Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éjszakai munka. fórum

Éjszakai munka. (beszélgetős fórum)

1 2
2010. márc. 1. 11:19

Én már évek óta éjszakázom.Hozzá lehet szokni.

Mostmár jobban szeretek éjszakára menni,mint nappalre,bár az elején nagyon megszenvedtem vele én is.Már el se tudom képzelni milyen lehet reggel 6-kor kellni,és este 10-kor lefeküdni.

54. e2fddfcfeb (válaszként erre: 52. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 23:27
Jó éjszakát kívánok!Köszönöm, hogy írtál.
53. e2fddfcfeb (válaszként erre: 51. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 23:26
A feleségem bölcsődében dolgozik már 21 éve, így mindig látok pici gyerekekről csoport videó fevételeket.Nagyon aranyosak tudnak lenni.Vannak egészen picikék is, Őket nagyon sajnálom.
2010. febr. 28. 23:25

További jó munkát neked,valahogy majd csak eljön a reggel.Megyek most lesz nemsokára egy film a tv2-őn.

Jó éjszakázást.

51. Csinszfi (válaszként erre: 50. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 23:22
Ez így igaz!Én is élvezek minden pillanatot amit a kicsikémmel tölthetek.
50. e2fddfcfeb (válaszként erre: 49. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 23:18
Nekem már nagyok a gyerekeim, nem ébresztenek fel.Milyen jó is volt mikor még csöpségek voltak.Szerintem minden perc ajándék ha az ember gyerekek között van.
2010. febr. 28. 23:16
Általában a fiam ébreszt reggelenként"anya kérem a kakaómat".De esetleg ha valahová menni kell időre akkor a telcsimet szoktam beállítani ébreszteni.
48. e2fddfcfeb (válaszként erre: 47. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 23:13
Óra nélkül, hogyan tudsz felkelni?
47. Csinszfi (válaszként erre: 45. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 23:08
Ezzel egyetértek,én is sajnálom az időt az alvásra.Nem,én nem szoktam játszani és nem is szeretek.Én meg csak akkor tudok elaludni,hogy ha teljesen sötét van.Még óráim sincsenek mert zavar mikor éjszaka kattognak,ami meg nem mutatós annak a fénye zavar.
46. e2fddfcfeb (válaszként erre: 44. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 22:56
Egy kicsit akasztófáztam,egy kicsit rontottam a statisztikámon.Szoktál játszani?
45. e2fddfcfeb (válaszként erre: 44. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 22:55
Én mindig tévézés alatt alszom el.Különben nincs nagy alvásigényem.Sajnálom alvással tölteni az időt.Azt szokták mondani, aki sokat alszik keveset él.
2010. febr. 28. 22:47

Nem,köszönhetően a sok éjszakai munkának.

Amúgy meg már megszoktam,mert mikor a kisfiam megszületett utána vele kellett éjszakáznom.

Általában éjjel egykor szoktam elmenni aludni,de akkor sem szoktam még nagyon álmos lenni.

43. e2fddfcfeb (válaszként erre: 42. - Csinszfi)
2010. febr. 28. 22:32
A netezéssel elütöm az időt.Nem vagy még álmos?
42. Csinszfi (válaszként erre: 41. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 22:30
Kitartás!!!Már nem is olyan sok van hátra.
2010. febr. 28. 22:18
Reggel 8-ig valahogy kibirom alvás nélkül.
2010. febr. 28. 22:13

Hát sajnos én is éveken keresztül jártam éjszakára dolgozni egy pékségbe.Sajnos ez a végzettségem vagyis pontosabban pék-cukrász,utáltam éjszakára menni.Remélem soha többé nem lesz olyan munkahelyem ahová éjszakára kell menni dolgozni.

Most tök jó mert itthon vagyok a már majdnem 2 éves kisfiammal:)

2010. febr. 28. 21:18
Én az éjszakai bulizásokat sem birnám már napokon keresztül.Régen más volt.
38. e2fddfcfeb (válaszként erre: 37. - Hannah87)
2010. febr. 28. 21:10
Nem lesz eső szerintem.
37. Hannah87 (válaszként erre: 36. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 21:04
Én is remélem, h nem lesz eső, mert most inkább legyalogolnám azt a cirka 6 km-t. :))
2010. febr. 28. 21:02
ÉN 9 km-re lakok a melótól,ma motorral jöttem dolgozni.Remélem holnap nem lesz eső.
35. Hannah87 (válaszként erre: 33. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 21:02
Én képes vagyok. Szeretek dolgozni, ha jó a társaság. És - ez nemtom előny vagy hátrány - elég könnyedén váltom a munkahelyeket, ha valahol kicsit jobbnak ígérkezik.
2010. febr. 28. 21:00

Mondjuk az sem mindegy mit csinál az ember éjszaka.

A gyárban lehetetlennek tűnt kibírni.


De volt egy másik állásom is (monjuk az csak idény jellegű) amikor éjszakázni kellett. Akkor takarítás, pakolás volt. Többen birtokba vettük az épületet és reggelre végezni kellett, nem volt kecmec. Elhülyéskedtünk, baromkodtunk, és persze siettünk h reggelre minden tiptop legyen. Így azért telik az idő, és nem is kellett olyan sokat, csak 100km-t utazni.

33. e2fddfcfeb (válaszként erre: 30. - Hannah87)
2010. febr. 28. 21:00
Azért tisztelem azokat az embereket akik képesek órákat utazgatni csak hogy dolgozhassanak.Sokan inkább várják a segélyt.
32. nadine81 (válaszként erre: 28. - E2fddfcfeb)
2010. febr. 28. 20:59
Jha,csak nem mindegy,milyen területen dolgozol!A vendéglátás más!Ott jó képet is kell vágni,pénzzel bánni,reggel pontosan elszámolni,megszámolni mindent,esetleg árut vinni/rendelni,vendégekkel beszélgetni akár álmosan is,hallgatni a lelki bajaikat,esetleg hülyeségeiket,rosszabb esetekben kötekedéseiket,vitáikat....Nem egyszerű,hidd el,sokszor inkább agyilag meg a stressztől fáradtam le,mint a munkától.
31. e2fddfcfeb (válaszként erre: 29. - Nadine81)
2010. febr. 28. 20:59
Te sem vagy megfizetve.
2010. febr. 28. 20:57
Igazából a sok utazást megint szívesen bevállalnám, ha megérné... ha nem is ilyen sokat, de 1-1,5 órát simán egy odaútért, néha még most is hiányzik, fura, hogy itt helyben dolgozom Sopronban. Amikor le kell szállni a buszról (15perc után) mindig mondom, hogy maradni kéne még egy órácskát, úgy elutazgatnék, kilóméterhiányom van. :P
29. nadine81 (válaszként erre: 25. - Hannah87)
2010. febr. 28. 20:56
Az iggen,akkor még én se szólhatok semmit,hogy utazgatok 30 km-ket,fél órákat hogy 14 órát dolgozhassak 4660Ft-ért,úgy hogy abból 1500Ft elmegy benzinre,s még csak be se vagyok jelentve.Nade legalább 10körül itthon vagyok,és alhatok éjszaka,reggel 7ig.És ez nagyon jó:)
28. e2fddfcfeb (válaszként erre: 26. - Nadine81)
2010. febr. 28. 20:55

Neked valóban nem való az éjszakázás.Én az éjszakai munkák után nappal is dolgoztam.Most is így van.Én legutóbb kb. 4 hete dolgoztam éjszaka.

Így azért kilehet bírni.Holnap nem dolgozom,temetésre megyek , aztán eü. alkalmassági (jogsi),okmányiroga,fodrász,stb.

27. e2fddfcfeb (válaszként erre: 25. - Hannah87)
2010. febr. 28. 20:51

Az a sok utazás, napi 6 óra?????

Te aztán szeretsz dolgozni.

Én otthon sem állok le, mindig találok valami melót.

2010. febr. 28. 20:49

Én vendéglátásban dolgozom évek óta. Eleinte legkésőbb éjfél, 7végéken hajnal tájt ágyba szoktam kerülni. Általában 2nap munka 2nap szabadban doliztam, általában a 7végék voltak a húzósak, amikor hajnalban lefeküdtem, s reggel 9re mentem vissza, ismét éjjelig. Mindezt napi 3ezerért, s be se jelentettek.

Utóbbi munkahelyemen a tavalyi évet végigéjszakáztam. Este fél8-reggel fél8ig. Egyik 7en 5nap munka(hétfő, kedd, pént, szomb, vas), másik 7en 2(szerda-csüt). Eleinte ment elég jól, hisz hozzá voltam szokva, előző helyen is sokáig nyitva voltunk. Ha volt vendég, éjjel 2-3ig jól elment az idő, de 4-5fele már csak szédölögtem, szemeim, fejem fájt, hányingerem volt. . . Aztán újra jöttek a vendégek, s hamar eljött a fél8. Általában 9fele kerültem ágyba, este 6ig, fél7ig simán elaludtam, úgy keltem mintha reggel lenne. De voltak stresszes napjaim, s volt hogy éjjeli munka után nem aludtam semmit nappal, s úgy mentem vissza éjjelre dolgozni. De sose aludtam el, de kínlódtam rendesen. Főleg, mikor ledolgoztam a 3napot 7végén, utána 7fő éjjel nem tudtam aludni, volt hogy éjjel mostam, kedden tudtam aludni éjjel, ezáltal szerdán is tudtam volna, de már nem lehetett. Szóval ez volt a rossz, hogy össze-vissza aludtam. Ezért azt nemis vállaltam, hogy 1x nappal 1x éjjel, akkor végképp végem lett volna. Mindezért 1fokkal többet fizettek, 5160/nap, és be is jelentettek, de táppénz, szabadság nem volt, s a nappalos is ugyanannyit keresett mint én, szóval műszakpótlék se volt. Ünnepnapokon is dolgoztam éjjel, s amikor a tavaly szilvesztert nem akartam vállalni, kirúgtak volna. Utána átkerültem nappalra, az jó volt, pedig sose tudtam korán kelni régebben, de a reggel fél8-este fél8ig jó volt. Mai napig is működött volna, csak az utóbbi pár hónapban meg arra szoktak rá, hogy visszatartották a fizetésem, így inkább otthagytam őket.

SOHA TÖBBÉ nem éjszakáznék, bár utólag is azt mondom, szerettem ott dolgozni. Elsősorban az ember emésztőszervrendszerét+szívét, agyműködését bolygatja meg. Pl. amikor átkerültem a nappalos műszakba már késő volt, mert 1év éjszakázás után a szervezetem"azt hitte"nappal, hogy éjjel van, nem volt étvágyam, s csak puffadt a hasam. 1x-1x ki lehet bírni, hogy pl. későn kerülünk ágyba, pl. ha elmegyünk szórakozni is, de állandó jelleggel mindenképpen károkat okoz a szervezetnek az éjjeli munnkavégzés szerintem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook