Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elegem van, hogy mindenre az a megoldás, hogy foggyále.... fórum

Elegem van, hogy mindenre az a megoldás, hogy foggyále.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. szept. 18. 07:29

Nagyon nehéz beállítani egy jó kajálást és a sok a tévhit. Gyors kajákról kényszerültem odafigyelős étkezésre egy rossz laborérték miatt. Sportolok, nem vagyok túlsúlyos, környezetem kimondottan vékonynak tart (csak a magyar átlagnál vagyok véznább, amúgy nem) és annyit eszek szerintük, mint a madár (ez napi kb. 2000 kcal). Ebbe mi fér bele?

Attól, hogy tk, zab, bulgur, hajdina stb. ugyanolyan kalóriatartalmú. Reggeli kb. 40-45 g zabkása pl. cukor és édesítőmentes fehérjeporral, az ebéd és vacsora köret attól függ milyen ch tartalmú a mellé tett zöldség (lencse, kukorica, borsó stb. tartalmaz többet, többi üres kalória). Ch-s zöldségek mellé max. 3 dkg elég, üresek mellé sincs több 5 dkg-nál. Egyedül édesburgonya mellé nem eszek semmi gabonát. Fehérje csirkemell, tofu, sovány halak, azokat nem mértem még le, de negyede kb. annak, amit más megeszik. Zsír olivaolaj, olajos magvak (ebből is nagyon keveset szabad), avokádó, tökmag vagy szezámmag. Nagyon kicsi mennyiségben, de egy nagy tál zöldségtől nem tudok jól lakni, még akkor sem, ha van benne lencse és hús. Cukor, édesség? 2 étkezés között gyümölcs vagy valami rostban gazdag cukormentes kekszből 1-2 darab, magvak, kevés gesztenye. Ital víz, cukormentes izotóniás, tea cukor nélkül.

30. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 06:48

Ezek szerint akárcsak én, a net-en való olvasgatás, keresgélés után kezdtem gyanítani, hogy a fogyókúrás önsanyargatásaim eredménytelensége mögött a pm. alulm. van. Miután megtettem a szükséges lépéseket ez ügyben, attól kezdve szépen, lassan, de mennek lefelé a kilócskák.


Ahogy írtam a 6. hsz-ben, hogy lecseréltem bizonyos alap-élelmiszereket, és szedek ezt-azt: később találkoztam a Glikémiás Index-el, mint újabb bevethető fegyverrel.


A GI % azt jelöli, hogy a szervezet a kajában levő ch-t milyen gyorsan bontja le, attól függ, hogy milyen gyorsan éhezünk meg ismét.


Az alacsony GI 0 - 55 %

A közepes GI...56 - 80 %

A magas GI ....81 -


Az alacsony kategóriába tartozó ételekben levő ch-t lassan bontja le a szervezet, tehát később éhezünk meg.

Elkezdtem böngészni az egyes ételféleségek GI %-át, és azóta igyekszem lehetőség szerint az alacsony, max. közepes % -ba tartozót enni. Persze nem lövöm magamat fejbe, ha néha-néha lecsúszik 1-1 szelet süti, vagy hasonló. :))


[link]


Itt a különféle ételféleségeket ha megnyitod (főleg a gabonaféléket, és a gyümölcsöket nézd át!), az utolsó oszlop a GI %.

Persze mérlegelni kell azt is a választásnál, hogy a GI % alapján választol, vagy a kcal értéket, ch tartalmat is figyelembe veszed.


És ettől kezdve ne törődj senkivel, bárki, bármit mond is, törődjön a saját dolgával.

Jó úton haladsz, csak csináld tovább, és egyáltalán ne legyen bűntudatod, ha esetenként egy-egy tiltott falat is lecsúszik. Csak ne legyen belőle rendszer.


Most jut eszembe, akiknek több mint 10 kg ledolgozni valójuk van, ott szokták bevetni, hogy hetente 1 "bűnöző nap". Hülye megfogalmazás, de azt jelenti, hogy minden héten ugyanazon a napon, egyetlen étkezés során megenged magának egy adag tiltott ételt is. Ezzel állítólag el lehet kerülni, hogy hosszú hetek, hónapok után besokalljon az illető, és feladja!

Menni fog, ne add fel, minden oké lesz!

29. Cidanoi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 22:08
Na akkor, fel a fejjel ;) Persze, hogy engedékeny mér, nagyobb a motiváció, ha nem sokkolják le a beteget, erős adatokkal. Sajnos az orvosok túlterheltek, és befásultak, nyomás alatt van az Eü. A betegek milliói nyomják, akik nem törődnek magukkal. Tudom ez nem vigasztal, de ez az igazság. Továbbá a Pajzsmirigy alulműködés esetén általában az orvosok nem törekednek az okok kiderítésére, mert nincsenek is tisztában a lehetséges kiváltó és súlyosbító okokkal, ezért rögtön -különféle márkaneveken forgalmazott- szintetikus T4 hormont írnak fel. De ez kevés a boldogsághoz mivel sok ember szervezete nem tudja a T4 hormont T3 hormonra szintetizálni :(
28. Cidanoi (válaszként erre: 25. - Timycat)
2022. szept. 16. 22:01

Általában igen, igazad van autoimmun. De sok embernél a helytelen, hiányos táplálkozás is okozhatja. Ilyen betegség a golyva is. Egyébként a legtöbb elszenvedő nő, pl. szülés után a nők 3-8%-ban kialakul autoimmun pajzsmirigygyulladás, ami sokszor később elmúlik, de az esetek 40%-ban megmarad.

Ezt a jódhiányos tévhitet, nem kommentálom, mert én nem hiszem amit az endokrinológus mondott. :)

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 21:59

Tudom, hogy sok betegség oka.

Szerencsére úgy néz ki, még nem vagyok a lejtőn, az egyik dokim szerint tíz kiló mínusz kellene még. Nagyon engedékenyenen mérte, jó lenne 20 de inkabb 25.

Azért haragszom, mert elvileg orvosi felügyelet alatt olyan 10 év után én jöttem rá, hogy baj van a pajzsmirigyemmel. Még szerencse, hogy az orvos nem kiröhögött, hanem vérvételre küldött. Utána még évekig nem sikerült beállítani a gyógyszert. Nincs egy éve, hogy elindult a dolog jó irányba.

26. Cidanoi (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 21:19

Ne vedd a szívedre. Azért mondják fogyjál le, mert a legtöbb betegség alapja sajnos ez. Neked meg pont nem hiányozna, az alapbetegséged mellé még szerezz újabbat. Megmondom neked a nevét is, úgy hívják a "halálos négyes".

Igyekezz elkerülni, mert ha ezt megkapod, nem sok örömöd lesz, és szurkálnod kell magadat életed végéig. Én ennek a kapujában álltam, tavaly évben leadtam 62 Kg, idén csak 8 kg, nem egyszerű lefogyni tudom, és nem is lóverseny, de minél előbb lefogy valaki annál gyorsabban távol kerül a betegségektől. És én a 70 kg, minusszal most kicsit távolabb kerültem. Még van munkám önmagammal bőven, mert a sikerre nem lehet ráülni, egyszóval igyekezni kell. Sok sikert!

25. timycat (válaszként erre: 23. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 21:18

Az alulműködésesek általában autoimmunok, Magyarországon legalábbis. Tévhit hogy jódszegény ország lennénk, mert nem.

A német áruházakban kapható élelmiszerek nekünk ártanak, mert mind jódozott, ugyanis a németek valóban jódhiányosak és a német élelmiszerek hozzáadott jódot tartalmaznak.

Anno Csernobil miatt tolták itt a jód szükségességét, jódoztak sót, vizet és hangoztatták hogy a jódot pótolnunk kell, de ezzel sikerült csak még betegebbé tenni a lakosságot, és még mindig nem kopott ki a köztudatból. Pár évtized alatt itthon nagyon megugrott az autoimmun pm-betegek száma.


Ezt nem én találtam ki, hanem az endokrinológus.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 21:11

Bocs, hogy belevau a vallomásomól indult topicba, de nekem is autoimmun.

Semmivel nem tudtam fogyni, csak 160 Ch IR diétával.

És kell még fogynom sokat.

De hihetetlen, hogy bármi bajom van azonnal a foggyále.

Folyamatban van. De nem vagyok gyorsvonat. Meg akarom talalni az egyensúlyt, nem valami szarral szúrni magam, vagy cukorgyógyszerrel, amitől moslékízű a szám és folyton ki van száradva.

23. Cidanoi (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 16. 21:02
Bocsi én értelek, de a párbeszéd nem az autoimmun betegről szólt. Ami ugye gyógyíthatatlan. Amiről mi beszéltünk az pedig gyógyítható, kezelhető. Ezt te keverted ide, de nem okoz gondot. Sok egészséget a húgodnak.
22. timycat (válaszként erre: 8. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 20:37

Ez nem mindig igaz. Húgom autoimmun pajzsmirigy beteg, a rosszabbik fajtából, hormonnal sem lehet belőni, mert a pajzsmirigye hol túlműködik, hol alul. Folyamatosan változtatnia kell a bevitt hormont. A TSH-ja igen széles skálán mozog, fél éven belül volt már szinte 0 is és 125 is.

Ugyanazon ételmennyiség és állapottól függő aktivitás mellett +/-10 kg 1-2 hónapon belül szaladgál rajta. Gyakorlatilag először a súlyából tudja, hogy épp megint melyik irányba mozdult el a pm-e.

Ettől függetlenül 175 centi és ha formában van akkor 53-54 kg körül mozog.

21. timycat (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. szept. 16. 20:29
Autoimmun pajzsmirigy betegség esetében tilos a jód.
20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 20:25
8000 mg-ot.
19. Cidanoi (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. szept. 16. 18:51
Az mit jelent, hogy elég c vitamin? Szent-Györgyi Albert a felfedező, haláláig, napi 1000 mg szedett. A szelént se felejts el. A komplex dolgok pedid sosem jók, mert a recept, hogy mindben kevés van. Olyan élettani folyamatoknál mint a csontritkulás fokozott a szükséglet, nem jó mindent kiadagolni sem. Kalciumról nem is beszélve.
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 18:39

Én ezekre odafigyelek. A D vitamin szintet is mérik nálam időnként, rendben van. Ásványi anyagokat és magnéziumot nem szedek külön jó ideje, mert algakomplexet szedek,

abban minden van. A C vitaminból szedek eleget, ez fontos a Kollagén beépüléséhez is. Ezzel javítom a csontsűrűségemet. Idén meglepően sokat javult. A jódot étkezés előtt kell bevenni, feltételezem így olyan mintha a táplálék része lenne. Mint a hal, vagy az alga.

17. Cidanoi (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. szept. 16. 18:32
Pm alulműkökés öszetett dolog. Nem elég a jód. Szerves szelén is kell napi szinten. Plusz vas fogyasztás, magnézium, és D-vitamin és a Jolly Joker a C-vitamin. A vas és a magnézium kioltja egymást, külön kell bevenni. Sorry, de a jódot első időkben érdemes túldagolni kissé. A szervezet nem raktározza, kiürül 😉
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 18:23

Hát persze hogy igazad van. Én azt a lapot egyébként nem ismerem. Halat veszek néha, konzervet és fagyasztottat is, csak nem nagyon szeretem. Most ki akarom próbálni, illetve már próbálom is a bioaktív kék jódot. Havi ezer alatt kijön, és pontosan tudom mennyit fogyasztok.

Nem is gondoltam ennyi mindenre hatásos. Azt írja csökkent pajzsmirigy működés, hörgő és tüdő betegségek, izom és ízületi panaszok, érzelmi panaszok, fáradtság, letargia, szív és érrendszeri betegségek, magzati és gyermekbetegség, immungyengeség, nőgyógyászati betegségek, bőr, haj és körömbetegségek. Néhány ezekből engem is érint. Majd látjuk mit tesz. Az megnyugtató hogy nem lehet túladagolni, mert a felesleg kiürül ha többet vennénk be mint a szükségletünk.

15. Cidanoi (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. szept. 16. 18:01
Nézd, a Tesco-ban lehet venni, Nori lapot. Ami sushihoz kell, olyan tömény jódtartalma van, hogy 1 lapnál nem szabad többet enni belőle! cirka 2000 Ft. aki ezt nem tudja megendni magának, az hogyan tudja megengedni a krémest a cukrászdában vagy elmenni a McDonalds ba. Ja és létezik a tonhalkonzerv is, nem túl drága, talán még egy szegény ember is megtudja vásárolni, csak ugye egészségesen élni mindig nehezebb, mert erőfeszítést igényel!
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 17:52
Én ezt mind tudom. A sok halat és algát nem mindenki engedheti meg magának. A jódozott só pedig a raktározás során elveszti jódtartalmának nagy részét, de eleve kontrolálhatatlan mennyi jódot fogyaszthat sóval az ember. Szerintem a megfelelő jódpótlás a bioaktív jód, cseppekben. Ami dr. Török Szilveszter nevéhez fűződik. Én erről most tájékozódtam részletesen, mert szükségem van rá. Én nem rinyálok ha bajom van, megoldom. Ez mindig is így volt.
13. Cidanoi (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. szept. 16. 17:40

Jódhiányos terület és táplálkozás egész Magyarország.

És szinte egész Európa jódhiányosan táplálkozik. Ez megint egy kifogás egy mentegetőzés lenne. Akinek jódhiánya van, vásárolhat jódozott sót, jódtablettát, és ehet sok halat, algát, stb...

A hízás és a fogyás kérdése, javarészt az elfogyasztott étel mennyiségén és minőségén múlik, valamint a raktározó hormon az inzulin szintjén. Mozgást direkt nem említettem, mert nem szoros feltétele a a fogyásnak. Volt hölgy ismerősöm, aki térdsérülés miatt gipszben fekve, 20 kg leadott, igen, létezik ilyen is. ;)

12. Channa* (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. szept. 16. 17:35

Sok kövér nőt látok enni, és hallom őket sápítozni, hogy alig esznek, még is híznak, mert pm. alulműködésük van.


Csak úgy mellesleg, 3-5x annyit esznek, mint én.

2022. szept. 16. 17:28
Jódhiány következtében is lehet túlsúly. Bármit csinál, nem tud fogyni az akinek ez a problémája. Pm. alúlműködés, lassú anyagcsere.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Cidanoi)
2022. szept. 16. 17:12

Igazad van.

A legkönnyebb ráfogni az alulműködésre. Gondolom a több ezer kalória bevitele naponta, semmit nem csinál;)

9. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 17:09

Megértelek ❤️

Én az ellenkező oldalon állok.

Túlpörgök, nincs pajzsmirigy működésem és gyógyszert kell szednem életem végéig.

Ezzel nem is lenne baj,de kedves (főként) nőtársaim késztetést éreznek hogy szóvá tegyék a súlyom.

Ami valóban nem túl combos😁55 kg megálltam.

És hiába eszem éjjel nappal,nem leszek sokkal több.


De már lesz@rom,tedd te is ezt😉

8. Cidanoi (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. szept. 16. 16:59
Ügyes vagy, sokat fogytál. Olvasgatva a fogyás kommenteket, mindig az a vége, hogy PM alul működés van. Nos a fogyást sok minden szabotálhatja, többek közt a pajzsmirigy alul működés, de ez csak az anyagcsere sebességét szabotálja, ettől még lehet fogyni aki elszánja magát. Igaz több erőfeszítést igényel. De a PM alul működés sosem lehet önigazolás a fogyásra való képtelenségre. Aki ezzel áll elő, az csak a kudarcát, az elszántság hiányát akarja igazolni. Szóval a 8/16 jó dolog. ;)
2022. szept. 16. 16:53

Hány kg vagy?

6 után semmit, a vacsora is könnyű legyen és mozgás. Én így fogytam le 2x is sokat.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 16:51

Ismerem a helyzetedet. Hosszú évekig kínoztam magamat a különféle fogyókkal, sikertelenül, mire kiderült, hogy pm. alul.-om van.


Elmentem a gyógynövényes szaküzletben, megkérdeztem a hölgyet, akkor most mi legyen:

- cserélem le a fehér kenyeret, fehér lisztet teljes kiőrlésűre. (Azóta magam sütöm a kenyér szeletkéimet pal.sütőben!) :))

- cseréljem le a fehér rizst. Itt van választási lehetőség: barna rizs, hajdina, .... én a bulgur mellett maradtam

- cseréljem le a fehér cukrot, eritri, stb.

- adott még szelén tablettát és Barna Algát, napi 1-1 szem evés előtt

Napi séta, gyaloglás, amit tudok, bírok...


Először a Dr. Dukán-féle fogyós módszerrel sikerült 2,5 hó alatt 8 kg-ot leadni.

De jelenleg a 8/16-os időszakos böjtöt alkalmazom. Olvass utána, vagy ha gondolod, írom a részleteket. Ezzel minden tiltás nélkül havi 1-2 kg lecsúszik.

5. 55Judit (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2022. szept. 16. 16:33
Ja, és nem árulok semmit. Csak információ.
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 16:32
Kár hogy anonim vetetted fel a témát. magánban meg tudnám mutatni mit találtam magamnak. Lehet hogy tetszene neked is. ha rám írsz, látni fogom a létező nickedet, de ígérem, köztünk marad. persze csak ha érdekel.
3. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 16:25
Pedig nem hazudtak...
2022. szept. 16. 15:19
ne vedd a szívedre az ilyen beszólásokat.Nagyon jól mondod,fogyni lassan a legideálisabb és a legegészségesebb,az viszont fontos,hogy ne add fel,a túlsúly nehogy újabb betegségeket hozzon ki-bár nem tudom,mennyit kellene fogynod....én magyon sok erőt és kitartást kivánok neked!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook