Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elliptikus trénerről vélemények fórum

Elliptikus trénerről vélemények (beszélgetős fórum)


2013. szept. 2. 12:44

Annyira nem értem azt, aki arról ír, hogy nem fogyaszt! Hát még a lassú séta is éget kalóriát...

Ha kisebb fokozaton edzek, több kalóriát számol, ha nagyobb fokoatban, akkor kevesebbet (lassabban csinálom), viszont sokkal jobban megy izomra, és mint már más is írta, még a súlyzózás is fogyaszt, mert az izom még edzés után is "eszi a zsírt".

Mindenfajta mozgás égeti a kalóriákat, és ez a lényeg! Még a takarítás is. A gép annál hatásosabb minél többet használjuk. :)

Az hogy hány perc után ég a zsír sok mindentől függ, nagyon sok mindentől. Például aki atkins diétát csinál, annak előbb kezd égni a zsír, reggel is előbb kezd égni. De azt is érdemes tudni, hogy az edzés után még órákig. Sőt, az anyagcserét is gyorsítja.

Ízületet kíméli, azt mondják. Egy barátnőmnek fájt tőle a térde, és én is érzem (de majd elmúlik :) ). De megfigyeltem, hogy nem mindegy hogy csinálom.

26. nettas (válaszként erre: 24. - ZombiPillangó)
2013. jan. 28. 09:13
Nem hamis. Nem poénból lehet az ellenállást, fogást szabályozni, ajánlom, hogy próbáld ki egyszer.....
2011. júl. 24. 18:30

Sziasztok!

Szeretném, ha újra élne a fórum:)

Egy kis segítség elkelne olyanoktól, akiknek otthon van elliptikus trénerük, és már rutinosak.

Én pár napja szereztem be egy elliptikus trénert. Nem tartom magam puhánynak, sokat gyalogolok (munkámból kifolyólag) de első körben nem tudtam 10 percnél többet tekerni rajta....

Valamit nem jól csinálok?

Az pl. miért van, hogy én csak a comb izmomban "érzem" hogy dolgoztat a gép?

Máshol is hatnia kellene, nem? (fenék, has,vádli...)

2011. márc. 10. 10:04

Az elliptikus gép nagyon "hamis", mert három módon is átver minket. Először is, a pulzusod könnyedén felmegy rajta magasra. Másodszor, elkezdesz izzadni. És harmadszor, a gép arról tájékoztat, hogy szörnyen sok kalóriát elégettél (annak ellenére, hogy a számláló valószínűleg nem pontos, ahogy az a CBS tv csatorna beszámolójából is kiderült).


Miért is nem működik az elliptikus gép (hatásosan)? Azért, mert egyszerűen nem végzel annyi mechanikus munkát, mint egy szobakerékpáron, vagy futás közben. Magyarul könnyebb és kevésbé hatásos. A pulzusod felnyomása nem a kulcstényező a zsírégetésben.

23. russodebby (válaszként erre: 22. - Camelot77)
2009. nov. 18. 16:52
Én 10 perc után kidőltem 14-15 km/h-s sebességet tartva.
2009. nov. 18. 16:49
Nekem ma érkezett meg az elliptikus gépem.Már ki is próbáltam.Hát aki azt állitja hogy ez nem fogyaszt az nem mond igazat.Szerintem akinek problémája van a gerincével és ezért nem futhat vagy futópadozhat annak ez az egyik legjobb gép.Elsőre 20 percet bírtam de szakadt rólam a víz.
21. russodebby (válaszként erre: 16. - Bici)
2009. nov. 18. 13:31
Mi használtan vettük,már nem tudom,hogy a vat.-on vagy a tesz-en 35ezerért. Lassan egy éve megvan,nem volt baja a masinának,csak az adapter ment galyra a sok áram ingadozástól (el volt égve valami vezeték a házban).
20. Ekka
2009. nov. 18. 13:01
Nagyon szuper, de nekem nem bírta a térdem..:)
2009. nov. 18. 12:59
Sziasztok szerintem érdemes körülnézni lehet használtat is venni kondigép boltban amire van garancia is még,de különböző apróhirdetési portálokon is érdemes nézelődni.Sokan megveszik és aztán beleunnak és töredék áron eladnák csak hogy ne foglalja a helyet.Kitartás van remény:-)))))
2009. aug. 21. 21:23

A kérdés hogy mennyit szánsz rá:)

Az ami emberszámban megvehető azt nem kell megvenni,ami meg jó azt nem TUDOD megvenni anyagilag...Sajnos../Bár lehet hogy te meg tudod:)

és én magamból indultam ki:)/

17. giorcub (válaszként erre: 16. - Bici)
2009. aug. 21. 19:26

decathlon, hervis, intersoprt. ezeknel ki is tudod probalni es ha gond van, van hova visszamenni.

de biztos vannak direkt fitness boltok is (bp-en akad) es ott is megnezheted, megveheted (anno mi igy vettunk fekpadot egy koruti sportboltban).

16. Bici
2009. aug. 21. 15:34
Én is szeretnék egyet!Igazából nem a masinával szemben vannak kétségeim, hanem gőzöm sincs, hol vegyem meg.Szerintetek interneten érdemes megrendelni,vagy speciális üzletbe nézzek be? Topsop,teszkós vagy auchanos eleve kizárt.Hol vásárolhatom meg úgy,hogy két hét után ne essen szét,és ne fontos alkatrész nélkül küldjék,stb. Nem árt ha van rá garancia, vagy és nem sértődnék meg, ha össze is állítanák nekem.Kb. 50-60 ezer pénzt bírnék rászánni.Van esélyem? Jó pár fitness portálon lehet rendelni,csak félek hogy selejtet küldenek.Tapasztalatok?
2009. aug. 4. 23:22
hazi hasznalatra sztem is a legjobb. nagyon jo hogy atmozgat (nem ugy mint a bicikli) a terdet nem terheli utesszeruen mint a futas. nekem bejott. 3/4-1 orat csinalok rajta, es felmegyek a max fokozatra es azon tekerem. nagyon durva tud lenni ha valaki komolyan nyomja. en 10 evig versenyszeruen futottam de otthoni megoldasnak jobbnak talalom mint a futast.
2009. aug. 4. 20:43
Főleg a nagyon szigorú diéta volt a "ludas"a 25 kilóban,gratulálkok:)
2009. aug. 4. 20:32
Szerintem is az egyik legjobb zsírégető gép .Nekem 25 kg-tól segített megszabadulni,persze szigórú diéta ,vagyis inkább életmód változtatás, betartása mellett.
2009. aug. 4. 19:59
Akkor jó úton jársz:)
11. petka (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2009. aug. 4. 19:55
Tudom :) pont igy is csinalom. Nem varnek csodat a mozgastol dieta nelkul. Akkor legfeljebb csak szinten tartani tudnam magam.
10. 2d5a00656a (válaszként erre: 9. - Petka)
2009. aug. 4. 19:51
A zsírégetési zóna 50 -60 perc után indul a kardio tartományban,alatta nem égetsz zsírt.Bár pont mostanság olvastam tanulmányokat arról hogí a súlyzós edzésben is lehet zsírt égetni...És még valami,ami a lényeg szerintem.Zsírégetés a diéta hatására alakul kia szervezetben,és a mozgás csak 10-20 százalékban játszik alá ,a többi diéta,ezt nem lekhet megúszni,sajnos...
9. petka (válaszként erre: 8. - 2d5a00656a)
2009. aug. 4. 19:45
Na igen. Attol fugg ki mit szeretne elerni. En pl zsiregetni akarok ezerrel. De alakformalasban tokeletes az elliptikus trener. Teljesen igazad van.
8. 2d5a00656a (válaszként erre: 7. - Petka)
2009. aug. 4. 19:37

Hát lehet hogy a zsírégetésben/sőt valószínű hogy így van/hatásosabb a futópad,főleg akinek az állóképessége,testsúlya,edzettsége bírja a a futást,de én maximálisan elégedett vagyok vele,olyan jól formázza a tomport,a nagy farizmot és a combhajlítót,hogy nekem nem is kell több:)

/Bár én nem hajtok azsírégetésre olyan feszülten 5 kilóm van,és már szinte megszoktam:)/

2009. aug. 4. 19:27

Amikor telen jartam konditerembe,ez volt a kedvenc gepem. 1 orakat csinaltam rajt. Jo, mert izulet kimelo, minden testreszt megmozgat. Volt amikor nem tudtam hogy mitol faj a delta izmom, hat ettol fajt.

Viszont en is olvastam egy cikket egy szakmai lapban, hogy nem hatasos a zsiregetesben. En nem tudom, nem ertek hozza.

Most amikor ujra kezdtem jarni terembe mar inkabb futopadot hasznalok, engem sokkal jobban elfaraszt es erzem/latszik a hatasa.

6. SF (válaszként erre: 5. - 2d5a00656a)
2009. aug. 4. 19:15
Egy cikkben azt olvastam, hogy egyáltalán nem hatásos, de akkor nyilván csak reklámot akartak csinálni a saját edzőtermüknek! Egy barátnőm szerint is nagyon jó!
2009. aug. 4. 18:21
Kedvenc gépem:) Heti 4x 1 órát nyomok technogym glider 600 -on.Nekem nagyon bejön,csípőhorpaszra egyszerűen megdöbbentő hatással van!!
2009. aug. 4. 16:42
Én nem érzem nehéznek. 40 percet nyomok rajta ált.
2009. aug. 4. 16:19
mennyit edzetek vele és mikor látszik a hatása?
2009. aug. 4. 16:06
Húhhh, nehéz, de nagyon jó zsírégető!!
2009. aug. 4. 15:57
Elliptikus trénerről vélemények

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook