagyon elégedett voltam.
jan. 29. 18:32
Az Onkológiai Intézetet mondta, de bennem felmerült, hogy ha nem kapok időpontot belátható időn belül, akkor hol próbálkozhatok.
jan. 29. 17:39

Az lett volna a minimum, hogy a radiológus megmondja, hová menj.

Mert ez nagyon gáz, hogy neked kell kórházat keresned.

Véleményem szerint: ahol egyáltalán fogadnak és időpontot kapsz.

jan. 29. 17:00
Volt ultrahang. Biopszia azért nem, mert röntgennel irányított bioszia kell a radiológus szerint, mivel nehezen elérhető helyen van a gyanús "képlet". Ezért kell olyan kórházat keresnem, ahol végeznek ilyet.
jan. 29. 16:49
A gyanús területen ultrahangos vizsgálat is kell, és ha tényleg látnak valamit, akkor vesznek mintát, és viszik vizsgálatra. Vékony, vagy vastag tűvel történik a mintavétel. A hónaljakat is megvizsgálják.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Birebora)
jan. 29. 15:50
Köszönöm.
jan. 29. 15:46
Mindkettő jó. A területileg illetékes és az onkológiai intézet is.
jan. 29. 15:38

Sziasztok!

Magánban voltam mammográfián, és sajnos találtak egy gyanús területet, amit mielőbb meg kell vizsgálni biopsziával. Azt mondta az orvos, hogy állami ellátásban menjek, mert magánban elég drága, de nem tudom, hogy hol, melyik klinikán, kórházban tudok időpontot kérni.

Elvileg mehetek az Onkológiai Intézetbe, ha sikerül időpontot kérnem. Hol próbálkozhatok még Budapesten? Vagy csak abba a kórházba mehetek, ahová a lakhelyem szerint tartozom?

Elnézést, ha hülye kérdés, de még sosem volt ilyesmire szükségem.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook