Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat? fórum

Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat?

1 2 3
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Pocakmanci)
2011. febr. 25. 10:51
...miért? Ha a szülők nevelik tisztességesen tovább, akkor miért lenne? Persze ezen kár is filozofálgatni, mert véleményt konkrét esetről lehetne mondani, de még akkor sem mernék úgy gondolom, mert a családokba, fejekbe belelátni lehetetlen. hidd el nem Neked akarok ellentmondani bármi áron, csak az igazság mindig azon az oldalon áll amelyiket éppen látjuk, vagy szeretnék, ha látnánk. Ha belegondolunk akkor mindenki áldozat is lehet.
14. syria
2011. febr. 25. 10:48
Nem értem, ha valaki cikket ír, miért nem gondolja át jobban. Idő van rá bőben.
2011. febr. 25. 10:46

Hát tényleg elég zavaros a cikk,és tényleg egy felhergelt állapotot tükröz.De ez ráment a cikkre.

Hogy ki az áldozat?Hát a felelőtlen anya,aki nem vetetette el,v nem adta örökbe olyannak,aki vágyott volna gyermekre-na ő biztos nem áldozat!A kisgyermek az igazi áldozat,aki nem tehet semmiről...

2011. febr. 25. 10:46

Nagyon igaz! Nem az a fontos, hogy mi történt vele, hanem amit el akart mondani, hogy nem minden az, aminek látszik. És ez bármilyen élethelyzetben megállja a helyét.

Például én láttam már lelkileg összetörten zokogó elhagyott nőt, akiről tudtam, hogy sem érzelmileg, sem testileg nem nyújtott semmit hónapok óta a férjének. Amikor az megelégelte és elhagyta, akkor mindenkinek ő volt a patkány.

Láttam már gyereket sírni, mert kicsattant a szája egy öklöstől, amit egy másiktól kapott, de azt senki "nem látta/hallotta", hogy az asztal alatt rugdosta, vagy régóta csúfolta.

Ezekben az esetekben ki az áldozat?

Attól függ, honnan nézzük.

Erről szólt a cikk!

11. Pocakmanci (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 25. 10:42
itt csakis a gyerek lehet az áldozat.
2011. febr. 25. 10:38
Megnyugodtam hogy nem én vagyok teljesen hülye hogy nem értem mit akart. Mert csak azt hagyta ki hogy mi is történt.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2011. febr. 25. 10:38
Miért ne lehetne a szülőanya áldozat? Annyiféle élethelyzet létezik az élet a legnagyobb forgatókönyv író. Lehet a 40 hét alatt akkora változás az ember életében, hogy teljesen másképpen értékeli az életét. Aki szült az tudhatja, amint meglátja a babáját /legtöbbünk/ a világon semmiért nem válna meg tőle.
2011. febr. 25. 10:34
gondolom az a része maradt rejtve, amit másokkal nem akartál megosztani, ezt a cikket magadnak írtad, nehéz hozzászólni úgy hogy nem tudjuk pontosan miről is van szó.
2011. febr. 25. 10:34

Ja, és még hozzáfűzném akkor a cikkhez:


Hogy ki az igazi áldozat? Véleményem szerint az a család az igazi áldozat, akik törvényes úton kapcsolatba kerülnek egy (felelőtlen!) anyával, akit a szüléséig támogatnak, s akik mindaddig abban az álomban ringatják magukat, hogy ma-holnap övéké lesz egy kisbaba.

A szülés után persze a felelőtlen mama meggondolja magát, mert rájön, hogy a gyerek belőle vétetett.

Nem barátaim, ő semmiképp sem áldozat!

2011. febr. 25. 10:31

nesze semmi, fogd meg jól.


a cikk háromnegyedéig szenvedtem, aztán feladtam. semmi sem derült ki az egészből, csak valamiféle lelkivilág tükröződés egy látott film hatására.

2011. febr. 25. 10:28
En sem ertem mit akart igazan mondani a cikkiro :SS Gondolom en, h nem az igazasagszolgaltatason van a fo hangsuly, mert akkor talan nem a babak-mamak kategoriaba lett volna besorolva. Gondolom... aztan lehet meg ezt is felreertettem :/
2011. febr. 25. 10:19

Nem értem mit akartál megosztani velünk. A fejedben lehet összeáll a kép, de akik oda nem látunk bele, helyesebben beszélek inkább egyes számban, nem látok bele fogalmam sincs miről szól a cikk.

Talán az igazságszolgáltatásról, ami korántsem tökéletes? ..de akkor meg azt kellet volna. Lehet csak én nem értem. :S

2011. febr. 25. 10:19

Köszönöm, hogy ezt leírtad! Nekem már ez némi igazságszolgáltatást jelent. Hogy van aki rájött, hogy nem mindig az a bűnös, akit a valódi annak kiállt ki, csakhogy a maga pártjára fordítsa az embereket. Nekem is van egy ilyen jóakaróm, aki nem egy embert fordított ellenem, holott ő volt az aki a Páromat kihasználta, megcsalta, engem meg meglopott, ahogy átvitt értelemben a Páromat is! De mindenkinek engem hord el szemétnek!

AZ biztos, hogy mi tudjuk az igazat, és már eljutottam arra a pontra, hogy nem is érdekel, hogy ki mit gondol. AZ igazi bűnös pedig mindazt a mocsokságot amit velünk művelt, vissza fogja kapni egyszer az élettől.

2. agis
2011. febr. 25. 10:12
Ennek se fule, se farka..:S
2011. febr. 25. 10:08
Mielőtt még bárki is megijedne közlöm: nem adnám el soha leendő gyermekemet! És én sem értem, hogy aki megteszi, azt mi viheti rá ilyen szörnyűségre (béranyákra ez most nem vonatkozik)... Mégis megfogott a téma, hogy tényleg mindig az az áldozat, akiről elsőre gondoljuk?

Ugrás a teljes írásra: Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook