Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül közlekedni fórum

Egyedül közlekedni (beszélgetős fórum)


22. petrikek (válaszként erre: 21. - 3aeb86a367)
2008. okt. 24. 07:42
Hát, nem irigyellek ezért. Nem is tudom hirtelen, hogy én mit csinálnék a helyedben...
21. 3aeb86a367 (válaszként erre: 20. - Petrikek)
2008. okt. 24. 07:08
Szia. Mi is nagyon sokszor elmondtuk neki, hogy senkivel ne álljon szóba akit nem ismer és suli után rögtön jöjjön haza. Volt hogy az apja a keresésére indult, mert 5-kor még nem volt sehol sem, pedig fél 5-re szokott hazaérni. Este fél 7-kor hozta haza az osztálytársának az apukája mert a fiam úgy gondolta, hogy ő most nem jön haza hanem elmegy ahhoz a fiúhoz aki ráadásul tőlünk elég messze lakik. Máskor volt hogy én vártam a buszmegállóval szemben ahol le kell szállnia, nem vett észre hogy ott vagyok és ugyanezzel az osztálytársával szintén fel akart már szállni a másik buszra. Ha nem szólok utána akkor képes lett volna megint elmenni.
20. petrikek (válaszként erre: 19. - 3aeb86a367)
2008. okt. 23. 15:26
Hát ezt nem tudom. Mi elég sokszor elmondtuk neki, hogy nem állhat szóba idegennel, egyenesen haza jöjjön stb..... Lehet, hogy a fiad csak eljátssza az időt hazafelé. Nem?
19. 3aeb86a367 (válaszként erre: 18. - Petrikek)
2008. okt. 23. 08:42
De jó neked, igazán irigyellek. Az én nagyobbik fiam is idén kezdte az egyedül menést, jövést a suliba, busszal. Körforgalmon szépen átmegy azzal nincs is gond. De! Sajnos hajlamos az elcsavargásra suli után. Már nem tudom mi tévők legyünk. Többször elmondtuk neki, hogy suli után ne kószáljon el, rögtön jöjjön haza. Sajnos a szavaink süket fülre találnak. Ha jól gondolom a lányod 8-9 éves körül lehet, míg az én fiam 11 éves lesz. És egy egyszerű dolgot nem várhatok el tőle.
2008. okt. 23. 06:40

Látom, én írtam utoljára..

Most éppen változott a helyzetünk, hogy másodikos lett a lányom. Egyszer csak kigondolta, hogy ő egyedül szeretne hazajönni.

Kb. 2 km a suli, útközben egy nagyon forgalmas körforgalommal. Ennek ellenére úgy gondoltam, hogy nem töröm le a lelkesedését. Megengedtem. Persze követtük, meg leskelődtünk stb., de szerencsére semmi gond nem volt, nagyon ügyesen hazajött (már többször is).

17. petrikek (válaszként erre: 15. - Annaluca)
2008. aug. 4. 12:41

Én is így látom. A faluban, ahol én dolgozok, már az 5-6 éves gyerekek egyedül mennek boltba, haverhoz, nagyihoz.

Mi Komáromban lakunk, ami egy nem túl nagy város (20 ezres) és a 7 éves lányomat nem engedem egyedül közlekedni sehová, mert őrült nagy a forgalom a városban (ipari park+átmenő forgalom a határ és Győr felé), valamint semmi nincs hozzánk olyan közel, hogy ne kelljen legalább egy főúton átmenni.

Próbálom én is önállóságra nevelni (pl. Amíg sorban állok a TESCO pénztáránál, addig ő elintézi a postát, a posta természetesen a TESCO-ban van stb.), de hogy mikor fogjuk az önálló közlekedést elkezdeni..... passz.

Mobiltelefont nem kap (annak ellenére sem, hogy a fél osztálynak van) pont azért, mert nincs rá szüksége, valamint én úgy gondolom, hogy ez egy támadási felületet biztosít azoknak, akik szeretik elvenni azt, ami nem az övék.

2008. júl. 26. 19:41
Az én nagyobbik fiam 10 éves, idén szeptembertől megy 3.-ba, elég messze lakunk az iskolától ahova jár, busszal kb. fél óra, mostantól fog egyedül jönni-menni de én nagyon félek ettől.Tartós beteg mivel szellemileg egy kicsit visszamaradott és speciális iskolába jár.Úgy értem a visszamaradottságot, hogy kicsit nehezebben tanulja a dolgokat és hamarabb el is felejti. De nincs más lehetőségünk, apuka is dolgozik, én is most megyek vissza dolgozni, nagyszülőkre nem lehet számítani. Kisebbik fiam 7 éves, most kezdi az 1. osztályt, ő a szomszéd iskolába fog járni de én fogom vinni reggel, délután meg hozni munkába menet előtt és után.
2008. máj. 11. 11:05

Szerintem település-függő is a dolog.

Egy kis faluban, ahol mindeki-mindenkit ismer, már hamarabb elengedhetjük a kezét. A városban félteném, nem azért mert nem bízom meg benne, hanem a "csúnya bácsik" miatt.

Különben 3 évesen elmegy egyedül a barátnőjéhez, a nagymamához.

2007. márc. 9. 19:54
A "nagyfiam" 7 éves és egyedül jön haza az iskolából. Nagyon büszke magára és odafigyel az úton. Ez biztos, az elején utánna osonkodtam és lefigyeltem.
13. f772199837 (válaszként erre: 12. - 'szti)
2007. febr. 11. 10:08

Természetesen.

bár egy rettegés lenne az életem.

12. 'szti (válaszként erre: 11. - F772199837)
2007. febr. 11. 10:04
Nem teljesen tartozik ide, de kíváncsi vagyok. Ha mondjuk a lányod 18-20 évesen azt mondja, szeretne külföldre menni aupairnek, elengednéd?
2007. febr. 11. 09:56

A boltba leengedem a lányomat, meg a környékre, de nagyon nem szeretem, ha egyedül mászkál. Amikor csak tehetem, vele megyek, pedig nem kislány már. Lehet, hogy hülyeség, de ez van.

Rengeteg román van a városban, és én féltem. Annyi rosszat hall az ember.

10. figarina (válaszként erre: 9. - Hanihani)
2007. febr. 11. 09:49
Te jóég...Nagyon sajnálom!!!
2007. febr. 4. 22:07

én a gyerekemet 3 éves korától elengedtem boltba, elég önállóvá neveltem , ráadásul egyedül.....Későbbiek folyamán sem volt semmi probléma ismerte az egész várost, felnőtt, egészen 19 éves koráig, mikoris kijött a belvárosi munkahelyéről, és................ennyi.

Állítólag beledobták a Dunába miután kirabolták, ......még ő is gyerek volt!

8. ila
2007. jan. 16. 12:32
Két fiam van, de szerintem ebben a korban még mindegy, hogy fiú vagy lány, egyformán félti Őket az ember. Ők 8 éves koruktól jártak egyedül az iskolába. Akkor még nem volt ilyen nagy forgalom, mégis a frász tört ki minden reggel. Napközben aztán kicsit megnyugodtam. Az ember az eszével tudja, hogy egyszer mindent el kell kezdeni, csak ha tettekre kerül sor, mégsem olyan egyszerű.
2007. jan. 2. 09:31

nekem még nincs gyerkőcöm, de saját élményekről első kézből tudok beszámolni. :)) (kicsit grafomán voltam anno, és sok sok jegyzetem, naplóm maradt meg, és persze emlékek, családi beszélgetések alapján)


A gyerekek azért sokkal értelmesebbek azért, mint mi azt gondoljuk. Szóval azt tudodm, hogy mivel anya korán reggelre járt dolgozni a buszmegállóig mentem vele, onnan még kb 250.300 méter volt az ovi, és oda már egyedül mentem. A suliba az első 2 nap kísértek el, utána oda is egydül, és utána az oviba, a húgomhoz...ott vártuk meg apát, hogy értünk jöjjön. Mondanom sem kell, hogy ha haza mentem volna, az sokkkal rövidebb táv lett volna, mint az ovi, de hát ez van. Aztán a hugicám is iskolás lett és napközi után együtt mentünk haza. Kulcsot azután kaptam, hogy felértem a zárat a vaskapun...ez kb másodikos általános iskolás koromban vot..valahogy a vége felé. :)))) Utána nem sokkal a húgom is kapott, bár mivel nekem volt, ennek nem volt túl sok értelme. Onanntól kezdve teljesen egyedül közlekedtem. Bár önállóság témakörben nem volt gond, mert kb harmadiktól reggel mentem a boltba kenyértért, rudiért...és pakoltam uzsit mindkettőnknek....mert onnantól anya már nagyon sokat dolgozott...reggel még aludt, amikor mentünk, és est már rég aludtunk amikor jött... apa ugyan itthon volt délután velünk, de reggel sokkal előttünk indult, úgyhogy kénytelenek voltunk önállósulni...nem is volt ezzel semmi gond.

A tapasztalatom az, hogy sokkal nyámnyilább lesz az a gyerkőc, akit állandóan kísérgetnek, ellenőriznek, semmit nem csinálhat önállóan, nehogy valami baj érje..utána meg nagy csapás, amikor meg már kéne, hogy egyedül is menjen, de hát ugye kényelmesebb, ha anyuci megoldja... :DDD


No ez hosszúra sikerült..d nem minden nap mesélhet az ember a törpelét tapasztalatairól. :)

2007. jan. 2. 09:29
Az én lányom másodikos, a suli pedig két házzal van odébb. Amíg dolgoztam, nyilvánvaló volt, hogy reggel velem megy, délután velem jön. Egy hónapja itthon vagyok, azóta egyedül jár. Hát nem mondom, hogy nyugodt vagyok, mert annyi az őrült az utcákon......de ugye baj nem csak most történhet, hanem 10 év múlva is, és nem foghatjuk a kezüket életünk végéig ;-)
2007. jan. 2. 09:24

Figarina.amikor én kislány voltam (az sem tegnap volt .:)) 2. osztályos koromtól naponta a II.kerületből a XI. kerületbe (Áldás suli és haza) tök egyedül közlekedtem. Elég bonyolult volt, és kb. 1,5 óra, de a szüleim dolgoztak, így nem volt más megoldás. DE: szerintem akkor nem volt ilyen sz@r a közbiztonság,mint manapság. Lehet,hogy öregszem és másképp látom,de ma nem mennék ki gyalog este 10kor(legalábbis Pesten).

A fiaim mindíg azt mondják: anya te vagy a világon a legaggódósabb anyuka. Ezen nem tudok változtatni, pszichésen működik nálam a féltés, persze nem vetítem ki rájuk,de látod így is megérzik,hogy mennyire féltjük őket.

2007. jan. 2. 07:45
Sziasztok!Nekem 10 éves lesz februárban a lányom,és tavaly óta jár egyedül a suliba,onnan haza,és aztán még a táncra is.Ezek a távolságok mondjuk nem km-re vannak egymáshoz,de szerintem kell nekik az önállóság már ilyen korban!Persze,ha nincs időben itthon,mert mondjuk késöbb engedték ki a suliból,akkor már ideges vagyok!Mobiltelefont is tavaly óta hord magával,arra az esetre,ha valami közbejönne,tudjon nekem szólni!Lakáskulcsa is van,de azt nem nagyon használja,mert én itthon dolgozom,így aztán itthon vagyok amikor ő jön haza.de ha mégsem,akkor is betud jönni,és csinálja a dolgát.bepakolás,tanulás...stb!!!Egyedül viszont már 8 évesen itthon hagytam,na nem órákra,csak mondjuk 20-30 percre.Amikor még én jártam iskolába(nem most volt),akkor én első oszályos koromtól kezdve egyedül mentem a suliba,busszal,és onnan haza,persze akkor még más volt minden!De szerintem 9-10 évesen már jó,ha egy kicsit önnálósodnak,mert utána csak nehezebb lesz!!
3. figarina (válaszként erre: 2. - 0148b688d6)
2007. jan. 1. 22:09
Igazad van,ezért annyiban módosítok,hogy nem elsősorban az úttesten való közlekedésre gondoltam,hanem arra,h egyáltalán mikor menjen EGYEDÜL a gyerek az utcán,akár a szemközti kisboltig vagy a 10 percre lakó nagyiig stb!Emlékszem én már másodikas koromban egyedül mentem-az is igaz,hogy ez nem tegnap volt:))))
2007. jan. 1. 21:27

Figarina ez attól is függ, kell-e valóban közlekedni? Nekem 2 fiam van, már nagyok, 16 és 18 lesznek nyáron. nekem nem volt nehéz a dolgom, a suli 1 percre volt (általános), még úttesten sem kellett átmenniük.

Aztán a kisebb elkerült egy erősebb suliba felső tagozatba,.Reggel apa vitte du. én mentem érte,mert 4 megálló busszal, plusz egy rémes útkereszteződéssel. Ez így ment idáig,most a közelünkbe járnak, gyalog közlekednek a gimiig és vissza.

A lakáskulcs rémálom: eddig, a sulikezdés óta kicsim kettőt hagyott el.:( Én engedném 11-12 éves kortól önállóan közlekedni, de csak akkor ha nincs túl messze a suli, többen járnak egyfelé, stb.

Nagyon nehéz, mert egy anya állandóan aggódik...

De érezniük kell,hogy bízunk bennük.

2007. jan. 1. 21:17

Sziasztok!

Arról kérdezlek benneteket,hogy gyerekeiteket mennyi idősen engedtétek el előszőr egyedül a suliba vagy edzésre ill mikor adnátok saját lakáskulcsot?És milyen módot választottatok az "ellenőrzésre"-gondolok itt mobiltelefonra ,stb!?Van e valamelyőtöknek előre megbeszélt"jelzése"ha bármi baj történne?Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook