Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eladhatjuk e a házat, ha a férjem vagy én meghalnánk vagy a gyerek örökli? fórum

Eladhatjuk e a házat, ha a férjem vagy én meghalnánk vagy a gyerek örökli? (beszélgetős fórum)

1 2
9. golfáramlat (válaszként erre: 4. - Bared)
2010. jan. 2. 21:25

Az sem mindegy, hogy ki az adós.

Pl. nálunk közös a lakás, de a férjem az adós :D.

Viszont mi kötöttünk a banknál fedezetbiztosítást halálesetre. (De nálunk csak akkor fizet, ha az adós hal meg --- ez is morbid, meg az egész helyzet.)


Bakker ez a magyar valóság.

8. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2010. jan. 2. 21:24

Életetekben eladhatjátok, viszont, ha egyikötök meghal, akkor a gyermek örökli a fele házat, és a túlélő szülő a haszonélvezeti jogot.

A kiskorú gyermek feje fölül nem fogja engedélyezni a gyámhivatal, hogy eladják a házat.

2010. jan. 2. 21:22

Nálunk is így volt!:))

csak mi voltunk az adósok!:S


jah,csak a közvetítővel,meg a becsüssel kell vigyázni,rafkósak! :)

6. Panni58 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2010. jan. 2. 21:21

Csak banki engedéllyel. De ha a hitelt rendesen fizetitek, nem lehet gond, az új tulaj meg vagy átvállalja (ha a banknak megfelel), vagy visszafizeti .

Amit mi vettünk, azon is volt hitel. Először az került kifizetésre a vételárból, aztán kapták meg a kp-t az eladók.

2010. jan. 2. 21:20
eladni eladhatjátok, minden további nélkül egyébként...
4. bared (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2010. jan. 2. 21:20

ha közös a ház, a ház felét a házastárs, másik felét a gyerek örökli. Adóssággal együtt....

Fizetni kell tovább, de szerencsés esetben a hitelhez van rendes biztosításotok halálesetre... ha nincs, tessék pótolni!!!

amennyiben nem tudjátok fizetni, tök mindegy melyikőtök milyen arányban örököl, elárverezik a házat.... mindössze annyi időt nyertek, hogy a gyerek részébe bevonják a gyámügyet is, ez némi plusz hónap időnyerést jelent

3. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2010. jan. 2. 21:19
El lehet adni,csak a vevőnek a hitel számlárac kell utalnia pénzt.mi is így vásároltuk meg egy házat amin 7 millió hitel volt.A vétel ár az 8 millió volt 1 milliót kapott az eladó és 7 milliót a hitel számlára utaltuk.És az ügyvéd megnézte a földhivatalba,hogy ez így tényleg tehermentes lett-e.
2010. jan. 2. 21:18
Kinek a nevén van a ház?
2010. jan. 2. 21:16

Sziasztok!

Elég morbidnak hangzik a kérdés, de van egy családi házunk, jó nagy adóssággal, és ha én vagy a férjem meghalnánk, a másik nem tudná a hitelt fizetni és fenntartani a házat. (A férjem nem keres annyit, én meg gyeden vagyok, de a fizum sem annyira magas.) A kisfiunk egy éves lesz, gondolom ő a törvényes örökös, de eladhatjuk-e a házat, vagyis bármelyikünk eladhatja-e a házat, mert nem tudja fenntartani? Vagy érdemes lenne végrendeletet készíteni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook