Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos sütőben sütök csirkeszárnyat. Hőkeveréssel süssem vagy alsó-felső? Kell alá víz? És fólia? fórum

Elektromos sütőben sütök csirkeszárnyat. Hőkeveréssel süssem vagy alsó-felső? Kell alá víz? És fólia? (tudásbázis kérdés)


8. Mosolyka2 (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2011. szept. 6. 20:42
Én komolyan mondom azt hittem egész idáig, ha fóliát teszek rá akkor nem sül meg a husi. Ezek szerint igen, szóval nagyon jó, hogy ötletet adtál, mert mostantól fogva a pipicombit így fogom csinálni, ahogy leírtad :)) Köszi :))
2011. szept. 6. 15:01

Hát én nem értem, minek fólia az egyébként is zárt sütőbe?

sosem teszek, mert ez olyan, mintha a fedő alá tennék még fóliát :)


tulajdonképpen főtt íze lesz a fólia alatt és hiába vesszük le róla, annak megmarad az a fura íze :(


mindegy, a legfinomabb bármilyen hús úgy, ha van rá idő, előző nap bepácolni olajba és az abba rakott, saját szánk íze által összeállított fűszerekkel, majd be a hűtőbe.


Amikor lehet, betenni a sütőbe, alá esetleg 1-2 evőkanál víz, semmi több, főleg ha nem olajban sütjük, mert ne menjen tönkre a tepsi, míg a húsból ki nem olvad az olaj és a saját folyadékmennyisége el nem távozik.


Alsó-felsőn sütöm és az utolsó 10 percre kapcsolom rá a légkeverést :)


nagyon finom, puha és ropogós lesz :)

2011. szept. 6. 14:54
Vizet sosem teszek alá, mert a húsban van annyi, amennyi kell ahhoz, hogy puha legyen.Kevés olaj alá, és kész!
2011. szept. 6. 14:50
Án be szoktam fűszeres olajba pácolni a csirkét, kb. fél óra vagy egy, attól függ, mennyi időm van, és így csak a kiolajozott tepsibe rakom, fólia és víz nélkül. Szuper puha és még ropogós is lesz a külseje. Ja és mindezt sima sütőben, nincs légkeverés. :)
2011. szept. 6. 14:44
Szia! Én úgy szoktam, hogy egy kevés víz alá, fólia fölé. Elég alsó felső sütésen, mert a fólia ugye rajta van. Akkor veszem le a fóliát, mikor már majdnem jó a hús és már csak pirulnia kell, ekkor átállíthatod légkeverésre, hamarabb pirosabb lesz.
2011. szept. 6. 14:40

fólia kell, víz minimális

először alsó-felső, majd ha levetted a fóliát, akkor légkeverés

2. revesz.reka (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2011. szept. 6. 14:40
Mármint fólia fölé :D
2011. szept. 6. 14:39
Elektromos sütőben sütök csirkeszárnyat. Hőkeveréssel süssem vagy alsó-felső? Kell alá víz? És fólia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook