Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Életbiztosítás visszavásárlása fórum

Életbiztosítás visszavásárlása (beszélgetős fórum)

14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Szentpeteristvan)
2013. jún. 26. 15:57
Biztosan :) Két év alatt azért már talán sikerült a végére járnia :)
2013. jún. 26. 12:34

Az életbiztosítás felmondása és visszavásárlása két okból is nagyon bonyolult. Egyrészről tisztában kell lenni az adózási szabályokkal, másrészről, hogy kinek éri meg a felmondás. Gyakran csak az ügynökök akarják elhitetni velünk, hogy jó a visszavásárlás, hogy új biztosítást köthessenek.


Arról, hogyan tudod kiszámolni, hogy megéri-e a visszavásárlás itt egy cikk:

[link]


Az adózási rész egyszerűbb. 10 év előtt kamatadót kell fizetni, illetve ha az elmúlt 3 évben volt adó visszatérítés akkor azt 20%-kal növelve, cégként fizetett biztosításra pedig SZJA és EHO.


Remélem segített.

12. d17c4b9e00 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 12:30

köszi a segítséget.

még nem tudjuk, hogy berakjuk-e a sajátba vagy mi legyen vele, de asszem ezzel még ráérünk foglalkozni.

köszi

2011. febr. 2. 12:26
Igen, valami ilyesmi lesz, elég kacifántos a megfogalmazás :) Sokszor használja a levonást követő visszavásárlási értéket, az szja-ra is ezt írta. Szóval szerintem, a fele környéki pénzt fogsz kapni.
10. d17c4b9e00 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 12:02

sztem nem a 730nak kell a 16%-t szjaként vennem, hanem az 1 milliónak, ráadásul szuperbruttósítva.

nem?

2011. febr. 2. 11:54

Értem. Mint a levélből is keiderül, a cégnek kell az ehot, és az szja-t befizetni.

Az az x+x-es képlet nekem nem igazán tiszta.

Én úgy gondolom, hogy az eho mértéke 27%, tehát az 1 milla 27%-a 270 ezer Ft. Marad 730 ezer Ft, ennek a 16%-át befizeti szja-ba az 116 800 Ft, így 613 200 Ft jár kézbe.

De mondom, az első két mondat számítási leírása, nekem nem tiszta, józan paraszti ésszel így gondolnám. De ezt a munkáltatód könyvelője biztos pontosan meg tudja mondani

2011. febr. 2. 11:37

Ez egy vezetői életbiztosítás volt, így akarták a vezetőket "megtartani".

Elvileg 10 évre szólt a szerződés, csak sajna valami gubanc történt a brókerrel és nem tudtak megegyezni.

ezért bontották fel a szerződést és van lehetőségünk a visszavásárlásra.

7. d17c4b9e00 (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 11:36
szerződőcsere lesz és semmilyen adókedvezményt nem vettem igénybe (nem is vehettem volna, mert azt hiszem az adókedvezmények jövedelemkorláthoz voltak kötve).
6. d17c4b9e00 (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 11:35

4 éve kötötték és elég szép összeg (havonta 25eFt-ot fizetett a cég).

Bemásolom a tájékoztatót:

"Az ... azt az összeget kell tehát megállapítania, amelyhez hozzáadva a saját 27%-os EHO összegét épp az eredeti, kondíciós lista szerinti visszavásárlási értéket kapja (x+x*27%=visszavásárlási érték). A levonás után számított visszavásárlási érték 27%-a terheli az ... társaságot EHO címén, a két összeg pedig kiadja a kondíciós lista szerinti visszavásárlási értéket.

A levonást követően megállapított visszavásárlási értékből a szja-ról szóló hatályos rendelkezés alapján 16% adóelőleget von le a biztosító társaság.

A visszavásárlási összeg egyéb jövedelmet jelent. A kifizetésből levont szja előleg APEH részére történő befizetéséről a ... intézkedik, csakúgy mint az ...t terhelő 27%-os egészségügyi hozzájárulás befizetéséről is."


Tehát, ha kb. 1 mFt a visszavásárlási értékem, akkor abból kb. mennyit kapok kézhez?

Amúgy a szerződés úgy volt kötve, hogy 1 év után visszavásárolható.

2011. febr. 2. 11:33
bocsánat, szerődőcsere akart lenni:)
2011. febr. 2. 11:32

Mindenképpen beszélj a biztosítóval, mert jobban belegondolva, itt a cég volt a szerződő, te pedig a biztosított, így most vagy szerződéscsere lesz, vagy pedig a cég visszavásárolja és kifizeti neked?

Akkor gondolom adókedvezményt sem vettél igénybe, mert nem te voltál a szerződő. Ezt akkor majd a céged rendezi veled, mert nemtudom, hogy cég érvényesíthet e valami adókedvezményt.

Akkor neked nincs fizetési kötelezettséged a pénz után. Elég nagylelkű a cég, ha neked adja a pénzt, és nem tartja meg, mert ugye ő a szerződő, te pedig "csak" biztosított vagy.

3. zsanci79 (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2011. febr. 2. 11:29

Szia!

Meg van adva a visszavásárlási összeg, azt kapod meg, ha visszavásárolod. Nem lesz valami sok, mert az első 2 évben nincs visszavásárlási érték.

A biztosító semmit nem von le belőle, azt majd Neked kell rendezni adóbevalláskor. Szja és eho költsége nincs, az csak az önk.nyp esetében van.

Amit vissza kell fizetned bevalláskor, az azaz összeg, amit adókedvezményként érvényesítettél minden évben, ha érvényasítetted. Gondolom igen. Ezt is azért kell, mert 10 éven belül visszavásárolod.

Írod, hogy van saját életbiztid is. Oda is beteheted az összeget eseti befizetésként, ha olyan a termék. valamint Visszavásárolhatod is, és az összeget beteheted egy összegű életbiztosításba is, Tudomásom szerint ilyenkor nem kell fizetni vissza adókedvezményt, de nem vagyok biztos benne.

Hívd fel, a biztosítót, és beszélj egy tanácsadóval, ők általában többet tudnak mint az ügyfélszolgálatosok:)

2011. febr. 2. 11:21
gondolom szerződés módosítási díj és kezelési költség. Ilyenkor szoktak még hasonlókat felszámolni. De azért ez helyenként változik!
2011. febr. 2. 11:19

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Cégem kötött rám 4 éve életbiztosítást, melyet most megszüntetnek. Lehetőségem nyílt arra, hogy visszavásároljam, majd ezt követően eldönthetem, hogy mit kívánok tenni vele. Tovább fizetem-e vagy pedig felveszem az összeget.

Mivel van saját életbiztosításom, ezért az utóbbi mellett döntenék.

A felvehető összegből, ha jól tudom a biztosító levonja az szja-t, valamint az ehot.

Ezenkívül vonnak még valamit?

Köszi mindenkinek a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook