Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dyscalculia - fejlesztő feladatok (szakmai segítséget kérnék) fórum

Dyscalculia - fejlesztő feladatok (szakmai segítséget kérnék) (beszélgetős fórum)


12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - 443c2f36c9)
2012. okt. 21. 08:05

A diszkalkuliás gyerek nem tud osztályszinten haladni, ezért diszkalkuliás. Tehát, ha 6.-os, akkor hiába gyakoroltatod vele a 6.-os anyagot, mert nem érti.


Arra a szintre kell vele visszalépni, ahol lemaradt. Ezt viszont csak a gyermek tudásának ismeretében lehet megtenni.

2012. okt. 21. 04:49

Zuglóban keresek fejlesztőpedagógust 12 éves dyscalculiás lányom mellé.


Illetve tud nekem valaki feladatokat adni 6. matekhoz, ami fejlesztéhez jó lenne? (Amíg nem jár tanárhoz)

10. Popcornka (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. jan. 27. 10:47
Köszönöm, hogy válaszoltál. Mindenféleképpen megpróbálom. Köszönöm mégegyszer. Szia.
9. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Popcornka)
2012. jan. 27. 10:42
Az esélyegyenlőség jegyében elvileg bárhova, de a felvételi előtt érdeklődj az iskoláknál, hogy hol veszik komolyan az sni gyerekeket és a felmentéseket!
2012. jan. 27. 10:33
Sziasztok! Nekem van egy 15 éves lányom, ő is dyscalculiás. lassan pályaválasztás elé kerül, de nem tudom mit ajánljak neki. Matekból, németből, és nyelvtanból fel van mentve. Hova mehet így tovább tanulni?
7. ozike0501 (válaszként erre: 4. - Glória2010)
2012. jan. 9. 14:02

Ez sajnos nagyon egyén és eset függő. Sok-sok apró tényező számít és nem mindenkinek sikerülhet úgy a dolog, mint Neked.

Teljesítményedhez viszont gratulálok, mert nagyon nagy dolog, amit leírtál Dyscalculia-san!!!

6. ozike0501 (válaszként erre: 5. - Pan Dóra)
2012. jan. 9. 13:58
Köszönöm szépen! :) Itt a munkahelyemen csak Explorer van, amivel a gmail nem nagyon akar menni és csak otthon fogom megnyitni, de mindenképp írok majd vissza. Lehet nem ma, mert munka után megyünk még valahová és szerintem 10-11 felé érek haza, de holnap legkésőbb jelentkezem! :)
5. Pan Dóra (válaszként erre: 3. - Ozike0501)
2012. jan. 9. 13:12
A levél elment :)
2012. jan. 9. 12:14
Diskalkuliás vagyok. Mindig normál iskolába jártam, és négyesre érettségiztem (mondjuk talán az volt az első négyesem :D). Logikával oldottam meg a feladatokat, és el kellett képzelnem a dolgokat.
3. ozike0501 (válaszként erre: 2. - Pan Dóra)
2012. jan. 8. 21:16

Tizedes törteket veszik. Tehát pl. 0,286+1,25=?

Ezt az óra második felében szeretném csinálni. Az első felében a témához tartozó fejlesztő feladatokat szeretnék, meg képesség fejlesztést és ezekhez nem tudok feladatot.

Nah meg, hogy pl. a 2,458-et hogyan szemléltessem...

Az e-mail címem: ozike85@gmail.com

Segítséged előre is nagyon köszönöm! :)

2012. jan. 8. 20:53

A törtek tanítását legkönnyebben csokidarabolással, tortaosztással, kekszosztással lehet gyakoroltatni, a játékpénz is hasznos. Mindenképpen konkrét, életközeli példákat használj.

A fenntartásom, hogy a diszkalkuliás nem tud lépést tartani az osztályszintű matekkal... holnap délutánra szedek össze anyagot, és ha adsz címet, átküldöm.

2012. jan. 8. 18:30

Sziasztok!


Ha van köztetek szakember, akkor segítséget szeretnék kérni.

Tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos tanár végzettségem van és úgy hozta a sors, hogy van egy maszek tanítványom, aki 3 féle "diszes". Heti két órát jön, amiből egy óra matek (30 perc fejlesztés és 30 perc aktuális anyag), illetve olvasás, írás a másik óra.

Mivel dyscalculia-s gyerekem még nem volt, segítséget szeretnék kérni a szerdai első órámhoz. 6. osztályos normál általános iskolában és most a tizedes törteket veszik. Ezzel kapcsolatban milyen fejlesztő, játékos feladatot találjak ki neki, illetve hogyan tudnám a legkönnyebben szemléltetni neki ezeket a számolásokat? Mert ha csak papíron számításokat csináltatok vele, akkor nem fogja megjegyezni.

Segítsetek kérlek! Biztosan van itt fent olyan, aki tapasztaltabb nálam a témában!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook