Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyházi sulik, vélemények fórum

Egyházi sulik, vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Pan Dóra (válaszként erre: 43. - 130454e42d)
2012. jún. 16. 09:58
nem kapnak magasabb normatívát :(((
43. 130454e42d (válaszként erre: 42. - A14deb9047)
2012. jún. 16. 09:54
Remélem ez a helyzet is változni fog. Ha az egyházak se kapnának magasabb normatívát a gyerekek után mint az önkormányzat mindjárt nem ugrálnának ennyire az iskolákért.
2012. jún. 16. 09:52

Eget rengető változás nem lesz. Kibírja azt az egy tanévet. Sok helyen igyekeznek megszabadulni az iskoláktól - a fenntartás miatt -.

Így változik a világ. Azelőtt csak egyházi iskolák voltak - elvették. Néhány elit megmaradt, néhányat visszaadtak. Most meg szabadulna meg az állam...

Semmi nem örök, csak a változás.

41. Pan Dóra (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2012. jún. 16. 09:41
Az "egyházi személyiség" nem szinonímája a tiszta erkölcsű, nagy tudású, becsületes embernek. A szóhasználatoddal élve én pl. "világi egyéniség" vagyok, mégis alkalmasnak tartanak a feljebbvalóim, és én saját magam is magam az egyházi iskolai munkára...
40. Pan Dóra (válaszként erre: 39. - Imisz)
2012. jún. 16. 09:35
Valószínűleg úgy oldják meg, hogy nyilatkozatot íratnak alá a szülőkkel, hogy kívánják-e továbbra is oda járatni a gyereküket. Ha aláírod, hogy igen, az ő szabályaik lesznek érvényesek. Ha ezt nem vállaljátok, keressetek másik iskolát.
39. Imisz (válaszként erre: 32. - Pan Dóra)
2012. jún. 15. 22:43

"nem kötelező ide íratni a gyereket"

Az én lányom jövőre fog érettségizni. Önkormányzati gimibe irattam, amit úgy néz ki jövőre átvesznek a babtisták. Tehát nem egyháziba irattam. Most ilyenkor mi van? Majd rákényszerítik az elvárásaikat?

Mondjuk nem nagyon érdekel, ezt az utolsó évet kibírja. De, minket szülőket a kutya nem kérdezett meg mit is szeretnénk, mi a véleményünk? Illetve állítólag volt szm-szülők tanácskozása de semmit nem tudok, semmi tájékoztatást nem kaptam.

Ezek alapján joggal feltételezhetem, hogy azok a gyerekek akik az iskola "önkormányzatisága alatt" iratkoztak be nem kötelezhetőek pl. köpeny vagy zárt cipő viselésére vagy nyugodtan festhetik hupililára a hajukat, tele lehetnek piercingel?

Félreértés ne essék,azért én sem engedek mindent a gyerekemnek csak kíváncsi vagyok, hogy oldják majd meg.

2012. jún. 15. 22:12

Jelenleg Magyarországon elvétve van olyan általános iskola, ahol a teljes tanári kar egyházi személyiség... Amint említettem, van néhány nívós középiskola, sajnos ott is már megjelent egy-egy világi egyéniség... és nem éppen előnyös oldallal.

Azok a tanulók, akik bejutnak, a családjuk vért izzad, hogy ki tudja fizetni a havi tandíjat/kiadást - mert van!!! Én is fizettem másfél évig :(

(Ebbe az iskolába járt pl. Öveges professzor, Sík Sándor...) Sem a megfelelő anyagi-, sem az emberi háttér nincs meg a komoly szellemi- és nevelőmunkához. Ez az egy-két fecske pedig nem tud nyarat csinálni.

Mindettől függetlenül azért igyekeznek valamilyen pluszt adni a gyermekeknek. Ez szélmalomharc.

És a szél az erősebb. Az emberek pedig beleroppannak :(

37. b3edc666c5 (válaszként erre: 31. - Életkezdés)
2012. jún. 15. 22:00
Zsóka54 a 26.hsz-ban a lényeget leírta.
36. 325b42d966 (válaszként erre: 32. - Pan Dóra)
2012. jún. 15. 19:02
sajnos nálunk nem az lett amit mondtak,szabályok,elvárásokat egyszer csak elnyomja a gyerekek után járó normatíva.
2012. jún. 15. 15:32
Annyival több, hogy talán van egy-két szerzetes pedagógus, kötelező hittan vagy etika, illetve van ahol a lelkipásztorok is bejárnak órát tartani. A kötelező tantervet ők is ugyanúgy leadják, mint mások. Nincs olyan poroszos fegyelem, mint sok-sok évtizeddel ezelőtt (lásd Abigél :) Megtörténik, hogy esetleg egyszerre vonul az osztály ebédelni, elmondanak egy fohászt étkezés előtt és után. Még senkinek sem ártott meg...
34. Pan Dóra (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2012. jún. 15. 15:30
Miért? Én is miniben jártam általánosban - a 70-es években. :D Alig takarta el a bugyinkat. Nincs ebben semmi - az volt a divat :))) Igaz, köpeny volt fölötte, mert az meg kötelező volt...
33. Noarashi (válaszként erre: 29. - Viva70)
2012. jún. 15. 15:25
Általánosban miniszoknya? Jaj de öreg vagyok :)
2012. jún. 15. 15:24

Szerintem felesleges azon vitázni, hogy jó vagy rossz-e az egyházi iskola.

Először is: nem kötelező ide íratni a gyereket. Másodszor: mielőtt beíratja a szülő, ismertetik vele a szabályokat és elvárásokat.

Harmadszor: ha ezek ismeretében beíratja, már nem képezheti vita tárgyát az öltözet meg a többi.

31. Életkezdés (válaszként erre: 24. - B3edc666c5)
2012. jún. 15. 15:20
A mi sulink is friss iskola,egy sulit megkapott az önkormányzattól az egyház de miben lenne másabb?
30. Életkezdés (válaszként erre: 11. - Cippora)
2012. jún. 15. 15:17

Nálunk totál normális a rendszer,református iskola de mindenki gyakorolhatja a saját vallását,igaz református hittanórán részt kell vennie de ha jelzi,megoldják hogy a saját vallása szerinti hitoktatásban is részesülhessen.

Hétfőn reggel kezdenek áhitattal,máskor reggelente vagy 5 perc kis napkezdő versike vagy efféle,heti két hittanóra,és 4.-5. ben egyházi ének,szerintem totál belefér az órarendbe

29. viva70
2012. jún. 15. 15:15
Az én lányom is egyházi suliba járt általánosban. De, nem foglalkoztak vele, hogy milyen ruhában jártak. Simán felvették a kivágott nyári ruhákat a melegebb évszakokban. Meg a miniszoknyát is.
28. Életkezdés (válaszként erre: 1. - Etr4)
2012. jún. 15. 15:13

Most kérdeztem meg az ötödikes fiamat(náluk ők a legidősebbek) soha nem szóltak még senkinek efféle miatt.

Télen kell váltócipő,sokaknak crocs jellegű papucs vagy szandál volt bent,a fiamnak is.

27. e57e061615 (válaszként erre: 25. - 325b42d966)
2012. jún. 15. 14:08
Magyarul volt edzés, csak nem szokványos.
2012. jún. 15. 14:00

Igen, tudom... Azt is, hogy az egyházi iskola pedagóguskarának 90 %-a nem vallását gyakorló... Nem egy kereszteletlen, vagy éppen olyan véresszájú párttag volt, hogyha tehette volna, piros könnyeket hullajtott volna... Az a 2-3 elkötelezett ember pedig vért izzad a "kereszténysége" miatt.

És mindent fel kell vállalnia (pl. a másik iskolákból elutasított gyermekeket)... Ennek ellenére a hívek sokat áldoznak pluszban az iskolára, mely legtöbbször csak a nevében, anyagi támogatásában egyházi csupán.

25. 325b42d966 (válaszként erre: 23. - E57e061615)
2012. jún. 15. 13:54
háát nálunk kimaradt ,helyette volt néptánc és úszás télen ami fizetős de kötelező és tavasszal amikor jó idő lett az is véget ért.hétfőn néptánc,pénteken úszás volt.
24. b3edc666c5 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. jún. 15. 13:54

Igen,ezeknek az iskoláknak ma is rangja,neve van.

De nem szabad elfelejteni,hogy egyre több iskolát adnak vissza az egyházaknak,illetve már azt is odaadja az önkormányzat,ami soha nem volt egyházi.Ezek az iskolák már kicsit másabbak.

23. e57e061615 (válaszként erre: 21. - 325b42d966)
2012. jún. 15. 13:50
A testnevelés kötelező. Ugyanúgy, mint a matek meg a magyar. Azt hogy hagyták ki? :o
22. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - Etr4)
2012. jún. 15. 13:50
Egy iskola meghatározhatja,hogy mit vár el,függetlenül attól,hogy egyházi vagy önkormányzati.A főnököm azt szokta mondani,erről előre tájákoztattuk a szülőket,ha nem tetszenek a szabályok,nem kell idejönni.
2012. jún. 15. 13:47
akkor mi egy nagyon "fura" református suliba járhattunk,mert 3.osztályban még tornaóra sem volt,nem hogy szakkörök ingyen.osztályon belül klikkek alakultak és akit nem akartak be sem fogadták sőt olyan gyerek is volt akit zsaroltak,vertek,csúfoltak és mindezt a tanárnő tudta.nekem egyenlőre elegem van az "ilyen " sulikból ,meg kellett tanulnunk külön választani az iskolát és a hitünket,templomba ezután is járunk,a suliba kötelező volt 9-szer menni,nekünk több volt mert menni akartunk,erre üzent a tanárnő hogy megvan a 9 minek megyünk?!Egyházi iskola de nem egyházi gondolkodású tanár na ebből én nem kérek többet.
2012. jún. 15. 13:12
Az az iskola, aki szembe mer menni a mostani szemlélettel... ahol nincs mini, átlátszó, dekoltázs, rövid-szúk szoknya és nadrág, "haskivan" póló, test/ékszer, smink, stb., .. nem lesz lelki nyomorék.
19. e57e061615 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. jún. 15. 12:49
Nem hiszem, hogy az imától bárki is leleki nyomorákká válna.
2012. jún. 15. 12:48

Szidni vagy dicsérni szabad őket??

Egy pannonhalmi-győri-veszprémi bencés, kecskeméti-szegedi piarista középiskolának, az angolkisasszonyoknak, patrónának, a Fasori Evangélikus Gimnáziumnak mindig volt és lesz is tekintélye, hangzása.

Vagy a debreceni, pápai református gimnáziumoknak...

Persze aki nem tud beállni a csatasorba, nem tud az elvárásoknak megfelelni, az lemorzsolódik, vagy csak egyszerűen nem odavaló.

17. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Etr4)
2012. jún. 15. 12:44

A viseleti elvárásnak nem sok köze van ahhoz, hogy egyházi-e vagy sem.

Húzzon vékony cipőt, ha az kell, nem értem, miért kell ezen fennakadni.

2012. jún. 15. 12:42
Jah, és a legtöbb munkahelyen, pláne ahol ügyfelekkel is találkozik az ember, ezt a strand stílust nem engedik be. (pl papucs). Ez van.
2012. jún. 15. 12:42

Én katolikus gimibe jártam. Volt első óra előtti és utolsó óra utáni ima, néha misék, akár nulladik órában is :) Kötelező hittan. De nekem nagyon jó 4 év volt. Nem éreztem azt hogy más lennék, mint pl a közgázas barátnőm :)

Szerintem jó csapat került onnan ki. Most már 11 (jaj) éve h leérettségiztem, de nem elveszett szerencsecsomagként kerültünk onnan ki. Hanem olyan fiatalokként, akiket megtanítottak gondolkodni.

A hittanóra nem agymosás volt, hanem inkább amolyan általános műveltség, ismeretek a Bibliáról, Egyházról stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook