Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Először vettem spárgát(sárga). Hogy készítsem el, mit főzzek belőle? fórum

Először vettem spárgát(sárga). Hogy készítsem el, mit főzzek belőle? (tudásbázis kérdés)


10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 3626b88397)
2013. jún. 9. 19:16

mit kell azon pucolni??

én szezonban minden héten többször eszem, nagyon szeretem: az alsó részét letöröm (ahol engedi magát) és slussz.

9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 454db8ee37)
2013. jún. 9. 19:15
blansírozni kell: fél percre forró, lobogó vízbe dobod, majd lehűtöd és bezacskózod.
2013. jún. 9. 18:35
Én eddig egyszer vettem, de megmondom őszintén, hogy pucolás után nem volt túl szimpatikus, pedig elvileg nagyon egészséges, ezért krémlevest készítettem belőle úgy, hogy még ezerféle más zöldséggel összefőztem, de kiérződött valami fura íz, az biztosan a spárga volt. :)
2011. jún. 14. 19:49
Lefagyasztható a friss spárga?
6. Nyafa (válaszként erre: 5. - Csajszika890721)
2011. jún. 13. 21:38
Köszi szépen! Sajnos a vége elkezdett rohadni,úgyhogy nem volt idöm sokat gondolkodni. Beleföztem a húslevesbe.
5. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - Nyafa)
2011. jún. 13. 17:39
Szia! Én levest szoktam belőle, de lehet csinálni spárgás tésztát, akkor sonkával, csirkemellel rakva...keress rá az interneten sok recept van.Biztos találsz a kedvedre valót és egyébként a spárga nagyon egészséges.:-)
4. Nyafa (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2011. jún. 13. 17:02
Köszi Magdi a választ! :)
2011. jún. 13. 15:29

holland mártás recept (bár gugli is megmondja:))


Hollandi mártás hozzávalói


3 tojássárgája

4 cl fehérbor (száraz)

15 dkg vaj (olvasztott)

1 csipet cayenne-i paprika

1/2 citrom leve


Hollandi mártás elkészítése


1. Keverje habosra a tojássárgáját a fehérborral forró vízfürdőben, ameddig besűrűsödik.

2. Keverje hozzá a vajat.

3. Vegye le a tűzről és ízesítse sóval, borssal és citromlével.

4. Kínálja hirtelen sült húsokhoz, zöldségekhez melegen.

2011. jún. 13. 15:18

ha fehéret vettél, akkor azt vékonyan meghámozod, az alsó fás részét levágod, és utána megfőzöd v megpárolod.

hagyományosan főtt újkrumplival és holland mártással (fehér mártás) szokták enni:))


akkor igazán fincsi csak a spárga, ha nagyon friss, max pár napos, remélhetőleg ilyet sikerült vásárolnod:))


ha zöld spárgád van, azt nem kell meghámozni.

2011. jún. 13. 15:12
Elöször vettem spárgát(sárga). Hogy készítsem el, mit fözzek belöle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook