Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló szülő, megélhetés fórum

Egyedülálló szülő, megélhetés (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. Amaunet (válaszként erre: 49. - Csikil4ny)
2018. okt. 29. 14:26

A tervekbe mindig számolni kell a kockázatokkal is, és azokkal is kalkulálni kell.

Pl. miből fognak élni, ha egyik szülőnek sincs munkahelye?

49. csikil4ny (válaszként erre: 46. - Aszparagusz)
2018. okt. 29. 14:16
Magunknak, magunknak, de van amikor az élet felülírja a terveinket. Senki nem úgy indul neki a családalapításnak, hogy egyszer egyedül marad a gyerekeivel, mert apuka mással kíván új életet kezdeni, vagy ahogy kedves ismerősömék is amikor a 4. gyereküket vállalták nem gondolták, hogy az addig teljesen egészséges apuka fél év múlva meghal agydaganatban. Jaj de könnyen ítélkezünk!
48. aszparagusz (válaszként erre: 35. - 0885be3643)
2018. okt. 29. 12:20
Segítsen be a gyerekfelügyeletbe: ha van kedve, lehetősége és ereje hozzá. És főleg a közelben lakik.
47. aszparagusz (válaszként erre: 35. - 0885be3643)
2018. okt. 29. 10:17
Az, hogy valaki jól beszél egy nyelvet, nem jelenti azt, hogy tanítani is tudja. Hisz akkor nem lenne szükség nyelvtanárokra.
46. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Anyucikóni)
2018. okt. 29. 10:16

Gyereket magunknak vállalunk, nem arra számítva, hogy mama, papa, az egész család besegít. Ha van segítség az jó, de más idejére, pénztárcájára gyereket vállalni felelőtlenség.

Nagyon sok családban nincs nagyszülői segítség: meghalt, beteg, vagy messze lakik. A mostani 65 éves nyugdíjkorhatár sem kedvez, ha anyám pl. 25 évesen szült, én 30, akkor mire nyugdíjba megy a gyerek már felsős, és nem igazán kísérgetésre és felügyeletre van szüksége.

45. birebora (válaszként erre: 44. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:58
Az ilyennel meg kell szakítani a kapcsolatot, legalábbis a minimumra csökkenteni és ha nem veszi észre magát jelezni, hogy sok belőlük. Szerintem ilyen emberek, családok mindenhol vannak. Megkeserítik a kapcsolatot, mert az ember már nem is szívesen hívja őket.
44. Channa* (válaszként erre: 42. - Birebora)
2018. okt. 27. 23:37

Ne is mond!

2 év szenvedés...

Nem számított nekik, hogy hány óra van, ha olyanjuk volt (elég gyakran), akkor képesek voltak átvonulni este fél nyolckor az egész család és este 10 ig ott ültek náluk. És egy kicsit sem érdekelte őket, hogy mi már pizsiben vagyunk...

Pofátlanok! Levakarhatatlanok, stb.... És ugye mi reggel 5-kor keltünk...

43. birebora (válaszként erre: 33. - Anyucikóni)
2018. okt. 27. 14:47

De, egy kicsit azt írtál:(

Olvad el újra. Nem mindenhol van kolbászból a kerítés. És biztos mindenhol családba születik, de az élet felül írhatja az optimális kezdést.

42. birebora (válaszként erre: 40. - Channa*)
2018. okt. 27. 14:41

Jaj ilyenektől mentsen meg az ég:)

Az durva lehetett, én sem tudom elviselni az ilyeneket:)

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Channa*)
2018. okt. 27. 14:06

Tudom, hogy nálatok van, azért írtam, hogy nálunk nincs.


Ismerem ezt a típust, mi is belefutottunk, de csak egyszer "felejtette" nálunk a csemetéjét, többé nem lesz alkalma. Meg a mi esetünkben nem rendszeres és nem meglepetésszerű.


Szerintem az érdekkapcsolatokkal sincs gond, amíg mindkét fél elégedett. Mondjuk én is jobban preferálom a bébiszittert.

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Csikil4ny)
2018. okt. 27. 13:53

Én sosem szerettem, ha az én időmet beosztja valaki és megmondja mit kell abban az időben tennem, így azt gondolom, hogy más sem szeretné, hogy rátukmáljam a gyerekemet minden nap.


Nekem van családom és vannak barátaim, én nem az oviban és a gyerek sulijába akarok gyűjtögetni, azaz lehet, hogy rondán hangzik, nem akarok azért senkivel barátkozni, hogy elhozza a gyerekemet, majd elvárná, hogy én is ezt tegyem. Nem szeretem az érdek barátságokat, mert az nem is barátság, az ilyen meg mit lebzseljen nálam?

Volt benne részem, tudom miről beszélek.

Volt egy anyuka, aki egyszer a boltban leszólított, hogy mi lenne, ha időnként a gyerekeink összejárnának a sulin kívül is? Rábólintottam, de ekkor elértem azt, hogy nekik nem számított semmi, se más ideje, se más családja, semmi, állandóan nálunk ült az egész család, mert nem csak áthozta a gyerekét, hanem hozta a kis tesót is. Néha csak ott hagyta nálunk 4-5 órára őket, de legtöbb alkalommal ott volt anya és apa is, és amit lehetett tönkre tettek, mert ők bizony nem szóltak a fiúkra, hogy ne csinálják, mert nem ők voltak otthon!

Úgy szabadultunk meg tőlük, hogy elköltöztünk....Ráadásul a gyerekem mindig mondta, hogy a suliban szóba sem állnak egymással a kis sráccal...


Na, nekem ilyenre nincs szükségem.

Akinek van az tegye.


Egyébként az iskolákban van ügyelet. Este 6-ig, ahogy az ovi is reggel 6-tól este 6-ig van nyitva, csak ugye az ügyeletes pedagógus nem szeret bent maradni, ezért próbálkoznak a csúnya nézéssel.


És nem én kezdtem, hogy minek van rossz üzenete, hanem Anyucikóni mondta, hogy rossz üzenete van annak, hogy a gyerek mindig az ügyeletben van. Nem, annak nincs, de egy kéretlen vérszívó anyukának, bizony van rossz üzenete...

39. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. okt. 27. 08:31

Miért gondolod, hogy rosszabb egymás gyerekét elhozni, mint ott hagyni a "megőrzőben"?


Jelzem nálunk nincs is iskola utáni foglalkozás, mivel a 3.30-ig tartó oktatás is hosszított tanítást jelent. Tehát eleve nem opció a "megőrző".

38. Channa* (válaszként erre: 33. - Anyucikóni)
2018. okt. 27. 08:09

Hát persze! Írtam is, hogy a férjem később végzett a melóhelyen, meg azt is, hogy a nagymama alzheimeres volt és egy idő után nem bízhattuk rá a gyereket.

És bár van rokonság, de ugye ők is dolgoznak, nekik is van gyerekük, akiért mennek és nem lakunk feltétlenül egymás mellett, hanem pl. Budapest 2 kerületében, és az miért lett volna jó, ha a másik kerületben élő hazaviszi, majd oda megyek érte és onnan utazzuk végig a várost, hogy még később érjünk haza.


Az én szüleim már akkor meghaltak mielőtt az unokájuk megszületett volna. 2 nagyszülő mínusszal indultunk. A másik kettő pedig, mint írtam a nagymama alzheimeres, a nagypapa pedig rákos beteg volt mire szükség lett volna arra, hogy ő hozza el.


Ne hidd azt, hogy te vagy a legjobb átgondoló, probléma megoldó! Az én gyerekem már 30 éves, semmi baja nem lett attól, hogy korán vittem és késő hoztam, így nem később nyafizott, hogy ilyen korán kell kelnie. Hozzászokott.


És bár tudom, hogy nagy divat, hogy elhozzák egymás gyerekét mostanság, de ez nem jó megoldás, csak szerinted.

És mint olvasható te írtál itt rossz üzenetről, ami csak a te fejedben létezik.

Már 50 évvel ezelőtt is úgy oldották meg a szülők ezt, ahogy én és nem varrtak már akkor sem idegen emberek nyakába minket sem.


Szerintem gondolt át te, hogy mit, hogyan kell csinálni....

2018. okt. 27. 02:18

Szia!


Az első, amit nagyon helyesen javasoltak: le kell írni a kiadásokat-bevételeket. Így átlátható a pénzügyi rész.


Nem kell megvenni a gyereknek a toronyórát láncostól, mert mi egyedülálló szülők hajlamosak vagyunk többletfizetéssel kompenzálni a gyereket, amiért apa nélkül maradt.


Nem szégyen segítséget kérni! Én nem tehetem meg, hogy ne érjek be pontosan 8-ra a munkahelyemre, amikor fél 9-re, 9-re kell menjen a lányom, akkor az iskolához legközelebb lakó osztálytársék viszik. Ha korábban kell elhozni, akkor szülőtárséknál van, cserében én hétvégén vigyázok a gyerekeikre, amikor igénylik. Szeptemberben igencsak sok pénzem ment rá a bébiszitterre, amikor kitaláltam, hogy lehet kölcsönös segítséggel is működtetni a rendszert.


Nem tudom, hogy hol laksz, de ha van a településen egyszülős klub, fordulhatsz segítségért hozzájuk.


Nekünk is volt két kemény évünk, de szerencsére elmúlt.


Ha kérdésed van még, nyugodtan írhatsz.

36. 0885be3643 (válaszként erre: 33. - Anyucikóni)
2018. okt. 27. 01:53

És akinél nincs kiterjedt rokonság vagy messze van, az csak ezért ne vállaljon gyereket???


Szerintem alapvetően állami feladat lenne a bölcsi-ovi-suli rendszer olyan működtetése, ami igazodik a szülők munkaidejéhez. Az én szakmában pl egy jó munkahely alapból 17.00-18.00-ig tart, de még bébiszitterrel is jobban megéri, mint a szakmailag nulla 8-16-ig tartó posvány 100-150 eFt-tal kevesebb fizuért, és nem csak a pénz, hanem a fejlódés miatt is. Amúgy nálunk van hadra fogható nagyszülő, mi szerencsések vagyunk, de ahol nincs, az elég nehéz.


Igazából minden szüló megoldja, mert kénytelen, ami nem azt jelenti, hogy nem lenne igény hosszabb felügyeletére, ovis-sulis különfoglalkozásokra. (Mert hordani munka mellett megint baromira nehéz valahova, nekünk ebben is szerencsénk van, mert 2 nap befejeuhetem hamarabb a munkát azzal, hogy este otthonról pótolom, de ez sincs mindenkinél így.)

35. 0885be3643 (válaszként erre: 8. - 44de2e9e86)
2018. okt. 27. 01:41
A nyugdíjas nagyszülő a legjobb. Segítsen be a gyerekfelügyeletbe, amíg pluszmunkázol. Legtöbb nagyszülő élvezi, gyereknek klassz, Te meg időt nyersz. Esetleg ha ez nem még oldható próbálj estékre gyerekfelügyelet vállalni. Mint lentebb kiderült, sok szülőnek gond a korai ovi zárás, Neked meg kb mindegy, 1 vagy 2 gyerekre vigyázol, sőt 2-vel szerintem könnyebb, mint 1-gyel, mert egymást szórakoztatják. Amúgy szerintem is plusz bevétel kell, ha nem jön ki a matek, de ebben nehéz látatlanban tanácsot adni. Mihez értesz, hol laksz, mennyire jó a fizetésed egyéb lehetőségekhez képest? Ha rossz a fizu, érdemes váltani, most jó a munkaerőpiac. Ha okos vagy, tanulj online informatikát, udemy, udacity, datacamp, de magyar nyelvű oldal is van pl webprogramozásra. Google-n van ingyenes kurzus online marketingre, abban is van jövő. Ha ügyes kezed van, készíts ruhát / formatortát, stb és add el. Ha jó a gyakorlati érzéked, tanulj szakmát, simán akár férfiasnak tartott mesterséget is, akkora hiány van szerelőből, lenne munkád nőként is előbb-utóbb hslálra keresné magad. Ha jól beszélsz nyelvet / jó vagy matekból, tarthatsz magánórákat. Ha jó kapcsolattetemtő vagy, ott a rengeteg munka mellett is végezhető értékesítési munka....
34. Böce (válaszként erre: 33. - Anyucikóni)
2018. okt. 27. 00:51

Mi például elváltunk, mindkét részről meghaltak a szülők nagynéni, nagybácsi vidéken. Maradtam én meg a gyerek mert a kedves "apuka" nem törődött vele.


Szóval nem, nem mindenhol vannak mozgósítható rokonok, még ha neked nehéz is ezt elképzelni.

33. Anyucikóni (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. okt. 26. 23:27

Azért álljunk meg egy szóra! Gyerek családba születik, neem? Vagyis van apa, anya, akár nagyi,nagypapa, sőt nagynéni,nagybácsi is. Ha összefogunk megoldhatjuk. És nem kell Józsika anyukája.


Nem, nem írtam nevetséges dolgokat.

Egyszerűen csak végig kell gondolni mire vállalunk gyermeket.

32. globus (válaszként erre: 26. - Birebora)
2018. okt. 26. 19:58

Pedig van ilyen. Számtalanszor eszembe jut. El kellett érnem a 7 órás buszt, gyereket lepasszoltam az oviban 3/4 7 előtt. Óvónő nem volt, csak dadusok. Fél 5-ig dolgoztam, keresztülvágtattam a várost, hogy felpattanjak egy kifelé tartó járatra, egyből oviba húztam, hát óvónő már nem volt, mert ők 5-ig dolgoztak. Egyedül sírdogált a gyerekem mindig.

Aztán váltottam. Közelebb dolgoztam, igaz, 18 óráig. Fizetésem harmadát adtam azért, hogy valaki vigye haza magához, míg érte nem megyek fél 7 körül. Kicsit nagyobbacska lett, egyedül járt. Volt pár rettegős év, mi van vele, eltévedt, hazatalált baleset nélkül? Nem gyújtotta fel a lakást? :D

31. Channa* (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. okt. 26. 19:51
Nem javítom ki a hibákat:DDDD
30. Channa* (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 19:48

Nincs benne semmi sajnálatos, és a gyereknek sem lesz semmi baja attól, hogy tovább marad bent, és nem is gondolta erre rossz üzenetként.

4-kor.

Nekem normális munkahelyem van, ahol 8,5 óra a munka idő, és rendes fizetésért dolgozok. Mivel fizetésből élünk, így fontos a munkahely.

Érdekesnek találom, ha valaki azért nem dolgozik, vagy kevesebbet, hogy a gyerekét 8-ra keljen vinni és el tudja hozni.

Van ilyen barátnőm, nem is élt meg rendesen, állandóan kölcsönkéregetett, stb., mert neki az fontosabb volt, hogy a gyerekét ne vigye korán és ne menjen érte későn. ez szerintem nem életszerű...


Mennyivel jobb, ha egy idegen viszi haza az oviból? Szerintem ez sokkal rosszabb üzenet hordoz. Bezzeg a barát anyukája mindig el tudja őket vinni, csak te nem.


Nevetséges, amiket írsz!

29. 401f36ab4a (válaszként erre: 26. - Birebora)
2018. okt. 26. 17:05
Az még milyen jó lenne, ha ez lenne a legnagyobb nem jó üzenet egy kisgyerek életében!
2018. okt. 26. 16:42
Nem egyszerü dolog egyedülálló szülőként a gyermek nevelése,ellátása.Azt biztos.
27. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 15:17

A suli már elvárásként támasztja azt, hogy vidd el a gyereket négykor, meg néha már még korábban, mert "anyuka, hát más is meg tudja oldani".


De sokszor hallottam ezt, és ölni tudtam volna olyankor, mert nem mindenki végez olyan korán, én sem hobbiból mentem 5 körül érte.

26. birebora (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 15:03

Elhiheted, hogy senki nem akarja megtenni a gyerekével, hogy 5-ig legyen az ügyeletbe.

De ha 4-ig dolgozik és a város másik feléből rohan mit tegyen? Minden nap, hogy kérsz meg valakit?

Akár nem jó üzenet, akár nem, ez van. Az emberek dolgoznak és nem mindenki csak 4-ig.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2018. okt. 26. 10:21

Visszaviszik. Régen is így volt.

Az egyik unokám kisiskolás. Őket nem viszik ki, felszól a portás, hogy jöttek érte.

Én pl. dolgoztam rugalmas munkaidőben is még. Meg 6-2-ig is, és sokat voltam egyedül a gyerekekkel, de akkor tovább maradhattak még az oviban, és az iskolában is.

Nem igazán akarják ezt megoldani...

24. Anyucikóni (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2018. okt. 26. 10:17

Igen. Kb 5 percet várnak a tanárok a suli előtt, utána bekísérik a gyerkőcöket az ügyeleti terembe.

Ami mondjuk már 2.-3. osztályban akár buli is lehet, de elsősként én legalábbis arra törekszem, hogy minden nap odaérjek.

23. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 10:11
Ez nem üzenet, hanem az esetek többségében kényszer. Pl. költségvetési intézményeknél gyakori a 8- fél 5-ig tartó munkaidő. Egyéb vállalkozásokról nem beszélve, ahol sokszor 9-re mész, de 6-ig ott kell lenned.
22. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Mezei Virág)
2018. okt. 26. 10:09
Aki olyan szerencsés, hogy 8-4-ig dolgozik, az sem ér 4-re az iskolába. Nem tudom hogyan gondolják, hogy 4-kor kiviszik a gyerekeket. Akiért nem tudnak menni, azzal mit csinálnak? Visszaviszik a suliba?
21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. okt. 26. 09:40

Mert családbarát itt minden. Akinek több gyereke van, az nem biztos, hogy meg tudja oldani, hogy időben odaérjen. Főleg manapság, amikor agyondolgoztatják az embereket sok helyen. Mert nem mindenki dolgozik pl. 8-4-ig.

Ha nem jó az üzenet, akkor ott kellene reklamálni, ahol ezt jóóóól elintézték! :(

Sok helyen ezt meg tudták oldani, nálunk pedig nem is akarják. Pl. részmunkaidő.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook