Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki otthon van, annak mennyit kell csekken fizetnie havonta tb-t? fórum

Aki otthon van, annak mennyit kell csekken fizetnie havonta tb-t? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. simple (válaszként erre: 58. - Ami.)
2012. jan. 4. 21:01
Na ezt nem értem. Bementél az apeh-ba és bejelentetted hogy nincs munkád ezért fizetni akarod ezt havonta? Mert akkor egészen addig küldik a csekkeket, amíg be nem mész, és le nem mondod. Ugye akkor kell ezt megtenni, ha találtál munkát. És ezek a csekkek névre szólóak, így neked már csak az összeget kéne ráírni, semmi mást.
58. Ami.
2012. jan. 4. 11:55
Csak az a baj,h én tavaly sem kaptam.Volt egy csomó üres csekkem,amire én írtam a fizetendő összeget,de lassan elfogy.Tavaly is amikor megemeltél 4950ről 5100re,én csak úgy hallottam,és egyszer csak magamtól kezdtem rá annyit írni,nem jött semmilyen levél,vagy csekk h emelik.
57. simple (válaszként erre: 54. - Ami.)
2012. jan. 2. 18:21
Mikor küldik a csekkeket erre az évre, lesz hozzá levél is, amiben világosan benne lesz minden. mindig így szokták. És senkinek nem küldték még, mivel januárra még van csekk. Mindig így el van tolva az év, és január vége felé küldik az új csekkeket.
56. simple (válaszként erre: 54. - Ami.)
2012. jan. 2. 18:07
Minden évben előre megküldik a csekkeket, amit tavaly kaptál, abból az utolsót elvileg most januárban kell feladni, és azon még 5100 van feltüntetve. Tehát erre a hónapra még van csekked, így az évit január végén, február elején fogod megkapni, és azok a csekkek már a drágább összegről fognak szólni.
55. globus (válaszként erre: 52. - Arrival)
2012. jan. 2. 17:55
Már dolgozik az illető (fél éve), nem vonták le.
54. Ami.
2012. jan. 2. 17:29
Valaki kapott már értesítőt h drágul a tb?Én ma adtam fel,de még az 5100-et.Nem kaptam még ez évre csekket sem,meg levelet sem h változna az ára.
53. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2011. dec. 28. 14:10
Utánajártam ma:1 évig vállalja át az önkormányzat!!!!!!
52. arrival (válaszként erre: 51. - Globus)
2011. dec. 27. 19:28
Visszamenőleg majd ki kell fizetnetek, azt ugye tudod?
51. globus (válaszként erre: 46. - Éva1951)
2011. dec. 27. 18:45

De csak akkor fizetik ki utána, ha igazoltan csóró. Ha esetleg a nevén van valami, máris letojják.

Mi kerek egy évig nem kaptunk semmit.

Igaz, be sem fizettünk, ellátást sem vettünk igénybe.

50. Mummoska11 (válaszként erre: 48. - Zebra25)
2011. dec. 27. 17:53
Köszi a vàlaszt. Holnap megyek be amùgy is az Apehba aztàn majd õk megmondjàk mi a helyzet. Ma munkanèlkülibe nem tudtak semmi ezzel kapcsolatban mondani. De munka lehetõsèggel kapcsolatban sem...elkeserìtõ a helyzet. :(
2011. dec. 27. 15:18
most azt hiszem, hogy ez az x összeg ez úgy 28 ezer valamennyi
48. Zebra25 (válaszként erre: 43. - Mummoska11)
2011. dec. 27. 15:17

Nem muszáj befizetni de ha azt akarja az ember, hogy 1-1 ellátás után ne kelljen több százezret fizetnie akkor ajánlatos.

Ha nem kapsz semmi féle ellátást, akár gyest vagy munkanélkülit akkor kell Neked fizetni. Igen, itt merül fel az emberbe, hogy de miből?

Ha az egy főre eső jövedelmetek nem haladja meg azt az x összeget akkor az önkormányzat segít és kifizeti de ha meghaladja akkor sajnos Neked kellene valamiből kifizetned:(

Nekem nem fizeti az önkormányzat pedig semmi féle ellátásban nem részesülök.

Ez van, fizetem ahogy tudom.

47. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Mummoska11)
2011. dec. 27. 14:29
Gyes lejárta után még 45 napig biztosított vagy,utána kell magadnak fizetni,ez idén még 5100ft.Apeh-nál lehet csekket kérni,de ha nem tudod fizetni,rászorultsági alapon az önkormányzat 6 hónapra átvállalja.
46. éva1951 (válaszként erre: 45. - Mummoska11)
2011. dec. 27. 13:24
Az én fiam iskola után egy évig volt regisztrált munkanélküli, nem fizettünk semmit, egy év után vitt az önkormányzathoz igazolást, és most kap 28500 Ft-ot havonta, igaz jövőre csak akkor kapja, ha fel tud mutatni 30 nap munkát, ami sikerült és továbbra is kapja a pénzt.
45. Mummoska11 (válaszként erre: 44. - Arrival)
2011. dec. 27. 09:22
Én ezt értem és nem is akarok kibújni alóla. De mivel még nem voltam ilyen helyzetbe és még nem dolgoztam ezért mégis honnan tudtam volna? Az összes törvényt át kellene olvasnom?! Vagy mi? Ne haragudj, nem veled van a problémám csak annyira mérges vagyok, hogy még direkt rá is kérdeztem és senki nem mond semmit...szomorú nagyon szomorú.
44. arrival (válaszként erre: 43. - Mummoska11)
2011. dec. 26. 22:45

Ilyenkor szokták mondani, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a felelősség alól...


Az önkormányzattól lehet kérni erre segítséget, szerintem érdeklődd meg.

2011. dec. 26. 21:12
Sziasztok! Én most találtam rá erre a fórumra. Munkanélküli vagyok, és mivel előtte gyes-en voltam nem kapok semmit. Nekem sincs tb-m és senki nem mondta nekem, hogy ez kötelező lenne, se a munkanélkülibe sem máshol. Most akkor, hogy is van ez? Kicsit most ledöbbentem, mert direkt rákérdeztem a munkaügyibe és egy szóval sem mondták, hogy kötelező, csak ha gondolom akkor fizessem be...na szép tök jó, hogy ilyen tájékozottak. Meg hát mi az anyám kínjából fizessem ki?! Hát most nagyon meglepődtem....
42. globus (válaszként erre: 37. - Kismacska2)
2011. dec. 26. 19:53

Elhasználják mások. Aki beteges, értsd: állandóan kórházban van, vizsgálják, műtik, utókezelésben részesül, protézist, drága gyógyszert kap, esetleg kemoterápiát, rájuk valószínűleg több költség kerül, mint amennyit befizettek. A felosztó-kirovó rendszernek ez a lényege.

Ha piaci alapokra helyeznék, az történne, hogy a gazdagok mindent elérhetnének, a szegényebbek csak alapellátást. Sokan pedig semmit.

41. Tomika1234 (válaszként erre: 37. - Kismacska2)
2011. dec. 26. 19:53
Valaki élete végéig nem használja valaki viszont 1-alkalommal elhasználja élete során befizetett össz tb-ét!Iszonyat drága a kórház!
2011. dec. 26. 19:49

Sziasztok!


Szerintem tb-ét mindenkinek fizetni kell az egyik legfontosabb biztosítási forma szerintem ráadásul nem drágán (4500ft)-hó!

Ha dolgozol a fizetésedből vonják ha nem akkor külön fizethető illetve gyed,gyes-ből is vonják tehát van biztosítás!Munkanélküliek esetében amíg van munkanélküli járadék addig biztosan biztosított az egyén!Olvastam itt olyanokat hogy minek fizessek magánhoz járok!Itt ne csak erre gondoljatok sosem lehet tudni mikor ér bármelyikünket egy baleset,rosszullét,szívinfarktus váratlanul és akkor egészen biztos vagyok benne hogy nem magán orvoshoz fogtok menni hiszen ilyenkor nem választható a mentő egyből a kórházba visz!

Édesanyám került hirtelen kórházba a minap milliókba fog kerülni nem tudom miből lesz kifizetve mert nincs tb-je!Azt hiszem az önkormányzattól lehet segítséget kérni vagy részletfizetést!Az ember ilyenekre csak sajnos akkor gondol amikor már megvan a baj ne várjátok meg nem lehet tudni mit hoz a holnap!

Néhány ár a kórházi térítési díjakról!


Térítési Díjak:


1.1. Aktív ellátás

1 ágyas szoba egy ápolási nap 40.000,-Ft

2-4 ágyas szoba egy ápolási nap 30.000,-Ft

+ szobához önálló fürdı, WC egy ápolási nap 5.000,-Ft

4 ágy feletti szoba egy ápolási nap 25.000,-Ft

Intenzív egy ápolási nap 200.000,-Ft

Subintenzív egy ápolási nap 150.000.-Ft

1.2. Krónikus (ápolást, gondozást nyújtó) ellátás

egy ápolási nap 10.000,-Ft

a.) Mőtétek, illetve beavatkozások

Egyszerő mőtét/beavatkozás egy esetszám 80.000,-Ft

Közepes mőtét egy esetszám 150.000,-Ft

Speciális mőtét (jelentıs speciális

anyag, beépített eszköz stb.) egy esetszám 250.000,-Ft

+speciális anyag tételes áron

b.) Diagnosztikai vizsgálatok (függetlenül attól, hogy járó- vagy fekvıbeteg-ellátás

keretében végezték, ideértve a laboratóriumi, radiológiai, cytológiai, stb.

vizsgálatokat)

Egyszerő vizsgálat egy vizsgálat 15.000,-Ft

Közepes vizsgálat (anyag-, munkaill.

eszközigény szerint) egy vizsgálat 30.000,-Ft

Speciális vizsgálat (különleges

eszköz, anyag bonyolultsági

fok, stb.) egy vizsgálat 50.000,-Ft

2. Egyéb speciális terápiás kezelések, eljárások (fekvı- és járóbeteg-ellátásban egyaránt

felszámítható, pl. dyalizis)

Egyszerő egy kezelés, eset 10.000,-Ft

Közepes egy kezelés, eset 20.000,-Ft

Speciális egy kezelés, eset 40.000,-Ft

3. Járóbeteg-ellátás, fizikális vizsgálatok egy vizsgálat

Elsı vizsgálat 20.000,-Ft

További vizsgálatok 10.000,-Ft

39. kismacska2 (válaszként erre: 38. - Simple)
2011. dec. 22. 20:23
Sejtettem. Azért köszi.:(((
38. simple (válaszként erre: 37. - Kismacska2)
2011. dec. 22. 20:10
Szépen benyeli az állam.
2011. dec. 22. 20:04
Értem, amit írtok, és belátom, kell fizetni a tb-ért. De nem tiszta, hogy mi lesz azzal a sok pénzzel, amit befizetünk, és nem használjuk fel/el? Valahova kerül, nem? Ez kb. olyan, mintha azt mondanám: adjon az állam gyest az 5. gyerekem után. Igaz, nem tervezem, de ha a koromat/lehetőséget számítom, akkor megvalósulHAT. Ugyanúgy, mint a tb-nél, mert csak felhasználódHAT. Hol az igazság?
36. Ami. (válaszként erre: 34. - 9d0c5b63c6)
2011. dec. 22. 15:34
Ez mindenhol ugyanannyi:)
35. simple (válaszként erre: 33. - Ami.)
2011. dec. 21. 22:24
De ha nem fizeted ki, azt nyilván tartják, mint tartozást, és az kamatozik is. Nem keveset. Egy darabig mehet ez, aztán majd kapsz egy szép levelet, hogy nyolc napon belül fizesd be, vagy végrehajtás alá kerül.
2011. dec. 21. 16:25
5100ft kell fizetni nálunk kecskeméten
33. Ami.
2011. dec. 21. 16:24

Igen,akinek nincs bejelentett munkája.Akinek van a munkaadója fizeti a járulékokat.

bared: nem küldenek semmit,megkérdezik h visszamenőleg ki akarod e fizetni?Én nem akartam.Csak attól a naptól,mikor bementem az apehba.

2011. dec. 21. 16:19
És azzal mit csinálnak aki nem fizet ilyet?Ezt annak kell,akinek nincs melóhelye?
31. bared (válaszként erre: 23. - Ami.)
2011. dec. 21. 09:22

úgy tudom arra napi pótléklistát küldenek jövőre...

régen legalábbis így volt((

30. bared
2011. dec. 21. 09:21
köszi a segítséget mindenkinek))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook