Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai hiszti, alvajárás...? fórum

Éjszakai hiszti, alvajárás...? (beszélgetős fórum)


1 2
37. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 33. - Sena)
2011. aug. 4. 11:05
Detto.
36. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 32. - Filemon79)
2011. aug. 4. 11:05
Köszönöm,talán nem érzem annyira rossznak magam és egyedül.
35. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 1. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 21:45
szia, nem azt mondom, hogy ez van nálatok is, de egy vércukor-mérés sose árt... az én kislányom hasonló éjszakákat produkált egy fél évig, aztán sokat ivott-pisilt, elvittem vérvételre, kiderült, hogy cukorbeteg, és az éjszakai randalírozások is ezért voltak. Azóta, hogy kezeljük, ezek az éjszakai felriadások is elmaradtak - olyankor ugyanis túl alacsonyra zuhant a cukra, azért "nem tudott magáról".
2011. aug. 3. 21:40

Éberen aludj,vagy tegyetek a szoba ajtajához ilyen rácsot,inkább éjszakára. Öcsém kiment a házból egyik éjjel amikor kb.5éves volt. Anyukám a főút közepéről hozta vissza. Kiment a szobából becsukta a szobaajtót,majd kiment a bejárati ajtón,azt is becsukta maga után(a kulcs nem a zárba volt,hanem az ajtó mellett a szekrényen) és a kaput is. Mindezt nagyon csendben.Anya egy megérzésre ébredt fel.

Öcsém másnap semmire nem emlékezett.

33. Sena
2011. aug. 3. 21:34

Nem jön a foga? A fiam is ilyesmiket produkált, pl félálomban ordítva dobálta magát éjjel, meg járkált. Azóta nem csinálja soha mióta kibújt az összes foga.

Hiszti persze van, nagyon durván, pedig már 4 éves. Én meg tehetetlen idegroncs lettem. Pedig nem finomkodok vele, odacsapok ha kell.

32. Filemon79 (válaszként erre: 19. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 21:34

Épp most vagyunk túl egy ilyen cirkuszon. Néha hetekig semmi, angyalt nevelgetünk, néha meg kibírhatatlan. Mint pl. ma este. A vége az lett, hogy bocsánatot kért, felvette a pizsamáját, és elaludt. Csak most én érzem magam egy rohadt, keménykezű, érzéketlen anyának, és a férjem nem szól hozzám. :( Pedig nem bántottam. Egyszerűen nem vettem tudomást a hisztijéről, és közöltem vele, hogy csak akkor fogok rá figyelni, ha normálisan viselkedik. Megtörtént. Mégse érzem jobban magam. :(

Ő 2,5 éves lány, és most épp nem akart kiszállni a kádból, pedig már a vizet is leengedte maga alól. Nálunk is az van, amit írsz. Ha hiszti, akkor bármiért. Tudom, nem segítettem, csak ki vagyok miatta, és jólesett leírni.

31. andi6020 (válaszként erre: 26. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 21:22
Nekem? Mire fel?
2011. aug. 3. 21:19

Még nem tud elvonatkoztatni (szakszóval absztrahálni). Ez kb. 10 éves korra alakul ki durván. Ő csupán az anyu közelében szeretne lenni, mindent meg akar ismerni... Mindent megmagyarázni, megmutatni... újra és újra.

A fiam "lopta" a sót újra és újra. Míg egyszer meguntuk és kérdeztük tőle, hogy kér-e sót? Igent mondott. Erre kapott a nyelvére egy kávéskanálnyit. Soha többé nem volt gond a sótartó jelenléte az asztalon...

Amennyiben megoldható, együtt mennék a kisgyermekkel az ablakhoz, hogy és egy olyan játékot/tárgyat tennék oda, illetve lökném le, ami törékeny, és szereti is. Így szembesíteni a tettével. De odamenni naponta egyszer-kétszer, kinézni. Így az ösztönös kíváncsisága is ki lenne elégítve.

2011. aug. 3. 21:16

Ilyenek az Anyák! :) Én is minden szöszre ébredek...

Szerintem kérj tanácsot szakembertől,akár egy pszichológustól(több értelme van,itt inkább csak feszültség fokozódik..).Neten is vannak "netdokik"akik jó tanácsokkal tudnak ellátni,ha esetleg nem tudsz eljutni szakemberhez.

28. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 25. - Andyka888)
2011. aug. 3. 21:12
Ez megy kb.6-10 hónapos korától.Lehet akkor még nem értette meg,de most érti és mégse...
27. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 24. - Borsi :-))
2011. aug. 3. 21:10
soha nem aludt olyanban.Amúgy van rajta leesés gátló rács.És két hete alszik egyedül.Eddig ha bent is aludt felkelt, sírt átjött.Most egyszer felsír visszaalszik.De ezt az alvajárásos husztit 3 -szor csinálta.Annyi a szerencse én mindenre felébredek,ha reggel felkel,és jön át hozzzám hallom,hogy nyitja az ajtót,nincs rázárva csak behúzva.
26. 625b4da9ec (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2011. aug. 3. 21:09

Kedves andi6020!


Hanyagolj, ha kérhetlek a továbbiakban! Pontosan te vagy az, aki kikérte magának másoktól, hogy egyáltalán meg merték szólítani bizonyos fórumokon!

Hogy miért moderáltak, az csak rám és Hoxára tartozik!


Apropó Hoxa!

Andinak nem kellene egy stop jel?

Csak annak alapján, amit írtál!!

25. Andyka888 (válaszként erre: 19. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 21:08
Életkori sajátosság,idővel jobb lesz,türelem!Én mindig azt mondtam a lányomnak (és még most is),hogy nyugodtan üvölthet,de semmi értelme mert úgy is az lesz amit anya akar és kész.A másik bevált dolog a ha nem hagyod abba megyünk haza,párszor megtettem,hogy haza jöttünk és megtanulta.Szóval a következetesség tényleg fontos!
2011. aug. 3. 21:06

Hiszti van,mert 2 éves és dackorszakát éli.Szerintem nem tudsz mit csinálni,türelmesnek kell lenni.Persze bizonyos határokon belül.


Az éjszakákat esetleg úgy megtudod oldani,hogy kiságyban (rácsos) altatod és így nem lehet baja.

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Andyka888)
2011. aug. 3. 21:03
Rossz napja van. Már más fórumból is ki lett moderálva néhány hozzászólása.
22. andi6020 (válaszként erre: 12. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 21:02
Akkor talán hasznos lett volna elolvasni az első hozzászólást. :P
21. Andyka888 (válaszként erre: 10. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 21:01
Neked mi bajod van???
20. 625b4da9ec (válaszként erre: 16. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 21:01

Kedves Karolyn!


Le fognak hurrogni, de akkor is leírom mit gondolok!


Éreznie kell a gyereknek, hogy Te vagy a főnök!

Próbálgatja a határait, mint minden gyerek, de nem érezheti, hogy bizonytalan vagy!

Csak egyszer érzi, hogy elbizonytalanodtál, máris eltűnik a tekintélyed!

A gyereknevelés egyik alappillére a következetesség.

Sokszor fáj, és sokszor másként tennél anyaként, mert megesik rajta a szíved. De ekkor hibázol a legnagyobbat!

19. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 18. - Wanda8)
2011. aug. 3. 20:57
De ő nem kér semmit.....hiszti van pl. mert ő akar vezetni:))....nem akar a gyerekülésbe beülni,vagy nem akar kiszállni,vagy épp bolt után beszállni.Hiszti van mert nem adok a kávémból,hiába készítek neki kakaót,hiszti van mert elmentem a wc re és épp bezártam az ajtót,vagy ha zuhanyzok.....
18. wanda8 (válaszként erre: 16. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 20:53

Nálam is csinálja a kisebbik fiam.Bárhol és bármiért képes hisztizni!Én is próbáltam türelmesen,kiabáltam,büntettem,nem foglalkoztam a hisztivel!

Egyszerűen elbeszélgettünk vele,majd egyszer csak engedett és abba hagyta!Nem kapott meg semmit amit akkor akart így hiába valónak tartotta gondolom a hisztit!

2011. aug. 3. 20:47
A hiszti nem alvajárás, az alvajárás meg nem hiszti...
16. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 12. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 20:47
Én értem,de a hisztivel nappal mit kezdek,egyszer nem akar beülni az autóba,aztán könyörgök szálljon ki,de ő csak ide oda mászkál az üléseken beszélhetek vele szépen,bármit nem,ha kiabálok nem marad az hogy kiveszem ekkor üvölt lelöki magát az ölemből,nem akar elindulni,a lépcsőházban lefeküdt.ott is kérleltem,aztán meguntam,megfogtam és felvittem ,fent folytatta,ütötte az ajtót mert ki akart menni...
15. wanda8
2011. aug. 3. 20:46

Az én nagyobbik fiam is mászkált éjjelente,de nála abba merült ki ez,hogy bejött a mi szobánkba és állt az ágy végében!Aztán ha szóltam hozzá nem szólt,nem volt ébren,kérdezgettem tőle dolgokat de semmi.Aztán egyszer csak visszarohant az ágyába.Van időszak mikor hónapokig nem csinálja,de van mikor 2-3 este is.

A doki azt mondta kinövi!Ebben bízunk!

2011. aug. 3. 20:45

Nagyon fontos, hogy a nappal jókedű, játékos, kiegyensúlyozott legyen. Azt mondják, hogy az ember éjszaka dolgozza fel a nappal történteket.

Ebben a korban már kezdi a korlátait feszegetni...

Kerülni kellene ezt az ablaktiltás helyzetet. Játszani, sétálni, mesét olvasni, stb.

13. 625b4da9ec (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. aug. 3. 20:44

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!!


Azért te sem vagy piskóta!!!

12. 625b4da9ec (válaszként erre: 9. - 4af9b7dc2b)
2011. aug. 3. 20:43

Ez mindenkinek szól, aki eddig lehurrogott!!:

Tisztázni kell, hogy ez "alvajárás" vagy hiszti!

Én a hisztiről nyilvánítottam véleményt!!

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 20:42
Te egy nagyon durva, arrogáns, erőszakos nő vagy. És még az eü-ben dolgozol, ilyen természettel?? Jajj.
10. 625b4da9ec (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2011. aug. 3. 20:39

Szörnyülködhetsz, de egészséges felnőtt lett belőle, aki tiszteli a szüleit!!

Nem úgy, mint a "mai modern" nevelésben részesült agyonmajmolt kölykökből!!!

9. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 2. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 20:37
2 éves,még csak most kezd szavakat mondani.Ha hisztizik mostanában üvölt,és fetreng a földön mindegy hol vagyunk,nem lehet szót érteni vele.sok mindent próbáltam már,de még mindig nem veszi észre,hogy én lennék a főnök.Hogy csináltad?
8. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 20:37
Jézusom! Az alvajárásról nem tehet, és nem is emlékszik rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook