Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elhagyott 16 hetes terhesen fórum

Elhagyott 16 hetes terhesen (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. jan. 6. 18:06
Kepzeld el. Nekem a sajat anyam mondta, hogy ha tudta volna, hogy ilyen, es ilyen leszek, elvetethetett volna, es akkor milyen jo elete lett volna. Ez karacsony elott tortent. Apam 14 eves korom ota nem beszel velem. En probaltam felvennj vele a kapcsolatot, de o nem akarja. A nagyapam nrm beszel velem, el se arulja mi a baja. Az en anyam 3 evre lelepett, es nem is tudtam rola semmit. Aztan megjelent terhesen a hugomnal. Az hugom nem az apja nevet kapta, mert anyam azt mondta, hogy nem kell semmi penz attol az embertol. Es had nem mondjam, hogy eheznek. De anyam meg nem kepes elmenni dolgozni. Semmi erofeszitest sem tesz a gyerekeiert. Termeszetesen azon sertodott meg, hogy nem kuldtem penzt. En egy okyan dohos omladozo hazba nottem fel, ahol meg wc-se volt. Vodorbe vegeztuk a dolgunkat. Volt 5 kutyank. Es mind bolhas. Tul vagyok 2 nagyon rossz kapcsolatom. Az egyik megutott, allandoan feltekeny volt. A masik meg alkoholista. Es nem volt kihez mennem. Azota kulfoldon elek, es nagyon is jol boldogulok. Mindig fan kiut a rosszbol. Hidd el. Te ne legy az en anyam (viselkedesbe)! Egy gyerkek az kincs.
2017. jan. 6. 18:01

Szüleid?

Rokonaid?

Testvéred?

Nagyszülők?

Valakid csak van. Az nem úgy megy, hogy majd te megoldod. Bizony neki is oda kell tennie magát. Ne keseregj, leszel még te boldog.

57. barbus0501 (válaszként erre: 56. - K6kr)
2017. jan. 6. 17:59
Azert ez nem igy megy. Hidd el! A birosag kotelezni fogja a gyerektartasra. Foleg, ha jo keresete van. Kulfoldon hol dolgoztal? Miert bizonytalan a lakhatasod? Ha gondolod, es nem akarod itt kiteregetni a tobbit, akkor nyugodtan megirhatid privatba is
56. k6kr (válaszként erre: 54. - Barbus0501)
2017. jan. 6. 17:55
A vàllalkozàsbol már semmi bevételek nincs. Abban bizok hogy az "apuka" hajlandó lesz valami segítséget nyújtani. Külföldön dolgozik, jó keresete van, de megmondta hogy majd én megoldom. De ilyet nem tehet, hogy élheti tovább az életét úgy mintha semmi nem történt volna?!
55. k6kr
2017. jan. 6. 17:52
Bàrcsak igazatok lenne, még van hol laknom de ez is bizonytalan. Tudom hogy sokan vannak így, de azt érzem bàrcsak felébredték mert ez csak egy rossz álom lehet.
2017. jan. 6. 17:19
A baba mar jonni fog. O teged valasztott. Neki szuksege van rad. Ott bent, o is erzi, hogy valami nem jo. Probald meg kihozni a maximumot ebbol a helyzetbol. Probalj meg felemelkedni valahogy, mert kesobb, amikor mar tul leszel a fajdalmon, banni fogod, hogy nem tudtal orulni a babanak. Van hol laknod? A vallalkozas annyi penzt hoz, hogy megeljetek belole? Hidd el. Sok anyuka neveli egydul a gyereket. Ha esetleg nincs hol laknod, erdemes olyanra gondolni, hogy egy szinten egyedul elo anyukaval kivenni egy lakast. Nem egyszeru.
53. massalhangzo (válaszként erre: 51. - K6kr)
2017. jan. 6. 17:04

az, hogy boldog eleted legyen, csak rajtad mulik, nem mason. igy alakultak most a dolgok, ebbol kell kihoznod a legtobbet, legjobbat


szerintem az az elso, hogy anyagilag hozd rendbe a dolgokat magad korul. millioan nevelnek egyedul gyereket, gyerekeket, ferfiak es nok is, te is meg fogod oldani, es meg boldog is leszel, sot talalhatsz olyan part, akivel ez fokozhato :D

52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - K6kr)
2017. jan. 6. 12:59
Kell egy kis önsajnálat, aztán erőre kapsz és megoldod az előtted álló problémákat. Szerre, mert egyszerre leküzdhetetlenül soknak látszanak, később meg már megy minden, mint a karikacsapás. Tudom, hogy ez nem vigasztal, de van aki 3 gyermekkel marad egyedül s annak is meg kell oldania a napi feladatokat, sőt új szerelem is jön az életébe.
51. k6kr (válaszként erre: 49. - Csikil4ny)
2017. jan. 6. 12:52
Mindig azt mondtam, hogy egy életem van és azt boldogan szeretném leélni, de most nem tudom elképzelni ezt, és ez nagyon rossz érzés. azt érzem felemészt
50. k6kr (válaszként erre: 48. - Csengu)
2017. jan. 6. 12:50
Szabolcs megyében
49. csikil4ny (válaszként erre: 47. - K6kr)
2017. jan. 6. 12:21

Mindannyian családra vágy(t)unk, aztán így alakult. Fel a fejjel, van élet ezután is! Sőt, boldog élet. :)


Az nagyon jó! Nem vagy már egyedül, ott van benned egy új élet. :)

48. csengu (válaszként erre: 47. - K6kr)
2017. jan. 6. 10:58
Merre felé élsz?
47. k6kr (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2017. jan. 6. 10:57
Vàllalkozó vagyok, de sajnos nem jól alakultak a dolgok és az összes pénzem elvitte a vàllalkozàs, de így ki tudtam magam íratni tàppénzre. Mindig csalàdra vàgytam és most nagyon félek ettől hogy egyedül.
46. csikil4ny (válaszként erre: 14. - K6kr)
2017. jan. 6. 08:41

Én első perctől egyedül nevelem a csaknem öt éves kislányom, kezdetben még papiron volt férjem.


Természetes, hogy most félsz, bizonytalan vagy, de a pocakodban ott van egy gyermek, aki rengeteg szeretetet fog adni.


Kérdezték már, hogy van munkahelyed?

2017. jan. 6. 07:50
2017. jan. 5. 23:38
Es ha egyedul neveled biztos hogy több mindenre vagy jogosult erről beszélhetsz a védőnőddel is ő adhat tanácsot tenyleg nem a picike tehet róla szerintem erőt es boldogságot hozna az életedben!
2017. jan. 5. 23:35
Ha tudod bizonyítani hogy ő a gyermek apja akkor jár a gyerek tartás! nekunk apánk nem fizetett, igy az állam megelőlegezte 18 eves korunkig ( elvileg utólag behajtják apámon) aztán kellett volna még fizetnie amíg tanulok de lemondott rólunk írásban igy mar nem kajtattak arra a +három évre. Én ennyire emlékszem,ez kb 6 éve volt
2017. jan. 5. 23:31

Hmmm.


Szurikátának teljesen igaza van, hogy TB tanácsadó lenne a legfontosabb, és ha tudod, kifizetni a járulékot magad után, hogy kapj rendes GYED-et. Kérdés, tudod-e.


Az a baj, hogy nem ismerjük a körülményeidet egyáltalán. Ha eddig vállalkozó voltál és volt folyamatos jogviszonyod, és van az elmúlt 2 évben minimum 365 biztosított napod, akkor lehet nem is olyan vészes, csak egy új jogviszony kell (ha megszakadt, úgyis csak azt nézik) pár hónapig, rendes bejelentett pénzzel. Kérdés, ez mennyi, és elő tudod-e teremteni...


Igazából semmit sem tudunk, pl, hogy van-e saját lakásod, vagy albit kell fizetned. Ha saját, hány szobás, pl. nem adható ki-e az egyik szobája egy szimpatikus albérlőnek. Nyilván nem kellemes, de az is pénz.


Hol élsz, pl. Budapesten lehet kapsz, ha nem is a legjobbat, alkalmi munkát a szülésig, Borsodban nem biztos.


Tudsz-e valamit, amivel tudsz szabadúszókét foglalkozni, akár otthoni munkavégzéssel. Nekem pl. volt ilyen, és GYED mellett sokat home office-oztam (igaz, szakmán kívül), de a pénz jól jött.


Most lehet, hülyeség jutott eszembe, de van pl. autód? A legtöbb embernek van. Az autó nem létszükséglet. Viszont eladva az árából befizethető a járulék a normális GYED-hez...


Szóval azt akartam, hogy a terhesség ideje és az első év a legnehezebb alapesetben, mert nem tudsz Magyarországi bölcsőde rendszer mellett dolgozni, vagy csak úgy, ha bébiszittert fizetsz, ahhoz meg elég jó fizu kellene...


1 éves kor után mehet bölcsibe, Te dolgozhatsz, az már nem olyan necces. HA pedig meglesz a GYED is, mert most be tudsz fizetni,még félre is tehetsz,mert már munka mellett is jár az ellátás!


Ha minden kötél szakad - vagyis se pénzed, se lakásod, és nem tudod összehozni a GYED-et - és nem tudod emiatt hazahozni, eltartani a gyereket, kérheted elhelyezését ideiglenesen nevelőszülőknél. Ez lehet a legneccesebb első évre, Te közben, dolgozol, építed a jövendő közös életeteket és sűrűn látogatod. Mihelyt tudod, legkésőbb 1 évesen, elhozod.


Ha úgy érzed, ezt sem tudod vállalni, akkor még mindig ott az örökbeadás. Ha úgy döntesz, egy alapítvány segítségével választhatsz örkbefogadó szülőket a babának, akiknagyon fogják szeretni.


Amúgy úgy tudom, az alapítványok (Bölcső, Gólyahír, ...) a válságterhesek segítésével is foglalkoznak, abban is segítenek, hogy megtartsák és felneveljék a babájukat az anyák, nem csak örökbefogadást közvetítenek.


Ha nincs lakásod, akkor anyaotthont is lehetne esetleg keresni, fogadnak-e valahol, és meddig maradhattok a babával...


Az, hogy nem szereted még, ne bántson, sok nőben, még ideális körülmények között is, csak akkor alakul ki a nagyon mély szeretet, ha a gyerkőc már megvan.


Szóval vannak lehetőségeid. Nyilván a legjobb, ha meg tudod oldani, hogy végig Veled legyen és Te neveld fel. Keresd meg a lehetőségeidet és az erőforrásaidat, mit tudnál használni!


Ja, és klassz dolog egy gyerkőc,sok örömet ad, ha túl leszel a nehezén, meglátod. :)

41. Guruljka (válaszként erre: 37. - K6kr)
2017. jan. 5. 23:12

Járj utána a foglalkoztatási osztályon (lánynevén Munkaügyi Központ), hogy felétek van- e vállalkozóvá válási támogatás.

Elég csak regisztrálni, akkor már kérheted.


Csak azt nem tudom, állapotosan és egyedül miként sikerül az állatgondozás.


De ha úgy érzed, hogy oké, akkor érdemes pályáznod, mert vissza nem térítendő támogatást adnak, amivel megkönnyítik az indulást. (Amíg el nem bírálták a pályázatodat, nem szabad indítani, ezt mondják is.Ö Inkább kérdezz rá minél hamarabb, és ha ez nem járható út a számodra, még mindig van más lehetőség.

Én kértem és kaptam, én a 6 havi támogatási formát kértem, ahhoz nem kellett megelőlegezni sem saját erőt, és nem kell számla arról, mire költöm. A járulékokat a 6 hónap alatt fizetik helyettem.

2017. jan. 5. 19:27
Az öngyilkosságot felejtsd el, ne is gondolj rá. Biztosan nagyon nehéz most neked, de gondolj a babára és arra, hogy te mennyire szereted és mennyire fogsz örülni neki és ő is neked. Hidd el a baba csodálatos dolog. Az apáról inkább semmit nem írnék. Próbáld meg behajtani tőle a gyermektartást és remélem el tudod intézni a GYES-t vagy Gyedet nem tudom mi most a "divat" és építsd fel a kettőtök kis életét, munkahelyed lesz majd másik és fiatal vagy találsz normális párt is majd magadnak. Fel a fejjel!
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - K6kr)
2017. jan. 5. 15:20

Értem. Az nagyon szép és kemény dolog, de egyedül most valóban nehéz ezt.

Nem maradt valamennyi, amennyiből még el lehetne adni, és némi adót befizetni??

38. Bekacomb (válaszként erre: 33. - K6kr)
2017. jan. 5. 15:20
Ó elnézést, félreértettem valamit. Ha nem ismeri el az apaságot, a bíróság kötelezi DNS vizsgálatra az apaság megállapításához. Neki lesz rosszabb ha nem ismeri el, mert utána ennek a költségét ráterhelik. Szóval én ezt nem hagynám annyiban, kötelessége hozzájárulni a gyermek ellátásához. Van viszont ugye ennek az ellenkező oldala, hogy nem csak kötelezettségei, de jogai is vannak, láthatással, stb. Tehát azt neked kell tudnod, hogy belemész-e ilyen jellegű ügybe, látsz-e rá reális esélyt, hogy a párod hajlandó intelligens ember módjára kezelni ezt a kérdést vagy sem. Jól gondold át!
37. k6kr
2017. jan. 5. 15:13
Àllattartàssal kapcsolatos a vàllalkozàs
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - K6kr)
2017. jan. 5. 15:07

Nem a táppénz az érdekes most.

Az az érdekes, hogy utána 2 évig 28600-at kapsz, vagy 120-at!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ha most - akár csak papíron - lenne számlád minden hónapban, annak van x járuléka... Ha azt valahogy befizeted, akkor lesz gyed-ed, kicsit magasabb összeggel. De hogy mennyi az annyi, hogy mennyiért kell számlát produkálni, azt ki kell hozzáértővel számoltatni. Ezzel kellene foglalkozni, mert ilyen helyzetben ez mindennél fontosabb.


Hátha még ténylegesen dolgozni is tudsz.


Mivel foglalkozik a vállalkozásod?

35. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - K6kr)
2017. jan. 5. 14:49

Persze, és kérjél is. Ha akarja, ha nem, ő az apja. Semmiképp ne mondj le és ne is hagyd, hogy ne fizessen, a gyerekedtől veszed el a jobb és több lehetőséget.

Megértem, hogy ilyen állapotban "nem szereted" még a babát, de majd fogod! Majd ha megmozdul, majd ha látod az Uh képet, hallod a szívhangot, ha a kezedbe fogod, majd ha szoptatod...

Jó egészséget kívánok neked és fel a fejjel!

34. massalhangzo (válaszként erre: 1. - K6kr)
2017. jan. 5. 14:41

31 evesen biztos van hol laknod, van jovedelmed, a vallalkozas, amibe fektettel, az is biztos hoz penzt. ne ess annyira ketsegbe, nincs vilagvege


mondanam, hogy rossz, hogy egyedul kell vegigcsinalnod, de en nem hiszek abban, hogy valaki egyik pillanatrol a masikra megvaltozik, es hirtelen egy szerelmes, gondoskodo, gyereket akaro es csinalo pasibol bunko vadidegenne valik. nyilvan elotte sem volt tokely minden, es jobban jartal, ha nem maradtal egy ilyen emberrel


apasagi vizsgalatot kerhetsz, ha nem hajlando elismerni a gyereket, a gyerektartast ugyanugy fizetnie kell majd, ez nem valasztas kerdese

33. k6kr
2017. jan. 5. 13:52
Màrmint a vàllalkozàs vitte el a pénzem,nem ő. Ha nem írja alà az apasàgi nyilatkozatot akkor is kérhetek gyerek tartàst?
32. Bekacomb (válaszként erre: 31. - K6kr)
2017. jan. 5. 13:14
Jól teszed. Szóval a jómadár nem csak cserben hagyott, de még a pénzed is elvitte? Jézusom, ez nem ember!
31. k6kr
2017. jan. 5. 13:10
Nagyon köszönöm nektek! Vàllalkozó vagyok, de elvitte minden pénzem. Ki tudtam íratni magam tàppénzre, nem tudom mennyit fogok kapni minimàlbér utàn. Ma megyek a nőgyógyàszomhoz, azt hiszem beszélek vele a történtekről és az érzéseimről
30. MZsanett (válaszként erre: 1. - K6kr)
2017. jan. 5. 13:01
Jól elbánt veled, ez elég nagy szemétség. Nem férfi az ilyen. Próbáld meg más szempontból nézni. Egy ilyen felelőtlen alakkal, aki cserben hagyott, le akarnál élni egy életet? Ennél még a magány is jobb. A többi problémára is van megoldás, mint ahogy itt írják a többiek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook