Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló szülő, megélhetés fórum

Egyedülálló szülő, megélhetés (beszélgetős fórum)


1 2 3
20. Anyucikóni (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. okt. 26. 08:57

Sajnálatos. Én nem szeretném megtenni a gyerkőccel, hogy ott ül 5ig az ügyeletben.

Ha nem érnék oda, akkor megkérek egy barátja anyukáját, hogy hozza el. De sztem az nagyon nem jó üzenet egy gyereknek, ha őt sose hozzák el időben az iskolából/óvodából.

19. 438047860c (válaszként erre: 16. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 08:30
Nálunk is! Vagy reggel nem tudtam vinni, vagy délután nem értem oda. Szerencsére van egy szuper anyukám és most már apukám is tud segíteni :)
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 06:30

Én mindig azon gondolkodtam, hogy hogyan tudnak 4-re menni a gyerekért a szülők, mert bizony én fél 6 előtt sosem értem oda. Igen, csúnyán néztek rám a pedagógusok, de nem tudtam mit tenni.

Amíg anyósom beszámítható volt az alzheimer ellenére, addig érte ment, de sajnos egy idő után már nem, így volt, hogy a gyerekem a portással vagy a takarítóval várt rám.


Nem tudom más, hogy tudta megoldani a korai érkezést...

Én a város másik felén fél 5-ig dolgoztam, a férjem még tovább...

17. semleges (válaszként erre: 16. - Anyucikóni)
2018. okt. 25. 22:46
És aki 4-ig, 5-ig dolgozik? Az is idő míg odaér.
16. Anyucikóni (válaszként erre: 15. - Semleges)
2018. okt. 25. 22:44
Nem tudom ki meddig dolgozik, de nálunk az alsósokat bizony 4re kihozzak az iskola elé. Azért elég rosszul érezném magam, ha nem tudnék időben ott lenni. Így kb n5re már otthon is vagyunk.
2018. okt. 25. 22:37
Aki dolgozik, bizony 5 és még később ér haza a gyerekekkel.
14. Channa* (válaszként erre: 6. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 19:12

5 óra!?

Örültem volna, ha ilyen korán haza érek a gyerekkel, de én csak 6-ra értem haza és persze reggel 6-kor indultunk. A gyerekem 30 éves lesz és még sosem mondta, hogy rossz szülők vagyunk, mert korán kellett kelnie vagy későn ért haza.

13. Anyucikóni (válaszként erre: 12. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 13:42

Értem. Azért beszélj velük. Nekik már gondolom nincs lakáshitelük, ledolgozták az életet, vannak tartalékaik. Hátha tudnak kölcsönadni (nyilvánvalóan nem banki kamatra) x hónapra, míg kijössz a szmötyiből. ;) Kérni a szülőktől sosem szégyen.


Messze laktok amúgy egymástól? Mért ha nem, akár oda is költözhetnétek hozzájuk pár hónapra, míg kiadod a lakásod, ami fedezné a hiteled és egy félév alatt ki lehet egyenesedni. Ennyit bárki kibír a családjával.

12. 44de2e9e86 (válaszként erre: 9. - Anyucikóni)
2018. okt. 25. 13:37
De ember, nem úgy értettem, csak nem keres sajnos nyugdíjasként annyit hogy még engem is támogasson, ígyis a gyerekemet támogatják rendesen.
2018. okt. 25. 13:34

Kezdeném azzal, amit Aszparagusz javasolt. Bevételek - kiadások. A matekozás valóban szükséges.

Először is a kötelező kiadások: hitel, villany, gáz, víz, közös költség, bérlet (a legtöbb háztartásban ezek)

Nem érdemes vele trükközni, hogy most nem, majd következő hónapban, vagy kevesebbet diktálni és majd egyszer... ezeket idővel meg kell fizetni, nincs mese.


A maradék összeggel lehet számolni minden másra.

Számold ki, hogy mennyiből tudtok naponta étkezni!

Állíts össze étrendet először csak egy hétre olcsón előállítható ételekből. Sokat találsz a neten.

Az étkezéssel, főzéssel sokat lehet spórolni.


Olvasgass itt utána a gyakorlott háziasszonyok hogyan, milyen eszközökkel takarítanak. Lehet tőlük tanulni. Nem kell a legdrágább tisztítószereket, mosóport használni.


Javaslom, a matekhoz használj excelt. Minden hónapra nyiss egy munkalapot és különböző hivatkozásokkal rögtön látni fogod, hogy hol, mire költesz sokat.

Kezdetben akár naponta írhatnád a kiadásokat így hónap végén látod majd, mi az ahol megcsúsztál.

10. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 13:26

Már nem azért, de először azért mégis csak hozzájuk kéne fordulnod, és nem idegenekhez!

Bár, úgy gondolom, te voltál már itt, és nem vagyunk olyan idegenek...;)

9. Anyucikóni (válaszként erre: 8. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 13:23

A nyugdíjas már nem ember ? vagy mi ? ezt nem értem. :O


Férjedtől nem tudsz többet kérni? Végülis az ő gyermeke lakik veled. :(

8. 44de2e9e86 (válaszként erre: 7. - Anyucikóni)
2018. okt. 25. 12:58
A szüleim nyugdíjasok... A férjem külföldön havi 20e ft-al támogat és ennyi...
7. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 12:52
Szüleid, testvére(i)d nem tudnak kicsit támogatni? Volt férj? Szomorú olvasni, hogy ennyire nehéz neked. Láttam a másik topikodat, mindenféleképp használd ki az állami segítséget. Mindet. Inkább ott állj sorba 2 órát negyedévente, de legalább lesz plusz bevételed.
2018. okt. 25. 12:47
Én is tanulok és dolgozom is mellette, de egyszer megborult ez a dolog és azóta nem érem magam utol. Lakásom van nekem is ami persze hiteles. Kisgyerek mellett nem nagyon tudok plusz munkát vállalni. Igyis 5óra mire hazaesünk és az miatt is lelkiismeret furdalásom van hogy alig vagyok vele...
5. Idhikai (válaszként erre: 4. - Idhikai)
2018. okt. 25. 11:57
az a "hátulütő" valahogy ott maradt, nem ott volt a helye. :))
4. Idhikai (válaszként erre: 1. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 11:56

Szia. Én is 30 évesen váltam el két gyermekkel, igaz már 20 éve. A volt férjem úgy engedett utamra, hogy földönfutó leszek. Nem lettem... dolgoztam, tanultam, minden lehetőséget megragadtam a munkára, és mellette óvodába, iskolába rohantam. Emlékszem, amikor főiskolára jártam, 1 napot tudtam otthon maradni szigorlatok előtt, és csak ültem a sarokban, és sírtam... de megcsináltam. A diplomával kétszer annyi lett a fizetésem. Pár éve pedig vettem még egy lakást a gyerekeim nevére is.

Tehát tanulás és munka... és van egy hátulütője is.

Hja, és azóta is egyedülálló vagyok, és így volt tökéletes, és ma is az! :)

3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - 44de2e9e86)
2018. okt. 25. 11:53
Mennyi a fix havi bevételed, és mennyi a kiadásod? Egy bizonyos szintnél már nem lehet többet spórolni, inkább plusz bevételre kell szert tenni. Hol élsz, milyen plusz munkát tudnál vállalni?
2018. okt. 25. 11:26
Szia, én mindig magamon spóroltam. Kizárólag turiból öltözködtem, nem vettem magamnak semmit csak amit muszáj, mindenből csak a TB szolgáltatást vettem igénybe és egyszer csak már nem volt hogy spórolni tovább! Úgyhogy jobban jövedelmező munka után néztem, bevontam másokat a gyerekfelügyeletbe, vadásztam az akciókat mindenhol, csak ugyanott vásároltam mindig, hogy a kedvezményeket, kártyákat igénybe tudjam venni. Bármit elvállaltam, bármilyen hülye időben, de egyszer te is rájössz, hogy a spórolásból sem lehet egyről a kettőre jutni, csakis a több bevételből. Benne vagyok egy MLM hálózatban is, ahol a háztartási dolgokon tudok éves szinten sokat megtakarítani és dolgozom azon, hogy csak egyre jobb állásaim legyenek, nem riadok vissza a másodállástól sem, úgysincs jobb dolgom... Remélem tudtam segíteni! Kitartást kívánok
2018. okt. 25. 11:19

30-as éveimben járó egyedül álló anyuka vagyok. Dolgozom minden nap rendesen, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Minden hónapban matekoznom kell hogy hogyan oldjam meg a havi kiadásaimat és persze agyalok hogy a gyerekem ebből nem érezzen semmit. Ha váratlan kiadással kell számolnom akkor felborul a kis kártyaváram, és teljesen lelkileg kiborulok. Nem tudom mi lenne a megoldás, hogy utol érjem magam, mert ha a kis lyukakat sikerülne eltüntetnem, akkor már ügyesebben tudnék gazdálkodni. Ki hogyan hol spórol hogy ez miatt ne fájjon a fejem a hónap végén?

:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook