Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy jo tanacs...mindenkinek, akit erint. fórum

Egy jo tanacs...mindenkinek, akit erint. (beszélgetős fórum)


29. winny (válaszként erre: 28. - E6a07f094b)
2009. márc. 10. 11:29

Nagyon,jó:))

Formás lesz a fenék és a szívnek is jót tesz.

28. e6a07f094b (válaszként erre: 27. - 52d67c6df3)
2009. febr. 5. 19:41

En a korhaz 5. emeleten dolgozom. Az etterem az elson van. Kajaidoben lerohanok, majd fel ora mulva felrohanok a lepcson.

Sokan ugy neznek ram, mint egy hulyere..))

"miert nem hasznalod a liftet, azert van?"

En tudom, miert nem hasznalom.

Amiota itt dolgozom, meg nem vettem igenybe a liftet,lassan el is terjedt rolam a hir, hogy valami nem stimmel velem..))

En tudom, hogy stimmel minden, es jobban erzem magam, minden egyes "felrohanas utan"..))

2008. okt. 19. 07:42
Nagyon tetszik az ötlet! Most szedelőzködöm, és futok egy kört. :)
2008. okt. 19. 05:17
Jóóóó!:))
2008. júl. 11. 06:50
az ötlet remek,kipróbálom!
24. pimpi3
2008. márc. 30. 13:26

Én is felállok innen a gép elöl,elég sürün!Csak este ücsörgök itt huzamossabb ideig!

Dolgom közbe be-be kukkantok!És szerintem tök jó ötlet az is ha valaki irodába melozik,hogy a mellékhejiségbe megmozgatja magát kicst!Utána tuti jobb visszaülni!

2008. márc. 30. 12:11
Nem tudom. Én megtervezem, hogy mikor mit csinálok, kivéve ha nem jön közbe valami.
22. Rika1
2007. dec. 4. 02:21
Szerintem ezt az ötletet mindenki díjazza,mert bizony kell a mozgás.Én is versenyszerűen sportoltam,és amikor abba kellett hagynom,bizony hiányzott.Mondjuk a munkám pótolta,de amikor munkahelyet váltottam,már kevésbé mozogtam annyit.A NET mellett viszont hajlamosak vagyunk ellustulni.Viszont ezt nem szabad..Ma már ott tartok,hogy heti 3 szor dvd-re tornázom..1-2 órát és ez bevált..:))
21. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2007. júl. 11. 16:42
Nagyon jó ötletnek tartom,kipróbálom.
2007. júl. 11. 15:49

Hát! Én minden este 2 órát edzőteremben töltök, nekem elég az a mozgás egy nap.

El tudom képzelni a munktársaimat, ahogy rajtam röhögnek az ablakban, amint épp köröket futok az iroda körül... én is azt tenném a helyükben!

2007. jún. 6. 23:57

Nagyon jo otletnek tartom, es ennyi igazan kivitelezheto!

Vajon miert nem tudnak, vagy akarnak sokan megoldasokban gondolkodni? Ha van egy otlet miert nem azon gondolkozunk hogyan illesszuk be a teendonkbe, miert jon csipobol, hogy "De nekem 5 percem sincs egy nap"!?

18. 549be03e80 (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 30. 03:08
En az un swiss ball-n ulok (magyarul sajna nem tudom, hogy modjak:() es felvaltva emelgetem es tartom kb 2 percig egyik, majd masik labam a levegoben. Azonkivul a labdan is lehet mindjart foluleseket is csinalni es csomo mas gyakorlatot is. Nekem jol bevalt:)
17. fcf0c655e6 (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2006. okt. 30. 02:49
Okos kutya!!! Tudja, hogyan kell a gazdira vigyazni! :))))
16. Bettibaba (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 29. 10:35

Nekem gyanús lett tegnap a kutyám.Szerintem titokban feljár a portálra,és olvassa a fórumokat.

Mielőtt mindenki hülyének nézne,megmagyarázom.Tegnap,miután leültem a gép elé,félóránként ugatórohamokat kapott.És én minden alkalommal feltápászkodtam,és kimentem az udvarra,megnézni,mi baja?!

Az udvarban senki,az utcán senki.Teljesen ok nélkül rohangásztam.De felállított innen!Ma is ezt csinálja.

Bajom nem lehet belőle,ma is megmozdulok félóránként.

15. eee466847e (válaszként erre: 9. - Ellie)
2006. szept. 29. 10:03
Én térdfájás miatt kezdtem szobabicajozni 15 évvel ezelőtt. Napi 30-40 percet. Fogyni nem fogytam, viszont a térdem jobb lett. Állítólag a bicajnál 30 perc tekerés után kezdődik a zsírégetés. Ma már "hegymenetben" tekerem minden nap, meg sem érzem, de ha kihagyom nagyon hiányzik.
2006. szept. 28. 21:27
télleg jó az ötlet és nem nevezném bohóckodásnak.mert a sport az csak jó hatással van a szervezetre (ésszerű határok között)én is bevezetem hogy ha itthol ölök a gépnél akkor félóránként megnyújtózok és felülésezek hogy ne savanyodjak be
13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 28. 05:50

Lehet így van, de most inkább nem főzök, csak alhassak.


Tudom milyen a mozgás, versenyszerűen sportoltam... később nem versenyszerűen, akkor nem tudtam elképzelni az életem mozgás nélkül,de mára már az a helyzet, hogy vagy csinálom, amit elvállaltam, vagy nem hívnak többet. Vagy úgy fogalmazok, vagy elvállalom a rendes munkámon felüli fotózást/grafikát, vagy nem kérnek meg többet. Ördögi kör. Viszont egy-két kivételtől eltekíntve kell csinálni. Így mikor nincs is energiám, akkor is bevállalom, igaz hosszabb határidővel (a grafikát), a fotózásnál nincs ilyen lehetőség.


Nem bántottál meg! Tudom, hogy kéne, de remélhetőleg ez az állapot már nem tart sokáig. A párom mellett másképp lesz, nem egyedül kell mindent fizetnem majd, sőt eleinte nem is fogok dolgozni... de majd látjuk, hogy hogy lesz. Ő a mozgás híve, így mellette nincs lustulás :)))) - bár nem bánom igazán :))).

2006. szept. 28. 02:52

Igen, neha valoban megvalosithatatlan meg az a kis mozgas is, mert hajtani kell, hogy megeljunk...Ez rendben is volna, de mit csinalsz akkor, ha a kialvatlansagod es mozgashianyod miatt munkakeptelenne valsz egy idore?


Tokeletesen egyetertek ellie-vel, semmi kifogas nincs arra, hogy ne mozogjunk legalabb 20 percet naponta.


Ne nevess ki, de amikor en voltam ilyen helyzetben, en a konyhaban ugraltam, fozes kozben; a ferjem eloszor azt hitte, hogy valami nem stimmel, de kis magyarazkodas utan mar egyutt ugraltunk. Kepzeld el a jelenetet!:)))

A lenyege az egesznek az, hogy a szivveresed 120-150 kozott mozogjon, minimum 5 percig.

Nem fogod elhinni a kulonbseget!

En a magam tapasztalatabol beszelek, ha megbantottalak volna, ugy bocsanatot kerek!

B.K.

11. ellie (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. szept. 26. 12:11
ez a Te esetedben valóban nehezen kivitelezhető.
10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Ellie)
2006. szept. 26. 07:51
Sajnos számomra mostanában a leginkább megoldható a mozgás :(((, annyi munkám van, hogy pl, mikor este msnre pattanunk a párommal még akkor is dolgozom. Úgy összességében 12-16 órát nyomok egy nap munkából. A többi utazás, alvás és miegymásra megy el. Tehát az átlag 8 "szabad" órámból 2-t utazom, 5-öt alszom, a maradékban piperézek és főzök... HAH :(, tudom nem mentség, de már nem tudom hova beszorítani azt a fél órás mozgást sem, mert az ugye nem fél óra, mert rákészül az ember bemelegít az negyed óra, aztán utána pihenés és zuhany ismét negyed óra, így az már egy óra. Nem tudom egyenlőre kigazdálkodni mindezt a 24 órából. Így is már szenvedek, hogy keveset alszom, mert akárhonnan nézem az 5-6 óra igen csekély az emberi szervezetnek, mert az alvás alatt regenerálódik, de ennyi idő alatt nem tud. Ezért volt a múlt héten, hogy nem bírtam felkelni, még akkor sem, mikor csörgött az óra, vagy anyámék keltettek, hogy mennem kellene... Valamit valamiért, valamiből meg kell élni... Szerintem ez lesz, míg le nem lépek innen végre... addig meg ez van, ezt kell szeretni.
9. ellie (válaszként erre: 7. - Zena01)
2006. szept. 26. 07:29

nem kifogás,hogy nem érek rá mozogni!

ülőmunkát végzek,tűzőnőként teljesitménybérben(ezt azért irtam le,hogy fizikailag kifáradok én is)tavasz óta naponta legalább fél óra!az enyém ezt a családom is tiszteletben tartja,van szobakerékpárom és azon edzek,sokkal jobb az állóképességem!fokozatosan kezdtem 2hónapig a napi 1óra is megvolt ha kimaradt már hiányzott 54éves vagyok nekünk is kell a sport!

2006. szept. 25. 21:20
Én tuti nem bohóckodnék ilyesmivel :))
7. zena01 (válaszként erre: 6. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 25. 21:12
Ez egész jó ötlet, én sem nagyon érek rá tornázni, meg fáradt is vagyok estére.Pár kis gyakorlat még a közérzetnek is jót tesz.
6. fcf0c655e6 (válaszként erre: 4. - B744f78b3f)
2006. szept. 22. 15:44

Hat igen, vannak kivetelek, mint Te is, akiknek valoban nehez megoldani ezt a problemat. Es mi volna, ha kiprobalnad a kovetkezot?:

Ha elmesz a mellekhelyisegbe, nehany torzshajlitas, elore-hatra, nehanyszor mely levegot venni, egypar guggolast vegezni es maris erzed a kulonbseget. Tobbszor egy nap, az is szamit, mert, ha ugy vesszuk, azokbol osszejon vagy 20 perc, ami, ha nem is eleg, de nagy segitseg a testunknek, kulonosen ulomunkat vegzoknel. Remelem, nem haragszol meg, hogy ezt a kis tanacsot adtam, pusztan segiteni szeretnek.

Kivanok szep napot.

Baby Kitty.

5. fcf0c655e6 (válaszként erre: 3. - Rika)
2006. szept. 22. 15:36

Teljesen igazad van, ezt kifelejtettem... koszi:)))

BK.

2006. szept. 22. 12:22

Ez csak akkor kivitelezhető, ha Te azért ülsz a gép előtt több órát, mert "ottfelejtetted" Magadat...

Én azért elég furcsán néznék ki, ha az irodámból a Belvárosban óránként kirohannék, meg az ügyfeleket itthagynám, hogy "bocs, de futnom kell..." és akkor még nem beszéltem a bíróságon folyó több órás tárgyalásokról, ahol már azzal is meg kell küzdenem, hogy le essek a székről.

3. rika
2006. szept. 22. 09:35
Tényleg nem rossz ötlet. És ugye elméletileg a szemeid miatt is fel kell kelni óránként a gép elől.
2006. szept. 22. 08:23

Csatlakozok az elöttem íróhoz!:D

Akár működhet is:)

Legyen hozzá akarat kitartás!

De tényleg,az ötlet jó-nagyon jó! és kivitelezhető!!!Több szempontból is ...hogyan mondjam,szóval testileg-lelkileg is pozítív változás érhető el.(szerintem )

2006. szept. 22. 02:34

Mindannyian hajlamosak vagyunk arra, hogy "ottfelejtkezzunk a komputer elott...es mire eszbekapunk, elment par ora, anelkul, hogy mozogtunk volna, ami letfontossagu a testunknek. En azt talaltam ki, hogy az idomeromet felhuzom minden oraban, es, amikor jelez, felpattanok, szaladok egy-ket kort az utcaban, nem tobbet, mint 5 perc, es amikor visszaterek, ujra felhuzom. Igy minden oraban mozgok ot percet. A kulonbseg "lathatova" lesz egy heten belul, frissebbek leszunk, tobb oxigennel az agyunkban, es, nem beszelve arrol, hogy a felesleges kilok el fognak kerulni minket, ha ezt mindennap megcsinaljuk egy parszor. Mert az Internetben nagyon konnyu elmerulni, s mire eszrevesszuk magunkat, 10 kiloval nehezebbek vagyunk, nem beszelve az onbizalmunkrol...Ha az irodaban vagyok, a szuneteket hasznalom fel a "kirohanasra".

Errol mi a velemenyetek?

Baby Kitty.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook