Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállakozónak mekkora az az összeg, amit havonta be kell fizetnie akkor is, ha nincs bevétele? fórum

Egyéni vállakozónak mekkora az az összeg, amit havonta be kell fizetnie akkor is, ha nincs bevétele? (tudásbázis kérdés)

8. 84c0401bbc (válaszként erre: 7. - Pista55)
2009. szept. 15. 06:50
Nem vagyok ev, csak a neten találtam. Ha tisztán csinálja valaki, akkor szerintem nem sok marad. :)
7. pista55 (válaszként erre: 6. - 84c0401bbc)
2009. szept. 14. 19:51
Nem adtam össze de marad valami?
2009. szept. 14. 13:40

"Az indulási költségek:

- illeték a vállalkozói igazolvány kiadásáért: 10.000,- Ft

- erkölcsi bizonyítvány: 2.000,- Ft


Fizetendő járulékok:

A fizetendő járulékok körét az határozza meg, hogy az egyéni vállalkozó munkaviszonyban áll-e máshol, nappali tagozatos diák-e vagy más státuszából adódóan fizetnek utána járulékokat. Ugyanis ebben az esetben bizonyos járulékok fizetése alól mentesül a vállalkozó.


Ha a vállalkozó nem rendelkezik heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal (és az előbb ismertetett lehetőségek sem érintik), akkor az alábbi járulékokat kell fizetni havonat, függetlenül attól, hogy volt-e bevétele a vállalkozásnak, vagy nem.



2008-ban fizetendő:

- egészségügyi hozzájárulás (EHO): 1.950,- Ft / hó


- egészségbiztosítási alap: 6% + 5% = 11%


- nyugdíjbiztosítási alap:

1.) ha magánnyugdíjpénztári tag vagy, akkor:

- nyugdíjbiztosítási alap: 24% + 1,5% = 25,5%

- magánnyugdíjpénztár: 8%

2.) ha nem vagy magánnyugdíjpénztári tag, akkor:

- nyugdíjbiztosítási alap: 24% + 9,5 % = 33,5%


- vállalkozói adó: 4%



A fentieket akkor is fizetni kell a minimálbért véve alapul, ha semmi bevétele nem volt a vállalkozásnak az adott időszakban. 2008-ban a minimálbér 69.000,- forint / hó. Azonban a 2006. szeptemberben életbelépett új jogszabályok értelmében dupla járulékfizetési minimum terheli a vállalkozókat, ami azt jelenti, hogy 138.000,- forint után kell megfizetni a fenti járulékokat. (Természetesen ha valakinek a bevételei nem érik el ezt az összeget, akkor kérvényezheti, hogy a 69.000-, forintnyi minimálbér után fizethesse a járulékokat.)


Ezen kívül SZJA-t kell fizetni, ami jövedelem / bevételfüggő:

18% 1.500.000 forintig, az efeletti bevételrészre 36%.


ÁFA fizetési kötelezettség ha a vállalkozó nem kért áfamentességet.

(Vagy ha a bevételei meghaladják az áfamentesség felső határát.)


Továbbá 700.000,- forint éves bevétel felett iparűzési adót, ami a bevétel 2%-a.


Szintén fizetni kell a 4%-os szolidaritási adó.


A tevékenységtől függően egyéb adónemek is felmerülhetnek (pl. kulturális járulék).



Működési költségek:

- könyvelési díj: általában egyéni vállaklozásnál 8.000 - 12.000 Ft/hó körül szokott mozogni

- igény szerint: tárhely + domain, internet, telefon, posta költség, stb. "

2009. szept. 14. 13:27
A minimálbért kell bevallani, és az után fizetendő járulékokat kell fizetni, vagy azt vallod, hogy nem volt tagi kivét, és akkor azt hiszem, az SZJA előleget nem kell. Nekem is volt hasonló a közelmúltban.
2009. szept. 14. 13:21
de lehet csak a tb
2009. szept. 14. 13:21
szerintem a minimál kereseted után járó járandóság
2009. szept. 14. 13:20
TB-re gondolsz?
2009. szept. 14. 13:19
Egyéni vállakozónak mekkora az az összeg, amit havonta be kell fizetnie akkor is, ha nincs bevétele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook