Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pár héten belül ott hagyom a munkahelyemet, külföldre megyek dolgozni, be kell jelentkeznem a munkaügyre? fórum

Pár héten belül ott hagyom a munkahelyemet, külföldre megyek dolgozni, be kell jelentkeznem a munkaügyre? (tudásbázis kérdés)

7. 991c3bb01e (válaszként erre: 4. - Dunahullam)
2010. ápr. 10. 11:12
Ha találsz munkát a munkaszerződésed másolatát elküldheted postán, úgy is megszüntethető a munkanélküli...
2010. ápr. 10. 11:10
Ha bejelentett cimed lesz kint kulfoldon 3 honapnal tovabb, akkor nem jar semmi. Addig fogod kapni, maximum mig le nem telik a 3honap.
5. Veronika27 (válaszként erre: 4. - Dunahullam)
2010. ápr. 10. 10:58

Ez esetben nem tudom, mert mint említettem, én csak testben voltam külföldön, amúgy hivatalosan még otthon voltam :))

Valószínű, hogy a papírokat elintézik ők. Nekem viszont mindig meg kellett jelennem 3 havonta, hogy igazoljam, hogy kerestem munkát. Gondolom külföldi tartózkodás esetén ez máshogy működik, esetleg a kinti munkaügyön keresztül.

De minden kérdésedre választ kapsz tőlük, velem nagyon rendesek voltak.

4. dunahullam (válaszként erre: 3. - Veronika27)
2010. ápr. 10. 10:47
Szia!Szóval regisztráljak és mondjam meg nekik, hogy megyek és a bankszámlára utalják a pénzt. Ha közben találok melót kint ugye nem kell hazajönnöm a papirokat elintézni?
3. Veronika27 (válaszként erre: 2. - Dunahullam)
2010. ápr. 10. 10:35

Igen, menj be, ha EU-s országba mégy majd. Regisztráltasd magad és kérd, hogy külföldre utalják a pénzt, ami jár.

Én is így voltam, mint te, csak én papír szerint otthon laktam és én otthon igényeltem a járadékot.

2010. ápr. 10. 10:23
Sziasztok! Pár héten belül külföldre megyek, nincs még kint fix helyem. A jelenlegi munkaadóim tudnak róla. Fogalmam sincs, hogy itthon be kell-e mennem a munkaügyre hisz egy darabig ugye tuti, hogy nem lesz munkám ám nem leszek itthon :$
2010. ápr. 10. 10:22
Pár héten belül ott hagyom a munkahelyemet, külföldre megyek dolgozni, be kell jelentkeznem a munkaügyre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook