Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elhagytak, nagyon fáj! fórum

Elhagytak, nagyon fáj! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Nóra 2012)
2015. júl. 25. 08:41
Ha nagyon kevés az egy főre jutótok, az állam megelőlegezi a gyerektartást, egyébként ahogy olvaslak, nem sok jót jósolok gyerektartás ügyben. (Sajnos ismerős a szitu)
47. Nóra 2012 (válaszként erre: 46. - 614_smile)
2015. júl. 25. 07:33
Köszönöm! :-) Mindenképp kell kérjek jogi tanácsot, mert két hét múlva kimegy a "pancser" Angliába, ezért nem tudom, hogy a gyerektartast hogy fogják rajta behajtani?! Így sem akar fizetni, hiába Kérem!
2015. júl. 24. 22:46

Csal most látom a képedet a profilodon. Te gyönyörű vagy a kislány meg hát.. Nem is találok rá szavakat. Ez a pasi egy nyomorult pancser (már bocsánat)

Visszaolvastam és jézus tényleg szerintem x idő múlva még meg is fogod köszönni neki hogy lelépett...

További kitartást.

Játszatok sokat a lányoddal és észre sem veszed egyre kevesebbet fogsz szomorkodni.

A jogi uthoz is sok sikert! Ne hagyd magad semmi esetre sem átverni/ kihasználni légy résen:)

És biztos tudsz róla de a válás után mint egyedülálló anya igényelhetsz valamiféle extra juttatást. Plussz a bíróság kötelezni fogja a gyerektartás fizetésére. Ha nem teljesíti le kell dolkoznia közmunkám és úgy jutsz majd hozzá a pézhez így az anyagiak is szépen lassan helyre fognak állni.

Lérk mindenféle ehhez hasonló dologban tanácsot hogy a maximális tudással rendelkezz ahhoz hogy érvényesítsd a jogaid és beszerezh midnen juttatást ami meg fog illetni. (ráadásul lekötőd magad egy kis időre):)

Még egyszer sok siker!!:)

45. Nóra 2012 (válaszként erre: 44. - 614_smile)
2015. júl. 24. 16:13
Nagyon köszönöm Neked, hogy megosztottad Anyukád történetét velem, próbálok belőle erőt meríteni! Örökké nem eshet, tudom, hogy nemsokára jobb lesz. Anyukád erős és rengeteget számított, hogy ott voltatok neki Ti. Nekem is a kislányom a legfontosabb, csak Ő még nagyon kicsi, így nem mindig könnyű vele, hisz nem érti mi történik körülötte. Az apját nem keresi, gondolom ennek is megvan az oka.
44. 614_smile (válaszként erre: 1. - Nóra 2012)
2015. júl. 24. 15:54

Nagyon sajnálom!

(nem olvastam a kommenteket csak az első hozzászólásodra írok)


Igaziból most csupa közhelyt fogok írni, hogy idővel jobb lesz satöbbi...

Ezektől nyilván már kivan a hócipőd, DE kérlek olvasd el a mi történetünket:


Anyukámat a nevelőapukám 8hónap keresztül a háta mögött csalta egy nővel. (aki pontosan tudta, hogy van családja...)

Míg egy nap ki nem derült. Ekkor fogta magát és elköltözött.


Anya nagyon összetört. Magában kereste a hibát, es közben haragudott a nevelőapukámra és a nőre.

Igen piszkosul fáj... Minden sötét.

Rengeteget sírt. Lefogyott...

Ott maradt "egyedül" a 3gyerekével. Gondolva hogy ő már senkinek sem fog kelleni, nem is akarta hogy más Jöjjön (titkon a szíve mélyén arra várt, hogy visszajöjjön mégha haragudott is rá, de szerette) gondolta higy 3gyerekkel 46évesen nem sok esélye lesz a boldogságra.


Azonban ott voltunk mi neki. Egyre több programot szerveztünk közösen, eljárt bulizni a barátaival... Bele telt kis időbe..

2évig folyamatosan éjszakánkt sírt( miközben kifelé mutatta hogy rendben van)


Nagyon tud fájdni, és tudom nem segít hogy azt mondom majd idővel...

DE 2év után elkezdett neki udvarolni az általános\közép iskolás szerelme akivel elsodorta egymástól a sors.


Most fél éve kb hogy együtt vannak. És újra boldog.

Mosolyog, vidám:)

Ő sem hitte volna sose... És ő is azt mondta hogy könnyű azt mondani...


De anyukám példáján láthatod, hogy tényleg csak idő kell...


Szeresd a kislányod! Találkozz a barátaiddal.

Próbálj meg úgy csinálni mintha jól lennél mígnem mindenki és te magad is elhiszed hogy jol vagy. És idóvel jól is leszel.

(igen tudom mindenki azt mondja de tudhatod hogy igaz)

Előtte ne érezz lelkiismeret furdalás ha egy ideig hónapig hónapokig szomorú vagy. Sírd ki magad nyugodtan.


Remélem minél hamarabb jól leszel!

Sok kitartást és egészséget kívánok!

Vigyázz magadra és a kislányodra!

2015. júl. 24. 09:43

Valahol belül tudom, hogy egyszer újra jó lesz minden, de most még akkor is iszonyat nehéz elhinni. Minden megváltozott.

Most még annak is örülnék, ha legalább egy éjszakát végig tudnék aludni és nem kínoznának hülye álmok! :(

42. Brig9
2015. júl. 23. 21:17

Nóra, Te nem az én gyerekem apjával akadtál össze? :)

Na bocsi nem viccelődöm, csak annyit mondok, fel a fejjel.

Mikor egy kapu bezárul, megynílik egy másik.

Hidd el így van.

Most pokolian fáj, tudom....

Mikor ott ültem a babakocsi mellett, és potyogtak bele a könnyeim, csak azt kérdezgettem, Istenem, miért?

Most meg azt mondom, Istenem köszönöm!

Idő kell ehhez, nem is lesz könnyű, de fogod még mondani, hogy köszönöm.

Most éld meg a fájdalmat, ha nem fájna, nem is értékelnéd később a sok jót, amit kapni fogsz!

2015. júl. 23. 21:10
Köszönöm a biztatást! Hála az égnek, van segítségem, a családom mindenben támogat. Január óta dolgozom újra, csak a pénz így sem valami sok, minden fillért be kell osszak. Mondjuk ez eddig is így volt, mert alig adott haza a férjem valamit. Már azt is tudom, hogy tegnap eladta az autóját, de a lányának még így sem tudott küldeni egy fillért sem! A családom jól látta a helyzetet, mikor azt mondták, hogy nem fog fizetni gyerektartast. A lányára pedig abszolút nem kíváncsi, hatalmasat csalódtam benne! A jogi dolgoknak is utána érdeklődtem már, tudom, hogy így is úgy is fizetnie kell. Bár munkahelye sose lesz, mert utál dolgozni. Anyagilag atverte a saját mamáját, a szüleit, az én mamamat, apukamat, és engem is. :-(
40. sz.julia (válaszként erre: 38. - Nóra 2012)
2015. júl. 23. 17:41
És van segìtséged?kis gyerek mellett munkàt vàllalni is nehéz :(
39. zolo
2015. júl. 23. 15:43
Örülj, hogy ilyen semmire kellőtől megszabadultál és csak egy közös gyereketek van. Később ez még rosszabb lett volna. Tőle könnyen találhatsz jobb társat magadnak, aki lehet az apjától is jobban szereti a lányod és még téged is. Az a lényeg most a lányoddal foglalkozz és az idő mindent meg fog oldani. Ilyen esetben nem hiszem hogy sok pénzt kellene fizetned a bíróságnak. A vagyon elosztásából szoktak százalékot kérni, ha nem tudtok megegyezni. Egy jó ügyvéd viszont nem dolgozik ingyen. Viszont tudnak ingyenes ügyvédet is a családsegítőben, ha indokolt. Az apának minden kép kell gyerektartást fizetni még ha nincs bejelentett munkája akkor is. Igaz csak kevés összeget. Abban reménykedj egy jó élet vár rád és akkor így is lesz. Sok sikert hozzá.
2015. júl. 19. 17:02

Ó és még mennyi mindenről nem tudok! De jobb is...

Szerintem is jellemtelen és felelőtlen ember, hiszen mindig, minden helyzetben mindenért mást okolt. Soha nem vállalta a felelősséget a tetteiért, Sőt! Még a gyermeke után sem!

Akkor kellett volna már otthagynom, amikor feketén-fehéren előttem voltam a TÉNYEK, hogy mennyire átvert és megalázott!

Igazad van mothertiger, évek múltával én is csak egy lyukas bugyival szállhattam volna ki ebből a házasságból! Ne értsetek félre, engem sosem érdekelt a pénz, anno nem azért mentem hozzá feleségül, mert azt hazudta, hogy van egy csomó földje. (persze van, csak azt felejtette el közölni, hogy a mamája a haszonélvező és a nővére nevén van a föld másik fele) Én tiszta szívből őszintén szerettem! Mindig is mondtam, hogy bármennyi vagyon lesz a házasságunkban, azt mind a lányunk kapja majd. És ahelyett, hogy gyarapítottuk volna a kis pénztárcánkat, csak a sok adósság maradt! :(

2015. júl. 19. 16:47

Először is: nagyon sajnálom, hogy ez történt veled.

Másodsorban: azt javaslom, hogy soha, semmilyen körülmények között ne hagyd, hogy szép szöveggel, ígéretekkel csikarjon ki magának kedvező dolgokat! Lehetnek olyan szituációk, amikben pl. rájön, hogy nem jöhet ki a dologból pozitívan.

Soha ne feledd, hogy ebbe a helyzetbe ő taszított bele, és egyáltalán nem érdemel sajnálatot.

Már az is utal rá, mennyire egy jellemtelen, sunyi ember, hogy veled akarja "beadatni" a válópert. Válni akar? Adja ő be...


Én egy házat, és minden ingóságomat veszítettem el úgy, hogy hagytam megvezetni magam a lelki terror/szép szavak által.

Végül a maradék ruháimat, és a még a kutyámat sem adta ide az exem...


Kívánok mielőbbi lelki békét és megnyugvást, sok sikert és szerencsét a további életedben!

36. 76c87e32e1 (válaszként erre: 35. - Nóra 2012)
2015. júl. 19. 16:31
Idővel, ha elmúlt a sokk, ki fog nyílni a szemed, mert ami keveset is írtál a férjedről, egyáltalán nem társként bánt veled, nem felelősen. Titkolózva, adósságokat halmozva stb.
35. Nóra 2012 (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2015. júl. 19. 16:14
Remélem! Bár most még minden olyan zavaros. :-\
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Nóra 2012)
2015. júl. 19. 14:10

Túl fogod élni! Találsz majd jobbat!

Az én exem is eltűnt az életünkből, ő konkrétan nem is hiányzik!

33. syria (válaszként erre: 26. - Nóra 2012)
2015. júl. 19. 12:35
Helyes! :D
2015. júl. 19. 07:57
Köszi az infót!Az fáj a legjobban, hogy azt mondta még két hete, hogy bármiben szamithatok rá, ha nem tudom elhozni a kislányt a bolcsibol, ő megy érte, csak szóljak. Az új számát sem tudom, konkrétan eltűnt az életünkből, mint az a bizonyos szamár. :-(
31. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Nóra 2012)
2015. júl. 19. 07:39
A NAv ÉS TB tartozást nem tudom, hogy közös-e, de tudtommal a házasságban felhalmozott tartozás közös.
30. Nóra 2012 (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2015. júl. 19. 07:37
Amiről tudok, az NAV és TB tartozás. De szerintem van ott még más is, amit "elfelejtett" velem közölni.
29. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 22:43
Ha a házasságotok idején halmozta fel a tartozásokat, az nem igazán kedvez neked így sem. Milyen jellegű tartozása van?
28. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 18. 22:39
Egy válásnál nincs nyertes és vesztes fél. Döntenek a gyerekelhelyezésről és a vagyonról.
27. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Epervirág)
2015. júl. 18. 22:37
Amikor annó én beadtam, költségmentességet kértem, és meg is kaptam.
26. Nóra 2012 (válaszként erre: 25. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 18:18

Hétfőn azzal kezdem a napom, hogy keresek egy ügyvédet. Aztán várom, hogy vége legyen a szünetnek a bíróságon és kezembe veszem újra az életem.

Remélem minden jól fog alakulni és hamarosan valóban hálás leszek a sorsnak, hogy nélküle kell felnevelnem a kislányom!

25. 76c87e32e1 (válaszként erre: 14. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 16:57

Most biztos nem vigasz, de egyszer még örülni fogsz annak, hogy így alakult, és nem maradtál egy ilyen ember mellett.

Keress egy jó ügyvédet!

2015. júl. 18. 16:51
Tudom, hogy most az idő lesz a legjobb barátom. Fel kell állnom a padlóról egyedül, leporolni magam és új életet kezdeni és nem visszafele nézni,hanem csak előre. Nem lesz egyszerű, de talán nem is lehetetlen.
2015. júl. 18. 15:21

A fájdalom el fog múlni, csak idő kell neki.

Sok szerencsét kívánok, igazából tényleg jó, hogy megszabadított magától, remélem hamar eljutsz odáig, hogy te is tudj örülni annak, hogy elment, nem csak a kívülállók látják úgy, hogy jobban jártál, hanem te is.

22. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 15:15
Amennyi infót adtál a jómadárról tényleg örülj hogy még idejében megszabadulsz tőle.Jobb lesz a gyereknek is. Tényleg járj utána hogy adósságot legalább ne örökölj a válással. Gyt-t vszínüleg nem fog önként fizetni arra is felkészülhetsz.
21. Nóra 2012 (válaszként erre: 20. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 18. 15:09

Azt tudom, hogy most szünet van a bíróságokon. Nem szeretnék sárral dobálózni, annak semmi értelme nem lenne.

Én már visszamentem dolgozni, neki semmi jövedelme, de tudom, hogy ha kérem, megállapítja a bíróság a gyerektartást,az állam megelőlegezi, idővel pedig "bevasalja".

Szar helyzet az biztos, ha két hónappal ezelőtt valaki ezt jósolja nekem, körberöhögöm! :(

2015. júl. 18. 13:05

Bizonyos esetekben nem kell fizetned a bíróságon.

Van ügyfélfogadási idô, szépen besétálsz és segítséget, információt kérsz.

Addig azért leírhatod magadnak a problémákat szépen pontokba szedve.

Pillanatnyilag ítélkezési szünet van, de ez téged ne akadályozzon az információ összegyûjtésében.

Aki veszít, az fizet!

Amennyiben gyesen vagy, akkor meg fôleg nem kell fizetned a bírósági eljárásért.

19. 25800e2d09 (válaszként erre: 16. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 18. 12:52
Egyet értek
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook