Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ehhez a vezetéknévhez milyen név illik? fórum

Ehhez a vezetéknévhez milyen név illik? (beszélgetős fórum)

1 2
42. Érdekes73 (válaszként erre: 40. - Tumbo)
dec. 12. 20:53
Most nem :) A kamaszgyerekem mikor ovis volt el se hitte hogy van olyan név hogy Erzsébet :)
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Juditta2019)
dec. 12. 15:58

Egészen biztos, az enyém nem tetszik, és az iskolában annak idején így szólítottak a csúfolódók, hogy még annyi kedvesség se legyen bennük, hogy a keresztnevemet használják.

A Szabolcs nekem nagyon "szemölcsös" :D Röhögjetek ki nyugodtan, de az szinte az egyetlen fiúnév, talán a Taksonyon kívül, ami nekem nagyon nem jön be.

40. tumbo (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
dec. 12. 15:10
mikor az erzsit mondták,a fél osztály felállt.a másik fele mari,meg kati volt az általánosban.
dec. 12. 10:15
Ezek szerint az apuka Sárközi és már biztos a vezetéknév? Nekem fiú nevek közül a Szabolcs, lány nevek közül a Janka (ezt szeretném adni én is majd). Nekem még a Málna név is valamiért bejön :D
38. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 11. 21:47
Középsuliban az én keresztnevemből 7 volt egy osztályban :)
37. tumbo (válaszként erre: 27. - Guruljka)
dec. 11. 08:47
ismertem egy Benőt,sokat csúfolták,de úgy látszik a fiának is ezt akarta.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
dec. 11. 08:37
Igen, ezeket próbálnám elkerülni, ha lehet, mert én magam is egy nagyon gyakori nevet viselek, és nem volt jó érzés a sokadik Annának lenni egy osztályban, hiába gyönyörű név. Egy idő után ráadásul vezetéknéven szólítottak a tanárok is...
35. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
dec. 10. 22:25
dec. 10. 22:25
Ezek most a leggyakoriabbak...
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
dec. 9. 07:30
De egyszer felnőtt nő lesz! :) Kislányként persze Vera meg Verus, de egy felnőtt nőnek már helyénvaló név a Veronika.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Sikerbox)
dec. 8. 21:28
Csak ötletelés...
31. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
dec. 7. 21:44
Kukacoskodó. :)
30. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Guruljka)
dec. 7. 21:43
Nyilván csak abban az esetben ha neki is tetszik. Jajj ne legyél már ennyire.... :))
29. kisj (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 21:39

Na jó:)

akkor én az én voksom a

Lili

és az

Ármin

28. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 19:12
A Veronika szerintem túl komoly név a Vera változata inkább illik egy kislányhoz :)
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
dec. 7. 13:11

És ha a nagyon tisztelt egyént esetleg Zebulonnak hívják, akkor is az ő nevét kapja a gyerek?

Szép gesztus, de én nem tenném meg.

26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Guruljka)
dec. 7. 08:34
Nem csak imponãlâsból kapja valaki így a nevét. Az ID-n láttam valamelyik nap, hogy egy nyomozó talált egy hullát, aki teljesen úgy nézett ki mint ő fiatal korában. Aztán kiderült, hogy ugyanott tettêk le a katonai esküt is, és hát ezek a kis pontok, meg nyilván a nyomozás során jobban megismerte, ugyanazt a nevet kapta a később született kisfia, mint a srác. Az ő tiszteletêre. Ez olyan szép gesztus egyébként. :)
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Kisj)
dec. 7. 08:15
Ó, ezt én 14 évesen sem bírtam ki, akkor is válogattam a nevek között, pedig 27-28 éves koromig nem akartam gyereket. Biztos vagyok benne, hogy majd a 9 hónap alatt lesz ideje kiforrni az ötletnek, de a vezetéknév addig is fix, és a hangzása sem fog változni a névpárosításoknak, ami furcsán hangzik most, az akkor is furcsán fog hangzani, csak ezt én már nem látom objektíven, ezért kérdeztelek Titeket :)
24. gigi>
dec. 7. 05:01

Sárközi Anita

Sárközi Marina

Sárközi Tamás

Sárközi Szabolcs

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Pteri)
dec. 7. 00:52

Hát- nekem hirtelen az sem ugrott be, ki is ez a Nikolasz.

Én nem tartom követendőnek, ha valaki "után" kap nevet egy baba.

Mi köze őneki ahhoz, hogy nekem éppen ki imponált akkor, amikor őt vártam.

22. pteri
dec. 6. 19:56
Nikolasz. Bocs , de mindig ő jut eszembe. Meg nekem is az Egri csillagok, de ott Sárközi volt a cigány.
21. Guruljka (válaszként erre: 4. - Panna.33)
dec. 6. 19:14

Sárközi Sári?

Nem tartom jó ötletnek. Alliterálni meg nem feltétlenül kell egy névnek.

Nem javasolnám a Sárközi Zalánt vagy Zoltánt sem, mert ezek "zizegnek". De a Sárközi jó név, sok keresztnév illik hozzá.

20. New(l)
dec. 6. 18:50

Nóra

Levente

19. kisj
dec. 6. 18:45

Ne gondolkodj ennyire előre.

Majd amikor már ott lesz a pocakodban, akkor úgyis tudni fogod, hogy milyen nevet adtok neki.

18. tumbo (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 14:31
az unokaöcsémet soha nem becézzük.Dávid.a Veronikát Verának.
17. Lávli
dec. 6. 13:22

Sárközi Enikő

Sárközi Virág

Sárközi András

Sárközi Péter

dec. 6. 13:19

Sárközi Liána

Sárközi Levente

dec. 6. 12:58
Éva,
dec. 6. 12:57

Sárközi Johanna

Sárközi Liliána

Sárközi Jázmin

Sárközi Kornél

Sárközi Marcell

Sárközi Kristóf

Sárközi Áron

Sárközi Hanna

Sárközi Panna

Remélem jó tippeket adtam! Gratulálok és jó egészséget kívánok!

dec. 6. 12:50
A becézhetőség nálam inkább fordítva szempont: nem szeretek becézni. De a Katalin valóban szuper név, csak az már 3-3 szótag összesen. Egy rövidebb lenne ideális, dacára annak, hogy a Veronikát is leírtam az első hozzászólásban, ami egyenesen overkill ilyen szempontból :D
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook