Elnyomva (beszélgetős fórum)


1 2
2018. nov. 25. 21:12

Szerintem egyrészt benne van az is, amit írtam a 9. hsz-ban. Másrészt én sokszor érzem a páromon, hogy csak akkor szereti, ha önálló vagyok, amikor az neki kapóra jön. Egyébként sokszor öntudatlanul is igyekszik lerombolni az önbizalmam. Szeret mindent az ellenőrzése alatt tartani, még ha nem is ért hozzá. Ha valamit meg kell oldani, az én ötletemre kapásból gondolkodás nélkül azt mondja, hogy rossz. Később persze van, hogy belátja, ha téved, de azon mindig jót nevetgél. Ha én tévedek, akkor pattog és sokáig a felemlegeti vagy épp gúnyolódik rajtam.

Szerintem ő titkon sok mindenben kisebbrendűnek érzi magát nálam (teszem hozzá, semmi oka rá) és ezért nem tudatosan, de próbál "maga alá gyűrni".

A segítséget is sokszor úgy ajánlja fel, hogy eleve olyan hangsúllyal kérdezi, hogy azt sugallja, hogy majd én megcsinálom, mert neked úgyse sikerülne. Ezt egyébként sokszor hallom is tőle "Neked úgy se fog sikerülni"

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 21:07

Én senkiről nem tételezem fel, hogy szándékosan szabotálja a dolgokat.

Amit most leírtál, inkább arra vall, hogy ő mint vezető akarja meghatározni még azt is, mi hogy vagy hol legyen.

Mondtad már neki, hogy ezt gyerekesnek találod? :D

15. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. nov. 25. 21:05

Azt 100%-ra kimerem jelenteni, hogy ezt nem a szeretet és a valódi segíteni akarás miatt teszik. Ezt azért írom, mert ha én megkérem valamire a párom, akkor azt nem teszi meg. Halogatja meg gyártja a kifogásokat, addig, amíg meg nem unom és vagy megcsinálom vagy összeveszünk. És ha végül meg is csinálja, akkor duzzog érte, meg mártírkodik. Pedig nem szoktam nagy dolgokkal megbízni és hónapokig türelmesen várok, mielőtt bepipulok.

Legutóbb a súlyzókészletét kértem, hogy vigye le a tárolóba, mert én amikor az erkélyről behoztam, úgy meghúztam a derekam, hogy azt hittem úgy maradok. 4 hónap után mondtam azt, hogy most már tényleg nincs kedvem kerülgetni.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 21:02

Biztosan az is hiányzik.

És a párhuzam is esetleg elgondolkodtató...

13. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. nov. 25. 21:00

Vagy épp a vezetői pozíció hiányzik neki. Az irányítás, a döntések stb...

Érdekes, az én párom is vezető beosztásban van. :-)

12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 20:57

Szerintem most úgy érzi, annyi időn át nem volt a felesége mellett, ideje, hogy segítsen otthon.

Ahogy Panka is mondja, ő így akarna segíteni, és persze a vezető állás nyüzsgése után kitölteni a napjait.

Meg kell próbálni megértetni vele, hogy azzal segít inkább, ha vagy együtt megtervezitek, ki mit végez el aznap, vagy ha elfoglalja magát és megvárja, míg segítségül hívod.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2018. nov. 25. 20:56
teljesen, nem tejesen😃
10. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:55
Hát mondd meg neki tejesen egyszerűen, hogy mit szetetnél és mit nem.
9. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. nov. 25. 20:51
Egyébként sokszor azért is akarnak a férfiak a nőknek segíteni, mert azt gondolják, hogy az könnyebb meló. Inkább elmosogat és akkor nem lehet számon kérni, hogy miért nem csinálta meg pl. a kert ásást vagy az elromlott vasalót. :-)
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:47
Más a szeretetnyelvetek. Ő így próbálja kimutatni a szeretét, mert azt hiszi, az apró szívességek a szeretetnyelved, pedig nyilvánvalóan nem. Nyomd a kezébe Gary Chapman: Egymásra hangolva című könyvét.
7. Ildi (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. nov. 25. 20:43
A kertásás emlékeztet valakire:)
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:41
Próbáld te is elvégezni az ő dolgát. Nem tudom házban vagy lakásban éltek, de vannak olyan feladatok, amit jó, ha férfi végez, a fizikai erejénél fogva. Pl. kezdd el felásni a kertet, vagy vedd elő a rossz vasalót és kezdd el szétszedni.:D
5. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:37

Én megértelek. Az én párom is szokott hasonlóan viselkedni, bár nála ez nem állandó. És nem érti meg, hogy akkor és abban segítsen, amikor megkérem és amire megkérem és hagyja meg nekem, hogy eldönthessem mi a jó nekem.

Nagyon idegesítő tud lenni, főleg, hogy utána meg mondogatja, hogy nekem semmi nem jó, nem lehet a kedvembe járni, hisztis vagyok, stb... És egy kicsit néha nekem is lelkiismeret furdalásom van, hogy úgymond nem becsülöm meg a "jót". A környezetünkben is aki látja ezeket a dolgokat, mind engem ítél el, mert bezzeg ő, hogy örülne, ha a férje megmozdulna...

Én már azt csinálom, hogy nem figyelek oda rá ilyenkor. Mintha meg se hallanám. Persze pattog egy sort, de akkor elmondom neki, hogy nem válaszolok ezekre a dolgokra, mert úgyis figyelmen kívül hagyod, amit mondok.

4. Ildi (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:33
micsoda problémák..
3. lapbarna (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2018. nov. 25. 20:31

Ő csak jót akar.

Térdepelj kukoricára!

2018. nov. 25. 20:31

Rövid leszek:sajnállak.

Azaz csak megkérdezem most ez panasz vagy dicsekvés?

2018. nov. 25. 20:17
53 évesek vagyunk, két felnőtt gyerek, elköltöztek. Férjem 20 évig vezető beosztásban, most önállóan dolgozó szakértő... Amit most írok, sokan ki fognak akadni... Megőrjít azzal,hogy mindent meg akar csinálni helyettem. Azt mondja, pihenjek... Mit? Nem fizikai munkát végzek, direkt kikapcsol, ha zene mellett elmosogatom azt a néhány tányért... Ha jönnek a gyerekek és főzök, akkor is azt hallgatom, miért nem pihenek. Nyaraláson ékszert akart venni, nekem nem kellett, de ő tudja, hogy nekem az kell. Nem segít, hanem helyettem csinál dolgokat. Korlátozottan cselekvőképes állampolgárnak érzem magam mostanában... Ő csak jót akar és megsértődött..
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook