Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy betörésnél melyek azok a hibák, amelyek veszélyt jelentenek számunkra? fórum

Egy betörésnél melyek azok a hibák, amelyek veszélyt jelentenek számunkra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. szept. 29. 20:36
erre nagyobb gondot kellene fordítanunk!
2008. szept. 29. 19:03

Egyszerűen ismerni kell a gyenge pontokat!

Csak úgy tudjuk kijavítani a hibákat, ha ismerjük őket!


Az időnek megvan az a rossz szokása, hogy akkor bizonyít, amikor már késő.

2008. szept. 29. 18:59
miért nincs?
88. frutty
2008. szept. 29. 18:57

én,szerintem nincsen olxan biztonság.

talán egy,pitbull,rottveller!

betörö ellen,nincs biztonság?

2008. szept. 29. 18:55
„Változtatni akkor kell, amikor még nem kell, mert amikor már kell, akkor már késő.”
2008. szept. 29. 18:55
tapasztalatokat keresek, amelyekel javítani lehet a lakás biztonságon!
85. winny
2008. szept. 29. 18:52
Amikor otthon vagyunk vagy épp hazaérünk és tetten érjük az elkövetőt,akkor ne hősködjünk mert úgyis mi húzzuk a rövidebbet.
84. frutty (válaszként erre: 83. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. szept. 29. 18:52
ebben,igazadvan...
2008. szept. 29. 18:51
" Nincsenek "jó" és "rossz" helyzetek: valamennyi helyzet egyszerűen alkalom a tanulásra. Tőlünk függ, hogy milyenné tesszük az egyes helyzeteket.”
82. frutty
2008. szept. 29. 18:51
ha,ott vagyunk ?!
2008. szept. 29. 18:49
Egy betörésnél melyek azok a hibák, amelyek veszélyt jelentenek számunkra?
80. frutty
2008. szept. 29. 18:44
akkor.tanuljunk...
2008. szept. 29. 18:43
HA LEHET EGYMÁSTÓL TANULNI, AKKOR MIÉRT NE TANULJUNK?
2008. szept. 26. 09:32
A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.
2008. szept. 24. 19:35
?
2008. szept. 23. 19:02
tapasztalat?
2008. szept. 22. 22:16
tud valaki valamit erről?
74. Donyta
2008. szept. 22. 16:39
SZIA
73. Donyta
2008. szept. 22. 16:38

Ok. Második balesetem egy megelőzés lett volna, mégis én lettem a fő vesztese!


Anno ex. férjem (78-ban) vett/ünk egy MTZ 350-es spot motort. Szuper szép volt, hatalmas és csodásabb mint egy autó. Jogosítványa akkor még nem volt. (Talán még most sincs.) Alkoholos állapotban akarta a motor kerekeit felpumpáltatni.

Ehhez persze el kellett mennie a nagybátyámhoz aki tán 2 km-re lakott tőlünk. Én, hogy ne menjen gyorsan a mocival, menni akartam "féknek!" Előre gondolkodtam, bár 19 éves voltam akkor. Bikiniben felültem mögé ésa óva intettem, hogy gyorsan menjen. Ne kell annak a versenygörénynek csak egy húzás, s máris túl van 100-on. Féltem, annyira gyorsan ment vele. Kértem, lassítson, mert gond lesz egy lakótelep közelében. Én előrelátó voltam, de mégis én lettem a vesztes! Amiért mertem szólni, hogy lassabban menjen, méginkább belehúzott és egy másodperc sem kellett már 140-el száguldott. Elöttünk nem oly messze egy autós tétovázott, hogy jobbra kanyarodjon vagy menjen egyenesen. Mire ezt eldöntötte volna, mi már ott is voltunk mögötte. Ő mégsem kanyarodott az index irányába Jobbra, hanem haladt egyenesen tovább. Párom, igyekezett kikerülni a bajt, de én becsapódtam a kocsi hátsó bal lámpájába, és levágott a motorról. Kapaszkodtam, de a jobb lábam nem éreztem és azt hittem leszakadt térdből. Nem engedtem még el a motort, és lógtam baloldalt le róla. Közben már a baloldali járda szegélyhez húztam a súlyt. A motor még mindig 100km/h körüli sebességben volt, de már lassítani próbált vele. Én fájdalmat ekkor még a becsapódás után nem éreztem,, de láttam magam előtt nem messze a sarki jelzőtáblát. Pillanatok átütemezése az agyamban, vagy belecsapódom, vagy elengedem a motort. Elengedtem. Utólagos elmondások szerint kb. 20-25 métert csúsztam az aszfalton bikiniben. Én nem úsztam meg, de túléltem. El lehet gonodlni mi maradt meg a csúsztatott oldalamon. Csontig legyalulta az aszfalt a húst rólam. Szerencsére szkafandr sisak volt a fejemen, nem az akkor még hagyományos nyitott. A plasztiklap nem maradt többé áttetsző, a sisak itt ott behorpadt. Én ne mozdultam, úgy szedték le a fejemről a sisakot, és vizslattak, hogy mi is lett velem. Nem tudom mennyi idő múlva tértem magamhoz, fájdalmat nem éreztem. Segítséggel felálltam és indultam felszállni a fekvő mocira. Aztán se kép se hang.. A kezelésre emlékszem és arra, hogy kézben cipelnek be a rendelőbe, és ki onnan. Akkor kezdtem el sokkos állapotomban sírógörcsöt kapni. Még akkor sem fogtam fel az egésznek a súlyát, mi lett volna ha...

Élek, bár 3 hónapig gyógyulgattam, és talán fél évig a vart szedegettem le a bal oldalamról végig!


Évek kellettek mire nagyjából elmúltak a hegek nyomai.. Azóta félek a sebességtől, bármi legyen is az!


Csak annyi, hogy én megelőzni szerettem volna, de a másik fél nem gondolkodott..

2008. szept. 22. 15:55

a tanuságokról, hogy tanulhatunk mások hibáiból.

szia

71. Donyta
2008. szept. 22. 15:38

Nem rágalmazásról volt szó, hanem a téma nem egészen idevágó kijegyzéseiből/idézetekből. Most sem igazán a betörés védelméről írtál, hanem egy egészen más esetről...


De akkor menjünk ezen a téren tovább..


Idézet: Ha tudtam volna, hogy elesek, elötte leülök..


Nekem is volt más balesetem, nem is egyszer. Mégsem okultam belőle. Nekem ugyan megmentették az ujjamat még 13 éves koromban, amikor disznóölő késsel vágtam volna ketté egy hatalmas s.répát. Első főzésem emléke volt. A répa kettérepedt, és beleszaladt a bal hüvelykujjamba. A csontnál ugyan megállt, de nem reklámoznám, mi is történt vele...


Folyt köv..

2008. szept. 22. 11:33
tettem fel a kezemről képet a képgalériába
69. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 63. - Donyta)
2008. szept. 22. 11:07

(A veszélyt megelőzni tán sosem lehet. Mivel valami mindig hiányzik, így nem lehet tudni mi az amit előre nem jól csináltunk! Talán akkor jön rá az akinél megtörtént a baj, hogy mit kellett volna másképpen tennie?)


TANULHATUNK EGYMÁSTÓL?

AZ ATTÓL FÜGG KINEK MILYEN A HOZZÁÁLLÁSA A VILÁGHOZ SEGITSÜK EGYMÁST, VAGY AKADÉKOSKODUNK, ESETLEG MÉG MEG IS RÁGALMAZZUK A MÁSIKAT.


SOHA NEM TUDUNK, TUDHATUNK SEMMIT ELŐRE, ÉS GYAKRAN CSAK AKKOR TANULUNK MEG BIZONYOS DOLGOKAT, AMIKOR VALÓBAN SZÜKSÉG VAN RÁJUK.

68. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 63. - Donyta)
2008. szept. 22. 10:38

(Kezdek azon töprengeni, hogy most arra lennél kíváncsi kihez lenne értelme betörni? Vagy tán már meg is volt, és azt szeretnéd tudni, ki mennyire óvatos? Azt meg senki nem fogja le/megírni, hogyan és mivel védekezik!)


különben nem vagyok az a betörőtipus, inkább kiváncsi, hogy érdekel e valakit az, hogy meg-e tudna előzni egy ilyen problémát.


ez szerintetek már bűn?



én nem rágalmazok senkit, nem bántok meg senkit.

67. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 63. - Donyta)
2008. szept. 22. 10:29

(A veszélyt megelőzni tán sosem lehet. Mivel valami mindig hiányzik.) ÉN A HIÁNYZÓ LÁNÍCSZEMEKET KERESEM. MI A LEGGYENGÉBB LÁNCSZEM.


ELMESÉLEK EGY TÖRTÉNETET, AMELY VELEM TÉRTÉNT MEG TAVASSZAL: KÉRFŰRÉSSZEL VÁGTAM TÜZIFÁT, A FŰRÉSZGÉPET ODAHÚZTAM A FARAKÁSHOZ, NEM NÉZTEM, HOGY HOL A KAPCSOLÓ, S HOGY EBBŐL BAJ LEHET AKKOR MÉG NEM GONDOLTAM.

SOK FÁT ÉSSZEVÁGTAM, ÉS A FA AKAPCSOLÓ FELÉRE ESETT. ÉN ÚGY GONDOLTAM, HOGY MAJD ALULRÓL BENYÚLOK ÉS ÚGY KIKAPCSOLOM A FŰRÉSZT, DE NEM VOLTAM ELÉG KÖRÜLTEKINTŐ ÉS SIKERÜLT ÚGY BELEVÁGNOM A KEZEMBE, HOGY AZ ÜTŐÉR ELŐTT 2MM-EL ÁLT MEG A FŰRÉSZLAP.

MI A TANUSÁG: AKI FŰRÉSZEL AZ LEGEN KÖRÜLTEKINTŐBB ÉS TANULJON MÁSOK HIBÁLYÁBÓL.

ÉN RENGETEGET TANULTAM EBBŐL, ÉS A KÓRHÁZBAN MÉG LÁTTAM KETTŐ UGYAN ILYEN ESETET, PLUSZ BESZÉLTEK NEKEM A LÁNCFŰRÉSZES BALESETEKRŐL IS.



HA TUDTAM VOLNA, NEM KÖVETTEM VOLNA EL EZEKET A HIBÁKAT.

AZÓTA TÖBBET PRÓBÁLOK TANULNI MÁSOK HIBÁIBÓL.


EZ SZERINTETEK NAGY HIBA.


TUDOM, HOGY EGY IDIÓTA VOLTAM, DE EZEN LEHET VÁLTOZTATNI AKKOR MIÉRT NE VÁLTOZTASSUNK.


HA LEHET EGYMÁSTÓL TANULNI, AKKOR MIÉRT NE TANULJUNK?



különben még nem telt el a baleset óta két hónap és ugyan úgy fűrészeltem mint azelőtt.

csak egy ujjal kevesebb.

66. 372f7e7275 (válaszként erre: 65. - Donyta)
2008. szept. 22. 08:56
olyan helyeket mondott,ami nem jutott volna eszembe tutira:))
65. Donyta (válaszként erre: 64. - 372f7e7275)
2008. szept. 22. 07:59
Gratula, egyetértünk! ;D
2008. szept. 22. 07:58
Egyébként a legtutibb, szakmabelit megkérdezni,múlt évben behívtam egy üzletbe egy emberkét és kikérdeztem,hol menne be....egy darabig húzódozott hogy ő neeeeem,ő nem olyan aztán szépen körbemutogatott hogy itt és itt:)))szóval tényleg ez a legtutibb módszer:))
63. Donyta
2008. szept. 22. 07:55

Kedves Tudor Úr!


A veszélyt megelőzni tán sosem lehet. Mivel valami mindig hiányzik, így nem lehet tudni mi az amit előre nem jól csináltunk! Talán akkor jön rá az akinél megtörtént a baj, hogy mit kellett volna másképpen tennie? A kulcs a lábtörlő alatt van!!!!


Ez nem filozófia és nem is filozófus hozzászólás sztem.


Kezdek azon töprengeni, hogy most arra lennél kíváncsi kihez lenne értelme betörni? Vagy tán már meg is volt, és azt szeretnéd tudni, ki mennyire óvatos? Azt meg senki nem fogja le/megírni, hogyan és mivel védekezik!


Idézetek nélkül is normálisan lehetne erről a témáról írni.


Egy szakmabeli sokkal többet tudna erről mesélni!

2008. szept. 21. 21:12
Kávét főzők nekik! Sőt, önként átadom a lakáskulcsomat!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook