Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmód klub - indítása, előadások, stb. fórum

Életmód klub - indítása, előadások, stb. (beszélgetős fórum)


1 2
2008. dec. 18. 14:52
Ja, szerintetek előadókat honnan hívjak? Pl. eü. főiskola, orvosi egyetem, természetgyógyász, stb.
2008. dec. 18. 14:50

Köszi a segítséget, remélem lesz rá igény!

Cszsuka, jó hogy van tapasztalatod, majd még lehet kérdezek :)

Villers, azért így is segíthetnél! Szerinted milyen témákkal kezdjünk, a szervezet működésével, vagy a táplálékok részletezésével?


Én úgy képzeltem el :DDD, hogy az előadás fél óra+ negyed óra, kérdés-válasz. Közben a főzést előkészítjük és konkrétan a főzés is fél-háromnegyed óra + kóstolás! (és nem jóllakás).

A torna pedig nem kötelező, megbeszélnénk más időpontokat is, futás, női torna, kondi terem, ezek működnek nálunk és mivel egy egyesületben vagyunk, itt még kedvezményt is kapnak a klub tagok. A megjelenéshez pedig, szabadidő ruha javasolt.

4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Csera)
2008. dec. 18. 14:21
Jó kezdeményezés, főleg, ha van rá igény. Szívesen segítenék, ha nem lennétek ilyen messze :o) Sok sikert hozzá! Szerintem is inkább oszd el a témákat...
3. Cszsuka (válaszként erre: 2. - Cszsuka)
2008. dec. 18. 14:20
Még azt szerettem volna írni, hogy sok sikert és kitartást kívánok a klubhoz! :)
2008. dec. 18. 14:03

Szia!


Nálunk már működik egy ilyen klub és a tapasztalatomat mondom el. Egy klubfoglalkozáson csak egy témával érdemes foglalkozni, mert az emberek nem érnek rá egész délután. 2-3 óra bőven elég. Azt tapasztaltuk, hogy érdemesebb a témákat heti bontásban elővenni. Vagyis havonta egyszer van egészséges életmód, táplálkozás és társai; havonta egyszer van valamilyen termékbemutató, s havonta egyszer a lélekkel foglalkozó rész, amibe belefér az ezotéria, a családfelállítás vagy más érdekességek bemutatása(esetleg egy filmvetítés, mint pl. a Titok c. film)


A főzős részét megszervezzük lakáson és 10 embernél többnek nem érdemes ott lenni, mert nem látják a lényeget. 5-600 Ft a beugró a nyersanyaghoz, s egy három-négy fogásos ételt készítünk el, amit ott el is fogyasztunk.


A torna egy teljesen külön feladat. Nem várhatod el senkitől, hogy szombat délelőtt kiöltözve eljöjjön, mert lesz előadás is, de hozza magával a polifoamját, mert délután torna van, miután jól bekajáltunk. Ráadásul a család meg otthon van nélkülem, aki a munka miatt úgyis keveset látom őket.

Tehát, praktikusabb minden hétre egy darab két órás esti vagy délutáni programot beiktatni. A létszám nagyon változó. Van, aki mindegyiken ott van, és van, akit csak egy-egy téma érdekel.

2008. dec. 18. 13:48

2009. tavaszán, kisvárosunkban egy életmód klubot szeretnék indítani!

Teszem ezt azért, hogy akiknek nincs netük, vagy van, de nem tudják a lényeget és a hogyant egyedül véghezvinni, akiknek nem elég egy könyvet elolvasni, illetve ilyen társaságra vágynak, legyen hol megbeszélni és tapasztalatot cserélni.

Egy klubfoglalkozást úgy képzelek el, hogy:

-az első harmadban, meghallgatunk egy előadást,

-a második harmadban, főzünk valami egészséges ételt

-a harmadikban pedig, torna.


A Ti véleményeteket abban szeretném kikérni, hogy milyen előadásokat hallgatnátok szívesen?

Mivel kezdjük, hogy a teljesen laikusok számára is érthető legyen, de senki ne unatkozzon?

Ha fizetős lenne, mert az előadóknak fizetni kell, a főzéshez a hozzávalók pénzbe kerülnek, stb., mennyi lenne az az összeg, aminnyit ezért áldoznátok?


Természetesen minden tanácsnak, véleménynek örülök, kérlek segítsetek :)!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook