Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? fórum

Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. okt. 25. 21:39
Sziasztok! Nem mostani a ropik de gondoltam megosztom az en 4honapi szenvedesemet az aprocska holyagocskakkal! Vebdeglatasban dolgozom mar 4 eve. Nemreg munka es lakohelyet is valtottam es akkor kezdodtek a kellemetlen elmenyek mindket tenyeremen es az ujjaimon is. Gyanakodtam mindenfele allergiara, az orvos azt mondta egybol hogy valoszinuleg a vegyszerek (foleg h rendes ekcemavak is kuzdok inmaron 6eve) majd 4honap utan ratalaltam az okra! Az uj lakas beepitett gardrobjaban nem kis penesztelepre leltem, rakerestem a neten es az osszes tobbi tunet mellett amit komoly penesz okozhat (szaraz kohoges, orrfolyas, megfazas szeru tunetek, szedules, faradtsag, Diszhidrotikus Ekcema es egyeb bor rendellenessegek) szoval ha hasonlo tuneteket eszlesz probalj meg szetnezni a lakasban! Nekem az ecetes vizbe valo aztatas es a hidratalas rendkivul bevalt persze a kivalto tunet megszuntetesevel egyetemben!
2013. jún. 24. 22:02

Sziasztok! Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi. Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

68. Amaz
2011. aug. 13. 20:23

Gyerekkorom óta van diszhidrózisom nekem is. Akkor az orvosok próbálkoztak sok mindennel és a szüleimmel még hormonkezelésre is elküldtek, mivel nem tudták, mi a gond. Aztán hála égnek eljutottam (bő 10 év sikertelen próbálkozás után) egy nagyon jó bőrgyógyászhoz, aki ránézett és rögtön mondta, ez diszhidrózis (dr. Esztó Kláráról van szó, sajnos azóta már magánrendelésen dolgozik, ha jól tudom). Rögtön csináltatott egy allergiavizsgálatot, utánanézett, lehet-e gombás betegségem (ami kiválthatja ezt), mit eszek, mire vagyok allergiás, hogyan élek és így tovább. Addigra már rájöttem, hogy sem a tejtermékektől, sem a lisztesektől stb. nincs bajom, egyedül attól, ha kozmetikai szereket használok, főleg ami a krémeket és a durvább tusfürdőket, samponokat illeti, de elsősorban a testápolókat. Amióta erre rájöttem, azóta nem használok semmilyen krémet, és csak elvétve (egy évben max 2x, néhány napra) jönnek ki a hólyagok, az is többnyire esős, nyirkos időben. Régebben sikerült odáig eljutni, hogy már le kellett "vágatnom" a hólyagokat, mert összenőttek és egyetlen nagy hólyag volt az egész tenyerem. Azóta viszont béke.


A másik, amire rájöttem, hogy ha kiszárítom a tenyereimet, sokkal gyorsabban lehúzódnak a hólyagok, ezért ilyenkor kimegyek valahová kapirgálni és a föld remekül kiszárítja és a hólyagok is visszahúzódnak. De erre akár még a szobanövények átültetése is jó lehet.

2011. márc. 27. 23:38
A lisztiérzékenységet milyen vizsgálat tudja kimutatni?
66. f64f0d9a69 (válaszként erre: 65. - Bnedora)
2011. márc. 18. 08:01

Bármikor lehet érzékeny rá az ember.A tünetek pedig nem mindig egyformák. A vékonybél bolyhait teszi tönkre, ezért a jellemző tünet: hasmenés. Mégis van akinél az ekcéma lehet a tünet.Általában erre a száraz ekcéma a jellemző.

Ne egyél egy darabig lisztes ételeket és ha javul az állapot, ez a kiváltó ok. Nekem a megfigyelés vált be leginkább. A rengeteg vizsgálat sok idő és ki tudja rájönnek-e? Ha a megfigyelés nem vált be, azért érdemes orvoshoz fordulni, de inkább gasztroenterológus tud talán tanácsot adni. A dokik nem tanulnak erről, ezért nincs ismeretük.

:(

A google ismeri az időskori lisztérzékenységet, írdd csak be!

65. bnedora (válaszként erre: 64. - F64f0d9a69)
2011. márc. 17. 20:36
Mondtam az orvosnak, de nekem kellett meggyőznöm, hogy idős korban is előjöhet a lisztérzékenység. Azt mondta, hogy vizsgáltassam ki magam, de ő nem tudott ajánlani senkit.
64. f64f0d9a69 (válaszként erre: 63. - Bnedora)
2011. márc. 17. 13:31

Gyanakodj a lisztre! Lehet glutén, vagy gliadin érzékenység. Ilyenkor ezeket ki kell kerülni.

Dokinál kérdezz rá, bár én már nem igazán bízom az ilyesmit rájuk :(

Van azért aki hajlandó elküldeni kivizsgálásra.

63. bnedora (válaszként erre: 62. - 41fdab80c1)
2011. márc. 17. 09:59

Sziasztok! Köszi az infót, bár nekem éppen az a bajom, hogy kiszárad a bőröm, feldagadnak az ujjaim, és szétreped, hol keresztben, hol hosszában. Ilyenkor annyira érzem, hogy be van gyulladva. Vízhatlan sebtapasszal szoktam (a másik fajta nem jó) beragasztani, ami elzárja a levegőtől, és egy-két nap alatt begyógyul. Fontos a rendszeres krémezés, mert pár nap múlva kezdődik előlről az egész.

Étellel kapcsolatban a tapasztalatom, hogy főleg télen, amikor szalonnát, kolbászt, ehhez ugye kenyeret eszem, akkor jön jobban elő ez a problémám. Az biztos, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt kellene fogyasztanom, amit télen hanyagolok, így ezek hiánya is előhozhatja. Az biztos, hogy nagyon oda kellene figyelnem ezekre a dolgokra.

2011. márc. 17. 08:58

Nekem is az ujjamon volt,áthúzódott a tenyeremre.A széles karikagyűrűm alatt kezdődött. 1,5 évig szenvedtem vele, amit abban az időben lehetett, mindent kipróbáltam, még Svájcból is hozattunk rá kenőcsöt, de semmi nem használt. Végül kínomban megfogadtam főnöknőm tanácsát és szeszfőzdéből szereztünk "rézelejét". Ez a neve és minden szeszfőzdében van. Látszatra olyan, mint a pálinka.

Épp ezért vigyázni kell, nehogy valaki megkóstolja, mert rendkívül mérgező.Szóval ezzel bekenve, másnapra leszáradt(ez kb. 30 éve volt)és azóta soha nem jött elő. Akinek eddig tanácsoltam,

mindenkinek használt. Megéri az utánajárást.

61. f64f0d9a69 (válaszként erre: 56. - Bnedora)
2011. márc. 17. 08:33

Jót tett akkor egy kis levegőváltozás.

Igazából az érzékenységnek többféle oka is lehet, de az ételeket érdemes mindig figyelembe venni. Azt vettem észre, ha azokat az ételeket eszem amik jók, a bőr érzékenysége is változik. Ezt érdemes megfigyelgetni és ez szerint változtatni. A klóros víz nem túl jó az biztos.

Nem egy dolog okozhatja, több is. Ezt megtalálni igen nehéz :(

Hiányozhatnak vitaminok, ásványi anyagok is a szervezetből. Ez saját tapasztalat.

Jó egészséget kívánok!!!

60. bnedora (válaszként erre: 56. - Bnedora)
2011. márc. 2. 11:12

Megnéztem, ezt találtam:

(megjegyzem: kicsit ellenmondásos, hogy ehetek káposztát, és ugyanakkor tiltja is. Sajnos, pont azokat tilt, amit szeretek.)


Az A vércsoporthoz tartozók


Bátran ehetnek és ihatnak:


Halak közül: a pontyféléket, folyami sügért, tőkehalat, pisztrángot, szardíniát, makrélát, nyers lazacot


Mindennemű szójafélét


Lencse és babféleségeket


Kecsketejet, kecskesajtot


Rizsféléket


Zöldségfélék közül: az articsókát, laskagombát, brokkolit, káposztát, karalábét, fokhagymát, póréhagymát, tököt, tormát


Gyümölcsök közül: sárgabarackot, szilvát, ringlót, citromot, áfonyát, meggyet, mazsolát


Len- és olívaolajat


Diót, földimogyorót, tökmagot


Fűszerek közül: minden zöldfűszert, petrezselymet, fokhagymát, mustárt,

gyömbért


Gyógynövények közül: kamillát, ginszenget, csipkebogyót, orbáncfüvet, galagonyát


Kávét



Kerüljék:


A húsféléket minden formában!!!


A folyók és a tenger állatai közül: a legtöbbet, például a harcsát, a csukát, a heringet, az angolnát, az összes héjas tengergyümölcsét, a füstölt lazacot, a tintahalat, nyelvhalat


A tejtermékeket (kivéve a kecsketejet, kecskesajtokat)


Krumplit és a csicsókát


Csicseriborsót és a vörös babot


Gabonafélék közül: a durum lisztet, a teljes őrlésű lisztféléket, búzapelyhet, búzacsírát, búzakorpát


Zöldségek közül: a kínai kelt, a padlizsánt, a csiperkegombát, valamint a káposztákat, paprikaféléket


Gyümölcsök közül: a sárgadinnyét, a rebarbarát, mangót és a mandarint


Az olívaolaj kivételével az összes többit!!!!


A kesudiót és a pisztáciát


Fűszerek közül: a borsot, a kapribogyót és a boreceteket

59. bnedora (válaszként erre: 58. - Bfec7fb205)
2011. márc. 2. 11:10
Igen, én mutattam a kezem, és így kértem.
58. bfec7fb205 (válaszként erre: 57. - Bnedora)
2011. márc. 2. 09:51

Azt még nem próbáltam...simán E-vitaminos krémként kérjem?

...de a fürdetőkenőcsöt (bálnazsír) (ung. hidroph. nonionicum - egyébként recept nélkül is kérhető)igen, a gyógyszertári hidratáló krémet is (cremor aquosus)két hétig jó volt, a Sudocrem szintén, a Neogranormontól viszket még jobban, s még sorolhatném, mi miden nem volt jó. Többek közt az olyannyira reklámozott "ex.riper" krém is. Na abban nagyot csalódtam.

57. bnedora (válaszként erre: 54. - Bfec7fb205)
2011. márc. 2. 09:05
Én most a gyógyszertárban kapható E-vitaminos krémet használom, és nagyon bevált. Neve nincs, a gyógyszertárosok készítik.
56. bnedora (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2011. márc. 2. 09:04

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most reagálok, de ritkán nézek be ide. Köszönöm a tanácsodat, és megpróbálok utána járni ennek. Pár napig Sömegen pihentem, ott szépen elmúlt az ekcémám, de ahogy haza jöttem, már újra jelentkezett. Most mégis a nagyon klóros vízre gyanakszom, ami nálunk folyik a csapból.

Mindenkinek jó egészséget kívánok.

55. bfec7fb205 (válaszként erre: 53. - 241349700b)
2011. márc. 2. 08:30
A háti tapaszoson a hazai kozmetikai készítményekben előforduló leggyakrabban allergizáló anyagok (illat, tartósító, ilyen-olyan adalék)vannak.
2011. márc. 2. 08:27

Nekem is a tenyeremen van ekcéma. Évek óta, hol jobb, hol rosszabb. Mindenféle allergia vizsgálaton voltam már, semmire nem vagyok allergiás, mégis.


Ideig-óráig minden krém, kenőcs jó, aztán nem az. Szteroidost pedig nem lehet mindig használni.

Mit tehetnék? Ha nem felejteném el minden kézmosás után bekenni, mert azt mondta a bőrgógyász - végső elkeseredésében, mivel nem talált semmit, amire allergiás lennék,- hogy "csak" nagyon ki van száradva.

KÖSZ, ez nagy segítség volt!!!

2011. márc. 1. 08:47
Voltam már pollenallergia vizsgálaton és azon a háti tapaszoson (nem tudom mi a neve) és kiderült nagyon sok dologra allergiás vagyok. De azokat az ételeket nem eszem, s télen nem virágzik semmi és mégis kijön a kezemen az ekcéma. A Naturlandos krémet ki fogom próbálni. Köszönöm a tanácsokat.
2011. febr. 28. 16:40
Ung. alum. acet. tart. kenőcs, pár nap alatt helyrehozza. Kicsit büdös ecetes szagú, inkább reggel, meg este kend a kezed vele, bár napközben sem árt. Nem drága, Naturlandos,kb 10 percen belül teljesen beszívódik a kézbe.
51. zizabella (válaszként erre: 50. - 241349700b)
2011. febr. 28. 15:14

Allergia vizsgálaton voltál már? Lehet hogy valamilyen étel vagy vegyszer váltja ki.

Esetleg gyulladás vagy góc van a szervezetedben.

Ilyen irányban is érdemes vizsgálódni.

2011. febr. 28. 13:39

Sziasztok!

Nekem is ekcémám van, s már 2 éve szenvedek vele a Sudocrem és a mosdókenőcs valóban szuper, de nekem nem elég. Ha valaki tud még valamilyen jó krémet várom tanácsát.

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Bnedora)
2010. nov. 8. 11:14

Ha meg akarsz gyógyulni, bizony a saját kezedbe kell venni a sorsodat! Valaha én is így jártam és én jöttem rá arra, hogy mi okozza a gondjaimat. Ez szomorú dolog ránk nézve és szégyen a drága eü.re.

Az allergiák 99%-át már sikerült rendbe tennem saját magam. Mert a dokik csak gyógyszert adtak, de nem módszert.

Az én legjobban bevált módszerem a homeopátia lett és a vércsoport szerinti diéta. De használok többféle módszert is.

Az ekcéma, ha nem stressz és nem vegyszerféle, biztosan ételtől van. Nézd meg a vércsoport szerint ajánlott ételeket és lehet már meg is találod az okot - ki tudja, próba, szerencse!

Végül is az orvosok is csak találgatnak...

A megfigyelés nagyon fontos, mert mégiscsak minden ember más.

2010. nov. 7. 20:15
Egyébként nem gondolnám, hogy baj lehet az étkezéssemmel. Nagyon oda figyelek rá, mert minden mint minden nő én is küzdök a kilókkal. :) Nagyon kevés szénhidrátot és húst eszem. Minden reggel gyümölccsel indítom a napot, ebédre és vacsira mindíg van valami friss zöld a tányéromon. Figyelek arra is, hogy napi 2-3 liter vizet igyak, azt is általában mentes, csak ritkán savas ásványvíz. Szóval nálam jobban már szerintem senki nem figyel a kajára. Bár amikor vissza vittem a labor eredményt a körzeti orvoshoz, a következő dolog történt. Magas volt egy picit a koleszterin és a vérzsírnak a szintje. Megkérdeztem a dokit mitől van, mit csináljak, hogy kevesebb legyen. "Hát... A sok hús és a zsíros étel, egyek kevesebbet." A párom elkezdette hangosan neveteni. :-) Doktor úr az egész család nem eszik annyi zöldséget meg gyümölcsöt, mint Gyöngyike. Erre a doki: Akkor több húst kell enni. Hát hol itt az igazság??
47. gyongyike79 (válaszként erre: 44. - Zizabella)
2010. nov. 7. 20:06

Szia!

Jövő héten megyek allergia tesztet csináltatni, gondolm ezt is megnézni, de majdfelhívom a fegyelmét a dokinak. :)

Egyébként fogászat rendben volt még csak lyukas fogat sem találtak, nem hogy gócot. A nőgyógyászaton szintén minden okés, csinált a doki ultrahangot is, megmérte az összes belső szervemet, szerinte minden megfelelő. Mindkettő állította, hogy szinte biztos, hogy a mandulám okozza ezt a bőrpanaszt. Csak az az érdekes, hogy hogy tud egy mandula kt éven keresztül, folyamatosan gyulladásban lenni, fájdalom nélkül...?

2010. nov. 4. 19:19

Sziasztok!

Én kinevettem a háziorvosomat, amikor a bőrgyógyászatra küldött. Ott tartunk, hogy a beteg embernek saját magának kell utána járnia, rájönnie, hogy mi a baja, és mitől lehet.

Most én is ott tartok, hogy lisztérzékenység miatt jön elő. A nyáron kevesebb kenyeret ettem, több zöldséget, és (bár viszketett a kezem) nem repedt be.

Hol lehet az ételintolerancia vizsgálatot kérni? Ezt nem tudta a háziorvosom. Sőt még azt is megkérdőjelezte, hogy idősebb korban előjöhet a lisztérzékenység.

2010. nov. 4. 18:18
Gondoljatok a tejre, tejtermékekre is. A családban ez okozta többeknek. Száraz lett a tenyér és pergett a bőr :(
44. zizabella (válaszként erre: 43. - Gyongyike79)
2010. nov. 4. 14:39

Szia!

Én is hasonló dolgokon mentem keresztül, kb 1 évig szenvedtem a tenyeremen lévő ekcémával. Szteroidos krém ideig óráig hatott, aztán elölről kezdődött minden. Végül is nagyon elegem lett és utána néztem a dolgoknak. Kértem ételintolerancia vizsgálatot, ahol kiderült, hogy a búzalisztre vagyok érzékeny.

Mióta nem eszem gabona alapú ételeket szebb a tenyerem és csak sima kézkrémmel kenegetem, ha kezd száradni.

Nézz utána Te is és kérj egy ilyen vizsgálatot, amit a vérből tudnak megnézni, mert más étel vagy ételadalék is csinálhat hasonló tüneteket..

Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 3. 22:40

Sziasztok!

Gondoltam leírom a saját esetemet, hátha segít valakinek.

Nekem is ekcémás tünetek vannak a talpamon és néha a tenyeremen. Először csak pici hólygocskák jelennek meg, amik kipukkannak, aztán hámlik a bőr és viszket. Én is végigjártam amit Ti is írtatok többen: Először gombaellenes kenőcsök (Canesten, Terbisil, Lamisil, stb.) Egyik sem segített. Aztán SZTK-s bőrgyógyász, aki szerint nem gomba, hanem ekcéma, amit biztosan a sok stressz okoz. - ezt manapság mindenre rá lehet fogni. Egy ismeretlen eredetű kenőcsöt kaptam a kórházból, de az sem segített, azán egy másik krém, majd még egy másik és így tovább. Eltelt 1,5 év változás nélkül, ezért elmentem egy bőrgyógyászati magánrendelőbe (már fél éve minden második héten megyek hozzá). Ekcéma a diagnózis. Kaptam rá először kenőcsöt, majd gyógyszert, de a tünetek nem múltak el. Van amikor visszahúzódik, de teljesen soha nem múlik el és van amikor nagyon csúnyán hámlik a bőr. Az orvos szavai a köetkezők: "Nem úgy néz ki, mint amit ne lehetne eltűntetni, de nem tudom, hogy mi ez. Nagyon sok oka lehet." Teljeskörű kivizsgálásra küldött el (laborvizsgálat, nőgyógyászat, fogászat, fül-orr gégészet). A beutalón góc keresése volt feltüntetve. Ma kaptam meg a laboreredményt. A vérem azt mutatja, hogy gyulladás van a testemben (ezt a gócot keressük) A fül orr gégészeten kiderült, hogy orrüregi polyp-om és idült garatmandula-gyulladásom van. Hozzá teszem, soha nem folyik az orrom, rendesen kapok levegőt, nem fáj a torkom, semmi féle ilyen panaszom nincs. A fül-orr gégész szerint, mindkettő okozhatja ezt a fajta bőrgyógyászati problémát. Allergia tesztet és arckoponya CT-t kért, hogy kiderítsük, hogy melyik a "bűnös" (Csak zárójelben jegyzem meg a magyar egészségügy gyorsaságát, 2011. január 21-re kaptam időpontot a CT-re. -Addig még tuti vakarózni kell.) :-)

Holnap megyek fog röntgenre és nőgyógyászatra - hátha még ők is találnak valami gócot, amit kell vágni belőlem, ahhoz, hogy elmúljon ez a látszólag veszélytelennek tűnő, inkább csak kellemetlen bőrgyógyászati panasz.

Holnap este beszámolok a következő fejleményekről, remélve, hogy valakin segíteni tudok. :)

2010. aug. 10. 22:51

Sziasztok!

Én a gyógyszertárban vettem egy A-vitaminos kézkrémet, mely nagyon bevált. Ha naponta többször bekenem vele a kezem nem reped szét, és nem szárad ki a bőröm.

2010. aug. 10. 11:10

Sajnos nekem már fél éve van a tenyeremen, ideig-óráig használ a szteroidos krém, de hosszú távon nem szeretném már használni.

Már nagyon sok félét kipróbáltam, de sokáig egyik sem jó.

Tudtok valami új hatásos krémet? esetleg lehet hogy még nem használtam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook