Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségügyi kaparás:( fórum

Egészségügyi kaparás:( (beszélgetős fórum)


1 2
2016. szept. 28. 21:59

Sziasztok!

Nekem is volt ilyen, bár nem ennyire durva, csak erős, darabos vérzések, 18-21 naponta. Én szelíd gyógymódot kerestem és találtam. A palástfüvet és a pásztortáskát ajánlották, amikből naponta egy adag teát ittam. Most már csak heti három-négy adagot fogyasztok, és sokkal jobban vagyok. A ciklusok néhány nappal hosszabbak lettek, és a vérzés is csillapodott, illetve néhány havonta csak jelzés értékű, pecsételő lett.

Szerintem érdemes kipróbálni, a gyógynövényboltokban lehet kapni a teákat, kb. kétszáz forint egy-egy tasak. Ártani nem fog, és lehet, hogy nektek is segít.

53. Lucifer66 (válaszként erre: 52. - Muci49)
2016. szept. 21. 21:09
Szia! Hogy vagy ? Hasonló problémákkal küzdök...
52. Muci49
2016. jún. 6. 14:12

sziasztok! Érdeklődnék, bár látom, nagyon leült a fórum, hogy változókori nem szűnő vérzése volt-e valakinek, 3 hete tartó és egyre erősebb..

egy évvel ezellőtt bár kisebb mártékben volt hasonló, de akkor norculut ergam csepp és még egy gyószeres combó 8 hónapra helyre hozott, de most durvábban jelentkezett. Szerdára van időpontom eü küretre, de nagyon félek, hogy mi lesz az eredménye...

51. plexy
2015. nov. 1. 18:07
Sziasztok szerdán volt küretem semmi gond nem volt utána két éve volt az első ,most másodszor fordult elő hogy sokat véreztem .Haza jöttem el is mullott a vérzésem de másnap nagyon minimális piros vérzés jelentkezik néha. A hasam alja még mindig fáj de remélem nem lesz gond, és elmúllik 4Állitolag 3-4 napig előfordulhat vérzés
2012. okt. 29. 19:35

Nekem ma volt , ismerős orvosnál ismerős helyen és ez valamennyire megnyugtatja az embert.

Az egészben ami kellemetlen volt az az hogy egész délelőtt étlen szomjan vártuk a sorsunkat hárman a szobában , de kényelmesen ágyban fihenve .

Vénásan altatják el az embereket , kengyelben vannak a lábak és tényleg nem érdemes izgulni , mert altatás alatt ugye semmit nem lehet érezni

utána is csak némi görcsöt (legalábbis nekem ennyi volt)Aztán haza is lehet menni, én rosszabbra számítottam .

49. Icus (válaszként erre: 48. - Herold_1)
2011. okt. 7. 17:58
A kaparást nem tartom drasztikusnak, hanem inkább életmentőnek:( Nem kaparnak ki elvérzek. Sajnos nekem sem ez az első kaparásom. Bár utána nekem mindig közel egy évig rendben volt a mensim aztán kezdődött előröl a sok és darabos vérzés....:(
2011. okt. 7. 08:44

Hát így 1 év után azt tudom mondani,hogy nekem nem segített semmit az a kaparás!Nekem utána nem jött meg 2 hónapig és amikor nagynehezen megjött,ugy ömlött,hogy 2 hét után megint kórház!!!Sürgösséggel persze!Ott azt mondták,hogy megint kikaparnak,ha nem mulik-mondom ne már ,hát most volt egy alig 3 hónapja!Aztán injekció,meg egy csomó gyógyszer.

Azokat a gyógyszereket szedtem egészen januárig és utána sikerült elhagyni.Azóta redszeresen megjön,minusz 15 kilóval vagyok most és a régen beadott szteroid,amitől végül is lett minden bajom,mostanra kiürült a szervezetemből.

Szervezetbe ilyen drasztikusan beavatkozni,mint ez a kaparás?!Hát nem tudom...

47. Icus
2011. okt. 6. 14:29
Nekem tegnap volt, eü-m. Mirena-spirál kilöködött, egy nagy adag alvadékkal és utána csak jött és jött. Sajnos vérzés probléma miatt nekem nem ez az első küretem:( De, most fájt utána a hasam alja és a hüvelyem is. Pár órán keresztül folyt belőlem még a vér, aztán semmi. Ma délelőtt megint elkezdtem görcsölni és megint vérezgetek... Azt mondja a doki, hogy 4-5 napig normális a vérzés.
2010. júl. 30. 10:54
És nem kerül sor erre a drasztikus beavatkozásra!
2010. júl. 30. 10:39
Értem.Akkor hátha igaza lesz!
44. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 43. - Herold_1)
2010. júl. 30. 09:06

Igen, még szoptatok... Ezért az Azalia. A doki szerint hormonprobléma van a háttérben, amit éppen ez a fogamzásgátló tartalmaz, szóval ezért írta fel.

Akármit nem is szedhetek a szopi miatt.

2010. júl. 30. 07:19
Most néztem meg ezt az Azaliát az egészségkalauz oldalon,dehát ez is egy fogigátló csak.Mire gondol az orvosod ,ettöl majd minden rendbe lesz???
2010. júl. 30. 07:12

Hamarabb azért nem ,mert nem mentem el a dokihoz.Voltam a télen ,akkor gyógyszereztünk,de még rosszabb volt utána.

Igen ,sürgösségi volt,bent azt mondták ,nem sok hijja volt az elvérzésnek!

annyi volt a szerencsém,hogy a magándokim odaszólt a kórházba az ügyeletes orvossal beszélt és ö megcsinálta szinte azonnal,ahogy odaértünk.

Az én dokim már nem dolgozik a kórházba,m ivel 74 éves.Ezért nem ö csinálta.20 éve hozzá járok ,nála is szültünk apásan. :)

41. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 39. - Herold_1)
2010. júl. 29. 23:12

Miért nem csinálták meg előbb? Közben azért kezeltek valamivel? Akkor ez Neked sürgősségi beavatkozás volt már?


Voltam kb. 3 hete én is magánrendelésen, mert a doki, akihez jártam - nála szültem kétszer is - úgy tűnik, csak akkor olyan lelkes, ha terhesgondozásról van szó...

Vérezgetek még, de most írt fel Azalia-t, elkezdtem szedni, ettől állítólag abba kéne, hogy maradjon. Remélem, rendbejövök.


Írd majd meg, hogy vagy.

2010. júl. 29. 16:07

Aztán,hogy ez mennyire lesz megoldás a problémára ,azt nem tudom.Ez volt az amit szerettem volna elkerülni.


Akik még a tavasszal irtak ide,talán ök meg tudnák mondani,hogy vannak azóta.

39. herold_1 (válaszként erre: 38. - 3dc5a222b9)
2010. júl. 29. 16:03

Szia!

Még azóta is vérzel?


Nekem azért volt,mert relativ rövid idö alatt nagyon meghiztam és összekeveredett minden a szervezetemben és már 2. éve ,hogy majdnem egyfolytába megvolt,kisebb nagyobb kihagyásokkal,de rendszertelenül.Most a mult hétvége tetözött be amikor már a lakásból nem tudtam kimenni,annyira ömlött nagy darabokban is meg mindehogy.Hétfö délután elmentem a magánrendelésre és este már meg is csinálták!

Meg voltam rémülve az egésztöl,föleg amikor ott a mütöbe vagy 7 ember elött kiteritettek és csak utána altattak el a vénással. Hát nem volt egy felemelö érzés,mit mondjak.A vidám ébredés a stimmel :)

38. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 37. - Herold_1)
2010. júl. 29. 08:21

Szia,

mi történt? Mesélj! Én kíváncsi vagyok, mert még mindig vérezgetek hónapok óta... Neked miért volt?

2010. júl. 28. 21:18

Sziasztok!


Van erre valaki még?


Mejszi,ugye felébredtél utána?Én igen,éppen 2 napja estem át rajta!De nagyon megrázó volt!!!!!

36. Mejszi
2010. ápr. 14. 20:10

Sziasztok! Ha minden igaz nekem hétfőn lesz küretem. Norcolut tablettát kaptam, hogy megjöjjön rendesen a menzeszem, és elkezdhessem a diane 35 tablettát szedni, mert pco szindrómám van, de a Norcolut óta már 16. napja vérzek hatalmas darabokban, megnőtt a méhem, a nyálkahártyám pedig nagyon megvastagodott. Olvastam, hogy van, aki méhtágítót kapott...Nem tudjátok, hogy mitől függ, hogy kap-e valaki?

Én legjobban egyébként az altatástól rettegek. . . . félek, hogy komplikáció lesz, és nem ébredek fel. . . :(

2010. márc. 16. 16:30

Köszi szépen!!

Most már csillapodott a vérzés jobban is vagyok. Már csak kicsit vérzik. ma melóztam már és leszámítva hogy görcsölgetek egész jól vagyok.

Mégegyszer köszönöm.

34. 35c81b79eb (válaszként erre: 31. - 0d56c4c6dc)
2010. márc. 15. 20:52
Szerintem is első az orvos! Szerintem nem vérezhetsz ennyire utána!
33. Lupo87 (válaszként erre: 32. - 0d56c4c6dc)
2010. márc. 15. 19:59
Szia! Olvastam amit írtál és megkérdeztem az 1ik orvos ismerösömet és ő azt mondta,hogy ez normális,de a biztonság kedvéért fel kell keresni a nőgyógyászodat,hogy megnézzen téged! Tudom nem nagy segítség,de menj el a dokihoz. Kitartás! Remélem még hallok rólad!:-)
2010. márc. 14. 18:39
????Senki??
2010. márc. 14. 06:57

Sziasztok.

Nekem tegnap elött volt a küret és benn kellett aludnom egy éjszakát. Pont mensi elött voltam 2 nappal és mútét utá semmi alig véreztem de most mint ha dézsából öntenék.A hasam derekam leszakad.

Lehet rögtön megjött a mensim?? Bár az fura lenne mertkipucoltak gondolom totál.

Hát én nem vagyok annyira tökjól.:(

30. Lupo87
2010. márc. 12. 23:32
Ne hari,hogy így kiakadtam,de féltem a barátnőmet nehogy úgy járjon mint én.
29. Lupo87
2010. márc. 12. 23:31
Sziasztok! Nekem is volt,de utólag v.gondolva jól tettem,hogy megtettem.Az az ember akivel voltam börtönből jött,2 évig hajléktalan volt ja és nemi beteg és egy csalárd disznó aki teszi a szépet és elvárja,hogy rajongjanak érte. Ha az apja nem veszi magához én meg nem ajánlottam volna be a munkahelyemre még mindig az utcán aludna.És mi a hála? Nem kívánom senkinek...És a legjobb barátnőmre vetett szemet. Nem is az a lényeg ami velem történt hanem az,hogy ezt mással ne csinálja meg újjra!
28. 35c81b79eb (válaszként erre: 24. - Órtep)
2010. márc. 12. 23:26
Ezzel én is így vagyok, bennem két hónapig volt szülés után a placenta egy darabja. Azóta nálam is ez van, de a doki azt mondta semmi gond, ha engem megnyugtat,akkor tud csinálni egy eü-i kaparást. Most váltottam orvost, jövő héten megyek hozzá, kíváncsi vagyok ő mit mond.
27. adrixa (válaszként erre: 26. - 3dc5a222b9)
2010. márc. 12. 23:22

Szia! Nekem is volt már kétszer sajna. Így indult mint neked, csak aztán komolyra fordult, úgyhogy elkerülhetetlen volt a küret. De ne félj tőle, nekem a fájdalom küszöböm 0, de komolyan semmiség az egész. Nincs előtte vérvétel, semmi. Reggel bemész, megcsinálják, én a 2.-nál 2 órával a műtét után magam vezettem haza. Fájdalom semmi. Csak utána nem szabad emelni egy pár napig.

Nem tesznek tubust az altatásnál, csak egy szuri az egész, és ébredés után kifejezetten "vidám" az ember. Legalábbis nekem így hatott az "anyag". Jobb túlleni rajta, megszűnteti tényleg a panaszokat.

26. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 23. - D4b0dd2692)
2010. márc. 3. 19:25

Előtte sokáig húzódott ez a vérzés nálad? Én kb. 2 hónapja észleltem először.

Gyógyszeres kezelés fel se merült?


A kaparás előtt kell menni laborba vagy egyéb helyre?

25. d4b0dd2692 (válaszként erre: 24. - Órtep)
2010. márc. 2. 15:53
Szerintem,kérdezd meg az orvost,esetleg másikat,ha az elözőben nem bizol!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook