Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészség: Hol lehetne a neten utánanézni, hogy egy bizonyos gyógyszert milyen másik, azonos hatásúval tudnám helyettesíteni? fórum

Egészség: Hol lehetne a neten utánanézni, hogy egy bizonyos gyógyszert milyen másik, azonos hatásúval tudnám helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 15. 16:45
inkább ajánlom a pakolásokat,abból is a gyógynövényes pakolásokat.
2009. dec. 15. 16:25
Szerintem üsd be a gugliba a hatóanyag nevét és biztos kidobja a hozzávaló gyógyszerek megnevezését
2009. dec. 15. 16:14
patikus tud segíteni...
25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Kalmár Edit)
2009. jan. 7. 12:36
És akkor mi van ha eltér a két szer hatása az egyik jobban hat mint a másik? Nem a mg tartalomról van szó hanem nekem a filmtabletta hatásosabb mint a nem az.
2009. jan. 7. 12:16
2008. aug. 4. 22:30

én nem cserélnék semmit konzultáció nélkül...

amúgy a neten leírtak hátterében is az üzlet áll, ezt ne felejtsd!

2008. aug. 4. 18:59

a gyógyszerészekben nem bízom!

mert ma már a gyógyszeripar kemény kőkemény üzlet.

minden sza...t ránk tukmálnak...

kemény pénzeket kapnak az orvos is meg a patikus is, h a minél drágábbat adják el.

2008. jún. 26. 21:12
Viszont jó ha tudjátok,hogy a generikus˙vagyis az olcsóbb) gyógyszer több mint 20%-ban eltérhet az eredeti készítménytől!Az hogy a hatóanyag u.az,attól még a segédanyagok,vívőanyagok,maga a gyógyszertechnológiai eljárások különböznek!Ezért nem jó sok embernek a generikus gyógyszer!
2008. máj. 24. 22:45
Szerintem ezzel a kérdéssel a háziorvosod kell felkeresned!
2008. febr. 24. 18:21
Ha a neten keresel ajánlom a házipatika. com.
2008. febr. 24. 18:12
Amikor odaadom a receptet a gyógyszerésznek, mindíg megkérdezem, hogy ugyan az a hatóanyagú gyógyszer, csak olcsóbb van-e. Nagyon kedvesen megnézi és több félét is (mármint árban) tud ajánlani és kiválasztom a legolcsóbbat. Lényegesen eltér a két gyógyszer ára.
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - 7abb7adbf0)
2008. febr. 24. 18:00

Sztem ez már beteges, ha nem bízol a dokidban, hogy jó gyógyszert ír fel, akkor jobb ha ott hagyod és olyan orvoshoz mész akiben bízol.


Vagy ha ennyire érdekel akkor végezz el egy eü sulit, mondjuk egy gyógyszertári asszisztens sulit, levelezőn is lehet (sőt) és akkor olyan infókat is megtudhatsz amit amúgy nem is értenél, mi miért van.

Sztem aki eü. sulit nem tanult az csak ne kombináljon.

Suszter marajd a kaptafánál!

2008. febr. 24. 16:54

Igazatok van, mindenkinek, aki az orvost és a patikust ajánlja. Természetesen, hiszen az orvos írja fel a gyógyszert. De miután megkaptam a receptet, én MINDEN ESETBEN megnéztem a neten a gyógyszer összetevőit, hatásmechanimusát, mellékhatásait, árát, esetleges olcsóbb változatát. Nem akarom az orvost felülbírálni, de szeretek tisztában lenni a dolgokkal. És ha már itt a net, miért ne használjam ki?

www.ogyi.hu

www.gyógyszeres.hu

www.informed.hu

www.hazipatika.com


És még több is van, ha beütöd a keresőbe pl. a gyógyszer nevét.


Ne értsétek félre, ez nem felülbírálat, csak a magam megnyugtatására. (Volt már olyan, hogy 2 felírt gyógyszer "ütötte" egymást!)


Üdv.

2008. jan. 6. 13:29
Kérdezd meg orvosodat vagy gyógyszerészedet!!!
2007. júl. 16. 17:21
Én azt mondanám, inkább bízd az orvosodra a gyógyszer változtatást. Ő azt tanulta, neki azt tudni kell, Te pedig csak kísérletezni tudsz, ami vagy bejön, vagy nem. Nem éri meg reszkírozni.
13. dee
2007. máj. 6. 23:53
Én gyógyszertári szakasszisztens vagyok,ha tudok segítek!Írj privit!
2007. máj. 6. 13:53

Magadtól ne váltsál gyógyszert ,mindenképp kérd ki a családorvosod ,vagy a patikusod tanácsát ,ők majd megmondják ,hogy mi is volna jó ,bármilyen gyógyszerről is legyen szó.


Te azért ,még utánna nézhetsz ,de bizonyosodj meg ,egy szakember által,hogy valóban ,jól választottál-e?

2007. márc. 21. 19:07
Tehát ugyebár a Diane 35 " jót " tesz a bőrnek, szebb lesz tőle. Ma a dokim azt mondta, hogy ez a Gracial nevezetű is olya, csak dupla annyiba kerül. :) De a Gracial leírását megnézve nem éppen tesz "jót" a bőrnek, egyáltalán nem csinál vele semmit. :(
10. kispite (válaszként erre: 7. - 575e11e2d1)
2007. márc. 21. 18:41
Először is köszönöm szépen mindenkinek! Fogamzásgátlóm helyett kerestem valami mást, melynek a fogamzásgátláson kívűl más pozitív tulajdonsága is van. Eddi a Diane 35-öt szedtem, de már túl régen szedem. Ma a dokim a Gracial-t írta fel. Remélem jó lesz.
2007. márc. 21. 14:25
www.infomed.hu Betegségek menüpontra kattintás után bejön egy gyógyszerkereső, erre kattintva keresgélhetsz a gyógyszerekkel kapcsolatosan.De biztosabb a dokit vagy a patikust megkérdezni.
8. gkreka (válaszként erre: 5. - Szimre)
2007. márc. 21. 14:14
igazad van
2007. márc. 21. 14:08

Milyen gyógyszer alternatívájára lenne szükséged?

Írd le a nevét, megmondom van-e a honi piacon valami más helyette.

2007. márc. 21. 14:01
Szerintem a legtermészetesebb ,hogy a házi orvosoddal illetve a patikussal folytatsz eszmecserét.
5. szimre (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2007. márc. 21. 13:33
Nekem szerencsére olyan háziorvosom van, hogy magától keresgéli az olcsóbb készítményeket. De olyan gyakran jönnek ki új gyógyszerek, hogy 1-2-ről még ő sem hallott. A patikusoknak sokkal több az infójuk, értenek is hozzá. De azért nem árt a háziorvossal konzultálni.
2007. márc. 21. 13:25
szerintem sem kene laikuskent belevagni ilyen dolgokba, ha a haziorvosod nem segitokesz, akkor keress egy patikust, aki szakszeru valaszokat tud adni a kerdesedre.
2007. márc. 21. 13:23

Szia, Krisztina!

Én a helyedben nem próbálkoznék a keresgéléssel. A patikus (legalábbis az enyém) mindi fölajánja az azonos hatóanyag-tartalmú, de olcsóbb szereket. Utána ezt megbeszélem a háziorvosommal.

2007. márc. 21. 13:17

Például itt: www.drinfo.eszcsm.hu/drinfo/


Bár nem működik minden esetben. Jelenleg nem ismeri pl. az algopyrint.

2007. márc. 21. 13:12
Egészség: Hol lehetne a neten utánanézni, hogy egy bizonyos gyógyszert milyen másik, azonos hatásúval tudnám helyettesíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook