Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcémával küzdök. Segítség! fórum

Ekcémával küzdök. Segítség! (beszélgetős fórum)


23. Gica28
2019. szept. 5. 12:16

Sziasztok!

Ti mennyire tartjátok megbízhatónak ezeket az allergiateszteket? A kislányom 8 éves, még nem volt egészen 1 éves, amikor kijött rajta az ekcéma. Elküldték egy kivizsgálásra. A teszt szerint glutén érzékeny és egy kicsit laktóz. Kipakoltam a kajájából ezeket, de semmi változást nem tapasztaltam. Azóta éppúgy eszi és időnként köszöni, de teljesen jól van, máskor meg nem. Teljesen rendszertelenül.

Egyébként mi már több mint két éve a Dr. Hertelendy féle ekcémára való krémeket és mosakodót használjuk és tök jól bevált. Csak ajánlani tudom! És ami számomra fontos, hogy nincs benne szteroid.

22. .Ági.
2019. jan. 28. 21:04
Én szívesen elmesélem hogy mi segített, privibe írjatok, ritkán jövök ide fel! 🙂
2019. jan. 23. 19:10
Nekünk a tejmegvonás segitett szedtünk protexint is és ez a kettő megoldást hozott. Ez még azelőtt volt hogy megtudtuk hogy laktózérzékenyek. Szóval attól is lehet.
20. Niki39
2019. jan. 19. 20:07
Én évekig jártam az arcommal orvosokhoz, homeopatához, kipróbáltam mindenfélét a bioptron lámpától az aloe veráig, de valamennyire csak a szteroidos krém segített, de állandóan visszajött. Aztán valahogy rábukkantam egy természetgyógyászra, aki csinált nekem állapotfelmérést, elmondta, hogy hogy állnak a belső szerveim, illetve mire vagyok allergiás, adott cseppeket, kiméregtelenítette a szervezetem, és étrendi tanácsokat is adott. Áldom az eget, hogy elmentem hozzá, ennek már 10 éve. Azóta semmit nem kellett az arcomra kennem, és ilyen problémával nem kellett orvost sem keresnem. Ajánlom mindenkinek.
19. Fáradt* (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2018. máj. 31. 18:02
A gyógyszerészem ránézett a lábamra "ez nem gomba és nem ekcéma" volt a megjegyzése.LINOLA FETT nevű krémet adott (DR.VOLFF) a tüneket enyhűltek,jeleleg reménykedem! 1600 ft volt.
18. Fáradt* (válaszként erre: 14. - Gizus58)
2018. máj. 31. 17:59
Vettem vmi homoktövises krémet..nem lett jó :-( változás semmi.
17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Lolka17)
2018. máj. 25. 17:35

Én is 8éve szenvedek nekem nem a viszketős hanem a repedős fajó fajta van.25krem bőrklinika meg vagy 6doki.

Megörülem amikor az uccsó azt mondta ezt a vastagbel rossz működése okozza,mindezt úgy h nemtudta valóban beteg ez a részem.

1,5hónapja kiszedték majdnem az egészet és sajnos azóta se javul a bőröm ugyh ezzel az uccso esely is elszallt.Nekem ötletem nincs már mivel kenjem.

2018. máj. 22. 20:43
Köszönöm a segítséget, most kb egy hete nem ettem tojást, még arra gyanakodtam.. Nem viszked es eleg szép az ekcemas teruleteken a bőröm. Illetve a tejtermekektol is probalok megszabadulni ha eszek, iszom is csak laktoz mentesen. Örülnék azért, ha igy kitudnam szűrni, könnyebb dolgom lenne.
2018. máj. 21. 13:51

Szia!

Érdemes lenne méregteleníteni a szervezetedet, megerősíteni az immunrendszeredet probiotikumokkal, külsőleg ésbelsőleg aloe vera alapú termékeket használni.Jobbulást!

14. gizus58 (válaszként erre: 1. - Lolka17)
2018. máj. 18. 11:41
Nem próbáltad ki még a Scenia homoktövis krémet? Gyógyszertárban, gyógynövény boltban kapható, nem is drága.Amikor én vettem kb.1.000 ft volt. Nekem sokat segített ,a tenyeremen volt, és a talpamon. Nekem sem tudta megmondani a bőrgyógyász hogy mitől van. Az Elocom jó volt, de az meg elvékonyítja a bőrt mivel szteroid, és előbb utóbb irritáció lép fel tőle.
2018. máj. 17. 17:58
Mindenkivel egyetértek.7 éve küzdök vmi lábgomba vagy ekcéma szerűvel.Már 3 orvoson kifogtam.Belemélyedtem a téma tanulmányozásába,és bizony elege van a májnak a mérgekből,a rengeteg gyógyszertől.A viszketés belső idegvégződés (akár)Elvékonyodott bőrréteg.Utána néznétek ti is? mi legyen,éljünk ekcémával,vagy haljunk gyógyszer nélkül?
12. andilaci (válaszként erre: 9. - Lolka17)
2018. máj. 17. 09:17
Azt viszont elfeledtem irni,hogy az ekcéma az gyógyitható bőrbetegség.A seorroneas dermetitisz olyan,mint az influenza,vagyis csak tünetmentesithető de az 100-%-osan...Csak karban kell tartani....Nekem 15(!)éve van..
11. andilaci (válaszként erre: 9. - Lolka17)
2018. máj. 17. 09:12
Ezzel én 2,5-3 hónapig el karbantartom magam....
10. andilaci (válaszként erre: 9. - Lolka17)
2018. máj. 17. 09:11
Én a helyedben kipróbálnám,veszteni valód nincs és nem is kerül egy vagyonba sem.Az Amazonon,vagy máshol keress orvosi kézfertőtlenitőt.Az enyém EPICARE DES de több féle van.Aztán veszel egy nagy doboz NIVEA-t,kettéöntöd és kétszeresére higitod sima vizzel,majd összerázod.A fertőtlenitő 7 a NIVEA meg 3.50 euro....
9. Lolka17 (válaszként erre: 8. - Andilaci)
2018. máj. 17. 09:03
Hu, az igen. Akkor neked sem lehet egyszerű. Hihetelten milyen betegsegek vannak.. Nekem orvos mondta h ekcema. Hát csaknem diagnosztizalt félre. A kencekkel tele a padlas, de igazan ami azert segit a szteroidos elocom krém. De ez hosszutavon nem megoldas. Egy vagyont fizettem ki kremekre, dokikra, és senki nem tud semmit.., pedig csak egy ekcema. Szomorú
2018. máj. 17. 08:48
A bőrgyógyász mondta egyértelműen,hogy ekcémád van?Van egy ehhez kisértetiesen hasonló bőrbetegség a neve seoroneas dermatitis.Nekem ez van,egyértelműen.Az orvos azt mondta akkor,hogy ezt kihozhatja a túlsúly (145kg vagyok),vagy esetlegesen a stressz.Mivel nekem ez túlnyomó részt a fejbőrömön alakult ki,igy adott rá egy sampont,ami egy tubusban van,erős kéntartalommal.A betegtájékoztatón az állt,hogy nagyobb bőrfelületen történő tartós használat esetén májkárosodást okozhat.Ezt nem is igazán használtam ezek után.Majd egy több komponensű Nizoral alapú krémet kaptam rá,ami egy idő után nem igazán akart használni.Az orvos ekkor azt mondta,hogy ennek a betegségnek a kezelése személyenként is igen eltérő lehet.Erre mit csinálok én.....Azóta borotválom a fejem és minden nap ugye mosva van.Azután bekenem etilalkohol tartalmú orvosi kézfertőtlenitővel.Ez 2-3 perc alatt elpárolog,aztán testápoló kerül rá.Nekem egyedül ez vált be.Hozzá kell tenni azt is,hogy nem csak a fejbőrömön volt,hanem az orrom két oldalán,mellkasomon a szegycsont feletti bőrréteget is ugyanúgy megtámadta.Én pedig bedobtam az eddig jól bevált módszerem és működik.Fontos tudni,hogy ha elmúlik a tüneteggyüttes,akkor sem szabad abbahagyni a napi karbantartást.....
7. Lolka17 (válaszként erre: 4. - Nyamitörp)
2018. máj. 17. 07:28
Én is voltam allergia vizsgalaton, a hatamra tették fel, szinte viszketett az egész, de a nő csak azt mondta h egyedül a nikkelre vagyok érzékeny. Adott egy A/4 papírt hogy mivel nem kellene erintkeznem, ennem stb.. Tusfurdoket is lecsereltem minden mentesre, kozmetikuskent dolgozom(bár igy nem egy elmeny), de ott is lecsereltem mindent. Evek óta van műköröm.. Már gondoltam arra is, de mindenről azért nem tudok és nem akarok lemondani. Gondolkodom az ètelintolerancia vizsgalaton, hatha tenyleg az okoz gondot..
2018. máj. 17. 06:30
Sajnos igen, ez egy borzalom, csecsemő korom óta küzdök vele - hol itt, hol itt kijön. Most nekem is az ujjaimon van, és kenhetem, semmit nem ér, csak a viszketés enyhül. Én viszont voltam allergia vizsgálaton, ilyen karon szúrkálós félén is, és olyanon, amikor az ember hátáb napokig fent van egy ilyen panel, amire szintén mindenfélét csepegtetnek, és megnézik, reagált-e a bőr. Na, nálam sajnos olyanok derültek ki, amivel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Pl brutál erős nikkel allergiám van, meg egy bizonyos vegyszerre is, ami még az ekcémakrémekben is benne van :D patthelyzet. Amennyire tudom, óvom a bőröm a káros anyagoktól, de teljesen nem tudom elkerülni ezeket a kemikáliákat. Érdemes lenne neked is kivizsgáltatnod magad, mert legalább kiderülne, mi a gond, és jó esetben meg tudod oldani :)
5. gyöngyimama (válaszként erre: 1. - Lolka17)
2018. máj. 17. 06:18
Kecsketejes krém nagyon jó!
4. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - Lolka17)
2018. máj. 16. 22:18
Magamtól. Azt vettem észre, hogy a tejes dolgoktól szorulásom volt. Furcsának találtam, mert a legtöbb embernek inkább hasmenése szokott lenni. Elmentem allergia vizsgálatra meg laktózérzékenységi vizsgálatra. Allergia negatív lett, a laktóz pozitív. Akkor elkezdtem laktózmentes dolgokat enni, na attól meg hasmenésem lett. Így inkább lemondtam a tejről.
3. Lolka17 (válaszként erre: 2. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 21:55
De jó neked! És magadtól jöttél rá, hogy ez lehet a gond, vagy orvosi vizsgálat mutatta ki? Én most végeztem el egy glutén tesztet, azt mutatta, arra nem vagyok érzékeny.
2. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Lolka17)
2018. máj. 16. 21:52
Nekem azóta nincs mióta tejmentesen étkezem. Laktózmentes termékeket sem fogyasztok és semmilyen tejterméket illetve tejszármazékot sem. Figyelni kell, mert sokmindenben van tejpor, tejsavó, vajzsír stb...
2018. máj. 16. 21:43
Sziasztok! Már nagyon régóta küzdök ezzel a kényes ekcemával. Több bőrgyógyásznál voltam, rengeteg krémet kipróbáltam, gyógyteákat, termeszetgyogyaszt, próbálok lemondani a cukorról, a glutén és laktóz mentes ételekről, de sajnos nem látok savulast.... Elvagyok keseredve. Erre nincs gyógymód, megoldás, senki nem tudja nekem megmondani miért van, és mivel hozható helyre?! Kellemetlen, elsosorban a kezeimen, ujjaimon látható. A legborzasztobb, hogy esztetikailag borzalmas tud lenni. Kérek minden fórumozót, aki ilyen borproblemaval küzd irjon. Hátha tudunk egymásnak segíteni. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook