Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? fórum

Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. júl. 22. 21:01
?
2010. júl. 22. 20:25

Sziasztok!


Nekem sem stimmel valami a bőrömmel a kézfejeimen, valamint a lábfejeimen. Most leszek 26 éves, de ha jól emlékszem már egész kisgyermekkoromban is (kb.4-5-6 éves lehettem )megvoltak a problémám tünetei, de akkor még csak a sarkaimon az akhilles részen v.mint a külső lábéleimen valamint a lábfejeimen közel az lábujjakhoz volt fellelhető ez a VALAMI.Igazából kis vÍzhólyagnak tűntek, amelyeket nem szedegettem le egész nagyra nőttek a folyamatosan kicsapódó vÍztől. A bőr leszedése nem fájt, nem viszketett. Az érintett felületek környékéről is könnyedén leszaladt a bőr, mint amikor a szigetelőszalagot húzzuk a tekercsről, abszolút nem fájt.Másnapra bepirosodott, harmad.negyednapra teljesen visszanőtt a legfelső hámszövet és már utána alig volt nyoma. Erre a háziorvosom kb. 15- 20 éve mindig Canasten krémet Írt fel, mert szerinte ez gomba!! Persze ez nem segÍtett semmit.Azután 1 jó 10 évig szenvedtem a lábammal, de CSAK NYARANTA melegben,fényben,meg ha 15 percnél tovább strandoltam.Előfordult, hogy bő fél órás úszás után egyben lóg a hámszövet a lábfej,-kézfej részről.Ezek is nagyon gyorsan regenerálódtak.Azóta nem sűrűn járok strandra,tavakra sem pancsolni max. 1/2 óránként 10 perc nem gáz.Nagyjából kezdtem beletörődni a helyzetbe.MA a lábaim rendben vannak!!.-) Viszont az utóbbi 8 évben ez sz@r átterjedt v.hogy a kézfejeimre.DE CSAK NYARANTA melegben,erős fényben,sok vÍzben jön elő.Fürdés után olyan érzékeny a kézfejem elég 1 kis asztalsarokba ütés enyhén éles felület, horzsolás stb. , hogy már is ugrik le a bőr,az ép felületekről is:-(!


Tavaly a bőrgyógyászaton nem tudták mi ez. Elv. semmire nem vok allergiás, még vastagbéltükrözésre is beutalt, amely nem igazán a kedvenc élményem férfi létemre.Ott is mindent rendben találtak egyébként.(gyanakodtam a bélműtéteimre is vakbélműtét 3 évesen v.mint a vékonybelemből is kikaptak 40 cm-t a bauhin billenytűvel 1ütt, vmint az amalgán töméseimre is de Állitólag ezek nem befolyásolhatják!:-S)

Tavaly felÍrtak 1 mosakodókenőcsöt és ELOCOM krémet.Nem igazán váltak be csak ideig óráig, akkor sem teljesen.



A héten nagy volt a forróság. Most intenzÍven előbújtak a "drágaságok" szinte az összes UJJAM között. Kisebb nagyobb hólyagocskák.Ezek is képesek gyorsan elé nagyra duzzadni az alattuk lévő folyamatos "izzadástól".(Nem értem miért nem engedik ki ott a vizet a pólusaim?????)Ezeket persze leszedegetem, hogy ne lássák annyira az emberek, úgy is gyorsan eltűnik a helye, de hiába, mert lesz helyette máshol és másik SAJNOS :-(


Most elég jól áll a kezem szinte semmi nem látszik rajta, csak a tenyerem bőre alatt látható 2, 3 gombostűhegynyi kása.Egyébként Felszolgáló vagyok, de a nyár kezdetével felmondtam,mert szégyelltem nehogy észre vegyék az emberek a kis bőrhibáimat és fujjogjanak. Azóta munkanélkülin vagyok.Szeretnék meggyógyulni, hogy újra jól keressek, mert Így egyre nehezebben fizetem az albérletem és az autólÍzingemet :-(!!!


Tegnap a háziorvosom azt mondta, hogy ez:


DYSHUDROTIC POMPHOLYX.-UTÁNANÉZTEM a netes képek között és lehetséges, hogy igaza van.



Ha valaki hasznos információkkal lenne a segÍtségemre, annak Nagyon hálás lennék.

2010. jún. 16. 13:45
igen írj nekem.
2010. jún. 16. 07:57

Sziasztok,

nekem már pár majdnem több mint egy éve viszketett a jobb tenyerem. Mindig viccelődtem vele, hogy fizetnem kell... :) Aztán egyszer csak megjelentek a hólyagok, először 2-3 majd, 4-5,...

Nem tudtam mi az,gondoltam, majd elmúlik. De egyik nap hirtelen tűz vörös lett egy nagyobb részen és fehér kis hólyagokat láttam, tüzelt és viszketett egyszerre azon a részen a tenyerem. Aztán a fehér-átlátszó hólyagok besárgultak, bebarnultak, majd az egész kezdődött elölről...

2-3 hónapos várakozási idővel kaptam csak időpontot a bőrgyógyászhoz. Aki azt mondta, hogy nem tudja mi ez. Ha gondolom végezzünk el egy 2-3 napos külön bőr allergia vizsgálatot, de abban a 2-3 napban többször be kell menni a rendelőbe, munkaidőbe is.. Tehát ez nem ment.

Végülis nekem is adott mosakodó-t, ill. zsíros kikevert gyulladáscsökkentő krémet. Érdekes, mert nekem semmiben nem volt változás az életemben, amitől kijöhetett volna. A mosakodóval csak otthon szoktam kezet mosni, mert nem vihetem mindenhová magammal, ill. annyi nincs is, hogy azzal mosakodjak. A krémmel pedig csak éjszakára szoktam bekenni. De ha már 2-3 este nem kenem megint kiújul. Ha már nem patyolat tiszta törölközőbe törlöm a kezem, megint kiújul. Ha szoliba megyek, csúnyán kiújul.... Soha nem lehet ezt meggyógyítani?

36. ermeli
2010. máj. 23. 23:28
Synalar kenőcs szteroidos ugyan de 3 nap alatt rendbe tette nekem is. Azóta se jött elő.
35. haaeen (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. febr. 3. 21:42
vettem ma a férjemnek egy sima E45 krémet, meg viszkető bőrre is. remélem beválik.
2009. jan. 29. 19:33
PUVA terápia.
33. Szuzan
2009. jan. 29. 17:59
276, 277 cikk pisi terápia olvassatok bele.
32. Szuzan
2009. jan. 29. 17:54
Sziasztok!Az előbb olvastam a pisi terápiáról.olvassatok csak bele akit foglalkoztat az ekcéma!, érdekeseket írnak.
31. haaeen
2009. jan. 29. 15:56

az én férjem is folyamatosan szenved a tenyerén lévő ekzémától. köszi a krém ötleteket, már rájuk is kerestem a neten, és bizti veszek is. remélem végre valamelyik használni fog.

amúgy a szteroidos krémekkel mi a gond? miért nem ajánljátok?

2009. jan. 29. 12:14

Ezt a mosdókenőcsöt nekünk is felírták, de mellette még egy jó párat. Van olyan amivel csak az ekcémás bőrt kell bekenni. De nekünk írtak az atópiás bőr miatt zsíros testápolót is. Az ekcémára valami Advantan-carbamicid-ad vulnera kenőcsöt írtak. Ezzel csak este kell bekenni. A testápolót annyiszor kenem egy nap, ahányszor akarom (Burow-emoll. testápoló)...stb

Ez a mosdókenőcs tényleg jó. De lehet kapni a gyógyszertárban olyan kenőcsöt, tusfürdőt...stb amik az ekcémára valók, és recept nélkül is adják.

Én már nem akartam próbálkozni mindenféle kenőccsel, mert már majdnem 1 éve szenved a gyerek tőle. A gyerekorvos mindig mást próbáltatott ki. De nem múlt semmitől, és terjedt rajta egyre jobban. És legutóbb megbeszéltük, hogy irány a bőrgyógyászat. Egyébként ott azt mondták, hogy ezt a betegséget nem lehet semmilyen szerrel végleg eltüntetni. Mindig időről-időre ki fog újulni. Mondjuk ha az ember tudja mitől jött ki, és azt kerüli, akkor talán sokáig nem fog tőle szenvedni. Nem akarok okoskodni, nekem ezt a kórházba mondták.

2009. jan. 29. 11:29

Voltam magyar bőrgyógyásznál, mert karácsonyra és újévre hazautaztam. Írt föl egy mosdókenőcsöt, a neve: Unguentum hydrophilicum nonionicum. Ebből írt föl 3X100 grammot, nem volt egészen 400 forint, amikor kiváltottam a gyógyszertárban. Ezt csak bőrgyógyász tudja felírni. Ez egy sűrű krém, amivel még szárazon be kell kenni magunkat, majd beállni a tusolóba és egy kicsit megvizezni magunkat, majd jól megdörzsölni a bőrünket a kezünkkel, ekkor olyan tejföl kinézetűvé válik a kence. Ezután picit be kell állni a tus alá, hogy valamennyire lemossa a víz, de nem kell teljesen lemosni. Ez testápoló is egyben. Kicsit furi a használata, de csak így működik, nem szabad hígítani, vagy máshogy használni. Nagyon finom puha lesz tőle a bőr és nagyon jó zsíros a krém, egyáltalán nem kell mellette testápoló. Kifejezetten ekcémára és dermatitisre (bőrgyulladásra) való ez a mosdókenőcs.


Emellett fölírta az Elocom 0,1%-os krémet is, ezzel akkor kell napi egyszer bekenni a bőrt, amikor kijön az ekcéma. Ez állítólag nagyon szépen leviszi. (Nekem szerencsére jó ideje nem jött ki, így ezt még nem próbáltam, úgy látszik nagyon jó a megelőzési mód, amiket használok.)


Emellett estére ajánlotta, hogy a Sudocrem-mel kenjem azokat a bőrfelületeket, ahol ki szokott jönni, ezt imádom, ez előtt is használtam. A Sudokrém antisztatikus krém, azaz elöli a mindenféle kórokozókat, amiktől kialakulna az ekcéma.


Plusz ajánlott még egy krémet, az Excipial Protect-et. Ez azoknak jó, akiknek a kezükön jön ki allergia miatt az ekcéma. Ez úgy működik, mint egy láthatatlan kesztyű, megvéd a külső behatásoktól a bekenéstől számított 3-4 órán keresztül és nem hagy zsíros érzetet és nem hagy a kéz se nyomot tőle. Irritáló anyagoktól véd, mint a szappan, mosószer, fertőtlenítők, a gyakori kézmosás miatti kiszáradástól véd, háztartási és munkahelyi bőrártalmaktól is véd és kézekcéma megelőzésére való. Illatanyag és tartósítószer mentes.


Plusz ezek mellett ajánlotta még a Bébé termékeket, de ezek már fölöslegesek, ha az elsőnek írt mosdókenőcsöt hasznája valaki. Esetleg kézkrémet jó venni belőle, mert azért a kezét gyakran megmossa az ember. De ez a termékcsalád helyett én a bevált brit E45-öt használom.

2009. jan. 29. 11:02
A kisfiamnak van atópiás dermatitis mellett ekcémája. A bőrgyógyász írt neki egy csomó kenőcsöt, meg testápolót(zsírosat). A gyógyszertárba keverik. Elég sok mindennel kentük előtte, amit a háziorvos ajánlott, de egyik sem használt. Szerintem menj el a bőrgyógyászhoz és ő ír fel valamit.
2009. jan. 29. 09:13
Kipróbáltam rá az ezüstkollaidot. kb. 3 napig ecseteltem vele, de nagyon szépen leszedte.
2009. jan. 3. 18:56
Fél évig volt ekcémás az egész jobb kézfejem felül. Nem használt körömvirág krém sem. Elmentem orvoshoz. Írt fel egy gyógyszert. Patikában kikeverték, másfél órát kellett várni. 1. nap 3x kentem be vele. Második nap is. 3. nap nem kellett bekennem. Elmúlt.
2008. nov. 18. 16:09
Nálam is ugyanez a helyzet, se tej, se glutén, se tojás... meg még néhány dolog, így a szteroidos krém se kell.
2008. nov. 18. 14:40

És mennyi időbe tellett, mire kiderítették, hogy milyen allergiád van? Nekem egy féle allergia vizsgálatot csináltak, olyat, amikor 20 helyen az alkaron megkarcolnak és 20 féle dologra vizsgálnak, ezekből természetesen egyikre se voltam allergiás. Ezek után azt mondták, hogy akkor nem tudják, hogy mi bajom és felírtak egy kenőcsöt.

Pedig mondtam akkor (évekkel ezelőtt), hogy tudom, hogy a Johnson&Johnson termékek miatt jön ki rajtam...

Azóta még rájöttem, hogy a Bvlgari is kihozza, de hogy mostanában mitől jön ki, arról végképp semmi ötletem nincs. De az nagyon valószínű, hogy nem étel allergiám van, hanem valami külső hatás okozza a tüneteim.

Tegnap este egyébként újfent kijött rajtam, bekentem először a Sudocrem-mel, majd egy idő után az Eumovate krémmel, ma nap közben pedig az E45-öt használtam és már alig látszik valami belőle.

2008. nov. 15. 18:35

Az Eumovate krém legkésőbb egy héten belül eltűnteti az ekcémát. Tartós kezelésre, hogy ne jöjjön újra elő, fontos, hogy valamilyen antiallergén kézkrémet használj, ilyen pl. az E45 (én ilyet használok), olvastam a Bebéről is, hogy jó. Fürdeni se mindegy, hogy mivel fürödsz, a szappant és az illatosított tusfürdőket fejtsd el, használj babáknak való fürdetőt vagy valamilyen zsíros vagy olajos fürdetőt. (Orvos ír föl, ha ekcémás vagy.)

Nekem is a kezemen jön ki, csak nekem az alkaromon, csuklómon, kézfejemen és az ujjaimon. Éjszakára mindig bekenem Sudocrem-mel, ez antiszeptikus krém, vagyis elöli a kórokozókat, bacikat, mindenfélét, ami végett kijöhet rajtad az ekcéma.

Takarításhoz mindig gumikesztyűt használok, bár van, aki épp a gumikesztyűre allergiás és attól jön ki az ekcémája, szerencsére nekem nem attól van bajom.

Amik első sorban vannak, amik végett kijöhet rajtad az ekcéma: a bútorápolók, a lakkozások, az illatosított dolgok, az alkoholos dolgok (parfümök is), kertészkedéshez való vegyi anyagok, rengeteg tisztítószer. Lehet épp ételallergia is, de akkor már gyerekkorod óta kijönne rajtad. Valószínű, hogy külsőleg van valamivel gondod.

Én már rájöttem két dologra, amitől allergiás vagyok: az egyik a Johnson&Johnson termékek, a másik pedig a Bvlgari termékcsalád.

Én már csak baba fürdetőt és baba testápolót használok, ezen kívül az E45 krémet és a Sudocremet, takarításhoz pedig gumikesztyűt. (Kivétel a mosogatás, de antiallergén (Fairy) mosogatót használok.) Az öblítőm is ugyanígy Fairy, tehát antiallergén. Fő az óvatosság.

22. MelisUK (válaszként erre: 21. - A4cf17146e)
2008. nov. 15. 18:25
A canesten gombára való, az ekcémának pedig köze nincs a gombához.
2008. nov. 15. 14:26
canesten
20. momof3 (válaszként erre: 19. - Katácskák)
2008. nov. 15. 14:19
Örülök, hogy meggyógyult. Hogyan, mi a titka? én még mindig szenvedek, a stressz valóban ront a helyzeten.
2008. nov. 14. 21:01

Kislányonak születése óta volt- sokáig

Azután 20-23 év kellett hozzá, hogy végérvényesen megszabaduljon tQle, kinQje..

Rengeteg Dokival, krémmel próbálkoztunk.

Egyik Dokim még a streszt is tiltotta.

2008. nov. 6. 17:20

Sziasztok!

Nekem augusztusban jött elő ekcéma a kezemen. Eddig még soha nem volt. A bőrgyógyászaton kaptam egy fehérszínű kenőcsöt, ami részben használt, még mindig előjön. Sajnos a környezetemben több embernek is van ilyen, amin meglepődtem. Én a mosogatószer váltására fogtam, de lehet, hogy maga a víz is előhozza. Igyekszem minél kevesebbet "pancsolni", de mosogatni azért muszáj. Remélem, rövid időn belül megszabadulok tőle. A bőrgyógyász felhívta a figyelmemet arra, hogy amennyiben nem kezelem, úgy annyira elterjedhet, hogy soha nem fog meggyógyulni.

Csak azért szóltam a fórumhoz, hogy akinél előfordul, az feltétlen kezelje. Jobbulást mindenkinek.

17. labra
2008. aug. 2. 23:52

Sziasztok!


Sajnos nekem is dyshidrosis-t állapítottak meg, de érdekes módon csak nyáron június és szeptember között jön elő, tehát én kizárnám a fix góc jelenlétét. Inkább valamilyen ételre gyanakszom.

Mivel túl sok okosságot nem találtam a neten magyarul utána érdeklődtem egy osztrák egészségügyben dolgozó ismerősömnál, hogy náluk mivel kezelik ezt a betegséget.

Náluk bevált az almaecet mézzel koktél: 2 dcl vízhez 2 teáskanál almaecet és egy teáskanál méz (érdemes akácmézet használni, nehogy a virágméz allergiás tüneteket okozzon az erre érzékenyeknek).

Kipróbáltam. Akkor szoktam elkezdeni inni, amikor a hólyagocskák még nem láthatók csak érezni a tűszúrás szerű helyüket. Nekem bevált.

(A szteroidos készítményekről sokan lebeszéltek)

2008. júl. 18. 08:28
Nekem is ez a problémám.A mosogatáshoz csak pur mosogatót használok.A fürdéshez gyógyszertári mosdó kenőcsöt.Így a tünetek ritkábbak.
2008. máj. 14. 13:58

Momof, ekcémán talán ez is segíthet:

"A nagy csalán talán a legerõsebb vértisztító növény, ezért tisztítókúrák, böjtök hatékony és kedvelt gyógynövénye. A levelébõl készült tea feloldja az anyagcserébõl származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetbõl a mérgeket, ugyanakkor a vesét is fokozottabb vízkiválasztásra serkenti. Tisztítja a teljes emésztõcsatornát és a vizeletkiválasztó rendszert, s fokozza a szervezet védekezõ erejét. Vértisztító hatásának köszönhetõen enyhítheti az allergiás tüneteket, így az ekcémát, szénanáthát, asztmát és a csalánkiütést. Eltünteti a tinédzserek pattanásait, és egyes bõrbetegségek esetén is hatásos (pl. övsömör, ekcéma). A csalánteát nyugodtan ihatjuk akár egy fél éven keresztül is, de az ajánlott 3-5 csészényi (1,5 dl) napi adagot (8-12 g) ne lépjük túl"

14. zsugabubus007 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. máj. 12. 23:10
nekem már szerencsére régen jelentkezett ez a tünet, de még régen a nagymamám azt mondta mossunk kezet ecettel többször is.Ha jól emlékszem hatott is.De az ecetnek maró a hatása, nem? hogyhogy jó volt szerinted?
13. momof3 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. máj. 12. 20:07
Köszönöm a szakszerű tanácsot! Az én problémám sajnos nem a kiújulás, mert szinte folyamatos ez az állapot, csak van, amikor enyhébb, van emikor rosszabb. Igyekszem megfogadni a tanácsot, bár a helyzetet tovább bonyolítja, hogy elvileg semmilyen illatanyagot tartalmazó kencét, sampont, stb. nem használhatnék.
2008. máj. 12. 12:17
Az ekcémát a bőr kiszáradása és allergiás alapon létrejövő autoimmun folyamatok együttesen okozzák és tartják fenn. Sajnos nagyon sok környezeti hatás ellen nem tudunk védekezni (levegővel, vízzel, táplálékkal bekerülő anyagok), de azért van, amit tehetünk. Én is ebben a cipőben járok, és ami biztos megoldás: szteroidos kenőcs átmenetileg, amíg a tünetek visszahúzódnak, ezzel egyidejűleg meg kell szüntetni a bőr érintkezését mindenféle detergenssel (tusfürdő, szappan, mosogatószer, mosópor, takarítószerek), melyek a bőr kiszáradását és áteresztővé válását okozzák. Használj csak gyógyszertári hidrofil krémet a mosakodáshoz (ha orvos írja fel, olcsó), takarításhoz, mosogatáshoz mindig húzz gumikesztyűt! Mindig kend a bőrödet zsíros védőkrémmel! (Nekem pl. az Atrix jó.)Ha ezeket elhagyod, előbb-utóbb kiújul.
11. momof3 (válaszként erre: 9. - Gazsika)
2008. máj. 12. 11:48
és mitől volt, ha meg szabad kérdezni? én arra gondolok, hogx az a fajta stressz, amit az itthon lévő anyukák élnek át - bár mindig próbáltam mást is csinálni, sokszor frusztrál(t) hogy nem úgy haladok a házimunkával, stb., elég maximalista vagyok. Na de ettől?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook