Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy fedél alatt, mégis külön kasszán élni a párunktól fórum

Egy fedél alatt, mégis külön kasszán élni a párunktól (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. febr. 2. 22:54
Aki többet keres, az szereti inkább a különkasszát.
12. globus
2015. febr. 2. 22:52
Számomra elképzelhetetlen a külön garasoskodás. Mondom ezt úgy, hogy mindkettőnek van kiegyensúlyozott arányban jövedelme - hiszen ahol szűkös a kereset, ott végképp értelmetlen lenne külön kasszázni. Ettől függetlenül lehetnek eltérő habitusú párok, ahol a felek egyéni vehemenciával költenek :) Mi szerencsére egyformák vagyunk vásárlás, és célkitűzések terén, ilyesmit nem árt előre megismerni.
2015. febr. 2. 22:37
nálunk minden közös
10. szimba
2015. febr. 2. 22:29
Nálunk minden közös költség közös kasszából megy, a maradékot viszont mindenki úgy osztja be, és arra költi, amire akarja. De általában abból is közös célokra teszünk félre. :-)
2015. febr. 2. 22:19
El nem tudom képzelni, sosem éltem így, remélem nem is fogok.
8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 5610f76a55)
2015. febr. 2. 22:16
Nem. Egy szív egy lélek egy kassza.
2015. febr. 2. 22:13

Általában a férfiak szeretik a különkasszás megoldást, mert meg vannak róla győződve, hogy az asszony elveri a pénzüket minden hülyeségre.

Ilyenkor aztán elég megalázó, ha kiporciózzák a kajapénzt. Főleg, ha nem tudják, mi mibe kerül, és úgy kell alkudozni meg kuncsorogni, adjon többet.

6. Cippora (válaszként erre: 1. - 5610f76a55)
2015. febr. 2. 22:13
Szerintem így is úgy is rendben van kinek mi az igénye és mi az elfogadható számára.A testvéredék megoldása szerintem azért tök jó,mert gondolom sok volt a vita a pénz miatt,így külön kasszán viszont tiszta minden,a közös költségeket külön fizetik,a többit beosztják.Persze már másabb lenne a helyzet ha az egyik fél munkanélküli lenne vagy otthon a gyerekkel esetleg táppénzen...
2015. febr. 2. 22:10
Vannak emberek akiknek nincs fedél a fejük fölött és üres a kasszájuk
2015. febr. 2. 22:05
Ha nem házasok, és a lány netán sokkal többet keres, akkor lehet, Ő kérte, ne legyen közös minden.
2015. febr. 2. 22:04

Szerintem ez körüményektől és keresettől függ. Nyilván nem a két végletet kell nézni, hogy pl. teljes külön kassza, és ha a páromnak elfogy a pénze, haljon éhet amíg én lakomázok mellette.

Nálunk a feles vált be, pedig már házasok is vagyunk. Van külön-külön számlánk is, és vagy egy közös számlánk. A közös számlára átutalja mindekni a fizetése X részét, ebből megy a lakbér, a kaja, a számlák, nyaralás, kiruccanások stb. A többi pedig amolyan "zsebpénz", amit mindeki arra költ amire akar. MAgunkat ismerve, a teljes közös kasszából tuti balhé lenne, pl. ha én megveszem a huszadik táskát, ő pedig a harmincadik edzőcipőt, vagy barkácscuccot. Természetesen más, amikor már gyerek is van, beszéltünk már mi is erről, akkor átmegyünk teljes közös kasszára, de ez egyelőre így megfelel.

Embere válogatja, kinek mi válik be.

2015. febr. 2. 21:59

Mindenki úgy csinálja, ahogy a párjával megállapodnak.

Ez elég sarkalatos kérdés, tehát hasznos előre tisztázni.

2015. febr. 2. 21:52

Fiatal vagyok még a külön költözéshez de az lenne az elképzelésem, hogy ha összeköltözöm valakivel akkor közössé válik az anyagi rész.

Ehhez képest a bátyámék külön kasszán vannak. A barátnője is keres, a bátyám is. Egy időben a testvérem odaadta a fizetését a párjának, és a lány osztotta be. De úgy kellett kuncsorognia ha valamire szüksége volt.

Így évek óta külön kasszán élnek. A csekkek árát elfelezik. Az ételt a barátnője vásárolja be és a bátyám minden hónapban odaad X ezer forintot az ételpénzbe.

Én mást látok a szüleimtől, de ez az általános szokás inkább?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook