Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy állami munkahely megkeresett egy korábbi, beküldött önéletrajzom miatt. Senki se jelentkezik oda és azért tettek így? fórum

Egy állami munkahely megkeresett egy korábbi, beküldött önéletrajzom miatt. Senki se jelentkezik oda és azért tettek így? (beszélgetős fórum)


11. a32f396a94 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 8. 13:18
Nem kell megindokolnod miért mondasz fel. De értem a dilemmádat :)
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - A32f396a94)
2021. márc. 8. 09:12

Köszi.

Valószínű ez lesz, ha felvesznek. Bár kicsit tartok, hogy megszólnak, ha így mondok fel, de így a legtisztább.

9. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 8. 06:39
Szia! Lehet valakinek a helye megüresedett és gyorsan szükségük van egy emberre. A határozott szerződés meg nem a legjobb, próbaidőn belül felmondhatsz, nem kell arról nekik tudni, hogy tanulni akarsz szeptembertől.
2021. márc. 7. 17:50

Köszönöm a válaszokat. Igazából köze nincs a végzettségemhez és tök másra adtam be ősszel. Mondjuk az lehet nem hátrány, hogy Msc-t végeztem. Viszont a fene akar hosszú távon beragadni ilyen 150 ezres állásokba, amikor a phd ösztöndíj sem sokkal kevesebb. Ott pedig lehetőség sok tekintetben több van és azzal foglalkozhatok, amivel szeretnék. Ha pedig sikerül összehozni egy ÚNKP-t, akkor már a pénz is jelentősen jobb lesz.


Amúgy valószínű nem én vagyok az egyedüli jelentkező, mert írták, hogy bekerültem a listába amiből kiválasztják azt akit. Mindenesetre egy esélyt adok a dolognak. :)

2021. márc. 7. 17:25
Nem feltétlenül. Nálunk ez úgy működik, hogy a beküldött önéletrajzokat 6 hónapig őrizzük, persze a beküldő hozzájárulásával. Ebből szépen összeáll egy adatbázis. Aztán ha akar ugyanaz a munkakör amire jelentkeztél még üres, újra üres megkeresünk. De az is előfordul, hogy jelentkezel X munkakörbe ahova nem téged választunk, majd lesz egy üres Y munkakör amire az önéletrajzod alapján szintén alkalmas lehetsz akkor is megkeresünk.
6. New(l) (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 16:58

Igen, próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz (és ők is neked).

Ha tetszik az állás, szerintem ne foglalkozz vele, miért hívtak be, és miért most, kezdj bele.

2021. márc. 7. 16:54

Akkor lehet érdemesebb a 3 hónap próbaidővel számolni. Az is pénz lenne azért.

Egyébként a suli több, mint 100km-re van és én ide is bejárnék csak kevésbé messzebbről. De lehet tisztább a próbaidő végéig maradni. Amúgy kb egy éves szerződés lenne.

4. New(l) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 16:36

Nem tudom mennyi időre szól a határozott szerződés, de vedd figyelembe, hogy nagyon nyomós indokkal tudod csak felmondani úgy, hogy ne fizettessék ki veled a hátralevő időre járó munkabért.

Nem tudsz csak úgy felállni, hogy akkor te most tanulsz.

Én kb. ebbe mentem tönkre nyáron, hogy nem tudtam kilépni a borzalmas melóhelyemről az egy éves szerződés miatt. :(

2021. márc. 7. 16:28
Akkor esélyes, hogy nincs más? Mondjuk én tanulni fogok szeptembertől, de sokat nem veszítek mert határozott idejű lenne. Persze ha felvesznek remélem jó hely lesz mert arra a pár hónapra is jobb a jobb környezet. :)
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 16:26
Ismerősömmel már történ ilyen. Akit korábban felvettek, kiderült róla, hogy többet állított magáról, mint amit valójában tudott, így 3 hónap után elbúcsúztak tőle. Tökéletesen bevált neki a munkahely, jól érzi ott magát.
2021. márc. 7. 16:10

Sziasztok!


Egy nem igazán jól fizető állami helyről van szó viszont fogalmam sincs mire számítsak az interjú után. Alapvetően van komolyabb tervem szeptembertől viszont úgy vagyok vele néhány hónapra jobb lenne ez is mint a semmi.

Viszont lehet fel is vesznek, mert senki sem jelentkezett? Vagy mikor szokták kérni régi önéletrajz átvételét emailben? Nem egy álomhely amúgy, de szeptemberig elmenne már ha nem megy sok jelentkező és nem csak létszámnövelőnek hívnak be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook