Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzésem... fórum

Eljegyzésem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 12. 20:19

Jó rég nem voltam a fórumjaimon, ma nézegettem át, hogy miket is írtam ki régebben :)

Az eljegyzésünk csodás volt, mindenki boldog volt, táncoltunk, mulattunk stb. Ami a legfontosabb: azóta is boldog kapcsolatban élünk a párommal, teljesen megértjük és támogatjuk egymást, minden a legnagyobb rendben van.


Most 21 vagyok, amikor a fórumot indítottam 19 voltam :)) de furcsa, gyorsan telik az idõ. Azóta mindketten lediplomáztunk, én idén elkezdtem a mesterit is, ami még 2 év, a párom nem a továbbtanulást választotta, hanem az intenzívebb pénzkeresést, most pl. decemberig Csehországban dolgozik (szept, 14-tõl van ott). Hiányzik, de amikor csak tudunk, beszélünk és bár nagyon furcsa és nehéz egyedül, de mellette vagyok és ugyanolyan hiperszuperül szeretjük egymást, mint ezelõtt, sõt, talán egyre jobban :)

76. Awela (válaszként erre: 73. - 98a882c496)
2009. jún. 2. 21:56

Milyen volt az eljegyzés? Mesélj, olyan kíváncsi vagyok!

Mi ma vettük meg a gyűrűket, jövű vasárnap lesz az eljegyzés. Szűk családi kör, csak mi és a szülők. Még nem tudom, mi lesz a menü, de már nagyon várom.:)

75. 98a882c496 (válaszként erre: 74. - Awela)
2009. máj. 23. 12:53
az szupi, az a fõ, hogy a hamarosan szó van jelen :D majd a fogyimat is kicsit hanyagolom azon a napon :P nem mintha máskor nagyon komolyan venném :))
74. Awela (válaszként erre: 73. - 98a882c496)
2009. máj. 22. 13:12
Nyam.:) Nekünk se sok idő már, de még pontos dátum nincs, valamikor júniusban, ahogy alakul. Végül is nem nehéz összeszedni a szülőket. Előtte még megvesszük a gyűrűket és ha az megvan, már mehet is.:)
73. 98a882c496 (válaszként erre: 68. - Kisrigó)
2009. máj. 22. 09:49

:) igen, a sugásra gondoltam; mindenki nagyon dícséri, és tényleg szép, hangulatos volt a díszítés is. Az ételek is nagyon jók. Sajnos nem gyakran járunk oda, mert nem a legolcsóbb, legutóbb a nagyi 70. szülinapját ünnepeltük ott egy ebéd keretében. A Sugás bõségtál nevére emlékszem, az nagyon fincsi, van rajta minden.


A másik lehetõség a Szentgyörgy palota, csak az a város végén van. Na de mind olyan dolgokról beszélek, ami még nagyon késõn esedékes.


Az a fõ, hogy 8 nap és megtartjuk az eljegyzést :D már alig várom :)


A menü: - elõételnek hidegtál felvágottakkal,

sajtokkal, tojással, zöldségekkel és

töltött fasírttal

- marhahúsos parasztcsorba :) imádják...

- panírozott csirkemell krumplikörettel,

steak, savanyúság (cékla, ubi, paprika)

- töltöttkáposzta

- sütemények (zserbó, sósrúd, vendégváró

szelet...)

72. 98a882c496 (válaszként erre: 64. - Awela)
2009. máj. 22. 09:37
Az ebédet mi is magunk csináljuk, anyuék bevállaltak mindent, viszont logikus, hogy segíteni fogunk :)
71. 98a882c496 (válaszként erre: 67. - Awela)
2009. máj. 22. 09:36
El is hiszem, hogy belefáradnak...majd elválik, hogy mit csinálunk. Viszont megnyugodtam, hogy semmiképp nem jelent akadályt.
70. 98a882c496 (válaszként erre: 65. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:35
Hát ez naogyon jó hír nekem, akkor nem lesz nagy bonyodalom :) a papírt meg majd elintézzük...
69. Fiatal nő (válaszként erre: 67. - Awela)
2009. máj. 22. 07:55
Igen, én is valahogy így tudtam. A gyereknevelést viszont a későbbiekben senki sem fogja számonkérni! :-)
68. Kisrigó (válaszként erre: 63. - 98a882c496)
2009. máj. 21. 23:03
A Sugásban?
67. Awela (válaszként erre: 65. - Fiatal nő)
2009. máj. 21. 21:36
Nem kell megkeresztelkedni, csak alá kell írni egy papírt, hogy a gyerekeket viszont a hívő fél vallását felveszik. Plusz még a pap kér mindenféle extrákat is, előkészítő, stb. Ezért hagyják el sokan, mert túl sok ideig húzzák az előkészítőt és a pár már belefárad.
66. Fiatal nő (válaszként erre: 53. - 98a882c496)
2009. máj. 21. 19:50

Szerintem sem fontos a templomi esküvő, ráadásul divat lett ott házasodni, akkor is, ha a felek tulajdonképpen nem is vallásosak (túlzottan). És mindig hangsúlyozzák is, hogy az ilyenek inkább ne vállalják be a templomi esküvőt, mert annak semmi értelme.

Szerintem meg szörnyű lehet hatalmas, kényelmetlen és drága fehér ruhában "tipegni" nagyközönség előtt... :-S A gondolattól is rosszul vagyok... :-S :-)

65. Fiatal nő (válaszként erre: 51. - 98a882c496)
2009. máj. 21. 19:47
Én a minap olvastam valamit, hogy nem kell megkeresztelkedni a templomi esküvőhöz, elég, ha az egyik fél katolikus. Viszont kell valami engedélyt szerezni... :-)
64. Awela (válaszként erre: 62. - Kisrigó)
2009. máj. 21. 19:46

Az nekem se tetszik. Régebben esküvőkön nagyon sok volt mindkettőből és hát nem a legszebben. De hát kis vidéki ebédlő, nem mintha le akarnám szólni.:) Mi biztos nem ott tartjuk, de még ráérünk a szervezéssel, az még évek kérdése.:)

Az eljegyzés pedig 7 fős lesz csak, szülők, mostohaapám és mi ketten. Ebédet otthon csináljuk, veszünk innivalót, egy kis díszítés esetleg... csak egyszerűen.

63. 98a882c496 (válaszként erre: 62. - Kisrigó)
2009. máj. 21. 19:30
Persze, az esküvõt az egyik legszebb étteremben rendezzük majd meg, már kinéztük :) és ott általában külön csoport van, aki a díszítést rendezi, virágokkal stb. A székek is bevannak esetenként vonva fehér anyaggal és rózsaszín szalaggal van kidíszítve. Lufik is vannak a mennyezeten, szív alakba rendezve, nekem tetszett amikor láttam :)
62. Kisrigó (válaszként erre: 61. - 98a882c496)
2009. máj. 21. 13:33
Nálunk a lufi és krepp-papír tabu. Csak élő virággal dolgozunk. A lényeg a minőségen van. Minden legyen összehangolva. A székek kárpitja, az asztalközép, a szalvéta, a drapéria, a gyertyatartók, stb. Inkább érdemes másra bíznia szervezést, és direkt erre kialakított termet választani. Itt most elsősorban az esküvőre gondolok.
61. 98a882c496 (válaszként erre: 60. - Kisrigó)
2009. máj. 21. 13:22

Mindenesetre jól jön az info, az esküvõn sokkal több ember lesz :) most csak kis kerti party-t akartam fincsi kajákkalés tényleg csak a legfontosabb személyekkel.


Viszont díszítésre tippeket még írhatsz, mert nem csak az eljegyzés jön, hanem tesómnak a bérmálása is hamarosan.

60. Kisrigó (válaszként erre: 58. - 98a882c496)
2009. máj. 20. 21:25

Egyébként a jobb italnagykerekben, ha megveszed az esküvőre az alkoholt, akkor vállalják, h a felbontatlan üvegeket visszaveszik. De nyilván ez nem aktuális 15 főre, hanem 10x ennyire vonatkozik. Csak gondoltam nem árt ha tudjátok.

Ha van egyéb kérdésetek szívesen válaszolok.

59. 98a882c496 (válaszként erre: 57. - Kisrigó)
2009. máj. 20. 21:19
tényleg, a fütyülõs az eléggé elismert és finom. Barackosat ittam egyszer, nem tudom van-e más ízben. Nálunk itt Erdélyben még nem láttam ilyen pálinkát, viszont van itt elég más a vidéken...de azok nagyon erõsek, még a szagát se bírom (pl. szilvapálinka...Gyimesen fõleg nagyon erõsre csinálják)
58. 98a882c496 (válaszként erre: 56. - Awela)
2009. máj. 20. 21:17
Nem leszünk sokan (15 személy csak, a szûk család), viszont szombaton is, vasárnap is tart a "buli". Keresztszüleim Magyarországról jönnek, Várgesztesrõl, emiatt lesz egész hétvégés. Meg az se baj, ha nem fogy el mind az ital :)
2009. máj. 20. 16:40

Nálunk a szokásos ital: Unicum Jager whisky pálinka (fütyülős vagy hasonló),vmi házi pálinka krémlikőr cherry, bor (bár az nem átlagban nem foyg nagy mértékben) és alk és mentes sör.

(Gondoltam segítek, rendezvényszervező vagyok)

56. Awela
2009. máj. 20. 16:27
Egyébként hány fős ivászatot terveztek?:D
55. Awela (válaszként erre: 54. - 98a882c496)
2009. máj. 20. 16:26
Még nem tudom, majd ráérek azon a héten eldönteni.:) nem akarok nagy felhajtást.
2009. máj. 20. 15:46

Ja, nem tudom mondtam-e már, de megvettük az italokat is az eljegyzésre (van bor, sör, whisky, martini, krémlikõr :D ). Anyu még lufikat is vett, hogy kidíszitsük vele az ajtót meg a mennyezetre is rakunk párat. Ithhon tartjuk meg, a garázst tavaly átalakítottuk játékteremnek, egész kényelmes szobaszerû valami lett belõle. Ott tartottuk a kicsengetésemet is, jól elfért mindenki, erre a célra is jó lesz.


A menüt már tudjátok? Vagy még nincs ennyire elõrehaladva a menet? :)

53. 98a882c496 (válaszként erre: 52. - Awela)
2009. máj. 20. 15:42
Osztom a véleményedet, nekem is elég lenne a polgári...viszont nem hiszem, hogy belenyugodnának sajna. Meg az az igazság, hogy szupi érzés lehet hófehér ruhában végigtipegni a vörös szõnyegen, apuval karonfogva, aki odavezet a szerelmedhez és úgymond "átad" neki :) annak van valami különlegesebb varázsa.
52. Awela (válaszként erre: 51. - 98a882c496)
2009. máj. 20. 08:43
Nálunk is a nagyi a nagy hívő, vele biztos lesznek viták, eddig mindenki templomban is esküdött, én leszek az első, aki nem. De hát bele kell törődnie. Elvégre nem az a fontos, hogy hol házasodtok össze, hanem hogy szeretitek egymást annyira, hogy meghoztátok ezt a döntést. Szerintem semmivel sem rosszabb, ha csak polgái esküvőt tartotok.
51. 98a882c496 (válaszként erre: 49. - Fiatal nő)
2009. máj. 19. 11:12

Szia, az a helyzet, hogy a párom sincs...ez lenne a probléma majd a családomban. Nekem nem számít, nem csinálnék ügyet belõle, de mint említettem, a nagyi meg az anyu nagy katolikusok. Szerencsére nem erõltették rám, így én kicsit szabadabban nevelkedhettem :)


Viszont a párom mindenképp meg kell keresztelkedjen ahhoz, hogy templomi esküvõt tartsunk és majd a gyerekeinket is megkeresztelhessük. Megszeretném kérdezni, hogy akkor ti hogyan oldjátok ezt meg? Hátha segít nekünk is leküzdeni ezt a problémát.

50. Awela
2009. máj. 17. 22:54
Én meg vagyok, de párom nem fog bejönni a templomba.:)
2009. máj. 17. 12:59
Ilyen gondunk nekünk nincs. Egyikünk sincs megkeresztelve... X-)
2009. máj. 17. 10:18
Szerencsére nem lesz nagy gond a szülõk ötleteivel. Már ami a szervezést illeti. SZerintem õk inkább a vallásos részébe fognak beleszólni. A családom nagy katolikus, apum nem annyira veszi komolyan szerencsémre, de anyu és a nagyi....fú. Ragaszkodni fognak hozza, hogy katolikus esküvõ legyen. Párom meg más vallású, de nem annyira fontos neki, hogy melyik templomban lesz megtartva. Remélem ebbõl majd nem lesz gond...mondjuk lenne idõm bõven ezen gondolkodni még.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook