Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elmondanátok neki, hogy hiányzik? fórum

Elmondanátok neki, hogy hiányzik? (beszélgetős fórum)


1 2
26. vigyefene (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 20:15

Közben elmentem ebédelni. Az alkalmazkodás úgy tartozik ide, h a másik kívánságát is figyelembe kell venni, és itt-ott teljesíteni is. Egyébként csak az egyik fél érzi jól magát, tetszik neked vagy nem, uralkodik a másikon.

Közben főzök is, de most ráérek ha kiváncsi vagy a véleményemre.

25. bajk
2022. dec. 4. 20:10

Szia!

Kérlek, gondolj bele a fordítottjába: beleesel egy bombajó kinézetű pasiba viszont nem tudsz vele megbeszélni semmit. Vajon hosszú életű lenne ez a kapcsolatod? Könnyen lehet, hogy igen, mert lehet, hogy a külső a meghatározó Számodra. Vagy mégse, mert a lelki társ, a belső, az igazi partner fontosabb? Ha nem tévedek, akkor úgy tűnik, hogy az értékek között őrlődsz.

Írtad: „Az biztos, hogy sosem fogom viszonozni a szerelmét.” És úgy tűnik, hogy a srác is biztos abban, hogy nem akar barátkozni Veled ilyen körülmények között.

Szóval megismerhettünk két „biztos embert”. Nos érdemes megfontolni a 15 hsz.-t Liliom10-től: „Soha ne mondd, hogy soha!”

Sajnos nem írtad le az okokat teljesen, hogy miért lehetetlen Számodra viszonozni az érzéseket, hogy jobban meg lehessen fontolni a kérdésedet. Ez pedig fontos elem lenne.

Azt persze értem, hogy nem vagy szerelmes Belé, de azért számtalan példa van arra, hogy két ember között szerelem alakult ki például a közös érdeklődésnek és közös tevékenységeknek köszönhetően. Sőt, ezt még a kezdeti ellenszenv sem zárja ki.

Mindazonáltal lelki társat találni nem könnyű. Talán egy próbát megérne, hogy adj egy esélyt Magadnak és Neki is. Így legalább tényleg kiderülhet, hogy tudna-e a kapcsolatotok működni.

Ha működne, akkor nemcsak egy férfit, hanem egy lelki társat is nyernél egy személyben. Ha pedig nem működne, mindkettőtök számára egyértelműbb lenne a helyzet és sokkal könnyebb lehetne a tisztázás illetve a lezárás.

Szóval a döntés a kezedben van.

Üdv.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 18:19

Itt nem arról van szó, hogy nem becsültem meg. De ha nem vagyok szerelmes belé, nem fogok járni vele, csak azért, hogy “megtartsam”.

Azt meg nem értem, hogy jön ide az alkalmazkodás…

23. vigyefene (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 18:12
Az idő, a sorsod majd eldönti h mi lett volna jobb. Az biztos, h nem egyszerű jó barátot találni, amikor sikerűl, azt becsűljük meg. Alkalmazkodni kell/muszáj egymáshoz.
22. krisztikrisz (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 18:06
Akkor te a lelkébe vagy szerelmes. Én is voltam így.
21. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 18:05

Én engedtem el így pasit, az ő érdekében, nem akartam lebegtetni, évekig reménykedett. Inkább lemondtam a barátságáról.


Ne mondd meg neki hogy hiányzik, majd elmúlik.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 18:04
Biztos, hogy igen.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Krisztikrisz)
2022. dec. 4. 18:04
Nem mondtam, hogy nem jelent semmit! Pont azt írtam, hogy kötődöm hozzá, mint baráthoz, de olyan értelemben nem vonz. Ne haragudj, de engem a barátaim is érdekelnek, mégsem vagyok beléjük szerelmes.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2022. dec. 4. 18:02
Mi nem leszünk házasok, ez biztos. Az okokat nem fejteném ki.
17. vigyefene (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 18:01
Megértem, de azt is látom, h Te vagy az akinek ő hiányzik. Azt így nem tudjuk h neki hiányzol-e.
16. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:58

Ha nem tudod viszonozni, elvileg nem kéne hogy érdekeljen.

Azért csak jelent neked valamit. Nem minden a külső.

15. liliom10 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:58

Soha ne mondd, hogy soha !

A fiamék évekig csak barátok voltak a menyemmel. Egyszer valahogy ( talán egy szülinapi buliban, nem tudom a részleteket) átprogramozódott az agyuk, és járni kezdtek. Már évek óta házasok, unokáink is vannak. :) Élnek boldog családként . :)

14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:57

Közös megegyezéssel váltak el útjaitok.

Ez nem azt jelenti, hogy fújtok egymásra, és nem köszöntök, ha találkoztok. De az érzelgősséget inkább hanyagold, mert cunamit indíthat el, amit nem akarsz.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. dec. 4. 17:56
Igazad van, csak nagyon kötődök hozzá. Sajnos nehezen ismerkedem, még nehezebben nyílok meg, ritka, hogy valakivel kölcsönösen barátkozni akarok.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 17:54
De kínozni sem akarom, ahogy Miss Angel is írja.
2022. dec. 4. 17:53

Becsületesen, tisztességesen jártál el, amikor megmondtad neki, hogy mit érzel, és mit nem érzel iránta.

Ez őt is megviseli, de megérti, és elfogadja a döntésedet.

Ennek a döntésnek a következményeit viszont neked is viselned kell. Olyan nagyon ritkán van az életben, hogy te mindent megkapsz, miközben a másiknak semmit sem adsz.

Keress más barátokat magadnak, járj más társaságba, egész biztosan találsz magadnak igaz barátot. Lépj tovább.

10. vigyefene (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:51

Akkor úgy néz ki, h a részéről le van zárva a kettőtök barátsága. Én mindenféleképpen tudatnám vele h hiányzik.

De, nem vagyunk egyformák.

9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:50
még így se biztos hogy hamar el fog tudni felejteni.És nem véletlenül kérte,hogy ne barátkozzatok.
8. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:49
én hagynám.kész akarva nem kínozok másokat.Ha a közelében lennél nem tudna tovább lépni,vagy csak nagyon soká....hagyd hogy elgalább találjon vki mast akivel boldog lehet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2022. dec. 4. 17:49
Igen, ezért is írtam, hogy talán önzőség lenne, ha erőltetném. Gondolom hamarabb elfelejt, ha nem tartjuk a kapcsolatot.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 17:47
Nem akarja, nyilván azért mondta, hogy hagyjuk a barátságot.
5. vigyefene (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:46
Azt majd hagy döntse el ő, h akarja-e folyttatni így. A barátsághoz két ember szükséges.
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:45

Voltam viszonzatlanul szerelmes. Nagyon nehéz ügy... Szerintem könnyebben kiábrándul belőled, ha nem találkoztok egy ideig. Ha már csak barátként tud rád gondolni, akkor esetleg lehettek majd barátok.

Próbáld a helyébe képzelni magad ! Ha szerelmes lennél valakibe, és ő tudatná Veled, hogy csak baráti kapcsolatot tud ápolni Veled...

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 17:44
Az biztos, hogy sosem fogom viszonozni a szerelmét.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 17:40
Mond meg neki, az életben semmi nem végleges.
2022. dec. 4. 17:38

Volt egy fiú barátom, aki sajnos többet érez irántam, amit én nem tudok viszonozni. Emiatt azt mondta hagyjuk a barátkozást is. Megértem, hogy rossz így neki, de nekem nagyon hiányzik. Sokat voltunk együtt, mindent vele beszéltem meg, olyan egyedül érzem így magam.

Önzőség lenne, ha elmondanám neki, hogy hiányzik? Vagy hagyni kell?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook