Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyházi sulik, vélemények fórum

Egyházi sulik, vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 15. 12:41

Én is egyházi (katolikus) suliba jártam, és még egyen köpenyünk is volt. (eltörölni ugye a különböző rétegek közötti ruházkodási és egyéb különbségeket volt hivatott).


Nos, maga az egyházi suli szemlélete, mérhetetlen szélsőségessége nem igen jött be, de azért sok minden megmaradt a nevelésükből.

Tőlünk több apáca ment férjhez, s lett gyereke, 2 pap is kivonult a rendből, ebből IS gondolom, hogy a cölibátus, és a család nélküliség nagyon hiányzik a katolikus (kaotikus) egyházból. A református gimikben (barátnőmék szerint) nem volt ilyen gond. Ott kevésbé volt szélsőséges és bigott minden.

Ettől függetlenül én szerettem odajárni.

A papucsot nálunk sem nézték el, spagetti pántos nuku, a körömlakkot addig bírták, amíg nem volt igazán feltűnő. A feketés árnyalatot küldték is haza. A hajfestéssel bezzeg nem volt gondjuk. Vagy csak nekem nem szóltak?:DD


Mindegy, szerintem a katolikus suli nem teljesen az életre neveli a gyerekeket, viszont a többi nem okozhat nagy gondot.

2012. jún. 15. 12:34
Papucs: nyilván nem jó ha beleizzad az embernek a cipőbe a lába,de mondjuk pl.a párom munkahelyén sem lehet papucsba járni dolgozni.Csak hosszú nadrágba és zárt cipőbe.
12. Pici Manócska (válaszként erre: 10. - Etr4)
2012. jún. 15. 12:33
nálunk a felfázás miatt mert a templommal összekötőn épületbe voltunk és mikor kint volt 30fok benn alig 20...
2012. jún. 15. 12:32

Én inkább pozitív véleményeket hallottam.Pl,hogy sima államiba fizetős szakkörök vannak,egyháziba meg sokra ingyen mehet a gyerek.

Szerintem az egyházi iskola nem olyan bigott,mint mondjuk egy Hit gyülekezetes suli (itt van olyan) Na az már kemény...

10. etr4 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. jún. 15. 12:32
Náluk a szandál is az, mint amikor én odajártam, egy élmény volt zárt cipőben izzadni, nálunk is volt h strandra való ez is, meg a munkalyen sem lehet akármibe menni és ezért...
9. Pici Manócska (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. jún. 15. 12:31

"egy ilyen iskolával kiszúrnak a gyerekkel..."

szerintem nem kiszúrás...

én örültem, hogy katolikus suliba járhattam...

igaz minden reggel volt egy 15perces reggeli ima és biblia olvasás de nekem jó volt...nagyon sokat változtatott az életszeméletemen...

és még ki is tanulhattam ott egy nagyon jó és hasznos szakmát is...

de igazából mindenki maga tudja mi a jó neki és a gyerekének..

8. etr4 (válaszként erre: 5. - Pici Manócska)
2012. jún. 15. 12:29
Nálunk is volt ilyen szabály, de ilyen hogy a bejáratnál átvetessék vele és arra a napra sem engették volna be így, pedig nem papucsban ment be hanem szolig szandálban.
2012. jún. 15. 12:28
Én Evangélikus gimibe jártam, és furcsa mód ha a fiúk viseltek papucsot vagy ujjatlant őket haza küldték, DE ha a lányok húztak minit az igazgató nem szólt...csak ha papucsot húztunk. Arról az volt a véleménye, hogy az a strandra való...
2012. jún. 15. 12:25

általában elég elrugaszkodottak a mai kor "sima" iskoláitól

oké, én sem díjazom, mikor a gyerekek olyan öltözékben mennek, ami inkább az utcasarokra lenne való, de egy szandál tiltása nyáron abszurdum


unokatestvérem kislánya jár ilyen suliba, ott minden órát imádkozással kezdik, a folyosó falain az építtető pap képei díszelegnek... :S

Valahol biztos jó, de ezek a gyerekek suli után kikerülnek a többi "sima" gyerek közé és ha nem úgy viselkednek, már közösítik is ki őket... ami persze nem örvendetes, de szerintem egy ilyen iskolával kiszúrnak a gyerekkel...

5. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - Linzerkarika888)
2012. jún. 15. 12:24
a smink és körömlak nálunk is csak az öltözködés volt úgy benne a házirendbe, hogy igényes csinos legyen de ne kihívó..
2012. jún. 15. 12:22
Nem tudom, milyen egyházi suli, de az én legjobb barátnőm reformátusba jár(t), és sosem mondta, hogy gondok lennének az öltözködéssel. Ott még a smink meg a körömlakk is normális mértékben megengedett volt.
2012. jún. 15. 12:21
A fiam járt 3-évig egyházi suliba,most írattam át önkormányzatiba.köpeny is volt,ünnepi bocskais mellény kánikulában iszonyú viselet,de nem ezért írattam ki.hanem mert elvár sok mindent de semmit nem ad ami többet jelentene mint az önkormányzati plussz elfelejt gyerek lenni mert elnyomják a suliban őket,és mert felhígult a létszám ameddog mi még csak külön felvételin kellett átesnünk most mát jöjjön mindenki gyereke mert kell a pénz a sulinak.
2012. jún. 15. 12:12
én is egyházi suliba jártam...egyenruha nem volt, de ha kis strandpapucsba miniszoknyába és pánt nélküli vagy spagetti pántos felsőbe mentünk egyből hazaküldött minket az igazgató..
1. etr4
2012. jún. 15. 12:11

Mi arról a véleményetek h suliba nem engedik be azt aki szandálba/papucsba megy?

Igaz vége az évnek de eddig mindenkivel betartatták, egyházi suli...Egy bnőm iskolájában van ez.

Másnál is voltak rossz tapasztalaok, már aki ilyen helyre járt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook