Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges italok fórum

Egészséges italok (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. liliom10 (válaszként erre: 63. - Kiskékelefánt)
jan. 19. 12:12
Remélem, nem iszol meg napi másfél liter szeszt !
jan. 19. 11:43

Megelőzésre pálinka.

Kezelésre bor.

Egyéb esetre sör.

A szörp is jó, de ahhoz nagyon szomjasnak kell lenni.

jan. 19. 01:21
grapefruit juice
jan. 18. 06:17
citrom+viz kominacioja
60. semleges (válaszként erre: 54. - Liliom10)
jan. 17. 10:12
Igaz.
jan. 17. 05:46
sajat keszitesu narancsle
58. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 05:26
Tudom, nem annyira egészséges, de zéró szörpöt is szoktam inni, hogy ne vigyek be felesleges kalóriát. Mondjuk a víz a legjobb, vagy az üres tea.
jan. 17. 04:28
Kisüsti
jan. 17. 02:22
kombutcha tea
jan. 16. 18:06
VIz
54. liliom10 (válaszként erre: 52. - Semleges)
jan. 16. 08:44
Forrásvizet kellene inni ! A csapvízben sok minden van, amit nem kellene meginnunk, pl. a klór is. Ha kiöntjük kancsóba és az fedetlen, kb. 2 óra alatt elpárolog a klór belőle.
53. cicosz
jan. 16. 07:46
pálesz
jan. 16. 07:31
víz
jan. 16. 02:59
pl,banana shake/drink-banan,tej,daralt dio,vagy mandula,kakao/cukornelkuli persze/.
jan. 12. 06:09
citromos viz,almaecetes viz
jan. 11. 06:08
Gyümölcspárlat!
jan. 11. 06:04

Most ismerkedem a földi mandulával. Egyenlőre olvasás által. Elhatároztam hogy tavasszal ültetek a kertbe, és italt fogok készíteni a termésből.

Ha csak a fele igaz annak amit írnak egészségre gyakorolt hatásairól, már megéri.

nov. 28. 02:30
szurt viz,citromos viz,almaecetes viz,kombutcha tea.....stb
nov. 11. 16:42
Most (ma) kezdtem el egy máj tisztító kúrát a natures finesttol. Szuper élelmiszerek por alakban, vízben kell elkeverni. Minden mentes. Reggel a méregtelenítő, este a máj tisztító. Egy hónapos a kúra, diétával még hatásosabb lenne (azért odafigyelek a kajára). A száraz novemberhez pont megfelelő 🙂
nov. 11. 16:39

3 dkg kesudió, 2 szem királydatolya, 3 tk. nyers kakaó por, mokkás kanálnyi konjack liszt, 3dl víz. - Turmixolás.

Ha ezt iszod, a mennyekben érzed magad.😀

nov. 4. 01:59
almaecetes viz siman,vagy mezzel.
43. timycat (válaszként erre: 37. - 55Judit)
nov. 3. 18:32
Miért?
nov. 3. 18:19

Egészséges ital a víz. Ásványvíz, csapvíz vagy kútvíz?

Kútvíz van a szülői háznál. Én az ásványvíz és csapvíz közül a csapvizet választom. Az ásványvíz műanyag flakonban van, a műanyagrészecskékkel kölcsönhatásba kerül, így nem tartom egészségesnek. És még drága is.

A csapvízben klór van, ami egy jó fertőtlenítőszer. A klór megöli a mikroorganizmusokat, így a betegségeket okozó baktériumokat és vírusokat. Viszont nem válogat a hasznos és fertőző organizmusok között, elpusztítja azokat is, amik segítik az emberi szervezet működését.

A tisztított víz, a mindenmentes víz akkor nem is egészséges a fentiek után.


Azt csinálom, hogy kiengedem a csapvizet, teszek bele kicsi aszkorbinsavat, várok egy keveset és az aszkorbinsav hatására a klór kipárolog a vízből. Így iszom a vizet.


Persze a víz mellett sokféle teát is iszom ízesítés nélkül.

nov. 3. 17:16

Most ittam mézes máktejet.😀

Csonterősítőnek használom.

40. 55Judit (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 3. 10:39
Nahát, de jót derülök! Nekem is hasznomra válna egy ilyen cetli.😀
39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 3. 10:37

De jóóó!😀


Nem szeretem a gyömbért, de feltétlen hozzá akarom magamat szoktatni. Ismerem én régen jótékony hatásait, de nem kívánom sehogy se. Viszont a vides italok láttán úgy döntöttem, beadom a derekam.

38. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 36. - 55Judit)
nov. 3. 10:16

Nem témába vág, de ha már szóba került, akkor azt mondom: de bizony. A legártatlanabb témákban is be tudnak szólogatni egyesek. Akik hajlamosak rá, ők bizony beszólogatnak. Hogy miért ebben lelik örömüket, arra van tippem. De tényleg nem ez a fontos.


Megyek, csinálok egy gyömbér teát.

A hűtőm ajtajára pedig ki fogom írni: nem vagy éhes, csak szomjas. Még mielőtt kinyitnám az ajtaját.😀

37. 55Judit (válaszként erre: 36. - 55Judit)
nov. 3. 10:10
A vízhez visszatérve: 5 éve desztillált vizet iszom.
36. 55Judit (válaszként erre: 34. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 3. 10:09

Látod, csupán a vízről is kapásból mennyi mindent tudtál írni. Az meg hogy tovább ragozni nincs értelme a témát, itt elég sokról el lehet mondani, mégis csinálják. Tehát ez sem ok arra hogy ez a téma elüljön. Csak az lehet, ez nem érdekli az embereket.

Az utolsó mondatod ragadott meg. Egy ilyen témában beszólogatni és a másikat degradálni tényleg nem könnyű. Meglehet, éppen ezért nem népszerű.

Nem baj, én jól elvagyok magamban ezzel a konyhámban, olyan rendkívüli (szerintem) receptek vannak a youtube-on, hogy többször megfordult a fejemben, ezt én miért nem csináltam eddig?

nov. 3. 09:34
*szűrt víz
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook