Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első óvodás gyermekem fórum

Első óvodás gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
20. gajdzsin (válaszként erre: 15. - Futóbajnok)
2017. aug. 6. 20:07
Ez nem rossz ötlet mert elég későn fekszünk és sokáig alszunk reggel. :)
19. lizova
2017. aug. 6. 13:08

Szia.

Az én lányom is 2 évet sírt utánam mire eljutottunk oda hogy az ovi klassz. persze ez gyerek függő is ki hogy viseli.

Először ott naradhattam vele ebedig, második nap már kikuldtek és ebéd után mennem kellett érte vissza,persze addig az ovi udvarán ucsorogtem, vártam hátha valami lesz így jobb ha kéznél vagyok... utána pedig már csak alvás után mehettem érte...

Az elején tényleg beteg lesz sokat,de ez a későbbiekben alábbhagy.

Érdemes figyelni arra hogy semmiképp ne lássa a gyerek az aggodalmaidat,felelmeidet,szomorusagodat mert akarva akaratlan atragasztod a gyerekedre úgy hogy te észre sem veszed.az ovonot ha magától nem mondja hogy minden oké volt nyugodtan kérdezz rá nem kell szegyenloskodni... én mindig azzal kezdtem hogy megkerdezzem hogy minden rendben volt e,vagy jól viselkedett e

18. manó2000 (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 13:05

A beszoktatás mindenhol más. Nekünk két ovival volt dolgunk. Az egyik helyen addig kérték a szülőt, hogy legyen bent a gyerekkel, amíg a gyerek igényli. ez akár hetekig is eltarthat. Szerintem az nem volt jó. Az én fiam már megszokta, hogy együtt járunk oviba.

A másik helyen pont az ellenkezője volt. Első héte n vigyük haza délben és kész. Más átmenet, szoktatás nem volt.

17. csikil4ny (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 11:33

Mikortól kell vinned?


Nálunk nem volt beszoktatás.

16. epervirág (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 10:48
Nem tudom,hogy hol laktok,de a beszoktatás álltalába 2 hèt.Nekem a nagylànyom ès a kicsi sem volt bölcsis.A nagy 13 èves már akkor is 2 hèt volt a beszoktatás ami nekünk csak 1 hèt volt mert mâsik hèten beteg volt,de vele semmi gond nem volt.Viszont a kicsinèl decemberbe lesz 4 èves tavaly szeptember óta jár ő minden nap sirt mikor otthagytam beszoktatás után.Sajnos mèg most is szokott sirni.
15. futóbajnok (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 10:31

Hallottam már olyat is, hogy egy anyuka a kezdés előtti héten minden reggel csörgőre állította a telefont a gyerekeknek, keljenek fel abban az időpontban, amikor kelni fognak majd a sulihoz, így szoktatta őket.


Annak idején 4 éves kislányom hazahozott óviból a színkitalálós dugdosós játékból 1 lila bábut, mert tetszett a színe. Fontosnak tartom tisztázni vele ezt is, tehát, hogy ahogy a kisautó itthon marad majd, úgy az ottani játékokat sem lehet hazahozni. Kisnadrágja zsebében megtaláltam, kérdőre vontam, megbeszéltük, hogy renden van, ha szép, majd legközelebb is játszol vele, visszavittük, bocsánatot kértünk óvónénitől, aki mosolyogva megköszönte :))

14. csikil4ny (válaszként erre: 12. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 10:16
A határ a csillagos ég, amilyen komplex multivitamint szeretnél.
13. gajdzsin (válaszként erre: 5. - Futóbajnok)
2017. aug. 6. 10:14
Itt igazából nem tudom milyen vagy hogyan zajlik a beszoktatás mert miután ismertették a házirendet az első szülőin volt két óvónő akik közül az egyik próbálta elmondani a fontosabb dolgokat de egyszerűen a másik állandóan a szavába vágott és viccelődött így azon kívűl hogy mi lesz a jele és mit kell vinni mást nem nagyon sikerült megtudni!
12. gajdzsin (válaszként erre: 10. - Csikil4ny)
2017. aug. 6. 10:09
Szia! Tudsz ajánlani valamilyen jól bevált gyermek immunerősítőt ? Mert mi nem nagyon járunk a patikába kizárólag C és D vitamint adtam neki a 3 év alatt. Nem nagyon voltunk betegesek 2x volt hőemelkedése kis megfázás miatt.
2017. aug. 6. 10:05

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!

Az elválástól annyira nem tartok, bár még nem tudom a helyzet milyen lesz de már azért beszélgettünk róla minden nap, hogy én nem leszek ott vele csak a gyerekek és az óvónénik.

10. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 09:29

Szia!


Kezd el az immunerősítést most. Mivel én is a tanügyben dolgozom és az utóbbi időben elég ramaty állapotban van a szervezetem az orvos tanácsára már aug. 1-től erősítek, a kicsim szintén.


Arra tényleg készülni kell, hogy első évben egy hetet megy, egy hetet betegség miatt nem. Ez természetes. Tehát kell egy B terv. Ha kicsit beteg nem szabad vinni, egyrészt könnyebben felülfertőződik, másrészt így betegítik meg egymást.


Minden rendben lesz, ne izgasd magad. Annyit még tehetsz, hogy vannak nagyon jó óvodára felkészítő meséskönyvek, ha kíváncsi az ovira és várja sokkal könnyebben ott marad majd.

9. csikil4ny (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. aug. 6. 09:23

Mert azért rossz érzés, hogy ilyen könnyen elválik anyától. :) Ezt én is megkönnyeztem annak idején. Persze roppant örültem annak, hogy jól elvan és nem áll az ablakban kisszéken utánam sóhajtva.


Igaz a következő évben minden reggel ki kellett tuszkoljak az ajtón egy anyukát, mert mindig sírva búcsúzkodott a fiától s mindezt az ajtóban állva. Ahogy anya leszokott a dologról, a kicsi sem tartott igényt anya ötszöri visszafordulására. :)

8. futóbajnok (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. aug. 6. 09:10
Nálam ez amolyan "egyik szemem sír, a másik nevet" helyzet volt: egyrészt nyugodt lehettem, hogy könnyen engedett utamra a gyerek, a másik oldala, hogy "na, le se sz.. a gyerekem", mikor előtte folyton együtt voltunk.
7. rinike (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 08:27
Nekem egy 24 éves fiam van, és egy 4 éves lányom. Még a fiam oviba menésekor olvastam egy cikket jótanácsokkal. Egyet örökre megjegyeztem, mindkét gyermeknél bevált, javaslom neked is: mikor reggel elköszönsz tőle, ez legyen az elköszönés (utolsó mondata): "délután jövök érted vissza".
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Futóbajnok)
2017. aug. 6. 08:09
Miért rossz azt látni, hogy puszit se akar adni, ha meglát egy barátját? Szerintem ez pont jó.
5. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 07:59

Szerintem beszéld meg vele az ő kis nyelvén, hogy anya nem lesz vele, dolgozóba megy, pénzt keres, hogy legyen neked kisautóra/ csokira, hogy nélküled kell majd játszania míg elő nem kerülsz. Nálunk ugyanis nem volt beszoktatás, az ajtóban kivették a síró gyereket anya kezéből, és viszontlátásra, bevitték őt a többihez.


Az őszi-téli hónapokban multivitamint lehet adni neki, ne legyen annyit beteg.


Azt kell majd elmondani neki, hogy kedvenc kisautójának/macijának, ha vitt mindig valamit magával, itthon kell maradnia... beszélget a többi macival, vigasztald meg.


Tudom szívet tépő, de ha reggel beadod, annál rosszabb, minél tovább búcsúzkodtok az ajtóban. Rossz azt látni, hogy puszit se akar adni, ha meglát egy barátját, de még mindig jobb így, és az, ha te nyeled a könnyeidet, mint őt sírni látni... nem?

2017. aug. 6. 06:48
Arra készülj fel, hogy sokszor lesz beteg az első évben. És valószínű, hogy ezt semmilyen módon nem tudod elkerülni, sem gyógyszerrel, sem szárított bagolyverítékkel.;) Természetes folyamat, és nem is súlyos, csak átmenetileg kellemetlen. Érdemes lenne, ha még nem tetted bárányhimlő ellen beoltatni.
2017. aug. 6. 00:07

Ne izgulj, a gyerek feltalálja magát pár nap alatt. Nagy buli ez neki új cimbiket megismerni, klassz játékokkal játszani.

Az üzenőfalat mindig nézd meg, mert nem hinném, hogy mindenkinek szólnának külön, hogy pl. szülői lesz, vagy ti vagytok a gyümifelelősök, meg számtalan más dolgot ott közölnek. Nekem pl. eźzel volt problémám.

2017. aug. 5. 23:55
Az en kisfiam sem volt bolcsis... Nalunk az elvalas/beszoktatas konnyen ment -legalabbis neki. En szenvedtem, de tudtam,jo kezekben lesz es a fejlodesehez ez kell ;) ovoneni sokat szamit!
2017. aug. 5. 23:28

Sziasztok! Idén szeptemberben kezdi kisfiam az óvodát. A rokonságban nincsen ilyen kicsi gyermek akiktől esetleg kérdezhetnék és nagyon nem is járunk sehova, bölcsisek sem voltunk.Jó tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy mire érdemes figyelni,felkészülni egy óvodás gyermeknél.Azt elmondták, hogy mit kell vinni, de azért néhány jótanács,segítség,tapasztalat jól jönne bármilyen téren.

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook