Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elhúzódó menstruáció? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. fórum

Elhúzódó menstruáció? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. (beszélgetős fórum)


1 2
9. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Mikono)
2013. máj. 10. 17:12
Nekem voltak 7napos vérzéseim,lânyom 14éves,neki 7napig tart és normális,râadásul neki mindig erős a vérzése,volt,h meg is lepődtem.Szerintem ne szedj gyógyszert,semmilyet.Nekem is fog.gátlót akart felírni maszek nőgyógyász,mert szerinte a tüneteim azt mutatták,h túl sok a ffihormon a szervezetemben.Aztán elmentem máshova hormonvizsgâlatra is,kiderült,h a hormonjaim teljesen rendben vannak.Ők jól járnak,minél több gyógyszert adnak el-bármilyet.A menstruációd normális,én is úgy tudom,21-től normális,nekem 24volt régen,most 25-26nap és minden oké.
8. mikono (válaszként erre: 6. - Regina.)
2013. máj. 10. 17:10

Olvastam már, hogy az erős vérzést a fogamzásgátló csak elfedi. és ha abbahagyjuk, akkor ugyanolyan vagy rosszabb a helyzet alakul ki. Hogy ez mennyire igaz nem tudom, de pont ezért nem akarom szedni. Túl sok rosszat olvastam róla.


Amelyik orvos megvizsgált, csak annyit tett, hogy kb. 5 perc alatt megnézte mi a helyzet és felírta a gyógyszert. És ezért kért el 6000 Ft vizsgálati díjat.


Most egy másik orvoshoz akarok menni, egy női orvosrhoz. Remélem vele több szerencsém lesz. Mert a férfi szerintem meg se vizsgált rendesen.

Csak 2 hét még hosszú idő. :(

7. mikono (válaszként erre: 5. - Eruska83)
2013. máj. 10. 17:05

Babát egyelőre még nem szeretnék, nem adottak a körülmények. Egy kicsit zavar, utánaolvasok ennek a depo-provera szurinak, hogy pontosan mi. Bár annyira nem vagyok gyógyszerpárti.

Meg azt olvastam, hogy akkor van baj, ha 10 nap eltelt és még megvan. Szóval várok még, hogy mi lesz, csak ideges vagyok emiatt.

6. Regina. (válaszként erre: 1. - Mikono)
2013. máj. 10. 17:01
Szerintem keres másik nőgyógyászt, az erősebb vérzést ki kell deríteni mitől van, nem elfedni fogamzás tablettával a tünetedet. Lehet éppen stressz okozta, vagy túlzott aggódás valami miatt. Mert a lelki hangulatunk is simán befolyásolhatja szerintem. Rosszabb esett ha a háttérben valami női betegség lapul meg. Mint például mióma, nálam. Nekem volt hirtelen erős vérzésem, és nálam a mióma okozza. Persze én korban jóval előtted állok, már két gyerek is..szóval nem akarom most azt mondani az lehet a baj, mert szerintem ezt csak orvos tudja kideríteni. Nagyon fiatal vagy, fontosnak tartom lelkiismeretes orvosra találj. Mert őszintén én biztos ezért nem volnék hajlandó beszedni a fogamzásgátló tablettát. Ha nem akarsz gyógyszert szedni, arra senki nem kényszeríthet. Biztos van valami más lehetőség a bajodra, és szerintem egyáltalán nem reagálod túl ezt a helyzetet, mert akinek sűrűbben van meg ez a női dolog, szerintem csak az tudja milyen borzasztó szinte egyik vérzéstől majdnem a másikba esni. Sajnálom ha nem sokat tudtam segíteni neked, én orvost keresnék másikat. Sok szerencsét!
2013. máj. 10. 16:57

Nekem csak a vérhigító miatt nem állt el a vérzés.

Ha zavar, és most még nem akarsz gyereket, javaslom a depo-provera nevű szurit. Nem csinál semmi rosszat, nincs benne hormon, viszont a mellékhatása, hogy nincs havi mensi. Mi így oldottuk meg, pedig már ki akarták venni a teljesen egészséges méhem, meg sugarazni akarták.

4. mikono (válaszként erre: 2. - Zefex)
2013. máj. 10. 16:49
Kösözönöm, utánanézek. Én azt olvastam neten, hogy a 21-35 napos ciklus még jó. Az ennél rövidebb-hosszabb már nem.
2013. máj. 10. 16:44
*palástfű
2013. máj. 10. 16:43
Nézz utána a cickafark, palásfű teáknak. A 21 nap n. rövid. Gyógyszer mellett ne igyál teát.
2013. máj. 10. 16:37

Sziasztok!


A problémám 1 hónapja kezdődött. Múlt havi menszeszemkor, hirtelen erős vérzés miatt Exacyl tablettát és Ergam cseppeket írt fel a nőgyógyász. Azt mondta, hogy ha ilyen sűrűbben előfordul akkor menjek vissza és fogamzásgátlót ír fel.

Fogamzásgátlót viszont nem akarok, mert sok rosszat hallottam róla.


A mostani menszeszem során pedig a 2. napon volt egy kissé erős vérzés, be is vettem rá a felírt gyógyszert. De most az általában 3-4 napig tartó menszesz 5. napján vagyok és még mindig megvan.


21 napos ciklusaim szoktak lenni és 22 éves vagyok, ha ez számít valamit. Lehet én reagálom túl, de még sosem szedtem menszeszre góygyszert, és azt gondolom lehet a gyógyszertől van. Mert ilyen nem szokott előfurdulni. Nőgyógyászhoz 2 hét múlva megyek vissza, hamarabb nem lesz pénzem rá.


Nektek is volt ehhez hasonló tapasztalatotok? Vagy tényleg én reagálom túl és idegeskedek feleslegesen?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook