Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül otthon a babával fórum

Egyedül otthon a babával (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 28. 13:03

Sajnos az én két barátnőm is messze van. Egyikük évente kb. kétszer látogat meg, a másik havonta.

Be kell érnem ennyivel. Én is anyukámékhoz járok sokat.

No meg itt az öcsém aki sokat jön hozzám.

De ha vége a nyáriszünetnek ő sem lesz.

Tényleg nem vagy könnyű helyzetben.....

37. bettike2007 (válaszként erre: 35. - 2e0264df59)
2010. júl. 28. 13:02
éppen anyu vigyázna,de mit csinálnék????
36. bettike2007 (válaszként erre: 34. - Horvathrekusi)
2010. júl. 28. 13:01
volt 3,egyik most babázik 2hete,és messze van,másik is terhes-messze van,3ik nem annyira messze de most éli ki magát...
2010. júl. 28. 12:59
szerinem ha valaki megteheti, hogy néha kicsit másra bízza a gyereket és valami egész mással foglalkozzon mint a házimunka az tegye meg. Az a gyereknek is jó ha egy feltöltődött anyukát kap vissza. És ha ilyenre igénye van az nem azt jelenti, hogy nem elég odaadó anya.
2010. júl. 28. 12:59
Régi barátaiddal nem tartod a kapcsolatot?
33. bettike2007 (válaszként erre: 32. - Horvathrekusi)
2010. júl. 28. 12:56
én nyugisabb vagyok de néha jó lenni dumcsizni,pletyizni,barátok???!hát...
2010. júl. 28. 12:55

Ez attól is függ ki milyen ember. Aki nyüzsisebb az jobban igényli a barátok társaságát, a csavargást, pletyizést.

Aki pedig addig is "nyugisabb" volt talán annak ilyenkor könnyebb.

Mindenkinek máshogy jó...

31. bettike2007 (válaszként erre: 29. - 2e0264df59)
2010. júl. 28. 12:53
hát igen,én csak sétálni és anyuékhoz járok:-(
2010. júl. 28. 12:51
ezek mellett én is egyedül csinálok mindent itthon...
2010. júl. 28. 12:50
valóban, az a dolgunk, hogy itthon ellásuk a feladatokat, neveljük a gyerekeket, támogassuk férjünket. De nem az "anyarabszolga és házicseléd" formában.
2010. júl. 28. 12:42
nekem kicsit több a dolgom itthon,a férjem szerint ez a dolgom.....
2010. júl. 28. 12:41
Nem is csak a házimunka.... de rengeteg tartalmas elfoglaltságot is lehet találni. Én sokat olvasok, kézimunkázok, meséket írok, németet tanulok.... mindig találok valamit. Ezek a dolgok "karbantartják" az embert
2010. júl. 28. 12:38
Na igen, a házimunka nem pótolja a társaságot. Én nem is csinálok több házimunkát, mint előtte.Nem azért vagyok itthon...
2010. júl. 28. 12:36
Sziasztok! Szerintem a fórum indítójának nem az a gondja, hogy megöli az unalom. Októberben lesz 3 éve, hogy itthon vagyok. Furcsa leírni mert nem tűnt annyinak az eltelt idő ugynais a feladatokból ki sem látszom. Épp pegnap panaszkodtam itt. De nagyon gyakran alig várom, hogy egy felnőtt rámnyissa az ajtót, a férjem (este, reggeltől) hazaérjen a munkából vagy a kismama barátnőkkel összefussak. Ez tartja a lelket a többi feladathoz. Rossz lehet ha valakinek nincsenek ilyen kapaszkodói. Akármennyire szeretünk a gyerekünkkel/gyerekeinkkel lenni erre szükség van. Az enber lelkét a süti sütés vagy a hűtő leolvasztása nem rázza helyre....
2010. júl. 28. 12:31

Én sem vagyok valami nyitott..... de ez engem nem zavar.

Biztos vannak olyan régi barátok, akikkel legalább levélen keresztül tarthatod a kapcsolatot.

Szerintem ez is megteszi valamennyire....

2010. júl. 28. 12:27

sziasztok!!Én is gyeden vagyok itthon a kislányommal.Már 2éve hogy itthon vagyok lassan mert 3hónapisan terhesen táppénzes lettem.

Párom alig van itthon,sokat dolgozik.2és fél éve lakunk itt nekem is kevés ismerősöm van:-(

2010. júl. 28. 12:25

Én is itthon vagyok a 14hónapos lányommal.

Az elején nagyon féltem, hogy nem fogom feltalálni magam, vagy depressziós leszek. Ezért is dolgoztam szinte a terhességem végéig.

Én is új helyre költöztem, ahol még így 1,5év után is alig ismerek néhány embert.

Minden napra szervezek magunknak valami elfoglaltságot. Takarítás, babaruha pakolás, közös babasüti sütés, séta, bolt, posta, bank....Nyáron gyakran megyünk strandra, fagyizni. Persze sokat jönnek a szüleim is és én is gyakran megyek hozzájuk. Ha a lányom alszik olvasok, netezek. Találj te is valami elfoglaltságot, ami érdekel. Kézimunka, süti készítés..... olvasás. Biztosan van valami... lehet hogy olyan amivel eddig nem is foglalkoztál.

Én nagyon jól érzem magam itthon! Most úgy érzem vissza se mennék dolgozni!

2010. júl. 28. 12:14

Mira én megértelek, én is sokat dolgoztam előtte, meg sok programom volt, aztán meg ránkszakadt az itthoni "semmittevés".

Játszogattunk a lányommal, meg mentünk ide-oda, de ez nem teszi ki az egész napot. Nekem is voltak oylan napjaim, amikor már alig vártam már, hogy Apa jöjjön haza végre.

Most már 13 hós és ebből a szempontból könnyebb, mert lehet vele jobban játszani, már partner benne. Könnyebb a házimunkát is vele csinálni. Mivel már kis kommunikatív, így nem érzem magam oylan egyedül itthon.

Szóval kitartás, már csak pár hónap és jobb lesz. Addig meg ismerkedj.

Hol laktok? Nincs olyan fórum, ahol helybeli anyukák beszélgetnek? MErt az talán jobb, mint a korcsoportos fórum,m ert tudtok találkozni, együtt sétálni, beszélgetni.

MEg neten könnyebb is ismerkedni szerintem, mint játszótéren és ha már megismerkedtetek, akkor könnyebb a személyes találkozás.

Szóval hajrá, keress ismerősöket!

20. szaida (válaszként erre: 15. - Szofi2)
2010. júl. 28. 12:13
Én is a sütésben szoktam "kiélni" magam, de már süti is annyi van a hűtőben, hogy nincs ki megegye. Épp tegnap sütöttem csokis-kókuszos piskótatortát. :)
19. fe1efac6e4 (válaszként erre: 14. - Ágota 77)
2010. júl. 28. 12:13
Szia! A feladatsorom nekem is megvan. Nem unatkozom. Csak hiányoznak az emberi kapcsolatok.
18. szaida
2010. júl. 28. 12:12

1.5 éves kisfiammal vagyok itthon, de sajnos nekem is bőven (na jó, bőven nem.. de azért akad) van időm ilyenen gondolkodni.


Épp most is unatkozom, fiam sokat alvó. 9-kor kelt ma és már megint alszik. Mosás-vasalás tegnap megvolt, főzni tegnap meg azelőtt annyit főztem, hogy ma nem kell, takarítottam is tegnap, egy porszem nincs a lakásban. Filmnézéshez nincs kedv. Egyszerűen nem tudok magammal most mit kezdeni. :(

Ha felébred a fiam lemegyünk játszóra, minden délután ezt tesszük, de addig is még legalább 1.5-2 órát alszik én pedig halálra unhatom magam.


Kisfiam mellett egyetemre járok, amikor vizsgák vannak vagy ilyesmi, soha nincs szabadidőm, de ilyenkor nyáron... néha rám ül az idő, én meg csak nyúlok az unalomtól. :(

17. solmyr (válaszként erre: 14. - Ágota 77)
2010. júl. 28. 12:11

egyetértek veled: minden napra jut valami házimunka

a párom nálunk is sokszor csak este jut haza a munkából, így rám szakad az összes tennivaló


én főleg a felnőtt társaságot hiányolom, a munkahelyi barátokat és most már az igényem is meglenne egy kis agyi munkára, lehet, hogy nekiállok nyelvet tanulni, megint...

16. babszibobó (válaszként erre: 1. - Fe1efac6e4)
2010. júl. 28. 12:08

Szia!

Az egyedüllét nem okoz gondot, mindig van mit csinálni és ha manó alszik, és nincs mit tenni a ház körül akkor én is gépezek!Jó időben meg sem állunk, nagyon ritka, ha gondolkodóba ejt a napi program!

Sokat segítenek a Kismama "kollégák", jó velük beszélgetni és közös programokat szervezni.

Aki nem szeret ismerkedni, annak kicsit nehéz, de a közös téma, ez esetben a Gyerek, nagyon jó kiinduló lehet!

Drukkolok, hogy mihamarabb ráhangolódj az új környezetre!

15. szofi2 (válaszként erre: 14. - Ágota 77)
2010. júl. 28. 12:08

Pont ezt akartam írni én is:)

Ha elfoglalja magát az ember akkor nem igazán jut idő azon gondolkodni, hogy egyedül vagy. Mi is rengeteget sétálunk, csavargunk - 10 hónapos a lányom - vásárolunk, együtt főzünk -na jó ő csak magyaráz az etetőszékben:), játszunk és olyan hamar eljön az este, hogy csak na! Ha mégis unatkoznék sütök valamit:)

2010. júl. 28. 12:04

Szerintem a 10 hós baba még kicsi játszótérre, inkább séta szempontjából, jó levegő miatt, a társaság kedvéért lehet játszótérre menni. Persze kivéve, ha olyan hiper-szuper játszótér, hogy már egy ekkora baba is talál játékot magának.


Nekem nem volt ilyen szorongásos problémám, hiszen ki sem látszottam a tennivalókból. Délelőtt-délután séta, közben bolt és miegymás elintézése. Egy kis főzés, mosás, takarítás és már jöhet is az esti fürdés. Valahogyan nekem nem volt időm ilyenen gondolkodni!

2010. júl. 28. 12:03
csinálj vállalkozást :D tuti nem fogsz egyedül lenni, unatkozni meg pláne és a napirendet is elfelejtheted :DDD
12. fe1efac6e4 (válaszként erre: 7. - Monstro)
2010. júl. 28. 12:02
Én sem vagyok az a nagyon nyitott. A régi barátaimnál nincs baba. Így most tényleg sok minden megváltozott. Köszönöm Nektek a gyors válaszokat! Akkor egyenlőre marad az internet és szétnézek a védőbe hátha van valamilyen program.
11. monstro (válaszként erre: 8. - Fe1efac6e4)
2010. júl. 28. 12:01
Akkor keress egy fórumot, klubbot itt a hoxán ahol hasonló korú gyerkeek szülei fórumoznak és csatlakozz te is hozzájuk.
10. solmyr (válaszként erre: 1. - Fe1efac6e4)
2010. júl. 28. 12:00

Szia!

Az én kisfiam 2 éves, és a születése után költöztünk mi is vidékre, ahol senkit nem ismertünk.

Szerencsére a szomszédban vannak hasonló korú gyerekek, és velük jókat tud a fiam játszani.

Ismerkedni jól lehet pl. a játszótéren vagy a baba-mama klubban (ha vannak), vagy az orvosnál is, hiszen még ilyenkor gyakrabban jártok oltásra, meg ellenőrzésre...

Esetleg, ha a közeli városban van babaúszás, azt is sokan dicsérik.


Én csak a monotóniát viselem nehezen, de ilyenkor szervezek vmi házimunkát, sütést, csavargást vagy csak átmegyek a szomszédba végre egy felnőttel beszélni.

Sokat segít a hétvégi családi program vagy csak ha apa elviszi a fiát egy délutánra, én meg vagy csavargok a közeli városban vagy csak otthon gubbasztok egy jó film előtt.

2010. júl. 28. 12:00
Szeptembertől meg lesznek újra babás foglalkozások, amiket már az akkor egy éves lánykám is szeretni fog:) Úgyhogy majd azokra fogunk járni. Így nyáron sajnos nincs semmi csak a játszótér, vagy strand, de mi pl kint vagyunk ak ertben egész nap és jókat játszunk ha meleg van fürdünk:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook