Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ehhez a vezetéknévhez milyen név illik? fórum

Ehhez a vezetéknévhez milyen név illik? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. dec. 6. 12:47
Pl. Katalin, Zsuzsanna azért lesz különleges mert már nem divatos viszont jól becézhető
11. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 6. 12:34
az óvodában mindig panaszkodott a lányom.ott mindenki Ági,Kati ,Zsuzsi.aztán mondták neki,pont olyan szép,mint a neve.egyébként Patz Dóri után kapta.
2019. dec. 6. 12:28
nekem régen tetszett a Filappa név,de belegondolva.én biztos boszorkány vagyok,mikor mondta az unokaöcsém,hogy gyerekük lesz,mondtam mi lenne a neve,mint Heléna.pedig akkor még azt sem tudták,fiú,vagy lány.
2019. dec. 6. 12:15

Én a Sárközihez nem választanék olyan nevet, amiben van r betű, hogy ne legyen olyan nyers, dörgős, mint a Dörner György :D



Sárközi Emma

Sárközi Kinga

Sárközi Lilla

8. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2019. dec. 6. 11:59
Gál Heléna,Szécsényi Dóra.viszont a Simon Nóra
2019. dec. 6. 11:56
Igen, a Cirilla szerintem is túlzás, csak megakadt rajta a szemem. De nem hinném, hogy jól érezné magát ilyen névvel egy kisgyerek, még a Fatimék, Vanesszák, Cintiák és Felíciák között is, de biztos kilógna.
2019. dec. 6. 11:52
Gyulát ismerek.
5. dd41cc22f1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 6. 11:51
Az Egri csillagokban volt egy Sárközi, akinek a keresztnevére nem emlékszem, nem tudom említették-e, illetve van egy nagyon jó szólógitárosunk, Sárközi Lajos a neve.
2019. dec. 6. 11:50

Sarolta. És még alliteráció is.

Ágota. Mert az meg ritka és szép, és össze is cseng

Elvira. Ez is szép dallamos igy


Ádám. Ez is dallamos így.



Az általad felsoroltak közül nekem mind jól hangzik, a Cirilla kivételével.

2019. dec. 6. 11:43
Vendel
2019. dec. 6. 11:40
Eszter.
2019. dec. 6. 11:15
Sziasztok! Még nem aktuális, de már nagyon gondolkodom, hogy milyen nevet adjak a leendő porontynak. Durván 1-2 éven belül tervezzük, legalábbis én szeretném, aztán meglátjuk, hogyan hozza a sors. A vezetéknév Sárközi, és eddig sok név tetszik, de nem tudom felmérni, mi hogyan hangzik ezzel a névvel, mert én már annyit mondogattam magamban, hogy az én fülemnek mindegy. Fruzsina, Franciska, Vilma, Virág, Eszter, Flóra, Veronika, illetve Dániel, Vilmos. Tetszik még a Cirilla is, de ez elég furcsán hangzik magyar környezetben. Mit gondoltok? Ismertek más Sárköziket? Egy Lilit ismerek, és nagyon klassz kis neve van, mint egy regényszereplő. A nevekhez mindig is különös vonzalmam volt, mindig is vezettem kis listát magamnak arról, hogy mik az aktuális kedvenc neveim, ez amolyan kis hobbi volt nekem gimi óta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook