Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat? fórum

Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eladjam a gyerekem? Avagy ki az igazi áldozat?

1 2 3
75. syria (válaszként erre: 81. - Ediszi)
2011. márc. 2. 11:23
Ne aggódj, nem a te elméddel van baj. :D
2011. márc. 1. 21:07

Kedves csibemama!

Sajnálom,ha esetlegesen érzékeny pontra tapintottam.Ha elolvasod előző hozzászólásaimat ott kifejtem,amit a cikkben nem tettem meg.

Pontosan az volt a szándékom,hogy mindennemű ítélkezést kizárjak,mert erre akartam rávilágítani:nem szabad ítélkezni,mert nem tudhatjuk a másikkal mi történt,ami idevezetett!

A béranyákra meg annyit,hogy azt ők vállalták,legális.A filmben amit a csaj csinált nem volt az.

De te is a filmre fektetted a hangsúlyt,pedig az csak elindította bennem a "ki a valódi áldozat?"-témakör boncolgatását.


Panna,Kiscsibe:megint csak köszönöm nektek!:)

Jó éjszakát!

73. csibemama (válaszként erre: 72. - 6b006fc769)
2011. márc. 1. 12:37
nem is mondtam,hogy kár volt megírni, csak azt sajnálom, hogy nem aludt rá.
72. 6b006fc769 (válaszként erre: 71. - Csibemama)
2011. márc. 1. 12:30

Racionálisan senki nem tud írni:)

Már Pál apostol is leírta majd' kétezer éve, hogy "... Most tükör által homályosan látunk.." Sajnálom, hogy téged rosszul érintett, én nem vettem észre az írásban azt a sarkos ítélkezést, amit te, nyilván az eltérő élethelyzetünk miatt. Lám, mindenki mást lát egy ilyen cikkben is. Igazából ezért sem kár, hogy megírta.:)

71. csibemama (válaszként erre: 70. - 6b006fc769)
2011. márc. 1. 12:18

ezen van a hangsúly! minkét oldalon éltem, és a rosszabbik oldalon ma is élek. így, nem szabad írni.

mert bárhogy is próbálkozik valaki, nem képes racionális dolgot írni.

70. 6b006fc769 (válaszként erre: 69. - Csibemama)
2011. márc. 1. 12:11
A 90-es hozzászólást nem tudom, olvastad-e, ott írja le, hogy miből indult el az egész gondolatsor. Én nem látom úgy, hogy megkövezős hangulata lett volna bármelyik fél irányába is. Bár nem is érint olyan érzékenyen a téma, mint téged.
69. csibemama (válaszként erre: 68. - 6b006fc769)
2011. márc. 1. 11:51

én az irományra reagáltam. de egyszerűbben ki vagyok én, te hogy bárki felett is ítélkezzünk?

egyoldalúan, azon belül is sarkosan írta le amit. jobb lett volna, ha alszik rá.

a történetünk hasonló, csak a cicoma nem.

nem a pénzen van a hangsúly. hanem a döntésen!!! hogy idáig mi vezet. az ember fiában lehet, hogy felcsendül a csilingelő pénz hangja, de képes dönteni, ahogy. borzasztóan egyoldalú volt és ítélkező az írás. nem bántásként írtam amit, ha annak veszi, hát istenem. hidd el, most továbbgondolva nem így írná le másodjára.

68. 6b006fc769 (válaszként erre: 67. - Csibemama)
2011. márc. 1. 11:32
A szerző a konkrét film kapcsán kezdett el gondolkodni arról, hogy ki is az igazi áldozat. A filmben a tiedhez még csak nyomokban sem hasonlított a mondanivaló, ellenben mégis megsajnálta azt a lányt, aki igenis a pénz miatt csinálta amit, szóval kár volt nekiesni.
67. csibemama (válaszként erre: 66. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 1. 11:12
nem, számomra az a szomorú, hogy ebben a "szerző" a pénzt hozza előtérbe.
66. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 65. - Csibemama)
2011. márc. 1. 10:34

Csibemama!

Sajnálom, ami veled történt, de te sem érted a cikk lényegét. Nem az örökbefogadás/örökbeadás. AZ csak egy látott film témája, ami alapján a cikk írója felvetett egy dolgot, ahhoz viszont hogy miért fogalmazódott meg benne az ami, le kellett, hogy írja, ami elindította a cikk megírását!

2011. márc. 1. 09:05

Számomra ez egy rendkívül ostoba módon megfogantatott írás volt. Eladni, odaadni olyan mindegy. Megfogan egy élet akkor és olyan helyzetben amikor épp nem kéne. Bujkál, keservesen titkolja, hogy odabent van, majd amikor megtudod már késő. 13hét 2 nap. A lehető összes orvos megkeresve, megvesztegetve, hogy vegyék el, mert a másik két gyermeked élete lenne veszélyeztetve. Elutasítások után a Köztársasági elnöknek kérvény írva, tételesen felsorolva az anyagi helyzeted, csatolva a jövőképpel, és ismét elutasítás. Mit teszel? Elképzeled, hogy anyaotthonról anyaotthonra vándorolsz, majd kénytelen vagy szeretett gyermekeid gyámság alá helyezni, mert Te képtelen vagy gondoskodni róluk. Vagy keresel még meg sem született gyermekednek "szülőket". Kerestem. És ez volt életem legrosszabb döntése!!!! Minden éjjel hallom ahogy sír, keres. És tudom is, mert az újdonsült anya folyamatosan emailozik velem, hogy épp ez, meg az van. Borzasztó!!! Kértem, hogy ne tegye, mert nagyon fáj, mégis képtelen vagyok letiltani a levelezőlistáról, mert ha nem tudnám mi van vele belehalnék. Vissza akarom kapni a kisfiam, de az anyagi helyzetem ezt nem teheti lehetővé!!!!

Béranya? Épp őket nem veszed számításba? Akik pár millióért futószalagra ülnek, mások nyomorát és egészségügyi problémáját kihasználva ilyen módon élnek? Persze közben saját gyermeket nevelnek, és segítségnek tüntetik fel magukat? A tizenéves kamaszok csecsemői meg árvaházakban nőnek fel, mert a szülőknek tökéletes gyermek kell, leinformálható anyától, ha lehet szőke legyen, és kék szemű, és karácsonykor szülessen, hogy a fa alá tehessük? Fel nem tudod fogni ép ésszel a tökéletes párkapcsolatodban, esténként a babádat fürdetve, hogy milyen pokoli élet vár arra, aki "eladja" a gyermekét. Borzasztóan nagy árat fizettem ezért. És ez egyáltalán nem pénz kérdése!!!!!Nagy ívben le... a tekinteteket.

Ne írj még egy olyan szösszenetet, amibe minimálisan nem vagy képes beleélni magad. Nekem mindkettő megadatott. A boldog édesanya saját lakással jó munkahellyel, majd a munkanélküli, kilátástalan helyzetbe kerülő kétgyermekes várandós.

2011. febr. 28. 15:25

Köszönöm nektek,igazán jól esik,és remélem a többi is tetszeni fog!:)

Szép napot Nektek,miattatok érdemes itt lenni!:))

2011. febr. 28. 09:13
Én is egyből megértettem a lényegét,nem kell hozzá egyetemi diploma. :)
2011. febr. 27. 19:29

Érdekes, hogy én elsőre értettem, hogy mit akar a cikk írója! Így nem gondolom, hogy Babocskában lenne a hiba, még ha nem is annyira összeszedetten íródott a cikk, mintha diplomás újságíró keltette volna életre!

Akkor kiben is van a hiba?

61. H.Ancsi (válaszként erre: 60. - 6fe1d096a6)
2011. febr. 26. 16:09
értem:)))))
2011. febr. 26. 14:00
Nem,nincs háború,csak két "lelkes" hozzászólóval nem egy nyelvet beszélünk....:)
2011. febr. 26. 12:30
jézus, mi van itt háborúúú????
58. 441b7dc459 (válaszként erre: 57. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 25. 17:12

ha törvénytelenül teszik akkor valóban igazad van.

nekem csak az volt az érzésem hogy a cikkben mindenáron felmentést kerestek arra hogy hát "szegény"nő aki a gyerekét eladja tulajdonképpen áldozat.de addig amig idáig jut a dolog számtalan lehetőség lett volna a dolgok megváltoztatására.nem tette.és igen lehet egy gyereket örökbe is fogadni,nem muszály megvenni.

57. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 53. - 441b7dc459)
2011. febr. 25. 17:04
Én egy pillanatig nem tagadom, hogy nem szép egy gyereket eladni, de ugyanolyan ocsmány egy gyereket megvenni! Ezt ugye emberkereskedelemnek hívják és mind az eladót, mind a vevőt a törvény súlyosan bünteti. Szóval lehet perbe fogni, de a szegény "ártatlan örökbefogadó szülőkkel" is pellengérre.
56. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - 441b7dc459)
2011. febr. 25. 17:04

Nem tudom.


Úgy gondolom arról, hogy a csaj látott egy filmet, ahol volt egy adott szitu, amiről írt...

Aztán elkezdett erről az érzésről (hogy biztos, hogy mindig az-e az áldozat, aki annak látszik) általánosságokban írni...


Oszt ennyi. Ennél többet viszont valóban nemigen ér meg.


Egyébként meg idedughatná a képét... (mármint a cikkíró), akkor talán ő is bővíthetné a képet, akár társított kép, akár akként született...

55. 441b7dc459 (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 25. 16:59
és egyébként te tudod hogy miről van itt szó? mert értelem nem sok van abban amiről írsz.
54. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 52. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 25. 16:58
Képekben írni és íráshoz képeket társítani elég más. De ha nem tudjuk miről, úgy tényleg kár csevegni.
53. 441b7dc459 (válaszként erre: 47. - H.Ancsi)
2011. febr. 25. 16:56

hát..ha lassabban kell leírnod és kétszer kell elovasnod valamit ahhoz hogy rájöjj nem érted akkor felőlem annyiszor és olyan lassan teszed ahányszor és amilyen lassan csak jólesik.

és se lassan se gyorsan nem keresek mentséget arra ha valaki eladja a gyerekét.ez nem a körülmények következménye és nem elborult elmével véghezvitt hirtelen cselekedet.tehát csak az lehet az áldozat aki ebben az esetben nem jut döntési joghoz. a gyerek.

nem adok felmentést senkinek.megtette akárhogy is szépíti,csűri-csavarja.

egyszerűen eladja mert így dönt,csak ahhoz gyáva hogy nyíltan felvállalja ennek a következményeit.

ami csakis erkölcsi következmény mert ilyenért még nem büntettek meg senkit,csak a társadalom nem nézi jó szemmel.

de ilyen esetben jobb is annak a gyereknek ha másik szülőhöz kerül.

ha viszont az eladó szülő meggondolja magát,átverve azt aki vár a gyerekre nos azt nyugodt szívvel törvényesen kérdőre vonnám,megkérdőjelezve a felelősségteljes "szülői"??? mivoltát.

nem utólag kell okosnak lenni,előre kell gondolkodni.

aki nem így tesz az viseli a következményeket.

ezer és ezer ember van akinek lehetne ilyen vagy olyan sokszor súlyos és valós oka arra hogy ne vállaljon felelősséget,mégis küzd.akkor minek a felmentés egy lusta,meggondolatlan embernek.

és tetszik nem tetszik ez a véleményem.

Leírjam lassabban ??? :-P

52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 25. 16:44

Nekem legalább volt honnan jönni...


Miért nektek semmi sem jut eszetekbe erről? Szerintem izgik az olyan dolgok, amiről nem mindenkinek ugyanaz jut az eszébe...


Azon lehet vitatkozni, kinek mi jut eszébe, de máson nem érdemes..


Szép napot!

51. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 25. 16:42

Ha hobbi témában indítanék egy "kerékpározás örömei" fórumot, aztán a kerékpározáshoz annyi köze lenne, hogy épp biciklizés közben jutott eszembe, és kilyukadnék oda, hogy szép nagy autó nem feltétlen sok mögötte álló pénzt jelent, akkor kb. ugyanígy értetlenkednének.


A képek meg nem tudom hol jöttek neked.

50. Düki20 (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 25. 16:36
Azért valljuk be Te sem vagy semmi,ugyanazt írod,baromságokat össze-vissza!!!
2011. febr. 25. 16:28

Tényleg nem értitek??


Örülök, hogy valaki tud végre képekben, érzésekről beszélni.


Hogy miről van szó?

Pl:


-Az itt (és máshol) írogató csajszikról, hogy milyen szemét is a férjem, hogy öt gyerekkel otthagyott.. tényleg ő a szemét??


-Vagy éppen az örökbeadás témában, hogy milyen már, aki örökbefogad, én bezzeg sose tudnék... vagy a még szemetebb kérdések: "Nem félsz attól hogy???" "Nem azért, csak segíteni akartam..."


-Vagy éppen a fiatalon szülés, vagy otthonszülés, vagy akármilyen témában



-Vagy csak egy bulvárcikkről, vagy éppen arról a cikkről, hogy "férredobtak egy csecsemőt a zalaegerszegi kórházban"..., vagy meghalt egy szülő nő itt, vagy ott... ... jönnek a kommentek: ezt a sok szemét orvost még mindig engedik dolgozni... ilyet...

És van róla fingunk, hogy valójában mi történt??


De persze nem kell, hogy babás téma legyen, de talán ezen téma váltja ki még mindig a lehevesebb idulatokat...


Szóval az emberi jellemről, pátosságról, a dolgok mögé nem nézésről szól a cikk.


Az vitatható, miért épp a babás oldalon van, de itt is jó helye van...

2011. febr. 25. 16:15
Akármilyen értelmetlen(nek tűnő) és fura is ez a cikk, az írója elérte, hogy sokan reagáljanak rá...;)
47. H.Ancsi (válaszként erre: 33. - 441b7dc459)
2011. febr. 25. 15:39

senki, pontosan arról szól a cikk is -legalábbis számomra-- hogy az első ránézésre rossznak, netán értelmetlennek tünő dolgok,másodszorra, vagy más oldalra nézve éppen az ellenkezőjét jelentik.

leirjam lassabban???:))

46. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. febr. 25. 15:34
Tanulság: néma gyereknek anyja sem érti a szavát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook