Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élősködők a szobanövényen fórum

Élősködők a szobanövényen (beszélgetős fórum)


2012. márc. 4. 15:36
Sajnos nem vagyok szakértője a témának csak a tapasztalat beszél belőlem.Nem tudom milyen hatóanyag hatásos ellenük, de én természetes alapúakat használok.Apukám agrármérnök Ő szokta nekem venni a sprayket amivel le szoktam fújni a növényeket.Valószínűleg egy másik fertőzött növényről, de lehet, hogy a levegőben is terjednek (pl:rovarok útján) ezek a kártevők.Az én virágaimat tavasztól őszig kint tartom a teraszon és szinte minden évben megfertőződnek.Vannak amik érzékenyek rá és vannak amin sosem kapják el.
2012. márc. 4. 12:28

olvasgattam a témáról itt-ott.

dimetoát-alapú vegyszerem van, úgy értelmeztem hogy ez megfelel a problémám kezelésére.

van erről tapasztalatod?

és még egy kérdés: mivel nem magyarországi vagyok, több kifejezést nem úgy használunk itt, mint ti-a denaturált szesz az a sima gyógyszertári alkohol?

2012. márc. 4. 12:19

huh, most jól beijedtem!

szappanos vizes lemosás kivitelezhető például a könnyezőpálmánál, de kevésbé a benjamin-fikusznál, vagy a zöldikénél...mindenesetre a nagylevelűeket áttörölgetem szappanos ronggyal és keresek valami hatékonyabb kártevőirtót.

honnan jönnek ezek a tetvek? valamelyikkel behoztam?

2012. márc. 4. 11:16

Az interneten keress rá, mit ajánlanak ellene!

Én vissza szoktam metszeni, lepermetezni illetve szappanos vízzel lemosni.

De általában a földet és a cserepet is cserélni kell a biztos hatás érdekében.

2012. márc. 4. 11:13

Szerintem pajzstetvek lesznek.

Nagyon nehéz kiírtani őket.

De vannak rá most már hatékony szerek.

2012. márc. 4. 11:10

hát lavórhoz még nem hasonlítottam, de végül is igen: pici púpok.

hiába használtam a rovarirtót, ezen nem hasonlítanak rovarokra.

2012. márc. 4. 11:06
Olyan apró kis felfordított lavor alakú barna pupok?
2012. márc. 4. 10:54

a szobanövényeimet furcsa élősködők támadták meg: a levelek színén és fonákján is megtapadtak, 1-2 mm átmérőjű barna kis foltok formájában, és ragacsos anyagot termelnek. és mintha lassan kiszívnák a növény erejét.

próbáltam szobanövényekre való komplex rovarirtóval kiirtani, de nem reagáltak rá...mivel távolíthatnám el?

2012. márc. 4. 10:51
Élősködők a szobanövényen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook