Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy héttel szülés után is még csak annyi tej van, hogy majdnem minden evésnél pótolni kell, laktoherb meg homeo sem segít, mit tegyek? fórum

Egy héttel szülés után is még csak annyi tej van, hogy majdnem minden evésnél pótolni kell, laktoherb meg homeo sem segít, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 23. 21:06

Ne adjátok fel.

nekem 3 éves múlt a fiam és még szopizik.

Adottság, tejmirigyek és nem lustaság kérdése.

Sok nyugalom és sok ciciztetés!

29. Wenta
2010. márc. 4. 08:58

Szió!


Hasonló problémám volt nekem is. Laktoherbl és 2 litert ittam mellé legalább 2.5 l egyéb folyadék, pihenés, fejés. Esetleg hívd fel a szoptatós ligát, van egy SNS készülék ha semmi sem segít. Zárojelben megsúgom 6 hónapig küszködtem nekem nem sikerűlt több tejet varázsolnom kb: 30-40 gr/ szopi. A családban /sógornőm/ szerint én nem is akartam szoptani. A roszindulatú banya. Azóta is gyötör a bűntudat, hogy biztos megtettem e mindet. Volt egy darázscsípésem és olyan gyógyszert kaptam amivel nem lehetett szoptani 10 napig fejtem és öntöttem a lefolyóba sírva a tejet.

2010. márc. 3. 21:18
fejés, fejés, fejés
2010. márc. 3. 19:03

Én is így jártam az elsőnél, másfél hónap volt mire teljesen beindult. Tanácsaim:


1. tarts ki, mert ha igazán szeretnéd meg lesz a hatás. Az idegesség nem tesz jót a tejtermelésnek

2. Sok folyadék (akár 3-4 liter)

3. Minden étkezés után fejés, amit a következő etetésnél adj oda (kezdetben csak 1-2 csepp, de ne aggódj:)

4. etetés előtt meleg zuhany a cicire

5. Laktoherb

6. Minden étkezéskor a cici legyen az első, s csak azután a táp


Ezt mind együtt csináld, és nem lesz gond

Sok sikert, nekem bevált. Ezután 14 hóig szoptattam :)

2010. febr. 4. 21:21

Szia!

Ne ess kétségbe!!!

Nekünk a Picimmel 3 hónapba telt, mire összehangolódtunk. Pótoltunk is, már majdnem feladtam, amikor úgy döntöttem, hogy nincs pótlás, cicizik amikor ő akar, és nem érdekel, ha egész nap a cicin lóg...

Sok lelki és fizikai fájdalom után végül is 11 hóig szopizott:)

25. sajert
2010. febr. 4. 21:10

A fimat 5,5 hétig tudtam kevés sikerrel szoptatni. A kórházba se volt semmi tejem nem volt, majdnem kiszáradt. Itthon szoptatás (1,5 órán keresztül, egy óra szünet, majd újra) ez egy hétig, de a mellem nemhogy keményedett, vagy termelte volna a kaját, összement tőle. Ettem mindenféle jóságot, amint ilyenkor kell, egy szoptatás alatt megittam másfél liter vizet (komolyan mondom a teve nem iszik annyit, mint annó én ittam), vettem csodaszereket, kipróbáltam pózokat, fejtem a semmit...

Ó, és én balga még vettem szülés előtt ilyen eldobható melltartóbetétet - odaajándékoztam, egyet se használtam belőle. Masszíroztam ezerrel szoptatás előtt, alatt, meleg/forró vizzel lazítottam a mellemet, SEMMI hatás.

2 hetesen a gyerek ütötte a mellemet, úgy bezsongott, hogy nem jön belőle semmi.

Én zokogtam, és akkor adtam fel a küzdelmet, mikor vér jött a mellbimbómból.

Most 2 éves és 6 napos, tápszeres volt, és egy babaúszásos fülgyulladáson (6 hósan), egy pici náthán, egy hasmenéses víruson, egy 3 napos lázon kívül, és most karácsonykor lévő bárányhimlőn kívül nem volt beteg.

Az összebújás meg mehet cicizés nélkül is :-DD.

24. misz
2010. febr. 4. 21:07

Sorolom milyen ötleteket gyűjtöttem össze amikor úgy nézett ki, elapad a tejem.

- Lactoherb és Fitolah tea

- Milk More kapszula

-2 féle homeós bogyó (de a nevükre már nem emlékszem)

- Ovomaltine malátás kakaópor (csak a Metróben lehet kapni)

- alkoholmentes sör

- kelt tészták (fánk, pizza stb.)

- madártej

- sok folyadék fogyasztása

- akár óránkénti mellre tétel

-és főleg: no para!


Ne izgulj, adj időt magatoknak! Mindkettőtöknek tanulni kell még ezt az új dolgot, össze kell csiszolódnotok.

És ha mégis úgy alakul, hogy nem lesz tejcsi, hát vannak tápszerek. nem hal éhen és az anyaság mércéje sem ez.


Sok tejcsit és boldog babázást kívánok! :)

2010. febr. 4. 20:49
Szia! Én szülés után 3 hétig nem szoptathattam, de sose volt annyi tejem hogy ne kelljen pótolni, így minden étkezésnél tápszer pótlást kapott,pedig én is próbálkoztam mindennel, és mégis 18 hónapos koráig cicizett a lányom, így mégha kevés is jutott neki de mégiscsak kapott anyatejet is, ne add fel, amennyi van az mind jó neki. Ennek ellenére 4 megfázásnál eddig nem volt nagyobb baja. Lekopogom.
2010. febr. 4. 20:21
Szia.Nekem három gyerekem van.A két kicsi 2,5 éves korukig szopiztak,a kicsi most 17 hónapos,és intenzíven szopizik.Én azt tanácsolom,hogy váltott mellből szoptass.Én mindegyiknél úgy csináltam,és még a szülészeten is azt mondták,hogy ha így bejött a dolog,akkor miért ne?Tedd egy kicsit az egyik cicire,egyen belőle,útána át a másikra.És egy idő után egyre több mennyiséget fog megenni.Sok rostosat fogyassz,sőt nevetni fogsz,de az alkoholmente sör nagyon serkentő.
21. ad65f28ec1 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 4. 20:02

Lehet, hogy nem lesz sok tejed, de ez sem akkora tragédia, ha "vállalod", hogy sokszor fogsz szoptatni.

Hasonló cipőben jártam, ráadásul a kislányom el se fogadta a tápszert és a cumisüveget sem, nem volt miből válogatni: óránként szopizott. Az első 4-5 hónap ezzel telt.

Amit lehet, kipróbáltam, mindent végigcsináltam.

Amiről addig nem is hallottam, és nekem nagyon bevált: lehet kapni boltban egy Győri Kekszes édességet, az a neve, hogy Zabfalatok. Sokban hasonlít az összetétele a klasszikus tejszaporítós sütikhez. Nálam mindent kiütött.

Este két-három kekszet ettem, aludtam egy kicsit, és az első hajnali szoptatásnál már lehetett érezni a különbséget.

Próbáltam zabos kajákat még, és házikészítésű tejszaporítós sütiket, de egyik sem volt (nekem) annyira hatásos.


Sok sikert, és ne add fel! Lehet kapni ezerféle jó minőségű tápszert, éhenhalni nem fog a babád, ne stresszelj! Igyekezz élvezni az összebújást a babával, és ne foglalkozz semmi mással.


Gondolj arra, hogy mosni-főzni-takarítani tudsz még egy életen át, de ezeket a perceket csak most tudod megadni a babádnak!

2010. febr. 4. 19:59

én ugyanígy voltam, mindent kipróbáltam- volt hogy több lett- aztán kevesebb. Minden evés után fejjél, ameddig csak tudsz! Próbáld ki a more milket az sokaknak bejött, nekem sajnos az sem:(

Ami tippet tudok még adni: utrica urens 5ch, alkoholmentes sör, laktoherb tea, rántottleves, minimum 4 liter folyadék.

Én így 5 hós koráig tudtam szoptatni, de sokszor kellett kipótolni tápszerrel.

Amíg lehet küzdj érte, mert van olyan akinek 3-4 hét múlva indult be- a barátnőim között is, úgyhogy tarts ki és ne add fel!

2010. febr. 4. 19:57

Dorka!AZURA!

Nekem két gyermekem van és igazi fejőstehénként 58 liter anyatejet adtam le az állomásnak.

Nem szeretnék vitatkozni,de én mindkét csemetémet egyszerre csak egy mellből szoptattam ,mert ugye a szopizás elején csak a vizesebb,inkább csak szomjoltó tejcsi jön,MAJD a zsírosabb,laktató tej következik..Nem???:)

tehát..

ha azt akarod hogy ne éhezzen a csemetéd,ne váltogasd sűrün.

És tedd mellre még ha úgy érzed hogy nincs is tejed,igyál sok folyadékot,és ne parázz.

Az idegeskedés is sokszor befolyásolja a tejtermelést.

Sok sikert és boldog perceket.:)

2010. febr. 4. 19:52

Bocsi, nem olvasom végig az eddigieket...

Nekem a milupás tejserkentő bevált, csak sajna mocsok drága. Granulátum.

Ami még sokat segített, az a tejgyűjtő kagyló - na ez így elég furcsa, de mindjárt le is írom, miért... :)

Annak a bigyónak az lenne a lényege, hogy berakod a melltartóba és ha ereszt a melled, abba gyűlik, utána ki lehet önteni pl. a cumisüvegbe. DE!!!

Úgy tapad a mellre, hogy enyhe vákumot képez. És ez ugye állandó szívóhatás.

Nekem csak nagyon ritkán kellett (sajnos úgy felidegesített a családom egy "kedves" tagja, hogy a kaja is, meg az innivaló is fordult ki a számból - és ugye így nincs tej), akkor viszont nagyon jót tett. Olyannyira, hogy mire észbekaptam, becsomósodott a mellem, mert a gyerek nem szívta ki rendesen.


Ezt azért írtam le, mert lehet, hogy neked is segítene... Remélem, sikerül találni valami jó megoldást! De ha esetleg mégsem, ezek a mai tápszerek vannak már olyan jók, hogy gyönyörű és egészséges kisgyermek-gyermek-felnőtt lesz a babádból! :) Kitartás és ne add fel!

2010. febr. 4. 19:44
én még csak most várom a babót tegnapra, de nekem a more milket mondták nagyon sokan hogy próbáljam majd ki. keress rá, eddig csak jókat hallottam, egyik ismerősöm használja és neki annyi teje lett hogy le is tudja adni.hátha....
2010. febr. 4. 19:27
Gratulálok a picihez. Legyél nagyon nyugodt és próbáld a nagyanyáink tanácsait: rántott leves,barna sör /komolyan/, sok- sok folyadék /2-3 liter/ és pihenés.
15. dyoo
2010. febr. 4. 19:23
Én eleinte 2 -2,5 óránként szoptattam a gyereket,rájöttem hogy kereslet-kinálat elven müködik,s a stressz csak ront a helyzeten,szerintem menni fog,csak legyen önbizalmad hozzá.
14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Azure_)
2010. febr. 4. 19:22
Jaa, tényleg, és mindkét mellből megszoptatni.
13. azure_ (válaszként erre: 7. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 4. 19:19
Próbáld meg egy etetéskor mindkét mellből etetni. Pár napig próbálkoztok és meglátod el fog indulni. Ne idegeskedj rajta mert azért is apadhat. Nekem ugyanezeket tanácsolták 3 hónappal ezelőtt és most én is ugyanezeket írom. :) Hát igen... ez a titka. Ja és nekem azt mondták szűrt gyümilevet igyak sokat meg alkoholmentes sört. Én vedeltem. 4 liter per nap.
12. Dorka29 (válaszként erre: 5. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 4. 19:17
Milyen homeosat szedsz?
2010. febr. 4. 19:17
Tehát bedurrant a cicid? Nem túl feszes? Próbáltad szopi előtt meleg vízzel felmelegíteni, átmasszírozni?
10. azure_
2010. febr. 4. 19:16

Szia!

Van a hoxán egy ismerősöm akinek a munkája is a szoptatással kapcsoaltos és ő nekünk egy másik fórumon nagyon sokat segített. Indított egy szopis fórumot ahol tudsz tőle kérdezni és biztosan tud neked is segíteni. Többünknek alig volt teje és még most is szoptatunk - 4 hónaposak a babáink -


[link]


Nekem is pótolni kellett napi egy alkalommal tápszerrel, viszont attól meg nem kakilt. :(

Nekem a sok pihenés segített. A tejszaporítókat is abbahagytam és próbáltam belenyugodni, hogy nekem elmegy a tejem. Aztán magától beindult. :)

9. Dorka29 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 4. 19:16

Nekem kezdetben nem volt gond, viszont egy hasmmenéses betegség(em) miatt a lányom 3 hónapos korában teljesen elapadt a tej.

Mindenfélét próbáltam, a védőnő azt tanácsolta, hogy minél gyakrabban szoptassam meg, vagy ha nem is akar szopni, akkor is tegyem a mellkasomra. Lehetőleg úgy, hogy Ő is és én is meztelen felsőtesttel legyünk, mert a bőrkontaktus nagymértékben segíti a tejtermelődést.


Azt nem tudom megmondani, hogy végül is a homeos cuccoktól, a teától, 100%-os narancslétől vagy a bőrkontaktustól, de újra beindult a tejtermelés.

Még mindig szopizik, most vagyunk leszoktatóban, elmúlt 2.5 éves.

2010. febr. 4. 19:14

Persze, hogy lehet!!!!Tedd minél többször a cicire..

Mennyi folyadékot iszol? Mit?

Császár vagy sima szülés volt?

7. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 4. - F18f35ba4e)
2010. febr. 4. 19:14

semit, igyak latot, egyek homeot, már 5 napja nyomom mind a kettőt, és ha éhes pótoljam ennyit mondott.

De inkább szeretném tudni gyakorló anyukáktól, hogy mi a helyzet ha igy a 10. napon még mindig nem akkora a csöcsöm mint a hátz és nem tudok fejni szopi után mert neki se elg nemhogy fejjek is.

Szóval? törödjek bele, vagy ha igy kinlódunkm ég lehet bazisok tejem?

2010. febr. 4. 19:13
Rakd minél többször mellre, akkor is, ha úgy érzed, hogy nincs benne. Minél többször szoptatod, annál több fog termelődni.
2010. febr. 4. 19:13
nem vagyok elkeseredve, inkább csak szeretném tudni, hogy ha most igy állunk akkor lehet e még tejbenfürdés vagy ez van és már nem is lesz jobb.
2010. febr. 4. 19:12
Volt nálad védőnő? Ő mit mondott???
2010. febr. 4. 19:11

Szia. Sajnos én is igy voltam vele. Szombaton hazajöttünk a korházból hétfőn már üvöltött a gyerek mert éhes. Forraltam neki vizet pici cukorral megitta és elaludt. Reggel első utam a gyógyszertárba vezetett kiváltani a tápszert.

Sokféleképpen próbálkoztam tea, homeós, de semmi nem segitett. Végül beletörődtem, hogy csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, de közben mindig ki kellett pótólni és végül elapadt a tejem.

Ne keseredj el, van ilyen. Fel a fejjel. Attól még jó anya vagy, hogy tápszert is kap a babád, nekem mindhárom tápos volt és itt vannak egészségesek.

2010. febr. 4. 19:10

ez lehet annak a jele , hogy sajnos nem lesz sok tejem és kevés ideig lesz?

5 nap volt mire tudott szopni addig tápszer és most is minden evést pótolni kell. Másoknak már gyűkis a fagyóban a tej.

Lehet hogy ez már megmutatja, hoyg nem lesz sok tejem??

(nem elkeseredett avgyok, nem kell bátoritani csak az igazat!!!!!!!)

2010. febr. 4. 19:09
Egy héttel szülés után is még csak anniy tej van, hogy majdnem minden evésnél pótolni kell.laktoherb meg homeo sem segit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook