Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! fórum

Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! (beszélgetős fórum)


259. hmel84
2011. ápr. 11. 19:11

Na mi van, csajok?

Remélem nem alszatok! :)

258. hmel84
2011. ápr. 11. 11:09

Sziasztok!

Remélem mindenkinek összejön a babaproject, amikor szeretné...:)

Nekem még várnom kell augusztusig, de sebaj:) kibírom.

Szerencsére nekem (okt. óta nem szedem a gyogyót)mindig pontosan jön meg és van is peteérésem, az is pontos. Igazából azért is nagy segítség a ciklus.hu, mert szerencsés helyzetben vagyok.:) Remélem így is marad!:)

Drukkolok nektek is csajok!!! Hajrá!!!:)

257. wanita77 (válaszként erre: 256. - Ejjjka)
2011. ápr. 11. 08:37
Helyes, így kell hozzáállni! Én is nagyon reménykedem, hogy ebben a hónapban összejön. Holnap csinálok egy léböjt napot, hogy kiürüljenek a mérgek, hátha az is segít. Én is eszem salátákat, gyümölcsöket, tornázom, és sokat vagyok a friss levegőn. Úgyhogy hajrá mindenkinek!
256. Ejjjka (válaszként erre: 255. - Vigyorex6)
2011. ápr. 11. 08:33
Jaja, biztos megérezte a szervezetünk, hogy valami más, nagyon beleéltük magunkat. De aggodalomra semmi ok! Ebben a hónapban lesz peteérésünk! Az nem járja, hogy 2 hónapot is kimaradjon. Csodás idő van, többet leszünk levegőn, többet mozgunk, nem görcsölünk rá annyira, egészségesen étkezünk, jönnek a friss zöldségek, itt a sok gólya, stb. stb..... Szóval ez a hónap lesz a megfelelő :D
255. Vigyorex6 (válaszként erre: 254. - Ejjjka)
2011. ápr. 11. 08:12

Ami nagyon rossz vicc, hogy mi is épp februárban kezdtünk el próbálkozni és épp utána nem akart megjönni. mintha érezné a szervezetünk...

Ezért elkeserít, hogy ha 21 napnál rövidebb és 40 napnál hosszabb a ciklus, akkor nincs peteérés és ha épp benne vagyunk sem biztos, hogy van, de az előbbi esetben szinte 100%, h nincs. :(

254. Ejjjka (válaszként erre: 252. - Jaina)
2011. ápr. 11. 08:00

Fogamzásgátlót 2010 júniusban hagytam abba, de előtte nagyon sokáig szedtem. Nem tudni, de lehet, hogy az kavart be, és csak most mutatkozott ez a hatása. Mi épp februárban kezdtük a baba projektek, és épp ekkor maradt ki a mensim is. Vagyis febr. 8-án volt meg utoljára, na és végre most a tablettától. :) Az aviváról már én is hallottam, de nem próbáltam még. Most a futásra tértem rá, hátha lemegy pár kiló. :) Ja és még a barátcserjéről hallottam, hormon zavarokra nagyon jó.

Drukkolok nektek, hogy egyből össze jöjjön :)

253. Vigyorex6 (válaszként erre: 243. - Hmel84)
2011. ápr. 11. 07:58

Nehéz a naptárakkal dolgozni, mert akinek összevissza a ciklusa, mint itt néhányunknak, akkor nem lehet belőni. Pl. nekem egyszer 31, másszor 32, van, hogy 33, legutóbb 43 napra jött meg.

A vitaminokat illetően én a héten elkezdem szedni a barátcserjét. Lehet szedni bármikor. + a ciklusom első felében innentől cickafark teát iszom. A C vitamin is ajánlott, valamint az E vitamint a terhesek vitaminjának is nevezik, úgyh azt is lehet szedni előtt.

252. Jaina (válaszként erre: 251. - Ejjjka)
2011. ápr. 11. 07:25

Nem olvastam vissza, fogamzásgátlót szedtél és azért van most a kavar?

Én januárban tettem le a tablettát...eléggé összekuszálódott a ciklusom sajnos. Most például cickafark tea és aviva torna segítségével sikerült "kicsikarnom" a mensit végül 48 napra, amikor rájöttem, hogy na nem fog a nálam szokásos tabletta nélküli 35 napra megjönni. Úgyhogy elhatároztam ebben a hónapban végig avivázni fogok.

Mi ebben a hónapban indítjuk élesben a babaprojektet, drukkoljatok :) Vitaminból én csak sima folsavat szedek (folcin 600-ból napi 1-et).

251. Ejjjka
2011. ápr. 11. 06:59

Sziasztok!

Én is megszenvedem most a piros betűset. Eddig sohasem görcsöltem. Most, hogy kimaradt az előző hónap, és a norcolut-tól jött meg, most aztán én is kivettem a részem a görcsölésből. De a lényeg, hogy végre elkezdődik egy új hónap, új esélyekkel, nagy lelkesedéssel. :)

Én Elevitet szedek, de nem minden nap, mert nekem nagyon megnől tőle az étvágyam. Most még csak úgy 2-3 naponta eszek egy szemet.

250. wanita77 (válaszként erre: 249. - Hmel84)
2011. ápr. 10. 20:31
Köszi, megvan!
249. hmel84 (válaszként erre: 248. - Wanita77)
2011. ápr. 10. 20:10
A beállításoknál tudod megadni a ciklus hosszát! A bal oldalon van, ha jól emlékszem:) Ha nem találod, megnézem pontosan!
248. wanita77 (válaszként erre: 247. - Hmel84)
2011. ápr. 10. 20:06

Igen, közben már rájöttem. Csak azt nem látom, hogy a ciklus hosszát hol kell beállítani?

1-2 hónappal előtte érdemes elkezdeni szedni, de persze nem lehet tudni, mikor jön össze a baba. Így előfordulhat, hogy hónapokig, vagy akár egy évig is szeded, de erről a dokit kéne megkérdezni.

247. hmel84 (válaszként erre: 246. - Wanita77)
2011. ápr. 10. 20:01

Be tudod állítani, hány napos a ciklusod. Teljesen magától kiszámol mindent, én nagyon szeretem!

Egy kérdés: hány hónappal előtte érdemes szedni a Gravidát? Nekem még 4 hónapom van...:)

2011. ápr. 10. 19:44
Végre megvan, rájöttem. Csak azt nem értem, hogy mindig 28 napos ciklust számol?
2011. ápr. 10. 19:41
Hogy kell használni ezt a ciklus.hu-t? Hogy kell valamit bejelölni a naptárban? Nekem nem történik semmi.
244. wanita77 (válaszként erre: 242. - Hmel84)
2011. ápr. 10. 19:36

Gratulálok az esküvőhöz!!!

Drukkolok, hogy hamar összejöjjön nektek a baba!

Én Gravidát szedek, már egy hónapja elkezdtem, mert már előtte pár hónappal ajánlják a szedését. Mindenkinek más jön be, a fiamnál is ezt szedtem, maradok most is ennél. De az Elevit is jó, meg a Femibion, Eurovit.

243. hmel84
2011. ápr. 10. 19:28

Ja és még annyit, hogy mindenkinek ajánlom ezt az oldalt:

www.ciklus.hu


Én nagyon szeretem, november óta használom, mióta nem szedek gyógyszert. Így legalább nem kell számolgatnom, mikor jön meg, mikor van ovu.:)

242. hmel84
2011. ápr. 10. 18:56

Sziasztok!

Nekünk aug. 6-án lesz az esküvőnk, és úgy beszéltük meg a párommal, hogy utána már nem védekezünk...:) Remélem jövő ilyenkor már a szülési tanácsokat fogom kikérni! :)

Gyógyszert nem szedek már fél éve, szóval az teljesen kiürül a szervezemből arra, az biztos. Szerencsére én érzem, mikor van tüszőrepedésem, lassan az már rosszabb, mint amikor megvan...fáj az alhasam és úgy érzem, mintha egy levegőbuborék lenne az egyik petefészkem helyén. Szóval legalább tudom, mikor érdemes próbálkozni! Remélem sikerül majd hamar és nem kell éveket várni rá.

Ti szedtek majd valami vitamint? Ez engem nagyon érdekelne!

Puszi Nektek!

241. Vicuske (válaszként erre: 222. - Vigyorex6)
2011. ápr. 10. 10:08
Amíg fog.gátlótszedtem semmi bajom nem volt. Most hogy abba hagytam így indult be a szervezetem, de remélem nem lesz mindig ilyen. Vagy ha mégis júliusig kibírom, utána meg remélem jön a baba és sokáig nem kell ezzel törődni. most 28 napra jött meg. És ha így folytatja és beáll erre akkor pont az eskövőn a 3. nap lesz. :(
240. wanita77 (válaszként erre: 239. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 16:10
Köszi, én is arra gondoltam.
239. Vigyorex6 (válaszként erre: 238. - Wanita77)
2011. ápr. 9. 16:09
Szerintem a zöld tea kiváló erre a célra.
2011. ápr. 9. 16:02
Találtam 1 naposat is, de az nem annyira hatékony. De lehet, hogy azért megpróbálom, talán hétfőn. Milyen gyógyteát lehet inni ilyenkor? mert csak azt írja, hogy gyógytea.
237. Vigyorex6 (válaszként erre: 236. - Wanita77)
2011. ápr. 9. 15:58
Hát igen! :S
236. wanita77 (válaszként erre: 235. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 15:55
Hát igen, írják is, hogy várandós kismamák nem is csinálhatják. Amúgy is fokozatosan kell bevezetni, előtte levő napokon már csak zabpehely, joghurtok, zöldségeket lehet enni. Csak ezt is nehéz betartani, mikor a többieknek meg főzöm a finomságokat...
235. Vigyorex6 (válaszként erre: 234. - Wanita77)
2011. ápr. 9. 15:42
Én azt mondom, hogy elég lenne egy napos is, nehogy bestresszeljen a szervezeted, hogy nem kap szilárd kaját és ezért ne jöjjön össze a baba.
2011. ápr. 9. 15:36
Hát, nézegettem, de csak 3-5 napos léböjt kúrát találtam. Nekem most ez egy kicsit macerásnak tűnik. De ha valaki megcsinálja és nem olyan vészes, megpróbálom én is. :)
233. Vigyorex6 (válaszként erre: 232. - Wanita77)
2011. ápr. 9. 09:10
Sokféle létezik. Van egy napos, három napos stb...vki havonta csinálja, más 3 havonta és akad aki csak tavasszal és ősszel. Szerintem írd be a keresőbe és válaszd ki a neked tetszőt, amit meg is tudsz csinálni.
232. wanita77 (válaszként erre: 229. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 09:04

És ez mit jelent, hogy kell pontosan csinálni? Egy héten egyszer, havonta egyszer vagy hogy?

Köszi!

2011. ápr. 9. 08:13

Kifejezetten nöi bajokra van, kapszula vagy tabletta formájában lehet kapni. Ez rendbeteszi a hormonháztartást, föleg a ciklus második felében segíti a sárgatest müködését (a kilöködött petesejt helyén képzödik a sárgatest, aminek az elegendö müködése vagy mennyisége segít megtartani a babát, ha megfogant, vagyis segíti a beágyazódást). Van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért. Alapvetően a hipotalamuszra és a hipofízis tevékenységére hat. Ennek eredményeképpen képes normalizálni más hormonok működését, például csökkenti a prolaktin termelést és az ösztrogén-progeszteron arányt. A barátcserje kivonat hasznos lehet menstruáció elmaradása esetén is, aminek az egyik leggyakoribb oka a prolaktin túltermelése. DE ne várjon azonnali eredményt, a barátcserjének legalább három hónapra van szüksége, hogy csökkenteni tudja a prolaktin szintet.


Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.



Kapszula: serkenti a női szervezetet a több progeszteron termelésére. Első alkalommal ajánlatos a készítményt huzamosabb ideig, 1 - 2 hónapig folyamatosan szedni, később 10 -15 napos kúrák is elegendőek a kedvező hatáshoz.

2011. ápr. 9. 08:12
Különben ajánlották a barátcserjét is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook