Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! fórum

Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 6. 17:25
Van valaki?
2011. ápr. 6. 17:22

Sziasztok!

hiogy vagytok?

Én most jöttem haza ugyanis egy 90 éves nénihez járok át naponta..beszélgetés ez az...persze ezért még pénzt is kapok...ma a babákról beszélgettünk...

neki is lett volna egy gyereke de sajnos meghalt mielőtt megszületett...így a mamikának nincs gyermeke:(

Jókat szoktunk beszélgetni.)

167. Vigyorex6 (válaszként erre: 166. - Vigyorex6)
2011. ápr. 6. 17:20
Én megyek Kiskőrösre erre a vizsgálatra és hormonlaborba is a vérzés 3. napján, hogy megbizonyosodjak arról, hogy nem vagyok sem IR-es, sem Pcos. Attól pl, hogy Pco-s ciszták vannak, még nem biztos, h a PCOS is jelen van, de ha igen, akkor az IR is.
166. Vigyorex6 (válaszként erre: 165. - CsillagTM)
2011. ápr. 6. 17:17
Így tudják megnézni, hogy eltérnek-e az inzulinértékeid a normálistól, tehát az eredményen rajta kell lennie az inzulinértékeknek is 3 pontban. A cukrom pl nekem is jó (bár csak az éhgyomrit tudom) a terhelésesre vagyok kíváncsi én is meg az inzulinra.
165. CsillagTM (válaszként erre: 164. - Vigyorex6)
2011. ápr. 6. 17:13
nemtom...buta kérdés: mi a különbség?
164. Vigyorex6 (válaszként erre: 157. - CsillagTM)
2011. ápr. 6. 14:05
Inzulinoson? Mert ha azzal együtt jó, akkor klassz, mert nem vagy inzulinreisztens. Sokaknál ez okozza meddőséget.
163. Jaina (válaszként erre: 162. - Wanita77)
2011. ápr. 6. 13:22
Igen, első baba lesz :)
162. wanita77 (válaszként erre: 161. - Jaina)
2011. ápr. 6. 12:56

Ha a doki azt mondta, minden rendben, akkor ne aggódj. Nem biztos, hogy nehezebb lesz, csak várni kell türelemmel. Ilyenkor ez nehéz, nekem is, pedig csak pár hónapja próbálkozunk a 2. babával.

De előbb-utóbb mindenkinek összejön, pozitív hozzáállás és a türelem nagyon fontos!

Nektek első baba lesz?

161. Jaina
2011. ápr. 6. 11:24

Sziasztok!

Mi is ere az évre tervezzük a picúrt, bár egyelőre még meg kell szabadulnom a fogamzásgátló áldatlan utóhatásaitól. Úgy terveztük eredetileg, hogy leteszem a tabit és utána három szabályos ciklust megvárva belevágunk. Hát január óta (ekkor hagytam abba) még nem igazán sikerül ilyet produkálni, azóta egyszer(!) volt mensim... A nődoki azt mondta teljesen egészséges vagyok, várjak türelemmel...

És totál para vagyok, hogy így sokkal nehezebb lesz "összehozni" a babát :(

160. Esztici (válaszként erre: 136. - 6db355b442)
2011. ápr. 6. 10:41

Sziasztok!

Én szedtem ezeket a cseppeket, mert nagyon későn serdültem és a doki javasolta. Semmit nem ért. A fogamzásgátló tette úgy ahogy rendszeressé a ciklusomat.


Nálunk mindketten egyformán nagyon szeretnénk babát! Mindkettőnk álma a baba és a család.

159. Vicuske
2011. ápr. 6. 09:17
Az én párom is lelkes. Ő már régebb óta szeretne babát, viszont esküvőt nagyon nem szeretett volna. Én meg kijelentettem, hogy esküvő nélkül nincs baba. Tehát a nyáron lesz esküvő és jöhet a baba is. :D
158. Ejjjka (válaszként erre: 139. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 6. 06:34

Jó reggelt!

Szia vt78! Az én párom várja nagyon és lelkes. Szerintem türelmetlenebb mint én. Nálunk ez úgy volt, hogy előtte mi nem igazán beszéltünk baba témáról, én sem akartam erőltetni, ugyanúgy féltem tőle, hogy mi lesz, mint a párod. Aztán csak februárban volt az, hogy elkezdtünk beszélni a témáról, hogy mi lenne, ha.... Számbavettük a lehetőségeinket és arra jutottunk végül, hogy mostmár épp itt az ideje. Egy kis apróság tenné teljessé az életünket, s igazából mindig lesz olyan ami miatt aggódnunk kellene. Mire azt tudnánk mondani, hogy minden de minden tökéletesen adott ahhoz, hogy teljes félelem nélkül vágjunk bele, addigra lehet már késő lenne. Mi már egyébként is lassan 7 éve, hogy együtt vagyunk, már igazán itt lenne az ideje a csöppségnek. Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett. :)

157. CsillagTM (válaszként erre: 90. - Vigyorex6)
2011. ápr. 5. 22:06
voltam cukorterhelésen, asszem oké lett...akkor ez mit jelent?
156. wanita77 (válaszként erre: 155. - Vigyorex6)
2011. ápr. 5. 21:17
Olyan jó lenne!
155. Vigyorex6 (válaszként erre: 154. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 21:13
Hogyne menne! :) Csak már mielőbb tapasztalnátok mg! :)
154. wanita77 (válaszként erre: 153. - Vigyorex6)
2011. ápr. 5. 21:11
Szerencséd van vele. Nálunk inkább a férjem az idegesebb típus, a fiamnál is többet aggódik a mai napig. Imádja őt, sokat foglalkozik vele, de ha valami gond van, nagyon ideges lesz és nehezen tudja kezelni, sokszor türelmetlen is. Remélem azért belerázódik és menni fog kettővel is.
153. Vigyorex6 (válaszként erre: 139. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 21:08
Az enyém szeretné..áll elébe mindennek, de ő nyugodtabb, mint én. Én sajnos nagyon görcsölök ezen. :( Ő meg mindig mondja, hogy nem lesz semmi baj, sikerülni fog, végigcsinálunk mindent ha kell.
152. bcb6de9272 (válaszként erre: 151. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 21:03
ok jövök feltétlen:))puszi
151. wanita77 (válaszként erre: 150. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 21:02
Jó éjt, holnap várunk!
2011. ápr. 5. 20:57

Lassan elköszönök.

Holnap 14 óra után leszek, mert párom dolgozik..de lassan jön így lépek

Jó éjszakát neked!

149. bcb6de9272 (válaszként erre: 148. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 20:56

Én egy babát szeretnék többet nem, persze ha ikrek lennének okés...

Most hamarosan a fogkezeléseimnek vége, és jöhet a baba..a fogak fontosak fél éve járok dokihoz...ez sem akadály ..már..én készen állok

148. wanita77 (válaszként erre: 147. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 20:53
Értem. Az én férjem is fél, hogy fogunk boldogulni két gyerekkel, a sírástól, éjszakázástól, hogy jövünk ki anyagilag, stb. Én is félek, biztos nehéz lesz az elején, de mindent meg lehet oldani és szerintem nagyon fontos, hogy legyen testvére. És persze annyira szeretném még egyszer átélni a terhességet, szülést és megint a karomban tartani egy pici babát. Nincs ennél nagyobb vágyam, remélem teljesül.
147. bcb6de9272 (válaszként erre: 144. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 20:51
Ő a jövőtől fél...most viszonylag elvagyunk...utazunk stb...ő ezt félti
146. bcb6de9272 (válaszként erre: 142. - 6db355b442)
2011. ápr. 5. 20:50

dehogy nem kérdeztem...mikor mit mond...fél és kész...én ilyen gondokkal küzdök...

Nekem volt 2 terhességem...az egyiket elvetettem,/ez rég volt/ a másik meg önként távozott..mind két baba más pasitól volt...ugyhogy talán érthető ha esetleg szakítanék ha nem akar a párom babát..szerintetek?

Most úgy van, hogy akar..de ha ma este mondanám...nem védekezünk betojna

145. wanita77 (válaszként erre: 140. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 20:50
Nekem is időbe telt, míg meggyőztem, hogy legyen kis tesó. Az elsőt akarta, de neki elég lenne egy. Kb. 1 évig győzködtem, mire végre belement. Csak hát most már sürget az idő, szeptemberben lesz 3 éves a fiam, addigra szeretném, ha összejönne. És hát nem leszek már fiatalabb. Így is 35 leszek, mire megszületik, vagy még öregebb. :(
144. wanita77 (válaszként erre: 138. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 20:48
Miért nem akar? Hány éves?
2011. ápr. 5. 20:47

Igaz, hogy a magzat elszívja a kalciumot a fogakból, és ezért több a lyukas fog a terhesség alatt?


Nem igaz, ez gyakori tévhit! A fogszuvasodás azonban valóban gyakoribb a kilenc hónap alatt. Ez valószínűleg sokkal kézenfekvőbb okokra vezethető vissza: a legtöbb kismama gyakrabban eszik, esetleg több nyalánkságot fogyaszt, mint egyébként, és nem mossa meg minden alkalommal a fogát.


Igaz-e, hogy az amalgámtömésekből a nyállal kioldódó és szervezetünkbe kerülő higany mérgező, a magzatnak is árthat? Érdemes-e kicseréltetni másfélére a terhesség alatt?

Az amalgámtömések tekintetében nem egészen egységes a fogorvosok álláspontja. Ez a tömőanyag százéves múltra tekinthet vissza, és természetesen azóta léteznek már ennél sokkal modernebbek is. Alkalmazása valóban felvet néhány kérdést. Amalgámnál gyakoribb, hogy a tömés mentén kis rés keletkezik, és ezért alatta, mellette tovább lyukad a fog. Rágáskor, fogmosáskor csekély mennyiségben ugyan, de mérgező higany oldódik ki belőle. Sajnos az is tény, hogy a tömés behelyezésekor és későbbi eltávolításakor kerül a legtöbb higany a szervezetbe. Ezért nem javasoljuk, hogy a terhesség vagy a szoptatás folyamán kerüljön sor a cserékre, hanem inkább néhány hónappal a tervezett fogamzás előtt. Az amalgámtömések ráadásul csúnyák is, a korszerű, fehér tömőanyagokból pedig olyan hatalmas a választék, hogy több mint negyven tartósabb, jobb és szebb eredményt adóból választhat a fogorvos, hiszen az utóbbi években rengeteget fejlődött a tudomány ezen a téren is. Persze a fehér tömőanyagok közt is akad olyan, amelyet szakértőnk nem ajánlana amalgám helyett. Európa sok országában tilos már a használata, manapság legfeljebb olcsósága szólhat mellette. Van olyan fehér tömőanyag, amely fluoridot is tartalmaz, hogy ezzel is megelőzzék a másodlagos, a tömés alatt kialakuló szuvasodást. A szuvas fog ellátására a tömésen kívül más megoldás is létezik, az úgynevezett inlay. Ára anyagától függően a fehér tömés sokszorosa. A szuvas üreg lenyomata alapján fogtechnikus készíti el a betétet (ez az inlay), és a fogorvos ragasztja be. Szakmai szempontból az arany inlay a legelőnyösebb.


Mekkora egy tömés élettartama? Honnan lehet tudni, hogy már ki kellene cserélni?

A legújabb tömőanyagokkal az a gond, hogy még nem áll rendelkezésünkre hosszú távú tapasztalat használatukkal, tartósságukkal kapcsolatban. Az viszont tény, hogy a töméseket nem szükséges cserélni, akárhány év is telt el a berakás óta. A fogorvos rendszeresen ellenőrzi a tömések állapotát, azt, hogy a foggal érintkező részeken jól zár-e, és nem érzékeny-e a fog. Ha nincs gond, akkor bármeddig maradhat a helyén.


Igaz-e, hogy egy gennyes foggyökér az egész szervezetre kiterjedő gyulladást, betegséget okozhat?

Igen, ez sajnos igaz, ezért is rendkívül fontos a rendszeres fogászati ellenőrzés.


Miért vérzik jobban az íny a terhesség alatt, és mit tehetünk ellene?

A terhességi hormonok hatására megduzzad az íny, mélyebb fogtasak alakul ki, amelyben több lepedék és több baktérium halmozódik fel, ugyanakkor nehezebb kitisztítani. Gyakoribb ilyenkor a vérzés, ami az ínygyulladás első tünetének számít. Ha fogmosáskor azt tapasztaljuk, hogy vérzik és érzékeny az íny, annál nagyobb gondot kell fordítani a fogmosásra és az íny körkörös dörzsölésére a fogkefével, hiszen csak így távolíthatjuk el viszonylag hatékonyan a lepedéket, amely a későbbi fogkőképződés alapanyaga és az ínygyulladás okozója. A helyes sorrend tehát ez lehetne: fogmosás gondos, alapos, körkörös dörzsöléssel, amely az ínymasszírozást magában foglalja, nyelvtisztítás, öblítés fluoridos szájvízzel, fogselymezés (aki nem tudja, hogyan kell, kérje meg fogorvosát, hogy mutassa meg, mert a szakszerűtlen fogselymezés több kárt okoz, mint hasznot), végül a speciális fogtisztítók használata következik, ezekkel a fogak, fogpótlások közti különböző méretű réseket lehet kitisztítani.


Hányszor és mikor érdemes fogorvoshoz menni a terhesség alatt?

A babatervezés előtt mindenképp, hogy rendbe lehessen hozni időben, amit kell. Sok kismama még mindig formalitásnak hiszi a fogorvosi ellenőrzést, és megelégszik azzal, ha pecsétet kap a terheskönyvébe, hogy részt vett a vizsgálaton. Pedig mindegyik harmadban indokolt lenne a fogorvosi vizsgálat, vagyis összesen három alkalommal.


Esztétikai fogászati beavatkozások, például fogfehérítés, végezhetők-e a terhesség alatt?

A külső fogfehérítést nem ajánljuk, a gyökértömött fogak belső fehérítésére azonban sor kerülhet. Nincs akadálya annak sem, hogy az összevissza álló, töredezett vagy csúnya fog porcelánhéjat kapjon, és fogékszert is nyugodtan rakathatunk a fogunkra.


Fogröntgent lehet-e a terhesség alatt végezni, és ha igen, melyik időszakban? Mikor indokolt ez?

A korszerű fogröntgenkészülékek célirányosan, csak a szükséges helyre sugároznak, és közben ólomkötény védi a páciens szerveit, ezért ma már a harmadik hónap letelte után nincs akadálya a fogröntgennek, ha feltétlenül szükséges. Szakértőnk azonban ennek ellenére kerüli a babavárás idején ezt a vizsgálati módszert, és ha csak lehet, más vizsgálatokkal, műszerekkel helyettesíti. Gyökértömés esetén például a többszöri röntgenezést el lehet kerülni a gyökércsúcsot bemérő műszer használatával, mely tizedmilliméter pontossággal jelzi, hol jár a gyökeret tisztogató tű.


Milyen kockázattal jár, ha valaki egyáltalán nem megy fogorvoshoz a terhesség alatt?

Egyértelműen bebizonyosodott, hogy a koraszülések, az alacsony születési súly és a préeklampszia (terhességi toxémia) bizonyos eseteinek, körülbelül öt-tíz százalékának hátterében fogágy eredetű góc áll. Az ínytasakban felhalmozódó és gyulladást fenntartó baktériumok a véráram és a nyirokkeringés közvetítésével a szervezet minden pontjára eljutnak, és további betegségeket okoznak. Gondos fogápolással, a fogkövek rendszeres leszedetésével sok esetben elkerülhető volna a koraszülés, ahogy az a legújabb kutatási eredményekből is kitűnik. A rendszeresség azért fontos, mert a gyakori eltávolítás miatt legfeljebb egészen enyhe gyulladásos tünetek alakulnak ki. A fogágybetegségre való hajlam részben genetikai eredetű, akit ez érint, annak még komolyabban kell vennie a problémát. Az elhanyagolt fogágybetegség miatt tartósan károsodhat a fogágy, amit végül már csak műtéttel lehet úgy-ahogy helyrehozni.

142. 6db355b442 (válaszként erre: 140. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 20:47
Nem kérdezted tőle még, hogy hogy gondolja a jövőt?
141. 6db355b442 (válaszként erre: 138. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 20:46
:D nahh olyat nem tudok .. de, remélem, hogy hamarosan másképpen fogja látni a dolgokat a párod! :) Ő hány éves!?
2011. ápr. 5. 20:45
Jó azoknak akiknek a párjuk akarja a babát...az én párommal mindég vita lesz e téma vége..igaz most tárgyaltunk, de félek addig halaszgatom, hogy megöregszek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook