Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elképesztő fogantatások fórum

Elképesztő fogantatások (beszélgetős fórum)


22. BlueJasmine (válaszként erre: 21. - Babuci14)
2014. ápr. 29. 22:45

Sziasztok!


Én is szeretnék csatlakozni a "csodababásokhoz"... :)

Mindig is az a tipikus anyatípus voltam,imádtam mások gyerekeit,mindig is szerettem volna sajátot ha adottak a körülmények... 6 éven keresztül szedtem fogamzásgátlót,majd miután abbahagytam (az exemmel úgy döntöttünk,hogy jöhet a babaprojekt),teljesen felborult a hormonháztartásom, nem jött meg hónapokig, ha meg is jött akkor teljesen össze vissza,ezért elmentünk mind a ketten orvoshoz... Nála nem volt semmi baj, viszont nálam PCO-t is diagnosztizáltak,és petefészek diszfunkciót is... Nagyon sokáig rajta voltunk a dolgon, aztán a végén megromlott a kapcsolat, szétmentünk (tudta a baba,hogy ide nem "szabad" jönnie), majd megismerkedtem a mostani párommal. Szerelem volt első látásra, 2 hét után együtt éltünk, és sosem védekeztünk, mivel biztos volt,hogy nem lehet soha gyermekem... Az első hónapban összejött a mi kis szerelmünk! :) Tulajdonképpen 2 hónapja voltunk együtt,amikor kiderült, de kétségtelen volt,hogy megtartjuk! :) Most 3 hónapos,és nagyon boldog mindenki! :)

2014. ápr. 23. 12:05

Sziasztok! Nekem is van egy csodababa a pocakomban. :)

2011ben, 6 év után abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Ez annyira felborította a szervezetem, hogy 1 egész évig nem menstruáltam. Kb. a 7.hónap körül elmentem dokihoz, kivizsgáltak, semmi mást nem tudtak mondani, csak azt, hogy inzulinrezisztenciám van és PCO-m. Az IR-re a mai napig szedem a gyógyszert. Tavaly nyáron elkezdtem ismét vizsgáltatni magam. Nem voltak túl jók a hormoneredményeim sem, peteérésem sem volt. Decemberben kitűzték a műtétemet, ami januárban volt. Leszedték a cisztámat a bal petefészkemről, csináltak egy méhtükrözést és megnézték, hogy átjárhatók-e a petevezetékeim. Több, mint egy órás műtét volt. A műtét közben kiderült, hogy van egy méhfejlődési rendellenességem, ami azt jelenti, hogy csak fél oldalon "működök", a petefészkem is, a vezetékem is és ráadásul kisebb a méhem a kelleténél. A dokim azt mondta, hogy 6 hét múlva kontroll és gyógyszerrel rásegítünk a peteérésre, valamint fontoljuk meg az inszeminációt. A kontroll előtti héten kiderült, hogy babát várok. A műtét után 8nappal megfogant a mi kis csodánk. :)

20. 5e0ca415c6 (válaszként erre: 19. - Rinike)
2014. ápr. 21. 07:22
Gratulálok szívből!!
19. rinike
2014. ápr. 20. 22:39
Nekem a második gyerek nem jött össze évekig. Mikor végre terhes lettem, kiderült, hogy kromoszómahibás a baba, így elvesztettem. Aztán megint hosszú ideig semmi. 3 inszemináció és 6 sikertelen lombik után az örökbefogadás mellett döntöttünk. Az örökbefogadói tanfolyam vége felé lettem spontán terhes. Timikém 43 éves koromban született, most 17 hónapos. Két hónap híjján 20 évvel fiatalabb a fiamnál.
18. 5e0ca415c6 (válaszként erre: 14. - Erolin88)
2014. ápr. 20. 20:53
Nagyon grat!!!
17. édesszívem (válaszként erre: 12. - CsengiBoti)
2014. ápr. 20. 20:51
:)))) de jó volt ezt is olvasni!
16. édesszívem (válaszként erre: 10. - Rainbow baby)
2014. ápr. 20. 20:50
Gratulálok!
2014. ápr. 20. 08:22
Barátnőmnek 12 évvel ezelőtt azt mondták az orvosok, hogy soha nem lehet gyermeke. Abbahagyták a védekezést, azonnal teherbe esett. Lett egy kislányuk, egy később egy kisfiuk, tavaly pedig egy újabb kislányuk. És volt egy vetélése is.
2014. ápr. 20. 08:12

Szia!


Nekem 2 sztorim van. Mindkettő saját :)


1: 3 gyerek közül én vagyok a legkisebb, 10 és 11 évvel a nővéreim után. Anya fogamzásgátlót szedett és annyira fájt a háta már hetek óta, semmilyen fájdalomcsillapító sem hatott, elment dokihoz... és mondta, hogy gratulálok ön terhes. Szedte mindig rendesen, nem volt hányás, hasmenés... valószínű, hogy "megszokta a szervezete". És itt vagyok, viszonylag egészségesen.


2: azért írtam, hogy viszonylag, mert PCO- s, IR- es meddőségem van. Egy ideig volt gyógyszer mellett ciklusom, de az uccsó fél évbe nem volt. Júni. 3- án voltunk dokinál, éves kivizsgálás, UH: nyálkahártya szép vastag- menstruálni fogok, ott megbeszéltük, hogy novemberben akkor meddőségi kivizsgálás sötöbö. Júni. 10- én megcsináltam életem első pozitív terhességi tesztét. Kende 2.5 hónapos, egészséges.

13. Szilke* (válaszként erre: 1. - 5e0ca415c6)
2014. ápr. 19. 21:52
Unokatesomeknal egyikojuknek sem lehet gyerekuk, azt hiszem ketto beultetes ( lombik?) volt, elfogyott a penzuk, majd a csaj egyszercsak terhes lett es a gyerek kikopott apja :)))
2014. ápr. 19. 21:34

Világéletemben 3 gyermeket szerettem volna.

Mikor megszületett a második kisfiunk is,a párom azt mondta : neveljük fel őket a tőlünk telhető legjobb körülmények között,amit talán háromnak már nem tudnánk biztosítani.

Elfogadtam,de talán tudat alatt soha nem mondtam le Róla.


Így (?) történhetett,hogy kétszer lettem SPIRÁL MELLETT terhes,de sajnos a babákat elveszítettük.

Innentől viszont már a férjem is azt mondta : legyen még egy kisbabánk.Hamar sikerült is teherbe esnem,de kb a 6. héten elhalt a terhességem.


Viszont ekkor már ismét lebeszélt a babáról,mondván : ne kísértsük a sorsot.

Megszakítással "védekeztünk",a 6.hónapban terhes lettem,és ápr.2-án volt 1 éves ami 3. legdrágább Kincsünk.


Hiszem,hogy a gondolatainknak teremtő ereje van,és amelyik baba meg akar születni,az meg is fog születni,dehogy mikor,az nem a mi,hanem az Ő döntése.


Általában a legváratlanabb pillanatban érkeznek,de mindenképpen jönnek :)

11. Annie1130 (válaszként erre: 9. - 5e0ca415c6)
2014. ápr. 19. 21:26

Köszönöm, de nem az én érdemem, hanem a Teremtőé. :)


Olyan jó ilyen csodálatos sztorikról olvasni!

2014. ápr. 19. 21:20

Nagymamámnak azt mondták, hogy soha nem lehet saját gyermeke, így örökbe fogadtak egy fiút.

Aztán még három fiút szült. :)


Nekem tiniként nagyon magas volt a prolaktin szintem, plusz volt egy microadenomám. Kezeltek gyógyszerekkel, amiktől folyton rosszul voltam. Végül a legutolsó gyógyszert abbahagytam, mert nem bírtam. Nem tudtam bejárni az egyetemre, nem tudtam tanulni tőle. Visszamentem az orvoshoz, aki magából kikelve ordítozott velem, hogy nagyon felelőtlen vagyok, hogy nem szedem a gyógyszert, mert csak gyógyszerrel lehet majd gyerekem, és ugye a "daganat is ott van" az agyamban. (Pont azért volt szimpatikus az orvos korábban, mert csak adenomaként beszélt róla, nem daganatként.) Ekkor felálltam, megköszöntem az eddigieket, és elköszöntem tőle. Soha nem mentem vissza hozzá. Életmódot váltottam, egészségesen éltem, mozogtam, véget vetettem a nem működő több éves párkapcsolatomnak, méregtelenítettem, megismertem a "férjemet". :) Mindkét babánk rögtön az első ciklusban fogant. És nem rohangáltam vérvételre, meg orvoshoz. 2,5 és fél évesek. :)

9. 5e0ca415c6 (válaszként erre: 8. - Annie1130)
2014. ápr. 19. 20:47

nem hallottam még erről a könyvről. Köszönöm szépen, utána fogok nézni!!

És gratulálok!:)

2014. ápr. 19. 20:44

Én 19 évvel a bátyám, és 15 évvel a nővérem után születtem... :)


Én annak a híve vagyok, hogy amikor pl. látszólag fizikai okai vannak a sikertelen próbálkozásoknak, minden esetben lelki okoat kell keresnünk, feloldatlan feszültségeket, feldolgozatlan, tudat alatti szorongásokat.


Nagyon ajánlom mindenkinek Bert Hellinger Felismerni ami van című könyvét. Döbbenetes dolgokra képes rávilágítani.

2014. ápr. 19. 20:38

Nekem is van egy, a sajátom:) Édesapámnak volt egy műtétje egy baleset miatt. Az orvos azt mondta nem lesz több gyermeke. És megszülettem, 11 évre a bátyám után!! Apu 37. szülinapjára.

(és nem tudott volna le sem tagadni:)

De most nekem nem akar összejönni a 2. babám.

Az elsőt észre sem vettem, 21 évesen...most 37 leszek, volt 3 éve egy abortuszom sajnos...már fél éve újra próbálkozunk de semmi...

:((

2014. ápr. 19. 20:35
El mentem dokihoz,hogy vizsgáljon ki,mert valami nem stimmel.A hormonvizsgálattal rendben volt minden,de 10 éve nem sikerült így gyanította hogy petevezeték elzáródás,de ha átmosatja sem biztos hogy lehet,mert sokszor begörcsöltem,és nem mensi alatt.Nem egyeztem bele a beavatkozásba,így belenyugodtam,hogy nekem nem lehet és kész.Nem védekeztünk,mert minek.Következő!!! hónapban terhes lettem.
5. 5e0ca415c6 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2014. ápr. 19. 20:33
:)) Széééép történetek!!
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2014. ápr. 19. 20:31
Ja, és az unokatesóm 16-szor vetélt el az első pár héten...Tizenhetedjére jött össze, csodaszép, egészséges kislányuk született. Én azt mondom, amit a szív nagyon szeretne, azt előbb-utóbb megkapja...
3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - 5e0ca415c6)
2014. ápr. 19. 20:29
Szia!Az egyik barátnőméknek 8 év után jött össze...Minden módon próbálták, amint letettek róla, elengedték a görcsöt, természetes úton összejött. Egy másik barátnőm 41 évesen szült, ők 4 és fél évig próbálkoztak, de végül lombikkal sikerült, és végül itt vagyok én élő példaként. 37 évesen szült Anyukám, akinek egy komoly nőgyógyászati műtéte volt egy évvel a fogantatásom előtt, és közölték vele, hogy nem lehet több gyereke...
2014. ápr. 19. 20:23
Én egyelőre csak reménykedem a terhessében, de nagyon érdekelnének olyan történetek, amikor elvileg lehetetlen, vagy nagyon nagyon valószínűtlen volt a teherbeesés, mégis megtörtént...
2014. ápr. 19. 20:19
Azokat az anyukákat várom ide, hogy megosszák tapasztalataikat, történetüket, akik valamilyen csoda, "véletlen" folytán vagy szokatlan körülmények között lettek mégis terhesek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook