Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülhagyhatom 4-5 hétig? fórum

Egyedülhagyhatom 4-5 hétig? (beszélgetős fórum)


25. 4c30444687 (válaszként erre: 23. - PiciLeány)
2011. szept. 23. 09:41
Számomra nem. Kevés az óvoda, nem tudják hova tenni a gyerekeket, szerintem teljesen érthető, ha inkább olyan gyereket vesznek fel, aki ott is van, nem olyat, aki csak papíron szerepel.
2011. szept. 22. 21:17
Itthagynám, mert hosszú távon mindenkinek a javára válik. Nem lesz baja a szüleid mellet;) Neked fog nagyon hiányozni:)
23. PiciLeány (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 20:56
Nyilván nem. Csak nagyon hihetetlenül hangzott számomra, hogy kiteszik az óvodából.
22. 4c30444687 (válaszként erre: 19. - Céda)
2011. szept. 22. 20:28
Ráadásul ma már nem gond a telefon és webkamerázni is lehet :)
21. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Céda)
2011. szept. 22. 20:27
Inkább úgy gondolom, hogy a hosszú távú lehetőségek előbbre valók, mint az az egy hónap. Amúgy meg talán már így is tudja a kiscsajszi (mert 3 évesen már naaaagyon jól szokták az ilyet tudni), hogy kinél, hol, mit engedhet meg magának.
20. Céda (válaszként erre: 8. - Kisbögre)
2011. szept. 22. 20:23
Köszönöm, megnyugtat amit írtál! És a többieknek is nagyon köszönöm!
19. Céda (válaszként erre: 13. - PiciLeány)
2011. szept. 22. 20:20
Még nem egyeztettem a vezető óvónővel . Valószínű valami módon igazolnom kellene a távollétét, orvosilag. Az a baj, hogyha kiveszem, megszakad az állandóság, épp, hogy csak megszokta az oviba járást és nagyon szereti. Utána ki tudja meddig járhatna még - talán még 1-2 hónapig...akkor jobb ha nem szakítom meg. A hozzászólásokat olvasván azt hiszem nagyszülőkkel hagyom, hiszen jól érzi magát velük is és az oviban is, mégha távol leszek, akkor is több élményben lesz része és nem egy aggódó, kilátástalan helyzetétől ideges anyucival üldögél otthon.
18. Céda (válaszként erre: 16. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 20:13
Igen, igazad van. Nem kellene a szüleim nevelési módszerei miatt aggódnom, hiszen attól a kislányom csak jól érzi magát, jobban, mint a külföldi egyhangúságban.
17. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - PiciLeány)
2011. szept. 22. 20:01
A szülők ingázása nem betegség.
16. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Céda)
2011. szept. 22. 19:59
Uuuupsz, ezt nem olvastam. Ezért már inkább lenne érdemes egy hónapra a nagyszülők "rontása" alatt hagyni.
15. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. szept. 22. 19:57
Első körben azt gondoltam, miért ne hagyhatnád. Mikor a nagyszülők nevelési módzseréhez értem, akkor arra az álláspontra jutottam, hogy én nem hagynám. Az ovi elején nem is venném ki rögtön, mert szerintem fontos lenne legalább akkor a folyamatosság. 3 hónapot külön lenni biztos rossz (főleg a férjednek, mert akkor még Ti sem lennétek vele), de annyi talán belefér a kislányért. Én emellett voksolnék.
2011. szept. 22. 19:54
Ha a kislányod egy vissza húzódó, nagyon anyás természet akkor inkább vidd magaddal. Viszont ha igényli a gyerek társaságot és nyitott az óvodai foglalkozásokra akkor hagyd nyugodtan itthon. Talán a szüleiddel is meg lehet beszélni, hogy majd akkor folytassák a "kényeztetést" ha haza jöttök a férjeddel.
13. PiciLeány (válaszként erre: 11. - Céda)
2011. szept. 22. 19:30
Ezt mondta a vezető óvónő? És ha beteg a gyerek, akkor is kiteszik az Óvodából?
12. kisbögre (válaszként erre: 8. - Kisbögre)
2011. szept. 22. 19:28

Nem lett túl értelmes, most olvasom.


Szóval a lényeg, hogy egy 3 évest és egy 5,5 évest hagytak itthon. Ők pedig kimentek külföldre dolgozni.

Amúgy meg hozzá voltunk szokva, mert Apukám elég kicsi korom óta szinte állandóan külföldön dolgozott, Anyukámmal voltunk itthon ezidő alatt.

És ez eltartott 18 éves koromig...

11. Céda (válaszként erre: 7. - PiciLeány)
2011. szept. 22. 19:27
Sajnos nem folytathatja, hatalmas a túljelentkezés és azonnal betennének valaki mást helyette. Ovikba nem lehet csak úgy ilyesmit csinálni.
2011. szept. 22. 19:27
Tehát Magyarországon jár óvodába? Itt tuti nincs ilyen, hogy 4-5 hét után nem folytathatja az óvodát...
2011. szept. 22. 19:25

Semmi baja nem lesz 4-5 hét alatt a nagyszülőkkel. És miért baj az, hogy ha rohangál evés közben? :)))

Nem tudom most mi a szokás, de feltétlenül be kell dugni már 3 éves korában óvodába? Az én gyerekem suli előtt csak 1 évet járt oviba és nem hiszem hogy kára származott belőle az életben.

2011. szept. 22. 19:24

Nálunk volt olyan, hogy Édesapám mikor tesóm volt annyi mint a kislányod most, én pedig 1,5 évvel idősebb, Anyukám rábízott minket a nagyszüleinkre és kiment Apukám után dolgozni 3 vagy 4 hónapot. De 3-at biztos. Semmi bajunk nem lett tőle. Nem lettünk elkapatva, na meg telefonon ritkán de beszéltünk, akkor még más volt nem volt mindenkinek vezetékes telefonja sem itthon! A nagyszüleimnek meg pláne nem...

Szóval szerintem nem lenne baja, de ezt Neked és a Férjednek kellene elsősorban eldöntenetek!

7. PiciLeány (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. szept. 22. 19:24

Ha kiveszed az óvodából 4-5 hétre, utána miért nem folytathatja?


Én biztos vinném magammal.

6. Céda (válaszként erre: 2. - Arrival)
2011. szept. 22. 19:23
Köszönöm a válaszod. Valószínűleg sokmindent fog tanulni az óvodában - és a nagyszüleitől is megkapja a szeretetet. Mégis nehéz elfogadni ezt ak kényszerű helyzetet.
5. Ekka
2011. szept. 22. 19:23

Te ismered a Kislányod, Neked kell tudni, hogy mennyire viselné meg.

Ő már elég nagy ahhoz, hogy megbeszéld Vele a dolgot, és akkor úgyis látni fogod, hogyan reagál.

(Tapasztalat;) )

2011. szept. 22. 19:22

Én nem hagynám itt, de én még egy éjszakára sem hagytam másnál a gyerekem.

Nem miatta, hanem miattam.

Nem bírnám nélküle....

3. Céda (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. szept. 22. 19:21
Elfelejtettem megemlíteni, hogy állást keresni megyek ki, konkrét állásinterjúra is megyek. Hosszútávú tervünk, hogy mindketten kinnt dolgozzunk és megalapozzunk az életünket, melyet aztán Magyarországon folytatnánk. A férjem külföldi állampolgár és itthon nem tudnánk félretenni a keresetéből, ráadásul jó munkahelye van, ezért nem hagyhatja ott hirtelen. Ha gyerek nélkül megyek, akkor az állásinterjúkra is egyszerűbben eljuthatok.
2011. szept. 22. 19:18

Ezt Neked kell eldönteni.

A gyereknek semmi baja nem lesz, ha a nagyszüleivel marad, akivel mint írtad, együtt is éltek születése óta.

Van egy indiai barátnőm, aki 9 hónaposan otthagyta a kislányát a szüleivel Indiával, ő eljött a férjével Angliába a jobb élet reményében. Sikerült a tervük, most 3 éves a gyerek, és kihozták őt is. 2,5 évig nem is látták egymást. De a jövőért megérte! (azt azért tegyük hozzá, hogy Indiában nincs mit enni sem)

2011. szept. 22. 19:14

Három és fél éves a kislányom. A férjem Svájcban dolgozik egy 200 fős hegyi kisfaluban . Mivel a ebben a faluban nem bírjuk huzamosabb ideig a monotonitás és elszigeteltség miatt így ide-oda ingázunk háromhavonta . (három hónap ott, egy itthon)

Most úgy alakult, hogy a kislány óvodáskorú lett. Korábban is járt bölcsibe, gyerekek között volt, egészen addig amíg el nem kezdődött ez az ingázás lassan egy éve.


Most előreláthatólag 4-5 hétre kell kimennem novemberig, a férjem ugyanis egy két hetes szabit kap és akkor együtt jövünk haza.


A szüleim, akikkel egy fedél alatt élünk a kislánnyal születése óta (kétszintes nagy családi házban kerttel) azt tanácsolták, hagyjam itthon a kislányt - jobb lesz neki. Még csak két hete kezdődött az ovi, kár lenne kivenni, nem folytathatná - ha hagyom, akkor járhat legalább három hónapot mielőtt újra kimegyünk.


Az az igazság, eddig maximum 1 napra hagytam egyedül a kislányom, aki egyébként teljesen ragaszkodik a nagyszüleihez, csak félek, hogyan fogja viselni a különlétet, meg bosszant is, hogy a szüleim "elrontják" nagyon megengedőek vele, másképp nevelik mint én . (Pl. nem mosnak fogat, nem szólnak rá ha rohangál evés közben, édességekkel tömik) Szóval nem örülök, hogy kikerül a kezemből a gyeplő...Ugyanakkkor a kislány érdekeit nézem. Már töltöttünk kinnt három hónapot, ahhoz képest ez a 4-5 hét meg se kottyanna neki - csak hát akkor kimarad az oviból. Svájcban csak 4 évesen kezdhetik el, vagyis jövő augusztusban.

Azt még nem tudom sajnos előre, hogy addig hogyan töltjük majd am indennapjainkat: ha találok állást, akkor vagy bébiszittere lesz vagy méregdrága magánbölcsi (amire ha rámegy az össze keresetem akkor lehet jobban megéri a popsimon maradni gyerekkel, mint dolgozni)


Elkeserítő a helyzetem! A férjemmel azon vagyunk, hogy jövőre egy másik helyre , élhetőbb helyre költözzünk - de addig sok még az idő...


Segítsetek a véleményetekkel !!!!!


A harmadik lehetőség az lenne, ha nem mennék vissza - ergo ez egy hosszú hónapokig tartó elszakadást jelentene a férjemtől, de akkor a gyerek sem látná az apját és viszont...és a házasságnak sem tenne jót.


Minden véleménynek, hozzászólásnak örülök ! Lehet a családom kicsit elfogult a kis poronttyal , segítsetek, hogy lenne a legjobb !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook